Sto tisíc knih v morbidním antikvariátu


nokid
nokid 11.11.2017 v 18:06

Skoukněte tohle a pište svoje názory...

https://video.aktualne.cz/dvtv/sto-tisic-knih-v-morbidnim-antikvariatu-abych-mel-na-najem-p/r~60edf1e8c53c11e796ac0cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_content=editor1&utm_term=position-1&redirected=1510419122

Osobně mám jasno v tom, kam se vydám až zase pojedu do Prahy.

nai.ivka
nai.ivka 11.11.2017 v 21:57

Pokud by člověk něco hledal tak tam musí být pokladů :) dala jsem to dál :)

vratislav2116
vratislav2116 11.11.2017 v 23:31

..poklad tam asi najdete, ale za kukačku to stojí... (nezapomenutelný adrenalinový zážitek)

Text příspěvku byl upraven 11.11.17 v 23:31

newtory
newtory 11.11.2017 v 23:44

B-že,tam chcem !!

Richie1
Richie1 12.11.2017 v 08:03

Párkrát jsem tam byl a něco si i odnesl. Od té doby, co jsem tam byl naposled, ty komínky opět povyrostly a uličky se zúžily. :-)

LiLLu
LiLLu 12.11.2017 v 08:56

strašny chaozz...najit neco konkretniho asi nemožné..nevydělává protože nemá pc kde by si lidi mohli dohledat knížky co schání...


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.11.2017 v 08:56

Tento odkaz je v diskuzi málo. Lepší by bylo ho poslat do OZ pár zdejším bazaristům...aby tady nezapadl.

Text příspěvku byl upraven 12.11.17 v 09:06

Klamm
Klamm 12.11.2017 v 10:15

Výbornej chlapík, držím palce!

denib
denib 12.11.2017 v 10:58

Nemožnost vyhledání by mi nevadila, protože bych se ho prostě zeptala. Ale vadilo by mi, že nemůžu knížkama namátkou listovat, protože to by znamenalo sundavat celý komínek. Myslím, že kdyby přece jen měl police, třeba i šíleně přeplněné, ve kterých by komínky byly horizontálně třeba i dva na sobě, měl by víc zákazníků ...

Já se tam nepodívám, měla bych problém i s úzkýma uličkama, ale držím mu palce. I když teď mě napadá, že kdybych chtěla něco konkrétního, mohla bych prostě zakřičet dovnitř obchodu, ať přijde ke dveřím :-)

Li-be-ro
Li-be-ro 12.11.2017 v 12:30

Příběh člověka-nadšence s životní láskou ke knihám,ve svém chaosu se on dokáže orientovat,ale jiní jen těžko. Počet knih,které uvádí je asi dost mimo skutečnost,to by bylo opravdu neuvěřitelné množství a to se stoprocentně zdaleka neblíží realitě...Prostě on sám neví,kolik toho kde má,a v takovém stavu ani není schopen si třeba založit eshop,protože to chce kontrolu a systematičnost. A kolem takto zaměřeného eshopu je strašně moc mravenčí práce a on je na to zřejmě sám.
Ten člověk je evidentně ale šťastný ve svém životě,jeho láska ho obklopuje 24 hodin denně. Je to věc,která se nedá pochopit,prostory ve kterých podniká nejsou určitě nijak levné,místo znám dobře. Video mu přivede dost nových zákazníků,což mu přejme. Ale bojím se,že to nijak nevyřeší rentabilitu obchodu do budoucna.
Držím palce.

nokid
nokid 12.11.2017 v 16:03

Jen malé podotknutí, kdo sledoval video pozorně tak ví, že onen pán - třebaže na to nevypadá - má dokonalý přehled o všech knihách ve svojí hlavě! Na co tedy PC...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 12.11.2017 v 16:09

Nokid: no právě! Kdyby v tom měl bordel, tak je to prostě sklad s bordelem, ale on ví, co tam má. Ale jakmile něco není přes pc, tak se to zdá podezřelý. Úplně ho chápu. Mít pc, tak mu to zkazí to kouzlo a pocit, který díky svému obchodu zažívá. Ale to asi některý lidi nejsou schopný pobrat. Jejich mínus...

denib
denib 12.11.2017 v 16:20

Jo, jak jsem psala - kdybych něco hledala, tak se ho prostě zeptám. Jenže velké minus je, že nemůžete většinu knih vzít do ruky a prolistovat. Pořád by bylo třeba sundavat komínky a dávat je zpátky. A v možnosti prolistovávat knihy podle mě spočívá kouzlo knihkupectví nebo antikvariátu ...

Text příspěvku byl upraven 12.11.17 v 16:20

TakySimona
TakySimona 12.11.2017 v 16:59

Ale pak je tu ještě koupě jako symbolické gesto podpory a obdivu jednomu krásně umanutému člověku.
Okolochodící, blízko-to-mívající, výlety podnikající - šance je vaše!

Richie1
Richie1 12.11.2017 v 17:03

Já do toho antikvariátu přestal chodit právě pro ten neskutečný zmatek. Mám rád, když jsou knihy nějak systematicky uspořádány, když se dá vše dobře najít. V tomto případě to je velice obtížné. A ten pán tam pokaždé není (i to jsem zažil), takže se pak není koho zeptat (záskoky nemají zdaleka takový přehled jako on).
Když se prochází těmi úzkými uličkami (nelze mít batoh na zádech nebo být silnější postavy), tak máte neustále pocit, že něco vzápětí shodíte. Vzhledem k výšce některých komínků knih hrozí snad i úraz.

Osobně to považuji spíše za jakousi úchylku či mánii. Kdysi dávno jsem znal jednu bláznivou paní, která ve svém bytě shromažďovala noviny. Měla ten byt tak přecpaný, že v něm také chodila uličkami. Jednou byla neopatrná s otevřeným ohněm ... hasiči ji už nezachránili.

TakySimona
TakySimona 12.11.2017 v 17:17

Šance není povinnost.

Jsem neskutečný zbabělec, takže jediná dobrodružství, kterých jsem schopna, jsou ta s doposud neznámými knihami. Ale uznávám, že nejsem knižní sběratel, ale obyčejný čtenář, takže moje pravděpodobnost úlovku by byla mnohonásobně vyšší, než u těch, kteří předem vědí, co hledají.
By byla...
Analogii s vámi zaznamenaným případem nevidím, protože nepředpokládám, že ta dáma svou ne-sbírku zpřístupnila.

Alienor
Alienor 12.11.2017 v 18:11

Tak takýto priestor vo mne vzbudzuje depresívne pocity. U nás v Bratislave tiež máme podobný antikvariát (v zmysle úzkych uličiek medzi kopami kníh) a aj keď som tam našla množstvo dobrých kníh, nechodím tam s radosťou, práve kvôli nemožnosti dostať sa ku knihám naspodu komínkov. Okrem toho je tam zúžený priestor na manévrovanie, treba neustále dávať pozor, aby človek niečo nezhodil, možnosť pokojne si prelistovať knihu je značne obmedzená a keď je v predajni viac návštevníkov, dlho sa nedostanete k miestu, ktoré chcete preskúmať. Milujem antikvariáty, ale také, kde sú všetky knihy na policiach a dobre dostupné.

ladyfromskye
ladyfromskye 12.11.2017 v 18:27

Úžasné! Tam se určitě budu ráda chodit kochat, tam určitě budu ráda chodit nakupovat!

Hebrey
Hebrey 12.11.2017 v 18:33

Jo, ten znám. Obvykle tedy jen projíždím kolem tramvají, ale kdysi jsem tam párkrát vlezla, ale nic nekoupila. Má to tam udrčité kouzlo, nádhera, ale asi jak píše denib, já mám většinou potřebu knihami v antikvariátě listovat, tady je to velký problém.

bytost
bytost 13.11.2017 v 05:12

Zajímavý rozhovor s vlastníkem obchodu. Přemýšlela jsem nad tím, kde je hranice tzv. normálností? Rozhodně se jedná o svým způsobem vyčerpávající koníček, řekne si mnohý z nás, ale máme pravdu? Vzpomněla jsem si v této souvistlosti na práci mého syna, kdy vytvořil projekt jemuž věnoval plné dva roky života, pracoval ve dne v noci a následně zdrama předal k výdělečné činnosti kamarádům. (projekt usnadnující život spoluobčanům) Když jsem mu to nadnesla jako výtku, řekl mi: ,,a komu to vadí?,,...

yetti74
yetti74 13.11.2017 v 07:36

Krásné. Do Prahy sice párkrát v roce zavítám, ale návštěva tohoto antikvariátu by stála mnoho času. Tomu, kdo bydlí poblíž, tiše závidím. Je jasné, že v tomto antikvariátě to asi většinou nefunguje tak, že přijdete a za pět minut odcházíte s požadovanou knihou. Zde se musíte ptát, slídit a dlouze očumovat. Takže za mě krásné.

pavlinda
pavlinda 13.11.2017 v 18:16

Jak pojedu do Prahy,hned tam letím-je to srdcovka(ten pan Novák)!

francouz
francouz 13.11.2017 v 21:41

no to je opravdu něco neskutečného. Musím říci, že obchod i pohled na život, jsou něco, co v dnešním světě opravdu nemá moc obdoby. Za sebe mohu říci, že jenom kochat se pohledem na knížky, listovat, dívat se na ilustrace, je něco, co mě opravdu zajímá. Sám jsem tak trochu sběratel a když nečtu tak si listuji ve starých knihách, které jsou prostě jiné. Takže za mě, jakmile budu mít cestu do Prahy, tak si naplánuji cestu do Holešovic a nemusím ani rozšířit svoji sbírku, jenom se nadechnout a pokochat pohledem na 100 tisíc knížek, jejichž moudrost člověk nikdy nebude schopen vstřebat, prostě se tam bude vznášet ve vzduchu a kochat se..

Orange8knihomol
Orange8knihomol 14.11.2017 v 06:52

Když zřejmě nemá elektronickou pokladnu, tak se divím, že ještě může podnikat..... Ale jinak moc krásné!;) Jelikož nemám ráda stísněné prostory, tak bych se v těch uzoučkých uličkách necítila moc dobře, ale stísněně.... Možná bych se trochu obávala toho, že by ty komíny knih na mě mohly spadnout, ale prostě tady to se jen tak někde nevidí!

jitvav
jitvav 14.11.2017 v 07:42

Před pár lety jsem pracovala nedaleko, tak jsem tam vždycky o polední pauze zašla, kochala jsem se a pár úlovků odsud také mám. Nyní bojuji trochu víc s časem, tak když sháním něco konkrétního, vyhledám to zde http://muj-antikvariat.cz/ a potom jdu do antikvariátu už najisto. Občas jezdím kolem tohoto holešovického antikvariátu tramvají a i odsud jsou vidět ty stohy knih. Zajímalo by mne, kdybych tam přišla a zeptala se po konkrétním titulu, jestli by byl pán schopen mi poradit...



Vložit příspěvek