Sraz uživatelů databazeknih.cz


Andrys
Andrys 02.12.2011 v 18:57

Taky bych raději něco blíž ke středu či východu.

nokid
nokid 02.12.2011 v 19:46

Připojuji se, i já bych daleko raději volil Olomouc nebo Pardubice. Jinak proti Ostravě vůbec nic nemám, už jsem tam kdysi byl a docela se mi líbila, potíž je ale s dopravou...

lady
lady 02.12.2011 v 20:05

Ostrava? Ta se nikomu nemůže líbit vždytˇ se tam místní obyvatelé dusí!!!!!!
Jeden z důvodů proč bych tam nejela.

Text příspěvku byl upraven 02.12.11 v 20:06

Minas
Minas 02.12.2011 v 20:23

Mě se Ostrava líbí a jsem hrdý, že jsem ostravák. A že jsou tu neustále potíže se smogem a znečištěním ovzduší? Ano, máme zde tento problém a doufám, že se to v budoucnu lépe vyřeší, ale na druhou stranu, měli byste zde vidět přírodu, když je krásně - to prostě stojí za to. A ne nestává se to jen jednou ročně :D

Myslím si, že každý bude preferovat město, které je jemu nejblíže. Já jsem ochotný jet klidně i do Prahy, abych se setkal s příjemnými lidmi. Pokud to někdo nechce absolvovat v opačném směru, je to jeho volba a nemůžu mu to mít za zlé :)

Takže nebudu namítat nic proti, pokud se tu i nezávisle na sobě budou připravovat srazy v různých městech - každý z nás má jiné možnosti dopravy. Co se tedy týče Ostravy, Hobita bych moc nepreferoval a ne kvůli pivu (pivo nemají moc dobré - což je zase můj názor a mých přátel), ale spíše kvůli kvůli toho, že mi vnitřek přijde docela malý a zakouřený.
Mě zase přijde jako rozumná volba nekuřácká restaurace Na Skok ve Svinově, která je velmi příjemně zařízená, s milým personálem a rozumnými cenami. Navíc, pokud se na ostravský sraz vydá někdo přespolní, pak se restaurace nachází 2 zastávky od nádraží, což si myslím, že je velmi vstřícné řešení.
Snad se k Ostravskému řešení vyjádří více lidí a domluvíme se na něčem, co by mohlo vyhovovat valné většině :)

lady
lady 02.12.2011 v 20:50

Nevím znečištěné ovzduší se jen tak nezlepší.Já bych volila nějakou jinou krajinu než ostravu.Praha by bodla sice budu dojíždět ale nemám to tak daleko. Ale možná někdy jindy.

Alix
Alix 02.12.2011 v 21:01

Minas: Jsem z Karviné, čili vlastně tvá sousedka. A taky jsem na to hrdá! Každé město má co nabídnout i když smog ,bohužel, ovlivnit neumím. Máme spoustu nádherných historických památek a kdo si myslí, že Karviná je JEN město šachet a horníků, velice se mýlí. Ostrava je sice na setkání výhodnější, ale i my, karviňáci, máme co nabídnout!


knedlik
knedlik 02.12.2011 v 21:02

Já bych byla pro Olomouc :-)

lady
lady 02.12.2011 v 21:05

Pro mě by to bylo také blíž! Ostrava je pěkné město ale smog mi velmi vadí.Opravdu Ostravu mám jinak velmi ráda.

knihomoli
knihomoli 02.12.2011 v 21:27

Klidně to může být restaurace Na Skok. Termín předběžne březen. Pokud se rozhodneme pro jiné město, oblast by měla zůstat. Od Olomouce po Karvinou. Pak se zaze můžeme na dalším srazu přesunout třeba do Čech, mimo tu plánovanou grilovačku v Brně.

Dell
Dell 02.12.2011 v 21:41

Já se rozhodnu až těsně před, nebo spíš asi zase okolnosti rozhodnou za mě, pokud budou příznivé podmínky doma, záleží na tom, jestli v dotyčném městě znám někoho, u koho bych mohla přespat. V Ostravě nikoho takového neznám a to je jediný důvod, proč bych tam na sraz asi nejela. Olomouc je pro mě blíž a mám tam i pár lidí.

Nebraska
Nebraska 03.12.2011 v 09:58

Zcela sobecky hlasuju pro Pardubice - jsou na dobré trase vlakem a od nádraží je člověk v centru pěšky za deset minut.

lady
lady 03.12.2011 v 10:28

Kdyby to byli Pardubice tak jedu,ale Ostrava tam bych jela dlouho a ani bych se nastihla vrátit max.že bych přespala u nás na chatě ale v daném termínu stejně nemůžu.

WEIL
WEIL 03.12.2011 v 10:29

Může se udělat mapa srazů a datum, kdy se kde uskuteční a kdo přijde, ten pošle nějakou kačku organizátorovi, jako jistinu, že přijede a je, ne?

Ostrava se svou aglomerací (Havířov, Karviná,Orlová apod.), je jasně nejvýhodnější pro tuhle lokalitu.

Brno pro Jižní Moravu, i Olomouc, či Přerov apod.

Praha je středem Čech, takže ze všech stran to tam mají lidi v Čechách docela blízko.

Tak mě tohle jen tak napadlo a sděluji to ostatním k posouzení.

lady
lady 03.12.2011 v 10:32

Já jsem pro Pardubice nebo Prahu(popř.Plzenˇ)... Ostrava je pro mě druhý konec ČR,600 km od mého bydliště.

Dell
Dell 03.12.2011 v 12:01

Já pokládám za ideální řešit to tak, jak to bylo v Brně. Někdo aktivní z města, kolem kterého je pár zájemců, se toho ujme, zamluví osvědčený podnik, navrhne termín a je to. Moc nechápu, proč by se měl někdo závazně hlásit, je to dobrovolná akce dospělých lidí.
Je určitě dobře zjistit, o která města a místa je největší zájem, ale dál bych nedělala žádné hlasování apod., zkrátka pokud se toho někdo chopit chce, může to udělat a sám říct, kde a kdy sraz bude.

lady
lady 03.12.2011 v 12:09

Až budete pořádat sraz někde poblíž Prahy tak mě informujte.Protože já kvůli uživatelům webu a mým přátelům z webu do Ostravy jet nemůžu i kdybych chtěla, v daném čase bych také nemohla.

nokid
nokid 03.12.2011 v 19:53

Tak mi ale připadá, že ačkoli je nás víc co preferujeme Olomouc, tak přímo tam nebydlí nikdo... Vidím to jako nejlepší nechat ten březen Ostravě - pokud se tedy ti 3 shodnou na výběru podniku a termínu - a zároveň uvažovat o dalším, olomouckém. Hodil by se duben kdy tu bývá knižní veletrh, obě akce tak spojit, přes den si užít výstaviště a vpodvečer pádit na sraz, ne?
Je tu ale někdo kdo to tam zorganizuje? Někdo místní?
A ještě něco. Nevím jak je to míněno s těmi zálohami - nemá to logiku. Vždy prostě zvolte restaurant, který za rezervaci nic nepožaduje. Se sortimentem víno, pivo, nealko a alespoň studenou kuchyní (lépe ale teplou). Pokud možno nekuřácký salónek, to myslím mluvím za naprostou většinu.

lady
lady 03.12.2011 v 20:03

Je to zbytečně daleko.

Andrys
Andrys 03.12.2011 v 20:40

Nebylo by tedy lepší počkat na duben a na Olomouc rovnou? To, že je to pro někoho hodně daleko se jeví jako další malé plus ;)

lady
lady 03.12.2011 v 20:42

Poprvé souhlasím s Andrys.Já bych počkala.

mineas
mineas 03.12.2011 v 21:40

Jak jsem navrhoval už na samotném srazu, má představa je Praha - sraz v některé knihovně, nejlépe v nějaké, kde je oddělený prostor, kde se dá sednout a pokecat - to splňuje například Korunní s velkou střešní terasou, kde bývá posezení (to by znamenalo odklad na dobu, kdy bude na střeše snesitelně: například polovina dubna) nebo třeba Technická knihovna v Dejvicích, kde se dá sedět i vevnitř a je tam k tomu spousta upravených míst. A pak se přesunout do čajovny nebo cukrárny (výrazně preferuji nekuřácké prostředí s rozumnou cenovou nabídkou nealko nápojů). Byl by o to zájem? Únor - duben...

Ono já se srazů, zaměřených na debaty o knihách a předčítání v čajovně účastním celkem pravidelně v rámci jedné fantasy komunity a musím říct, že takové srazy jsou fajn. Čajovna je na to dost ideální.

Text příspěvku byl upraven 03.12.11 v 21:59

pistalka
pistalka 03.12.2011 v 21:45

Ostrava by byla super :)

nokid
nokid 03.12.2011 v 22:35

Rozhodně nejsem pro to, mařit tu Ostravu jen proto, že nám je to daleko. Už se pomalu dávají dohromady... Na druhé straně, s tou Korunní je to super nápad, jsem pro všemi deseti a nejen proto že z Vinohrad jede autobus rovnou na Florenc - za 10 min - a že je to v okolí jeden antikvariát vedle druhého... Ve Slezské je dobrá italská res., pije se tam lambrusco (dobré pro teplé dubnové večery...).
Zkrátka, bude-li to v termínu 23-27.4, počítej se mnou, mineasi!

Azizi
Azizi 03.12.2011 v 23:03

mineas: Ja som raz bola na zraze fanúšikov Terryho Pratchetta, zhodou okolností tiež v čajovni a bolo to fajn :) Ale nakoniec mi bolo povedané, že som sa celý čas bavila len o psoch :D a vlastne ako sa poznám je to dosť možné. Môj príspevok prosím berte iba ako takú vsuvku, nad DK zrazom zatiaľ neuvažujem, ale je fajn, že sa niečo také koná.

lady
lady 04.12.2011 v 12:15

Prahu mám nejblíž.



Vložit příspěvek