Sraz uživatelů databazeknih.cz


Alix
Alix 01.12.2011 v 10:32

Víte, co mi vrtá hlavou? Kdyby se sraz konal v čase, který by mi vyhovoval a na místě, které by bylo blízko mého bydliště, zvítězila by má ženská zvědavost a chtěla bych vás poznat v reálu, nebo bych si chtěla zachovat trochu tajemna a nechala bych si vás takové, jaké si vás představuji ve virtuálním světě? A zjistila jsem, že opravdu nevím... Obojí je lákavé?

lady
lady 01.12.2011 v 13:34

Kvůli srazu do Brna fakt nepojedu, nemám tolik času.

Minas
Minas 01.12.2011 v 15:10

Alix: Vzhledem k tomu, že jsem ostravák za a) je správně :D

mineas
mineas 01.12.2011 v 16:07

lady: tvé příspěvky nemají logiku. Nemá smysl říkat v diskusi o srazech, že nechceš jít, nepůjdeš. Pokud chceš psát, napiš buď, na jaký sraz bys šla, kde by musel být a kdy, něco konstruktivního. Nebo napiš, proč by jsi nešla. Třeba z toho bude smysluplná diskuze, pokud máš rozumný důvod pro své odmítání. A třeba ti ostatní vysvětlí, že se bojíš zbytečně. Říkat pořád dokola to stejné a odmítat působí mimořádně hloupě, to není ani na úrovni protivného desetiletého dítěte.

Text příspěvku byl upraven 01.12.11 v 16:11

lady
lady 01.12.2011 v 19:59

nestuduješ stejně náročnou školu jako já,já se učím denně.A bohužel zabrat čas srazem nemůžu.Jinak bych šla.

Text příspěvku byl upraven 01.12.11 v 20:00

Woro
Woro 01.12.2011 v 20:30

Můžu jen děkovat tomu nahoře, že nejsem tak časově vytížen jako lady.


Nebraska
Nebraska 01.12.2011 v 21:17

On trolling zabere víc času než jednorázový sraz...

ponorka
ponorka 01.12.2011 v 23:11

WEIL: Tenhle tvůj příspěvek nějak nechápu. Co vlastně říkáš? Že realita
se nedá změnit? Že filosofie je jakýsi luxus, na který zbývá čas, až když
není co jiného řešit? Nesouhlasím ani s jedním.
A naopak si taky myslím, že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda jiného, a nic na tom nemění ani to, že to půlka lidstva porušuje. Je to prostě princip, který má člověk právo požadovat a domáhat se ho. Alespoň v něčem tak nevýznamném, jako je tato diskuse. Ať se někdo řídí Kantem nebo Ježíšem - hlavně, ať se nechová jako prase.

nightlybird
nightlybird 02.12.2011 v 00:46

Přátelé, tak mám dojem, že nejen tady, ale i v jiných tématech diskuzí u nás probíhá to, co podle mne poměrně přesně definovala Nebraska. Už jsem na tento nechutný jev svůj názor sice řekl, asi ale zapadl, takže jsem nucen jej zopakovat - PROSÍM - DNFTT - jinak to nebude mít konce!!!

Text příspěvku byl upraven 02.12.11 v 00:49

mineas
mineas 02.12.2011 v 02:13

Možná by konstruktivně působilo nadnést otázku další možné srazové destinace. Já jsem pro své rodné město, tedy Prahu, ale nemám námitek ani proti Brnu, Pardubicím, Plzni nebo třeba Liberci. Co je však dál jak Brno (myšleno od Prahy), to je pro mě nedostupné. Co myslíte? Kde se na jaře sejít (mám pochybnosti, že se v zimě další sraz stihne)

Text příspěvku byl upraven 02.12.11 v 02:18

WEIL
WEIL 02.12.2011 v 05:51

PONORKA:
1.) Filozofie není luxus, ale má ji každý, jen ji nemá třeba verbálně definovanou.
2.) Dá se realita měnit? Lidi se o to přece pokouší od té doby, co je zde homo sapiens. A jsou dva názory - ano, vše má nějaký vývoj a ten druhý, ne, nemá to vývoj, jde jen o sled situací probíhajících v čase. Tak si vyber k čemu se víc kloníš.
Co je to změna reality? Že máme elektřinu, že máme TV, PC atd.? Takže materiálně se změna uskutečňuje, ale duchovně?
3.) Svobodný není žádný člověk. Je odkázaný na vzduch, na zemskou přitažlivost, na teplo atd. A co se týče mezilidských vztahů, tak jde o výběr kdo se s kým baví a kdo ne. Kdo koho potřebuje a kdo koho nepotřebuje atd.
4.) Kde se člověk narodí, tu kulturu přebírá. No, kdyby se někdo řídil podle Kanta či Ježíše, tak by jen napodoboval život Kanta a Ježíše,
5.) souhlas, jen když se nechová člověk jako prase, o to by se mohl snažit každý, i bez vzorů. Což se ale taky stejně děje, že lidi, mě nevyjímaje, žijí hlavně podle své danosti, a vzory mu mohou posloužit pro útěchu, pro potěchu, pro pro pro a pro.

ponorka
ponorka 02.12.2011 v 11:49

Mohla bych ti snadno oponovat v bodech 2 až 5 - ale bylo by to moc dlouhé...
Asi to nechme radši až na nějaký sraz. :-)

WEIL
WEIL 02.12.2011 v 12:28

Ano, je to dlouhé téma, ale výsledně se dá vždy shrnout do několika bodů, třeba tak je koncipovaná řada učebnic - Například - Úvod do filozofie od Arno Anzenbachera.

No, kdoví jak to s těmi srazy nakonec bude dopadat.

lady
lady 02.12.2011 v 13:25

Já vám neříkám abyste tam nejeli,jenom říkám že kdyby jste mě tam hledali tak mě nenajdete.Jsem svéprávný člověk.

asam
asam 02.12.2011 v 13:34

milá děvenko LADY. Už jsem ti jednou napsala, že s námi nemusíš nikam jezdit.Pokud studuješ tak náročnou školu a nemáš čas, nevyplýtvej ho na takovéto zbytečné kecy o ničem Važ si každé volné chvilky a pilně studuj. bude to mnohem užitečnější. A nás to vůbec nebude mrzet, že s námi nekomunikuješ. Ba naopak. Srdečně tě zdravím a zamysli se nad sebou.

nokid
nokid 02.12.2011 v 14:01

To je ale vopruz, tahleta "lady", teda já v 16 jsem měl fůru jiných zájmů a ne abych se navážel do ostatních, jenom to potvrzuje moje mínění že je tak ošklivá, tlustá a zamindrákovaná že má na tohle pitomé psaní čas, kdyby měla kluka byla by jednak pozitivní a jednak vyrovnaná osůbka s vstřícným vztahem k okolí... Já poznal holek fakt hodně, rozumím i jejich psychice a dovedu si představit jak milá "lady" v přestávkách mezi jednotlivými masturbacemi usedá za klávesnici a píše nám tyhle svoje skvosty...
Asam má pravdu (i ostatní) a já jen navrhuji, abysme ji jednoduše ignorovali včetně SZ.

nokid
nokid 02.12.2011 v 14:07

Vraťme se ale k tématu, od kterého neustále odbočujeme. Protože už přibylo hodně příspěvků, myslím že mám zopakovat závěry, ke kterým jsme v Brně došli:

Srazy by měli být putovní. Ten příští by bylo záhodno uspořádat někdy v druhé polovině března (po chřipkách), kandidátskými městy jsou: Pardubice, Olomouc, Praha a Ostrava. Jestliže ani začátkem března nikdo neoznámí přesný termín a místo konání, bude opět v Brně.

Zahradní grill-party v Brně-Řečkovicích je plánována na měsíce červen/červenec, jako 2-denní víkendová akce nezávisle na březnovém srazu.

Dell
Dell 02.12.2011 v 14:19

Původní zprávu jsem vymazala.

Text příspěvku byl upraven 02.12.11 v 16:57

lady
lady 02.12.2011 v 14:20

Já vám říkala ignorujte mě a vy nic,jestli vám nokidova zpráva pomůže.Vaše chyba. jáu počítače nevysedávám jenom se párkrát za týden podívám co s zde děje.A my ve třídě počítače ne-má-me..kdyby něco (třeba pro pana chytrého -nokid)

maphiosso
maphiosso 02.12.2011 v 14:31

lady: pokud chceš abychom tě ignorovali, pak tvé příspěvky tady postrádají logiku. (ne že by jinak logiku měly..) A neříkej, že se podíváš několikrát za týden, co se tady děje, když na diskuzi píšeš několikrát denně. Záměrně tady provokuješ a čekáš na reakce. Znám lidi, kteří studují opravdu náročné školy a ti rozhodně nemají čas psát nesmysly na disuzích.

lady
lady 02.12.2011 v 14:43

Nepřipadáš mi že znáš vzdělané lidi,sám vzdělaný nejsi. koukni se na svůj profil.obrázek člověk co si myslí že je king a všechno zapije alkoholem.Já svůj život nepromrhám.Jsem tu víckrát za den ale tenhle víkend je soustřdění v aerobicu. A za dvě hodiny mám být na náměstí.

maphiosso
maphiosso 02.12.2011 v 14:54

lady: Profil jsem si včera změnil, ale klidně tam nahodím ten starý zpátky aby ses mohla podívat znovu a pořádně. Měl jsem tám pár vět o tom, jaké mě baví knížky a filmy a jakou poslouchám hudbu. Nevím z čeho jsi vyčetla, že si myslím, že jsem King (možná z toho, že čtu Kinga :-) a už vůbec ne to s tím alkoholem, o kterém nebyla v profilu sebemenší zmínka. Vysokou nemám, ani jsem to nikde netvrdil, ale jsem vzdělanější než ty, takže tvé připomínky k mému vzdělání neberu. Přeju ti mnoho úspěchů na soutěži a jak už tady někdo poznamenal: ZAMYSLI SE NAD SEBOU.

Text příspěvku byl upraven 02.12.11 v 14:59

paulhunter
paulhunter 02.12.2011 v 16:34

Tak, a teď už opravdu prosím o dodržování tématu, jinak tohle bude pokračovat do nekonečna. Jestli si tu chce ještě někdo něco říct, tak přes osobní zprávy. Off-topic budu mazat. Takže zpátky ke srazu.

knihomoli
knihomoli 02.12.2011 v 16:47

No tak co kdyby to v březnu byla Ostrava? Navrhuji Hobit, prý slušné pivo (nejsem piják piva ), žádný zázrak, ale přece jenom pitné víno? Přespolní bychom si mohli rozdělit po kousku až dvou na nocleh, pokud by o to stáli?

mineas
mineas 02.12.2011 v 17:57

Teda kdekoliv, ale Ostrava už je pro mě fakt z ruky. Něco víc na okraji by nebylo? To už raději Brno.



Vložit příspěvek