Různé knižní kluby - zkušenosti s nimi


dearkiki
dearkiki 04.04.2016 v 14:57

Tak já jsem v KK od roku 2004 a nakupuju tam pravidelně. Nabídkou katalogu se vůbec neomezuji. Stačí si něco vybrat z jejich aktuální nabídky v internetovém obchodu a tam tedy mám spíš problém omezit se na pouze několik málo knih, abych se vešla do rozpočtu. Pouze jednou za celá ta léta se mi stalo, že jsem neobjednala v termínu a přišla mi knížka, podle jejich výběru a musím říct, že se trefili dobře do mého vkusu. Vzhledem k mým pravidelným větším nákupům mám poštovné zdarma - jako člen VIP klubu a nemusím se s knihami nosit domů, což mi vyhovuje. Po obchodech občas courám taky a vybírám, ale pak si to raději objednám se slevou v KK, nebo zkusím najít levnější variantu tady na bazaru.

encyklopedie
encyklopedie 04.04.2016 v 15:09

....jak se tady ma DK pohybuji, tak koukám woodwarde, že bys těch lekcí potřeboval víc ...

woodward
woodward 04.04.2016 v 15:16

jestli chceš něco říct, tak to řekni. nebo jsi zas na dovolené?

encyklopedie
encyklopedie 04.04.2016 v 15:20

...jasan , jsem na dovolené, proto dávám toto vlákno o efektivnosti nesledovat .... a o KK nemám co říci, byl jsem a už nikdy nebudu .....

tsal
tsal 04.04.2016 v 21:01

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

dearkiki
dearkiki 04.04.2016 v 21:10

tsal: Ono už je to pár let, takže nevím, jak dlouho to trvalo. Ten upomínající katalog se někde ztratil, takže jsem na to ani nevzpomněla, než bylo pozdě. Vlastně se mi to muselo stát dvakrát, když tak o tom přemýšlím. Prvně mi poslali pěkný historický román a podruhé nějakou detektivku, kterou jsem tu obratem na bazaru prodala. Teď ale spíš objednávám ještě častěji, než chodí katalogy. Vychází stále spousta zajímavých knížek a nechce se mi čekat tak dlouho.


Babouš
Babouš 06.04.2016 v 14:05

Já jsem v KK už řadu let a taky naprostá spokojenost. Katalog beru spíš orientačně, většinou objednávám z bux.cz a vzhledem k tomu, že čtu hodně současnou literaturu, je to pro mě výhodné. Řekl bych, že členství je nejlepší pro ty, kdo hodně čtou a nakupují knížky. Pokud sháníte jenom jednu určitou knihu jednou za půl roku, k ničemu vám to nebude :) Moje babička je v klubu taky a ta ty podmínky zase bere jako motivaci ke čtení, jinak by se k tomu prý nedokopala :D

quendery
quendery 07.04.2016 v 17:53

Jsem v klubu od r. 1993 a spokojenost. Vždycky si tam něco najdu........

goldiex
goldiex 09.04.2016 v 23:44

Jsem členkou KK už 21 let a nemůžu si stěžovat. Koupit si knížku z každého katalogu není pro mě problém, spíš se musím krotit. Nemají sice úplně nejnižší ceny oproti některým internetovým knihkupectvím, ale mají fajn akce v každém katalogu a průběžně na netu výborné výprodeje od pár korun. Zkušenost s tím, že bych si zapomněla z nějakého katalogu knížku koupit, zatím nemám; někdo říká, že člověka upomenou a pak případně sami něco pošlou, někdo říká, že nic neposílají, takže asi jak kdy.

helča5
helča5 09.06.2016 v 16:12

Ahoj knihomolové,ráda bych věděla,jaké máte zkušenosti s knižním klubem,ty dobré i ty špatné.

siena
siena 10.06.2016 v 10:22

Musím se paní uživatelky helča5, trochu zastat. Ona původně založila nové vlákno s touto otázkou. Bylo jí zrušeno a otázka převedena do nového, jak jsem pochopila, do vlákna, které sloučilo asi dvě už stávající. Takže to není tak, že paní neumí číst a rolovat stránkou:)

Text příspěvku byl upraven 10.06.16 v 10:24

siena
siena 10.06.2016 v 10:37

Já jsem, spolu s Naias, dala jako odpověď odkazy na ty dvě stávající vlákna. Proto vím, jaká je historie otázky. A když jsem dneska zaznamenala sloučení a přesunutí, Váš komentář, kdy věřím, že nebyl míněn nijak hanlivě, uvědomila jsem si, že pro někoho dalšího by mohl být příspěvek paní uživatelky vnímán podivně...

Richie1
Richie1 10.06.2016 v 11:09

Ke vstupu do KK mě ukecali po telefonu asi před půl rokem - hlavně kvůli 50% slevě na vstupní knihy. Podmínky jsem nijak neřešil - stejně kupuji ročně okolo 100 knih.
Když mi přišel první katalog, tak jsem ho prolistoval a vybral si asi 4-5 knih s avizovanou slevou. Pro jistotu jsem se podíval na internet a ejhle: všechny jsem našel jinde levněji. Takže zatím jsem od nich nic neobjednal - v posledním letáku mě upozornili, že mi pošlou knihu (kterou nechci a nepřevezmu). Tak jsem zvědav, co bude dál. :-)

helča5
helča5 10.06.2016 v 15:58

díky všem za reakce na můj dotaz,taky jsem se chytila přes telefon a jsem zvědavá,co bude dál,možná někomu připadám jako blbka,ale nikdo není dokonalý a chybama se člověk učí,takže pardon

siena
siena 10.06.2016 v 16:54

helča5, ale jděte, snad každého věc. Už jsem to psala, vyplatí se to hlavně, když si budete moci knihu rovnou koupit v kamenném obchodě.

newtory
newtory 11.06.2016 v 23:58

Ako tu tak čítam príspevky,nedá mi,aby som si nepovzdychol: Zlatý Klub čtenářů v starom Odeone,ak si odmyslím dobu,tak ma chytá normálna nostalgia.

Text příspěvku byl upraven 11.06.16 v 23:59

tsal
tsal 06.12.2018 v 09:38

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 06.12.2018 v 09:48

Chodí zvlášť, buď emailem, či sms...Nevím, jestli posílají automaticky ke konci roku, já je dostávám i během něj.

tsal
tsal 06.12.2018 v 10:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

tsal
tsal 06.12.2018 v 15:05

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

TheRaven
TheRaven 27.07.2023 v 19:51

Zakládáme na pražském Jižním městě literární hororový klub (zatím nazvaný LiHoKlub). První schůze je naplánovaná na čtvrtek 21. září v Bažantovně (Brandlova 8, 149 00 Praha 11, zastávka Hněvkovského nebo kousek pěšky od metra Háje) se zahájením v 19:00. Kdyby měl kdokoli chuť přijít, bude vítán (zatím jsme tři + možná další dva).

Rozhodně to není jen pro protřelé znalce literárního hororu (my sami jimi nejsme), ale pro každého, kdo si sem tam rád přečte něco z temnějšího žánru (nebo se s tím teprve chystá začít) a měl bych chuť si o tom poklábosit. Cílem není předhánět se v tom, kdo má víc načteno, ale naopak, předat si tipy a trochu rozšířit obzory. Scházet se pravděpodobně budeme jednou za dva měsíce (září, listopad, leden, atd.), vždy třetí čtvrtek v měsíci. Na setkání podebatujeme o jedné vybrané knize (nové, staré, původní české či překladové), takže za celý rok jich bude jen šest, což snad zvládnou i ti více vytížení prací či rodinou.

Titulem pro první schůzi, která bude pravděpodobně trochu chaotická, je několikrát zfilmovaná klasika Invaze zlodějů těl od Jacka Finneyho (Fobos, 2023). Pokud byste se rádi zúčastnili, napište mi do pošty nebo jen sem do komentářů, ať máme představu, kolik nás zhruba bude.

Text příspěvku byl upraven 07.12.23 v 11:56



Vložit příspěvek