Různé knižní kluby - zkušenosti s nimi


vladceTyran
vladceTyran 07.01.2012 v 20:27

Jste někdo členem (členský klub) na bux.cz? Včera mi přišel katalog a je tam napsáno že když si nic nekoupím že mi pošlou další katalog... pokud si ani z toho nic nevyberu pošlou mi něco oni sami. Za to budu platit?

paulhunter
paulhunter 07.01.2012 v 21:52

Můžeš sem prosím vložit přesné znění zprávy?

Nico
Nico 07.01.2012 v 23:37

Jsem clenem Knizniho klubu (neboli bux) uz dlouho a nic takovyho se mi nikdy nestalo. Ano, poslali dalsi katalog a i kdyz jsem si pak delsi dobu nekoupila knihu, tak katalogy chodily dal. Ale ze by mi prisla jen tak z niceho nic kniha, to ne....

Woro
Woro 08.01.2012 v 00:46

Výňatek z pravidel Knižního klubu (na bux.cz):
...
Členem klubu se stáváte po zaregistrování Vaší přihlášky a nákupem nebo objednávkou alespoň jednoho titulu.
Abyste mohli využívat všech výhod KK, stačí si zakoupit alespoň 1 titul z každého katalogu, tedy 5 titulů za rok.
Zapomenete-li si objednat, pošleme Vám minikatalog Výběr s další širokou nabídkou titulů. Pokud si ani poté neobjednáte, zašleme Vám bestseller katalogu.
...

Já to tedy chápu tak, že ten, kdo je členem, musí si zakoupit alespoň 1 knihu z každého katalogu (min. 5 ročně, viz. výše), pokud ne, tak tě ke koupi prostě "přinutí".
Alespoň by to tak podle pravidel mělo být.
Oni ti dají záruku slev, ty jim zase, že si ročně koupíš alespoň 5 knih.

"Podrobněji" tady:
http://www.bux.cz/knizni-klub/pravidla-klubu/

Takže moje odpověď, založená na těchto pravidlech, zní: Ano, bohužel.

Ovšem nějak mi do toho všeho nesedí odpověď od Nicy (omlouvám se za případné mylné skloňování). Tím netvrdím, že by to nebyla pravda, pouze to do zmíňených pravidel nezapadá.

MartyMcFly
MartyMcFly 08.01.2012 v 11:06

To nezní moc dobře, být nucen si knihy koupit. Možná že to chápeme špatně, ale taky z těch pravidel mám takový dojem.

vladceTyran
vladceTyran 08.01.2012 v 12:03

Tak já tolik peněz nemám abych si kupoval každý dva měsíce knížky. Když to nepřevezmu tak za to snad nic platit nebudu :-).


Nastasija
Nastasija 08.01.2012 v 15:31

Ja som v tom ich klube odhadom rok a pol. Tri katalógy dozadu sa mi stalo, že ma z ich ponuky nič nezaujalo, takže som si nič nekúpila. A nič sa nestalo :). Žiaden ďalší katalóg neposlali, žiadna upomienka, dopis ani nejaká kniha. Popravde katalóg mi nechodí už asi rok. Z tohoto nového katalógu ma rovnako nič nezaujalo, takže znovu nebudem nič kupovať (a členstvo budem pri prvej možnej príležitosti rušiť).

Ja myslím, že to až tak prísne neriešia. Možno keby si nekupuješ nič po celé dva roky, čo je práve tá podmienka, tak v tom prípade by ťa s tým "otravovali". Ale tak balík sa dá na pošte odmietnúť, nie?

MartyMcFly
MartyMcFly 09.01.2012 v 08:59

Sice se to píše v pravidlech, ale ne každý si je přečte celá, pochopí je celá a nebo nepřehlédne jednu malou (a důležitou část). Mně hlavně vadí, že je to tak nějak proti zdravému rozumu, nutit někomu knihy pravidelně. Já sám čtu dost, i jsem pár tisíc za knihy v 2011 utratil, ale jen když jsem měl náladu si něco koupit, když jsem chtěl sám, ne na povel (zaplať a nebo zaplať tak jako tak).
Nemyslím že by vladceTyran byl blbec, spíš jen člověk, co si toho při koupi nevšiml. Komu se to někdy nestalo, že smlouvu, právní podmínky nepřečetl celou, ale jen přelétl, hm ?

Přeci jen, ke členství ho sice nenutili, ale mohl si koupit knihy bez toho aby se členem stal ? Pokud to dobře chápu, tak ne. To pak není moc volba, buď nic a nebo rovnou členství (a tím pádem pravidelně platit).

Titi
Titi 09.01.2012 v 10:11

Taky jsem se chtěla stát členkou, ale kromě prvních 3 knih za 50% při uzavření členství tam nevidím žádné výhody. Knihy jsou tam dost drahé a když je porovnám třeba s www.beletrie.eu, tak tam mi přijde mnohá kniha i s poštovným levněji, než kdybych si ji šla koupit do Knižního klubu za členskou cenu.
I dost drahý Barvič&Novotný v Brně už dává svým zákazníkům členskou kartu na slevu 10% na vše, co si tam koupíte a nemají žádné podmínky něco si tam kupovat 5x za rok.

paulhunter
paulhunter 09.01.2012 v 10:44

Je pravda, že většinou ty podmínky nečtu (u instalace programů) - mimochodem, doporučuji zhlédnout South Park - díl HUMANCENTiPAD, ale do tady těch podmínek bych určitě nešel.

Nejlepší podmínky v ČR nabízí snad nakl. Laser Books - 30 % sleva pro členy (žádné podmínky vázání) na knihy a doprava zcela zdarma až domů.

Jinak já objednávám knihy už jen přes ségru v knihovně, takže mám 30 % na všechno.

paulhunter
paulhunter 09.01.2012 v 11:53

Ne, koupí knihy se rozhodně nestáváš členem Klubu.
Členem jen v případě, že máš zájem o výhody a následně musíš samozřejmě souhlasit s podmínkami.

MartyMcFly
MartyMcFly 09.01.2012 v 13:38

OK, je možné že členem klubu se stává jinak, já vycházel z toho co tu napsal woro

.////////////////////////////////////////
Woro - - včera v 00:46:22
Výňatek z pravidel Knižního klubu (na bux.cz):
...
Členem klubu se stáváte po zaregistrování Vaší přihlášky a nákupem nebo objednávkou alespoň jednoho titulu. ///////////////////////////

Já jsem to pochopil tak, že se členem člověk stane, když si koupí alespoň jednu knihu (titul).



Paulhunter - Ano, ten díl South Parku stál za to. Vůbec, když se člověk přenese přes brutality a sprosťárny, vyjde z toho dost silná sociální kritika, cíl - celá (většinou americká) společnost.


///////////////kdybych já podepsala vědomě špatnou smlouvu bez přečtení a přišla o statisíce, tak bych měla nárok na kompenzaci?////////////////

Neměla, ale soucítil bych s tebou, stejně jako se dokážu vžít do situace OP a chápat, jak mohl "podepsat" (dá se tomu vůbec říkat podpis, když tam pravděpodobně jen něco odkliknul ? Asi ano) něco a pak platit za následky.


Něco jiného je když třeba vidím nějakou super výhodnou nabídku of telefoních operátorů, za 1Kč nějaký dobrý tarif. Hned se pak ptám v čem je asi háček, protože v tomhle ohledu jsem podezíravý. A on tam vždycky nějaký je, často malým písmem, nebo chytře skrytý uprostřed textu dvoustránkové smlouvy.

Tam bych to čekal takový trik. Ale od knihkupectví ? Ne, ale jak vidím, tak bych asi měl.



/////////////////////I dost drahý Barvič&Novotný v Brně už dává svým zákazníkům členskou kartu na slevu 10% na vše, co si tam koupíte a nemají žádné podmínky něco si tam kupovat 5x za rok./////////////////////////

Ano, protože to mi říká zdravý rozum, jak by to mělo být. 5-15% sleva pro členy, žádné nucení kupovat si. Tohle je normální přístup, tak proč se pak někdo může divit, že se mi nelíbí co udělalo za trik Bux ?

Vskutku, může si vybrat deset dalších internetových a stejný počet kamenných, kde se dá něco koupit. Ale člověk vidí nové knihkupectví, zajímavé ceny, tak si řekne že to zkusí a potom dostane facku v podobě takové podmínky.

Text příspěvku byl upraven 09.01.12 v 13:41

Woro
Woro 09.01.2012 v 15:07

MartyMcFly:
//Členem klubu se stáváte po zaregistrování Vaší přihlášky a nákupem nebo objednávkou alespoň jednoho titulu.
Mají to žel nejednoznačně napsáno. Téměř jistě platí splnění podmínek v takovémto tvaru:
přihláška A (nákup NEBO objednávka)

Každopádně tohle pravidlo jsem postoval jen tak; ohledně nutnosti koupě knihy nic neříká. Jen určuje podmínky přijetí do Knižního klubu. Což není předmětem dotazu vladceTyrana, který evidentně ví o tom, že je členem, tzn. přihlášku musel podávat.

MartyMcFly
MartyMcFly 09.01.2012 v 16:15

Nedělám z nich ďábelskou organizaci.

Shrnu můj názor tedy jinak - praktiky jiných (včetně těch asi dvou co tu byly zmíněny) knižních klubů mi přijdou daleko příjemnější a lidštější.

vladceTyran
vladceTyran 09.01.2012 v 17:33

Problém je že já na ty knížky nemám, všechny peníze jsem utratil. Myslíte že stačí když sem si změnil adresu?

Titi
Titi 09.01.2012 v 18:09

Ty jsi číslo :-D Nemusel jsi jim dát číslo občanky? Dívala jsem se, že tam jsou i velký slevy, knihy mají i za 39 Kč, to snad dohromady dáš.

vladceTyran
vladceTyran 09.01.2012 v 19:58

mno to by možná šlo. A to si budu moct koupit knížky jen konkrétně z toho katalogu nebo můžu i jiné?

Azizi
Azizi 09.01.2012 v 20:06

Tak ja by som určite nechcela byť členkou žiadneho klubu, ktorý by ma nútil čokoľvek kupovať.
vladceTyran, podľa mňa sa im ale nebude chcieť otravovať ťa s tou knihou... Resp. keď ju neprevezmeš, nechajú to tak. Neviem, možno sa mýlim, ale myslím si...

Marthas
Marthas 02.10.2015 v 19:21

To všichni: Byli jsme přes deset let členy KK a neříkám, že spokojenými, ano pravidla jsou taková, že si musíte z každého katalogu objednat alespoň jednu knihu nebo zakoupit v klubové prodejně a to knihu na kterou není sleva, tedy se to nevztahuje na stránku -50% uprostřed katalogu, tam můžete koupit se slevou pouze, pokud jste si zakoupili 3 knihy za plnou cenu. Platí to, pokud pravidla nějak výrazně nezměnili...
Vím, že knižní klub i při nepřevzetí, vždy znovu kontaktuje, zda máte o knihu zájem, pokud ji nepřevezmete, nic tím nevyřešíte, pouze vám pošlou knihu, která nebude podle vašeho výběru, ale to v případě, že jste už členem nějakou dobu, pokud se jedná o vstupní koupi, nemám tušení, zda nepřevzetí neco řeší ale myslím, že ne...

Mám spoustu příhod s KK...

Podotýkám, že jsme to po dvou letech nezrušili hned proto, jelikož jsme si nepamatovali přesně, kdy jsme k nim vstoupili a v tom byl též háček...

Je ale též pravda, že v roce 2011 jsme si zapomněli koupit knihu a půl roku se nic nedělo a já se divila, že už nic nechodí a myslela si, že to někdo zrušil, z knižního klubu jsem ale nedokázala vymámit odpověď, proč automaticky neposlali náhradní knihu, ale teď si vzpomínám, že dlouholetí členové přes deset let asi tak tvrdá pravidla nemají...

reader.007
reader.007 04.10.2015 v 23:40

Dovolím si také špitnout, já jsem členkou klubu už nějaký ten rok a podmínkám navzdory jsem nikdy nebyla přinucena si koupit nechtěné. Nejsem velký fanda nových knih, ale v době kdy jsem členství zakládala jsem jich kupovala přeci jen víc než dnes a nějaká ta sleva se tedy hodila (zvlášť když jsem kompletovala A. Christie) a svého času jsem tam utratila i tolik že si mě oštemplovali jako VIP.
Teď už nových knih kupuji pramálo (5x do roka tedy ani náhodou) a tu jejich kartičku s sebou tahám spíš ze zvyku. Navzdory tomu mi na jejím základě vždy uznají slevu pro členy. Když jsem byla v daném knihkupectví naposledy, vrhla se ke mně nějaká dáma z personálu a po otázce zda jsem členkou a zda mi dorazil katalog se mě snažila odexpedovat k pokladně abych si členství " pro jistotu" obnovila.
Každopádně i v době kdy mne strašili vynuceným nákupem nakonec stačilo abych zašla do příslušného knihkupectví a tam si koupila cokoliv ze sortimentu - tedy ne nutně knihu, ale třeba i balicí papír nebo diář. Moje rada zní - zeptejte se prodavaček přímo v prodejně. Jejich výčet najdete tady: https://www.bux.cz/knizni-klub/kontakty/prodejny/

Text příspěvku byl upraven 04.10.15 v 23:41

Marthas
Marthas 05.10.2015 v 13:56

To reader.007: To ne vždy jde, většinu z těch příhod mám z doby, kdy jsem ještě nedojížděla do školy - bohužel nejsem z HK, takže dokud jsem tam nedojížděla, do prodejny jsem se nedostala...
Třeba měli jsme objednanou knihu za 500,- s tím, že jsme za ni měli dostat nějaké klubové body, které by šli později udat jako sleva na produkty a která nás zajímala... Kniha nám přišla, bohužel ji neměl, kdo převzít (můj fotr, na nejž členství v tu dobu bylo, pobýval jinde, mamce, když si šla s lístkem na poštu, tak jelikož to nebylo na její jméno, tak jí to odmítli vydat, s tím že není adresát, takže to nakonec poslali zpátky, knižní klub nás tedy obeslal, zda máme o knihu stále zájem, odpověděli jsme, jak nejrychleji jsme dokázali poštou, že ano, a přesto nám knižní klub poslal knihu, která byla z hlavní stránky a kterou jsme nechtěli, myslím, že to byla Planeta Intertera od Cooka, s odůvodněním, že jsme si knihu neobjednali, haha takže nám posílají podle podmínek knižního klubu tuhle knihu, přitom bylo jejich povinností, pokud by se drželi pravidel, která si stanovili, nám poslat jako poslední šanci ten výběrový katalog,ale to samo neudělali...
Takže mamka nakonec musela volat do knížního klubu, jelikož se s fotrem rozváděla, a neměl by to nadále, kdo přebírat a musela si to nechat přepsat na sebe, s čímž bylo také nemálo potíží...

Nemluvě o tom, že ten bonusový katalog, ve kterém se měli zúročit ty body, jsme nikdy nedostali...

Tím nechci hanit KK, jen zděluji své zkušenosti...

Text příspěvku byl upraven 05.10.15 v 13:58

reader.007
reader.007 05.10.2015 v 14:38

Marthas: ani já se nehádám a sděluji svoje. S tím neodevzdáváním zásilek neadresátovi máte určitě pravdu, u mnohých mých bývalých kolegyň přes toto pravidlo prostě nejel vlak a ani se nenamáhaly nabídnout řešení kterým se to dá obejít. Každopádně musím souhlasit s výše uvedeným výrokem moserky: při dnešní nabídce na internetu i jinde, je lépe NEBÝT členem žádného spolku který Vás nutí kupovat, kupovat, kupovat... Když se obrníte trpělivostí, dřív nebo později vytouženou knihu seženete. A ti netrpěliví a nešetrní si rádi připlatí.

Marthas
Marthas 05.10.2015 v 14:50

To reader.007: To chápu... Mě vyhovovala klubová pravidla knihkupectví Kanzelsberger, kdy stačilo, abyste za rok utratila u nich nebo v jejich internetovém knihkupectví 2000,- Kč a na každou další knihu už jste měla 10% slevu, bohužel toto knihkupectví ani ne za dva roky, co jsem k nim vstoupila, změnilo pravdidla, takže se nezapočítávají nákupy na netu a neexistuje automatická sleva na každou knihu ale pouze po dosažení čátky si lze vyzvednout slevový kupón na jeden nákup, haha....

Lector
Lector 05.10.2015 v 15:37

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marthas
Marthas 05.10.2015 v 15:47

To Lector: Samozřejmě, já tam moc často na netu nenakupuju, jen mě naštvalo, což je potřeba též zdůraznit, že už se to nezapočítává ani do mnou utracené částky...
A je potřeba též zdůraznit, že Kanzelsberger ta pravidla mění snad každé tři roky, což jsem nevěděla...
Takže není divu, že tam nakupuju už x let a v klubu jsem teprve chvíli, celou dobu až do nedávna, jsem si myslela, že se sbírají pouze ty 300,- Kč kuponky, za jejichž určitý počet můžete vstoupit do klubu, a já tam dost dlouho nakupovala ty dvoustovkové knihy a na tohle nedosáhla...
Prostě mě nenapadlo, že to už změnili, moje blbost a teď, když tam jsem, to zase změnili, tak že už to není tak výhodné...



Vložit příspěvek