Prodej nebo výměna knih


newtory
newtory 15.04.2014 v 22:44

Knihy mnou ponúkané v bazare sú prístupné aj výmene dohodou.

Koly2014
Koly2014 24.11.2014 v 09:33

zdravim, prodavam cca 500 knizek vsech zanru, seznam muzete mrknout viz odkaz :

http://uloz.to/xpUS46pc/knihy-xlsx

kdyztak cokoliv ptejte...

mi2
mi2 25.11.2014 v 01:18

Dobrý den, i když to normálně nedělám, tak jsem nakoukl... Po letmém projetí jsem zatoužil... zeptat se jaký kouzelný způsob používáte na tvorbu ceny?

V 99% se jedná o beletrii z let 60. - 90. Takže nelze očekávat nic jiného než statisícové náklady několikrát za pětiletku. Bohužel i velmi zajímavá nestárnoucí díla tímto "množením" se přemnožila. Ještě před 8mi lety bylo možné tyto "lepší" tituly nabízet za 50-90kč. Dnes už spousta antikvariátů ani nevezme knihy jako Vejce a Já, Na západní frontě klid, Hlava XII, Nazí a mrtví... Je to děs, ale lidé se stěhují do čím dál tím menších prostor, gramotnost také klesá a někde se ty zásoby klasiků projevit musí.

* pokud je to naceňováno podle citu / od boku, tak klobouk dolů. Takhle by to před 6 až 8. lety nacenila velká většina Antikvariátů

Bohužel dnes se za pár kaček dá zkompletovat Feuchtwanger, Remarque, Mailer...

Jsou tu dvě možnosti. Počkat si pár let na změnu chování kupujících, změnu poptávky a nebo nyní dát knihy zdarma nebo téměř zdarma před antikvariát.

Tím vůbec neříkám že ty ceny jsou vysoké nebo že část těchto knih neprodáte.

Umím prodat skoro vše, ale na beletrii 70. a 80, Vám nedokážu ani naznačit...

Sám jsem tento problém s těžkým srdcem vyřešil odvozem do sběrny. Kde si nakonec se spoustou keců knihy vzali zadarmo. Prý mají zákaz vykupovat vázané knihy.

Pejsánek
Pejsánek 25.11.2014 v 06:37

To mi2 ...spousta antikvariátů ani nevezme knihy jako Vejce a Já,...kdo z dnešních čtenářů má pojem o obyčejném životě na farmě? Nic z toho si nedokáží představit. Není v tom krev, horor, ohnivé meče, příšery atp. Pro dnešní čtenáře je to neznámé prostředí a neznámý přístup k životu. Proč by to četli? Jak by se tomu mohli zasmát? Degenerace čtenářů bohužel pokračuje. A tím i degenerace trhu.

Koly2014
Koly2014 25.11.2014 v 15:42

ano, u cen sem strilel od boku, vetsinou, samo, ze nektery tituly se mne nechtelo davat za dvacku vylozene, je to degenerace tezka, to jo, ja sem treba nikdy necet h. pottera a podobny, netusim, po cem prahne vetsina dnesni generace ctenaru, ale starsi snad lepsi autory oceni - hemingway, remarque, christie, feuchtwanger, po tech se zaprasilo hned, to samy romany pro zensky, at mi nikdo nerika, ze ted misto srdcovek ctou radsi horory)

LordSnape
LordSnape 30.01.2015 v 21:13

Je vtipné, jak tady mluvíte o degeneraci a odsuzujete žánry jako fantasy nebo horor. Já čtu vše od klasiky přes naučnou, až po právě to, co dle vás mě degeneruje. Jistě, možná se to neodehrává na farmě a když už tak, se zombie, ale to nic nevypovídá o tom, že by se jednalo pokleslou literaturu. Je tak snadné odsoudit čtenáře fantastiky jako nevzdělance, přitom vy sami si přes váš úzkoprsý pohled nevidíte ani do pusy... V případě "Odstínů" a jiných braků bych to ještě pochopil, ale každý, kdo četl Clarka, Bradburyho, Orwella, Lovecrafta nebo Strugacké ví, že to je hodnotná literatura, která má své zastoupení i místo na světě.

Jinak prodávám a stále toho mám v nabídce dost, převážně nové a musím říct, že nejvíce se dnes prodávají, ostatně jako skoro vždy detektivky a záhodologie. Klasické knihy pořád vycházejí v nových vydání. Otázkou není ani tak chování čtenářů, jako spíše veliká nabídka knih. Za totáče by toho víc jak polovina dnešní produkce neprošlo, tak se není čemu divit, že už třeba Remarque tolik neletí a neprodává se po desítkách za den a nečekají se na něj fronty...

Text příspěvku byl upraven 30.01.15 v 21:15


MadlenkaM
MadlenkaM 21.06.2016 v 22:31

Ahoj všichni,

bohužel se také někdy nestačím divit cenám některých děl. Chápu, že když koupíte knihu minulý rok za tři stovky, tak jí neprodáte za dvacku. Ale knihy vydávané v desetitisících v minulém století přece jen nemají hodnotu tří stovek, byť patří ke klasice.

Každopádně já veškeré knihy, které mě nestály majlant dávám do skříní k tomu určených zadarmo. U nás ve Varech je taková skříň na Rolavě. Naštěstí tam nějaké hodné duše pořád nosí knihy a nic za to nechtějí, takže nemusím každý měsíc jako student samoživitel vyhazovat tisíc a výš za to, že si ráda čtu.

ales1191
ales1191 23.06.2016 v 00:00

Zdravím vážení knihomolové a knihomolky :) Jen Vás chci poprosit, jestli byste se nechteli kouknout ke mne do bazaru. Věřím, že si někdo nějakou knížku vybere :) Tak PŘIJĎTE ! :)

Bituss
Bituss 24.06.2016 v 15:00

Zdravím sháním ságu Eragona první díl mám takže (Eldest, Brisingr,Inheritance.)

E-mail cicunky@seznam.cz domluvíme se děkuji

Theres88
Theres88 27.06.2016 v 16:25

Ahoj čtenáři, chtěla bych se pouze zeptat, zda někdo nesbírá knihy z edice Magnet, Naše vojsko. Mám jich docela pěknou sbírku k prodeji.

Theres88
Theres88 27.06.2016 v 16:58

Poté mám ještě nějaké knihy z edice Smaragd, kdyby měl někdo zájem, tak stačí napsat.

Sarah01
Sarah01 12.07.2016 v 20:02

To je tady normální, že když na prodej knihy v bazaru odpoví více lidí, tak prodávajíci ji prodá nejvyšší nabídce, i když má danou pevnou cenu 150 korun? To si snad plete s aukcí na Aukru, ne?

Marthas
Marthas 12.07.2016 v 20:40

To Sarah01: Záleží na prodávajícím, jaké si stanoví podmínky a podle, jakých pravidel se řídí...
Já to např. nedělám nikdy, vždy prodám prvnímu za fixní cenu, ale je to moje volba jako prodávajícího a kupující má zas jinou volbu nekoupit....-)

Sarah01
Sarah01 13.07.2016 v 11:57

Děkuju všem, knihu jsem raději koupila v antikvariátu, kde byla úplně náhodou taky k mání. Vzhledem k tomu, že jsou tady tak volné podmínky prodeje, neměla jsem odvahu nakoupit od prodejce, který zatím nemá žádné hodnocení.

Marthas
Marthas 13.07.2016 v 14:28

To Sarah01: Ano, někdy se to nevyplácí kupovat od neprověřeného prodejce ale někteŕí prodejci, pokud by vás chtěli podvést, tak si to též dokážou zařídit, aby to hodnocení měli...
Měla jste štěstí, že to bylo i v antíku, pokud to prozměnu není nečuchlé prachem....-)

cecetka
cecetka 14.07.2016 v 20:40

Mam jen jednu zkusenost z bazaru DK. Odpovedela jsem na inzerat, za 2 dny dostala odpoved, ze pani knihu uz neprodava. Presto inzerat dodnes visi v bazaru na prodej. Knihu neprodava, ale jeji prodej stale inzeruje.
To jen me male postesknuti. Jesteze tu knihu maji v knihovne, tak si ji muzu kdykoliv precist.

Marthas
Marthas 14.07.2016 v 21:05

to cecetka: Někteří tvrdší uživatelé by za toto dali paní negativ anebo aspoň neutrál v hodnocení... Někde jsem četla, že i za takováto "nedorozumnění" by se to mělo udělovat, abychom měli přehled... Ale chápu, že ne každý uživatel je ochoten jít do sporu a nechat si udělit negativ či neutrál na oplátku...
Mě se většinou stávalo, že když jsem prodávala, tak se mi kdosi ozval na inzerát, já odpověděla ale reakce na tuto svou odpověď už jsem se nedočkala... Velmi nezdvořilé, ale též jsem to neřešila neutrálem... Říkám si, že někteří uživatelé jsou hold, jak to říci, "nezdvořilí"...

Text příspěvku byl upraven 14.07.16 v 21:05

JaneH
JaneH 24.07.2016 v 19:38

Prodávám spoustu knih z Ponyclubu, pokud by jste měli zájem, vypsala bych vám jejich názvy. Dále prodávám Příliš mnoho Kateřin od J. Greena a dvě knížky o One Direction.
Kdyžtak piště do zpráv. Děkuji

Marthas
Marthas 25.07.2016 v 14:19

To linpro: Já mám pochopení pouze v iom případě, že bazarista dal za knihu plnou cenu a tak se jí neche vzdát za 100, když ji koupil za 300 a více a přečetl a teď by podle některých měla mít méně než poloviční hodnotu po jednom přečtení?
Samozřejmě, že jsou tu i prodejci co knihu nadsadí a koupili ji za 100,-, ale já slyšela, že je to "otázka nabídky a poptávky a svobodná vůle prodejce a hlavně kupujícího...

deanmo
deanmo 25.07.2016 v 15:11

To Marthas: čo sa týka prípadu linpro, tak nemá predávajúci šancu takú knihu predať. To si fakt človek kúpi radšej novú knihu v e-shope lacnejšie ako od človeka, ktorého ani nepoznám za drahšie.

Marthas
Marthas 25.07.2016 v 15:20

To deanmo: Pokud je kniha ještě k dostání, tak je to problém prodávajícího, že ji už prodává a tak "draho" a kupující ji samo koupit nemusí, nikdo ho nenutí... Jinak je to logické... Ale stále platí, že ho v případě mnou jmenovaném chápu (prodejce)...
Dnes jsou knihy dost drahé a bazaru je pak většinou potávka za 100, a v perfektním stavu, to mi je k smíchu... Podle mne jednou čtená kniha nemůže jedním přečtením tolik ztratit na hodnotě, leda že by to byl paperback...

Text příspěvku byl upraven 25.07.16 v 15:26

Marthas
Marthas 25.07.2016 v 21:00

To tsal: A nejen u komiksů... Někdy taky vejrám jak puk, jak draho se tady prodává taková červená knihovna... Zatímco já, abych své knihy poslední dobou prodala, musela bych ty za tři sta a víc dát za 100 +poštu a ty levnější dokonce dost pod sto, tak takovou Noru Roberts anebo opravdovou červenou knihovnu, je někdo ochoten dát i 200-300,- Kč, v některých případech i víc... Anebo prostě neumím obchodovat no.-) Nechovám se dost vychcaně. Když se u mě někdo poptá, prodám za nasazenou cenu a držím a nepřirážím, nehraju na to, že mám dalšího klienta a pod...
Mně jde ale o to, aby se mnou prodaná knížka, dostala do dobrých rukou a tak prodávám a posílám doporučeně a doufám, že když je někdo ochoten zaplatit tu nekřesťanskou cenu za poštovné, bude se k ní chovat hezky...
Možná že jsem snílek, ale jsem jaká jsem.-)

ZdivocelaReny
ZdivocelaReny 01.09.2016 v 23:54

Dobrý den,
sháním knihu Volání prérie - autor J.Berabeau.
Jedná se o příběh z Divokého západu (pravděpodobně rodokaps).
Rok vydání: 1929
Nakladatel: Kulíšek

Hlavním důvodem, proč ji sháním, je jiná kniha - Zdivočelá země od Jiřího Stránského - v níž se právě na základě Volání prérie jeden z hrdinů - Vašek, stal "kaubojem Cassidym". ZZ je moje srdcová záležitost a ráda bych si rozšířila obzory i o příběhy, které její postavy ovlivňovaly...

Text příspěvku byl upraven 01.09.16 v 23:57

bookgirl24
bookgirl24 10.05.2017 v 22:21

Dobrý večer všem :-)
snad nevadí, že to napíši jako diskuzi, kdo budete mít zajem,jukněte do mého bazaru, ráda i vyměním za jinou knihu :-) :-).

Tatinek172
Tatinek172 12.08.2017 v 23:33

Prodám komplet 7 dílů Česko-německý slovník zvláště grammaticko-fraseologický.

Jde o vzácné dílo Františka Štěpána Kotta, 1. vydání, 1878-1893, komplet za 3 900 Kč, pište na email: Tatinek172@seznam.cz nebo volejte na tel.: 775 100 077.

Text příspěvku byl upraven 13.08.17 v 10:35



Vložit příspěvek