Práve čítaný príbeh - čo v ňom nájdeme?


shenandoah
shenandoah 18.11.2016 v 22:42

Kniha, ba ani celá pohádka se netočí kolem myší, ale snad bude myší království stačit:
"Když jsme tak šly asi půl hodiny, uslyšela jsem náramné pištění a při měsíčku jsem uviděla nízký pahorek a okolo něho sídelní město myšího krále. Sotva se princezna objevila u brány města, brána se rozletěla a po celém městě i nahoře na hradě se šířilo radostné pištění. Z hradu se jí vyhrnulo vstříc celé hejno bílých myšek a s jásotem ji vítaly. Ona však nechtěla do hradu, obracela se střídavě ke mně a k svému příbuzenstvu a nejspíše jim o mně vyprávěla, protože všechny ty myši brzo zvedaly hlavičky ke mně a všelicos pištěly, nerozumněla jsem co. A tak jsem řekla: "Milé myšky, já si hned lehnu a budu spát, abych rozuměla, co povídáte." A jen jsem to dořekla, už se hrnuly po tisících a snášely na suché místo pod velikým dubem hebounký mech."

http://www.databazeknih.cz/knihy/modry-kvet-122372
Konkrétně pohádka Kokeš a Puťka.

A jako na potvoru na další stránce narazím na tuto větu: " ... moje milá manželka mi právě říká, že by k smrti ráda jednou ochutnala opočenský marcipán, pardubický perník, valašské klobásy, linecká kolečka, miletínské modlitbičky, karlovarské oplatky, hořické trubičky, lomnické suchary, bratislavské rohlíčky, žlutohradské amprecle a podobné světoznámé výrobky."

Pokračování nám zajistí kniha, která má na obálce hrad.

Text příspěvku byl upraven 18.11.16 v 22:45

Eremites
Eremites 21.11.2016 v 20:04

Tak hrady tady je - sice malý a v pozadí, ale je :-)
http://www.databazeknih.cz/knihy/prohledni-si-tu-zemi-137014

Václav Cílek - Prohlédni si tu zemi.

Pokračuje čtenář knihy, ve které se příběh odehrává v době adventu.

mariva
mariva 09.12.2016 v 16:11

Měla by to být kniha, kterou právě čteme, protože to tu usnulo, doplním knihu, kterou jsem nedávno dočetla:
http://www.databazeknih.cz/knihy/laska-po-francouzsku-vanoce-po-francouzsku-297494

Pokračuje čtenář knihy, která má v názvu nějakou barvu.

simviki
simviki 15.12.2016 v 14:33

Já zase před vánoci sáhla po zamilovaných Drahokamech, takže třeba: Modrá jako safír..
Dále hledáme knihu, kde se nějaká z jejích postav potýká s nadváhou

Jass
Jass 15.12.2016 v 15:31

Ha, tak takovou knihu zrovna čtu... No, i když je pravda, že hlavní hrdinka se už zrovna s nadváhou nepotýká, protože se vrátila z odtučňovacího tábora... Ale všichni ji kvůli tomu začínají brát jinak... No, sice to není hlavní téma, ale dost se to tam řeší (víc se zabývá domácím násilím...). Jde o Dýchání pod vodou od Alex Flinn. http://www.databazeknih.cz/knihy/dychani-pod-vodou-dychani-pod-vodou-165169 .

No a já bych si přála knihu ve které je nějaký sympatický záporák, což může být dost subjektivní... Tak jsem zvědavá, kdo se tu nakonec objeví :)

Jass
Jass 25.12.2016 v 01:02

Hmmm.... Tak nikdy by mě nenapadlo, že si ho sem napíšu sama, ale... tahle záporačka vážně stojí za představení, kdo ještě nečetl Harryho Pottera a Prokleté dítě, tak upozorňuji, že komentář obsahuje závažné SPOILERY

Takže, právě jsem dočetla Prokleté dítě http://www.databazeknih.cz/knihy/harry-potter-harry-potter-a-proklete-dite-303983
A musím říct, že jsem si vážně oblíbila Voldemortovu dceru Delphi... A teď kousek pro pochopení... (Harry má podobu Voldemorta, proto to lomítko)

HARRY/VOLDEMORT: Belatrix znám a v obličeji jsi jí podobná - ačkoli to nejlepší z ní jsi nezdědila. Bez důkazu ovšem...
DELPHI *odhodlaně promluví hadí řečí*
HARRY/VOLDEMORT *se zlověstně zasměje* To má být důkaz?
DELPHI *se bez námahy vznese do vzduchu*
HARRY/VOLDEMORT *ohromeně couvne*
DELPHI: Jsem Auguron, patřím k Pánovi zla a jsem vám zcela oddaná.
HARRY/VOLDEMORT: (*snaží se zakrýt, že jím to otřáslo*) Ty ses naučila - létat - ode mě?
DELPHI: Snažím se jít cestou, kterou jste šel vy.
HARRY/VOLDEMORT: Nikdy jsem nepoznal kouzelníka nebo čarodějku, kteří by se mi pokoušeli vyLPHI: Nechápejte mě špatně - ani by mě nenapadlo se s vámi srovnávat, pane. Ale celý život jsem obětovala tomu, abych byla dcerou, na kterou můžete být pyšný.
HARRY/VOLDEMORT: (*přeruší ji*) Vidím, jaká jsi, a vidím také, jaká bys mohla být. Dcero
DELPHI: *Podívá se na něj hluboce pohnutá.* Otče?
HARRY/VOLDEMORT: Ta moc, kterou bychom společně mohli získat.
DELPHI: Otče...
...
Vážně mi bylo líto, že se nakonec se svým pravým otcem nesetkala, skoro jsem jim fandila...
KONEC SPOILERU


Tak teď by to chtělo něco lehčího... Ale mě i ten záporák nepřišel tak těžký... Tak to pojmeme trochu jinak. Chtěla bych knížku u které jste se zasmáli. Doufám, že o Vánocích čtete něco veselého :)


MayaBu
MayaBu 27.12.2016 v 22:13

Právě jsem se pustila do knihy Lituji, minuli jsme přistávací dráhu
http://www.databazeknih.cz/knihy/lituji-minuli-jsme-pristavaci-drahu-127787
A směju se od první stránky v jednom kuse :)

"Během letu PanAm z Frankfurtu do Berlína nám mladá stevardka oznámila: "Dámy a pánové, zakrátko přistaneme v Berlíně. Prosím, uveďte sedadla do základní polohy a sklapněte zobák." Když se všichni cestující hlasitě rozchechtali, rychle se opravila: "...ech, sklapněte stolky."

Kniha je podobných (reálných!) perliček z letišť nebo letadel plná, vřele doporučuji na zvednutí nálady :)

A co se trochu odpoutat od Země, když už jsem u toho létání? Pokračuje čtenář, jehož kniha se odehrává (alespoň z části) na jiné planetě.

ClareBe
ClareBe 28.12.2016 v 13:48

Teď čtu knihu Marťan http://www.databazeknih.cz/knihy/martan-217983
Děj se odehrává na Marsu. Což je, předpokládám, na jiné planetě :)

Dále pokračuje čtenář, jehož právě čtená kniha má modrou obálku.

Litocha
Litocha 29.12.2016 v 00:07

Právě jsem dočetla Hledání vytouženého dne - obálka je na knížce skoro nejhezčí.

Pokračuje ten, kdo čte nějakou hezkou knihu pro děti.

Atuin
Atuin 29.12.2016 v 09:05

Já neodolám, možná se úplně netrefím,ale čtu zrovna Harry Pottera ilustrované vydání tajemnou komnatu, to je pro děti ( a není jenom pro děti), opět úžasné ilustrace, živé schopné, prostě fascinující...
Pokračujte,vy kdo čtete taky nějakou dobře ilustrovanou, nebo graficky vyvedenou knihu,nejen pro děti...

R.E.M.
R.E.M. 29.12.2016 v 10:11

Čtu Vesmír http://www.databazeknih.cz/knihy/vesmir-34109.

Když je po vánocích a dárcích, bude pokračovat ten, kdo čte knihu, kterou dostal na Vánoce nebo si ji nadělil pod stromek.

Makropulos
Makropulos 29.12.2016 v 14:58

Dostala jsem pod stromeček krásnou knížečku Vánoce mám rád od Františka Nepila s nádhernými ilustracemi Karla Franty. Teď si s ní prodlužuji vánoční atmosféru.

Pokračuje čtenář knihy, která se odehrává třeba i částečně na nějakém hradě nebo zámku.

šneki
šneki 30.12.2016 v 09:18

Čtu Dědičku ohně, celá série se vlastně odehrává na zámku, jen hlavní hrdinka tam teď není, ale jsou tam pohledy postav z hradu.
Pokračuje ten, kdo čte knihu, kde se lyžuje nebo bruslí.

Jass
Jass 31.12.2016 v 10:55

No konečně se svojí Annou Kareninou slavím úspěch :)
Ne že by se tam hodně bruslilo, ale je tam jedna nádherná bruslařská scéna, je to dost dlouhé tak jen malý kousíček...

Levin se postavil, svlékl zimník, a rozběhnuv se po drsném ledu u besídky, vyjel na hladký led a rozjel se bez námahy, jakoby pouhou svojí vůlí zrychloval, zvolňoval a řídil běh. Přiblížil se k ní nesměle, ale její úsměv opět ho upokojil.
Podala mu ruku a jeli vedle sebe, zrychlujíce běh. Čím rychleji jeli, tím pevněji tiskla jeho ruku.

Potom se to pokazí, takže tady úryvek radši ukončíme...
Nejsem schopná vyprodukovat lepší nápad, takže bych chtěla knížku, kde je nějaká podobně krásná romantická scéna...

Text příspěvku byl upraven 31.12.16 v 10:57

Falquar
Falquar 31.12.2016 v 14:44

Zrovna jsem dočetla Metráčka, respektive nedopatřením jeho druhý díl; do včerejška jsem ani nevěděla, že to nějaké díly vůbec má. No nic, k věci:

"Jsem rád, žes přišla." Říkal to hlasem, v němž nebyl vlásek lži nebo obratné hry.
"Opravdu?"
"Fakt..."
Jak se ke mně obrátil, uvolnily se mu zpod bílého obvazu vlasy a spadly přes zdravé oko. Pokusil se je odfouknout. Nedařilo se mu to. Třemi prsty jsem mu je opět zatlačila pod obvaz.
Náhle mi zachytil ruku. Chtěla jsem ucuknout, ale on ji držel pevně. Ucítila jsem, že mě zlehka políbil do dlaně. V té chvíli se se mnou všechno zatočilo, ale ovládla jsem se a nechala si ruku vést tak, že jsem ho pohladila po tváři. Naštěstí se nikdo nedíval.

Pokud to někomu přijde jalové, vězte, že je to tím vytržením z kontextu. :)
Dál prosím knížku, kde se (alespoň) mihl dobrý černý humor.

denib
denib 02.01.2017 v 12:46

Právě jsem začala číst knížku Petra Šabacha - Máslem dolů. Je to o dvou starých kamarádech, co se schází v hospodě a je to vtipné. Ale když si člověk uvědomí, že starší lidé opravdu někdy blázní a že tak dopadne i on, tak je to vlastně taky smutné. (Mimochodem se to odehrává v Praze - šestý bod výzvy.) Počítá se to za černý humor? Pokud ano, tak:

Hledám knížku, kde se alespoň na chvilku vyskytuje nějaký lékař.

Falquar
Falquar 03.01.2017 v 18:40

Jasně že počítá. :) Můžu akorát poprosit o nějakou pěknou ukázku, klidně docela krátkou?

denib
denib 03.01.2017 v 18:55

To je problém, protože mě to přijde vtipné (a místy smutné) jako celek. Zkusím:

"Evžen se zúčastnil před nedávnem nějaký kolektivní výstavy v Českejch Budějovicích, na který měl dva ze svejch obrazů. A když ta výstava skončila, tak si je připevnil na zahrádku starý škodovky, a což o to, připevnil je výborně, ale ne už tak výborně připevnil tu zahrádku. Takže když se vrátil do Prahy, tak zůstal nechápavě čumět na střechu toho svýho favorita a pak se vrátil tou samou cestou, co přijel, až do těch Budějovic a celou tu dobu si hlídal pravou stranu a zpátky to samý, ale nic. Nikde po těch jeho dílech ani nejmenší stopa. A tak, když se nad tím po těch čtyřech cestách doma náležitě zamyslel, sed a napsal inzerát, kterej dal nazítří do novin a kterej zněl: Hledám zahrádku se dvěma obrazy."

Falquar
Falquar 03.01.2017 v 19:04

Tohle vypadá spíš na jednu z těch smutnějších pasáží (buď, anebo jsem citlivka, což bude možná pravděpodobnější), přesto díky. Teď už nebudu zdržovat, máš babu a hledá se doktor. :)

denib
denib 03.01.2017 v 19:07

možná jsem se tak úplně nestrefila, pardon ... :-/

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 04.01.2017 v 08:26

Lékařka se mi právě mihla v knize Rybí krev.

Pokračuje čtenář knihy, ve které jsou flashbacky - vzpomínky na minulost :)

R.E.M.
R.E.M. 04.01.2017 v 09:38

Na šábes se nevraždí - židovští obyvatelé domova vzpomínají na své zážitky před a během 2. světové války.

Pokračuje čtenář knihy, jejíž název obsahuje předložku.

denib
denib 04.01.2017 v 09:41

Další moje rozečtená kniha jsou Žítkovské bohyně, tam hrdinka vzpomíná na dětství ....
(Máslem dolů jsem včera dočetla :-)

A nyní hledáme knihu, ve které jsou sourozenci stejného pohlaví.

BERU ZPĚT - R.E.M. byla rychlejší :-)

Text příspěvku byl upraven 04.01.17 v 09:43

Litocha
Litocha 04.01.2017 v 11:26

Momentálně čtu jednak Lásku podle Shakespeara, jednak Strom v květu od Josefa Hory.

Pokračuje čtenář, v jehož knize se objevují postavy alespoň tří generací (ideálně v rámci jedné rodiny).

mariva
mariva 04.01.2017 v 11:36

Právě dočítám
http://www.databazeknih.cz/knihy/dopadlo-to-spatne-vzali-se-208117

Hlavní hrdinka, hledající si po rozvodu partnera, má 2 dcery a přestěhuje se do domku k rodičům, takže splňuje podmínku 3 generací.

Protože v knize hrály svou roli i psi, pokračuje čtenář knihy, jehož hrdina má doma nějakého živého psího mazlíčka



Vložit příspěvek