Potřebuji poradit....


Edla.eda
Edla.eda 25.02.2021 v 13:08

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

DádazPrahy
DádazPrahy 25.02.2021 v 18:01

Milá Lilith,
těžko poradit takhle na dálku.
Záleží také na tom, jaká to je kniha, např. jestli jsou to dvě poškozené stránky z knihy, která má 300 stran nebo z knížky, která jich má jen 30,
dále také jakou cenu jste zaplatila v antikvariátu např. v poměru, kolik by stála stejná kniha nová (např. byla ta kniha v antikvariátu "levná" vzhledem k ceně nové knihy nebo docela drahá), je to kniha běžně dostupná jinde nebo kniha, která se těžko shání atd.
V každém případě bych ocenila vstřícné chování antikvariátu. Na Vašem místě bych jednala asi tak, že bych sama požádala antikvariát, jakou kompenzaci Vám mohou nabídnout (možná vám navrhnou vrácení nějaké částky nebo jinou kompenzaci - např. nabídnou nějakou knížku zdarma), pak byste jim na to odpověděla, jestli kompenzaci přijímáte nebo ne. Pokud jde o slevu, představuji si asi tak 10% ceny, max. 15% ne více, ale přímo bych je o tuto částku nežádala, nechala bych na nich, jakou kompenzaci nabídnou, a potom bych se k tomu vyjádřila. Věřím, že pokud jsou opravdu slušný antikvariát, budou se snažit vše urovnat k oboustranné spokojenosti.

Text příspěvku byl upraven 25.02.21 v 18:05

Edla.eda
Edla.eda 25.02.2021 v 19:06

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

SilvaK
SilvaK 24.03.2021 v 13:39

Prosím, môžete mi poradiť, ako si dokážem zmeniť heslo do svojho účtu? V profile takú možnosť nevidím.
Ďakujem.

Koka
Koka 24.03.2021 v 13:43

SilvaK, vo svojom profile sa pozrite na svoju fotku (vy tam síce žiadnu nemáte, ale tá prázdna silueta tam je), pod ňou je text Změnit fotku. Kliknete na Změnit fotku, otvorí sa vám celý Váš profil vrátane možnosti Změnit heslo.

SilvaK
SilvaK 24.03.2021 v 17:12

Koka, ďakujem veľmi pekne za pomoc.


Marthas
Marthas 24.03.2021 v 20:31

To SilvaK: Anebo klikněte na to cosi, co se kliká, když se chcete odhlásit (poslední v řadě za profilovou fotkou), nad odhlásit je nápověda a nad tím je NASTAVENÍ a tam to bude taky sakum pikum i např. s případným zrušením profilu.-)

Text příspěvku byl upraven 24.03.21 v 20:32

gabi2008
gabi2008 16.04.2021 v 21:29

Dobrý večer. Dívala jsem se na čtenářskou výzvu 2021 a třetí bod je "Kniha, která je vyprávěna retrospektivně" a já nevím co znamená to slovo "retrospektivně". Můžete mi to prosím vysvětlit? Děkuji!

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.04.2021 v 21:36

Gabi2008:
Retrospektiva, též retrospekce nebo analepse je filmový nebo literární postup, při němž je přerušena dějová vyprávěcí linie a příběh se vrací do dřívějšího časového okamžiku. V poslední době se filmové retrospektivy označují jako flashbacky (z angl. flash – záblesk, back – zpět). Retrospektiva se v příběhu může objevit například v podobě vzpomínek některé z postav, vyprávění minulého příběhu apod. Dále lze rozlišit retrospektivu vnější (vrací se v čase před počátek příběhu) a vnitřní (vrací se do dřívějšího bodu příběhu). Někdy může retrospektiva tvořit značnou část příběhu, pak hlavní dějová linie představuje pouhý rámec pro minulé dějové linie. Patří do kompozice.

A taky si projeďte vlákno věnované tématu. Odkaz na něj najdete u bodů výzvy na svém profilů.

gabi2008
gabi2008 16.04.2021 v 22:06

Lenka.Vílka
Moc děkuji!

Marthas
Marthas 17.04.2021 v 23:59

To gabi2008: Pěkný příklad je třeba tady https://www.databazeknih.cz/knihy/lockwood-aamp-co-kvilejici-schodiste-211163
Bohužel se ale jedná o sérii, která nebyla dovydaná.-(
Ale k účelům výzvy, kde se jedná o splnění bodu, je dostačující.

Jass
Jass 22.04.2021 v 17:22

Mám dotaz poněkud technického charakteru. Začala jsem číst knížku "Modlitba za úsvit luny" (https://www.databazeknih.cz/knihy/modlitba-za-usmev-luny-47985), ale když jsem si ji chtěla přidat, uvědomila jsem si že má jinou obálku, přestože všechny ostatní informace sedí. Po chvilce hledání se ukázalo, že je to tím, že jde o e-knihu (přestože je momentálně zadána měkká/brožovaná vazba). Chtěla jsem chybu napravit, ale knihy mají kromě tohoto (obálky a vazby) všechny informace totožné, včetně ISBN... Dvě knihy se stejným ISBN vložit nepůjdou, že?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.04.2021 v 17:33

Jass: v roce 2002 ještě nebyla nutnost, aby ebook měl povinně jiné isbn než papírové vydání. Vložte ebook, dejte stejné isbn a potom se to sloučí. Jenom se opraví obálky ;)
(Tu modro bílou jsem tam teď dala)

Update!!!!!

Ale ohledně toho ebooku jsem se koukla a nevím. Protože všude to je sice free ke stažení, ale dál se nedostanu. Tak kdo ví, zda je ebook oficiální.

Ale obálka je už správně ;)

Text příspěvku byl upraven 22.04.21 v 17:45

Jass
Jass 22.04.2021 v 18:21

Lenka.Vílka: Díky! Ta jiná obálka mě stresovala :D
S tím e-bookem je to trochu zvláštní, zkusila jsem ho teď hledat přímo přes "fra" a tam ho v nabídce vůbec nemají... A v seznamu knih, které vydali také není uvedeno, že by to vyšlo ve dvou formátech... Ale kdo by si k neoficiálnímu e-booku vytvářel vlastní obálku?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.04.2021 v 18:29

Jass: dotisk nebyl, tak je možné, že se jednalo třeba o připravovanou obálku a zůstalo někde viset, tak někdo použil. Ale to už se nedohledá....
Protože ty verze, které jsem našla (ty free eboky) měli taky modro bílou obálku na dané stránce jako identifikaci knihy. Ale! Když jsem si na kosmasu koukla do pdf ukázky (papírové knihy), ukázala se mi v náhledu obálka, která tady byla původně. Takže to zvýšilo šanci na pravděpodobnost úvahy ohledně pracovní obálky, která zůstala už v ukázce a potom udělali novou...

Možný je cokoliv :D

Třeba že udělali ukázku do prodeje později a tam dali jinou a ta potom skončila zde.

Stop! Už žádné přemýšlení nad variacema! :D

Text příspěvku byl upraven 22.04.21 v 18:38

Jass
Jass 26.04.2021 v 12:50

Lenka.Vílka: Úžasná detektivní práce, moc děkuji za snahu :D Svět si asi přece jen musí uchovat nějaká svá tajemství... XD

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.04.2021 v 12:53

Jass: přesně! Kdybych znaly veškerá tajemství světa, asi by už tady byla nuda :D ať něco zůstane skryto! ;)

Veveova
Veveova 28.04.2021 v 12:53

Prosím, půjčila jsem knihu-starou vydaná za první republiky, měla jí babička na půdě- spolužačce, už mi ji nevrátila- a teď - mladé dívky rodí děti v ústavu?,klášteře? Myslím, že v názvu bylo něco o očistci. Neznáte někdo?

stickler5309
stickler5309 06.05.2021 v 09:59

Dobrý den, vůbec nevím kde se zeptat... zkusím to tady
Poraďte mi nějakou dobrou knížku o Nikolovi Teslovi? ( Nikola Tesla )
Moc moc děkuji! ^^

Koka
Koka 06.05.2021 v 10:47

stickler5309, nevím, zda jsou ty knížky "dobré", ale o Teslovi jsou:

https://www.databazeknih.cz/knihy/tesla-genius-ktery-zkrotil-elektrinu-356817
https://www.databazeknih.cz/knihy/tesla-clovek-mimo-cas-143591

a pak také se o něm psalo třeba zde
https://www.databazeknih.cz/serie/premozitele-casu-5511
(jen už nevím, ve kterém čísle ...)

lazarus
lazarus 10.05.2021 v 13:38

Výborná knížka je
https://www.databazeknih.cz/knihy/nikola-tesla-23747
Mám ji doma a je jedna z nejlepších ci jsem o něm četl

kamibe
kamibe 06.02.2022 v 10:13

Poraďte mi prosím někdo, jak se ke knížce přidávají štítky. Děkuji předem. Kamila

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.02.2022 v 10:15

Kamibe: úpravy knihy (nahoře v pravo u knihy), a ve formuláři úplně dole.
Když našeptávač štítek najde, klik na něj. Když ne, dopsat do konce, enter, vytvoří se nový. Bacha na překlepy. Štítek lze odebrat pouze hlašením. I ten, který přidáte vy.

Text příspěvku byl upraven 06.02.22 v 10:17

Zajda
Zajda 17.03.2022 v 20:09

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

MMM333
MMM333 10.04.2022 v 22:01

Včera jsem začal číst poslední vydání knihy Chata v Jezerní kotlině (Albatros 2018)
Když jsem si jí chtěl přidat do svého profilu - Právě čtené knihy, zjistil jsem, že ještě není v databázi :-( Je tam pouze vydání z roku 1988.
Prosím o přidání do databáze. Děkuji.



Vložit příspěvek