Potřebuji poradit....


Jirka73
Jirka73 15.07.2011 v 10:54

Jak mám vložit do databáze knihy, které nemají autora? Například: "Apofthegmata: výroky a příběhy poučtních otců". Děkuji.

Azizi
Azizi 15.07.2011 v 11:39

Ja by som to asi vložila pod neznámý http://www.databazeknih.cz/autori/neznamy-6344

Jirka73
Jirka73 15.07.2011 v 13:27

Azizi, děkuji za radu!

Switch
Switch 27.07.2011 v 22:07

Ahoj, přidal jsem knihu Sedm pekelných ran od S.R. Donaldsona - která patří do série Země Válečných Čarodějů, toto je závěrečný třetí díl, ale nepřišel jsem na to, jak přidat ke knize sérii - ani v manuálu stránek jsem to neobjevil, poradí někdo? Díky.

paulhunter
paulhunter 27.07.2011 v 22:16

ahoj, najeď na knihu a vpravo je možnost "Upravit (doplnit) údaje" - objeví se ti nabídka, ve které najdeš "Série" - klikneš a pak stačí jen zadat název série a pořadí knihy.

Switch
Switch 27.07.2011 v 22:18

Super, děkuji.


Viki9
Viki9 28.04.2013 v 17:16

Ta chyba bude spíše má, než webu, ale nevím, kam jinam to napsat.
Zjistil jsem, že se mi rozchází číslo v seznamu knih přečtených a číslo v seznamu knih bodovaných o 12 kusů. Vím, že jsem jednu přečtenou knihu záměrně nebodoval, ale u zbylých došlo k chybě. K mojí chybě - prostě jsem je neodkliknul při bodování do přečtených. To by mělo jít lehce napravit. Ale ouha. Chtěl jsem prostým způsobem rozkliknout oba seznamy ve dvou oknech a vzájemně je porovnat. Jenže ony jsou každý úplně jinak řazený a nějak jsem nerozklíčoval proč. Každopádně porovnávat (zatím) přes dvě stě knih na dvou rozházených seznamech jsem vzdal. A to bohužel předpokládám, že vzhledem k mé roztržitosti, stejnou chybu udělám v budoucnu ještě několikrát.
Proto se ptám:
Proč nejsou oba seznamy řazeny stejně?
Jde nějak jednoduše zjistit, které knihy jsem zapomněl dát do přečtených?
Děkuji za odpověď......V.

P.S. Možná se onen rozdíl v číslech zdá jako malichernost, ale při porovnání obou údajů, by mohl vyvstat mylný dojem, že boduji i knihy, které jsem nečetl.

Venezia
Venezia 01.07.2013 v 16:49

Tiež by ma to zaujímalo, mne tiež počty nesedia.

meybe
meybe 19.10.2013 v 21:59

Ahoj, ráda bych se zeptala na Vaší zkušenost - najdete tu vždy, co hledáte?
Včera jsem si pořídila novou knihu, není tu vůbec vedená. Stalo se Vám někdy? Jsem tu nová, tak se popř. předem omlouvám za hloupou otázku, ale docela by mě zajímaly Vaše zkušenosti :-) Díky

tenax
tenax 19.10.2013 v 22:16

Pro meybe: To je normální, žádná otázka není hloupá, jsou jen hloupé odpovědi. Všechny knihy tu budou možná v roce 3000. Naopak je to příležitost novou knihu vložit a zasloužit se tak o rozšíření Databáze.

meybe
meybe 19.10.2013 v 22:19

tenax : Moc děkuji za info a radu! :-) Jen co se tu rozkoukám a najdu "co, kde a jak" , knihu rozhodně vložím.

HTO
HTO 19.10.2013 v 22:23

http://www.databazeknih.cz/o-databazi-knih#2

Ať se vám tu líbí!

meybe
meybe 19.10.2013 v 22:29

HTO: děkuji, neuvěřitelný, že i v sobotu večer v 21.stolení existují i lidé, kteří jsou schopni reagovat, pomoci a poradit ..a ještě navíc jsou milí! Jsem nadšená :-) Díky a hezké čtení

HTO
HTO 19.10.2013 v 22:35

Rádo se stalo! Já mám zase slunečnou náladu, protože právě běží Mamma Mia!

Rocker-Tialk
Rocker-Tialk 16.12.2013 v 20:28

Přátelé, kamarádi, jsem v průšvihu. Jak víte, ten hloupý svátek v prosinci, co ho slaví lidi západní kultury tři nebo čtyři dny po Zimním slunovratu, se zase blíží a ten ještě hloupější zvyk dávat si dary člověka začíná všude pronásledovat. Já sice zastávám stanovisko, že když mám někoho obdarovat, tak jen osobu nejmilovanější, tudíž sebe sama, ale na téhle pozici se občas v remíze vyskytne víc lidí, než by bylo možná zdrávo, a tak musím kupovat dárky i jim.
Oč jde. Potřebuji vybrat knížku, kterou bych dal své osmnáctileté sestře jako dárek. Jestli si myslíte, že je to ode mne pokus o osvětu mládeže, tak se nepleťte, když jsem se jí zeptal co by ode mě letos chtěla k vánocům, tak mi řekla: „Nějakou knížku, co by sis koupil pro sebe.“ A to je, přátelé, kámen úrazu. „Co bych si koupil pro sebe,“ to se sám sebe táži už hezkých pár dní. No, já bych si koupil, ale to by se ti nelíbilo, sestřičko.
Problém je v tom, že já mám teď takové období sci-fi a hororů a sci-fi hororů a fantasy hororů a mám dojem, že tohle by se mé sestře moc nelíbilo. Ačkoliv je pravda, že nemám tušení o tom, co čte, protože s ní kvůli našemu časovému vytížení mluvím tak hodinu týdně v průměru a i to je hodně. No a tento stav trvá skoro čtyři roky, což zní docela nedobře. Samozřejmě, je tu řada knih, které bych si pořídil a přečetl, jenže ty jaksi nevycházejí v poslední době a nejsou k dostání na pultech knihkupectví do cca jednoho týdne.
Abych to neprotahoval, potřeboval bych poradit. Chci vybrat knížku, která je k dostání a líbila by se dívce staré osmnáct a půl roku a zajímající se o umění, zejména klasickou hudbu, potom také o Alžbětinskou Anglii, dále o významné osobnosti české historie a v neposlední řadě o zajímavé současné romány. Kdyby někdo z „databázistů“ věděl, jakou knihu bych měl vybrat, nechť mi napíše v tomto týdnu do komentářů a já jí, případně mu, budu vděčen. Sám mám asi dva tipy, co bych koupil, ale potřebuji se prostě poradit.

kní
kní 17.12.2013 v 14:18

Možná by ji zaujaly Žítkovské bohyně Kateřiny Tučkové.

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 17.12.2013 v 17:17

Já jsem u osmnáctileté kamarádky uspěla s Hunger Games a Písní ledu a ohně, ale je vskutku těžké něco doporučit, když nevíme, co tvá sestra čte. Proto pro příští rok doporučuji ji registrovat na DK a výběr budeš mít lehčí :D

Rocker-Tialk
Rocker-Tialk 17.12.2013 v 19:45

Tak už jsem posbíral i tipy od jejích kamarádek, něco jsem si vytipoval sám a za vaše rady děkuji a určitě je taky použiju. Jen poznámka: Hunger Games nesplňuje podmínku "co bych si koupil pro sebe" a A Song Of Ice And Fire už doma mám já, až na to, že je teď půlka knih rozpůjčovaná. :-) Zítra jdu do knihkupectví něco koupit

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 17.12.2013 v 19:54

A prozradíš nám, co jsi nakonec vybral? :)

Rocker-Tialk
Rocker-Tialk 17.12.2013 v 20:59

Až to koupím, tak se to dozvíte ;-)

Sir
Sir 17.12.2013 v 22:29

Zdravím. Určitě by se jí líbila kniha: Král musí zemřít / Býk přichází z moře Dokonce to tu prodávají v bazaru pokud by jí nevadilo, že jde o starší knihu.

Rocker-Tialk
Rocker-Tialk 19.12.2013 v 00:11

Tak ještě jednou děkuji za nápady, které jste mi napsali sem i za ty, které jste mi poslali zprávou. Po odborné konzultaci se sestřinými nejlepšími kamarádkami, s mými kamarádkami a s širší veřejností (rozumějte skoro s každou kamarádkou a (což není na FIT ČVUT tak častý jev) spolužačkou, kterou jsem včera potkal) jsem dospěl k závěru, že se se půjdu podívat do pár knihkupectví a buďto mi padne do oka něco, co bych si koupil já (tudíž by to splnilo původní zadání), nebo prostě koupím něco z žebříčku knih, které se v tipech opakovaly nejčastěji a splňovaly kritéria (alespoň podle mě), která by kniha pro mou sestru měla mít.
No abych to moc neprotahoval, po cca hodině bloumání mezi knihami a trojím slušném poděkování a odmítnutí rady od prodavače jsem nakonec došel k pokladně s papírkem v ruce a zažádal jsem o číslo jedna, tedy Chlapce v kufru (http://www.databazeknih.cz/knihy/chlapec-v-kufru-175345), což je navíc kniha, která, jak věřím, poputuje i tradiční kolečko po užším příbuzenstvu. Nutno podotknout, že byla na téměř vyrovnané pozici s Žítkovskými bohyněmi a dalšími dvěma knihami to tom tématu, na třetí pozici pak byla parodie na "50 odstínů", kterou "jí" vybraly její kamarádky, prý protože si to dvě ze tří chtějí taky přečíst, ale popravdě, to bych si já asi nekoupil :-).

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 19.12.2013 v 07:53

Myslím, že skvělá volba, já sama mám na Chlapce v kufru spadeno. Doufám, že se sestře bude líbit :)

Rocker-Tialk
Rocker-Tialk 19.12.2013 v 09:37

Doufám taky, ale na druhou stranu (trochu alibi) když může říct dědovi, co chce za knížku, mohla to říct i mě :D

Rocker-Tialk
Rocker-Tialk 28.12.2013 v 21:02

Tak Chlapec v kufru byl sice zastíněn dvěma knihami od dědy, který odstal jasné zadání, co si sestra přeje, ale když nic jiného, tak už ho začala číst mamka :-)



Vložit příspěvek