Popsugar výzva 2015-2018


Ajrad1981
Ajrad1981 16.03.2018 v 07:19

Já mám v české výzvy 4, z Poopsugar 8. Takže prosinec vidím podobně jako makynka911 :-)
rysavas, psychické vypětí řeším stejně, letošní nákupy zatím čítají něco kolem 30 knih, ale přesně jsem to radši nepočítala ;-)

Lina_S
Lina_S 16.03.2018 v 08:03

Máte pravdu, taky mám klesající tendenci. Celkem mám přečteno dvacet šest knížek, v lednu šestnáct, v únoru osm a v březnu zatím jen dvě. Plus dvě rozečtené, ale jednu už od prosince a obávám se, že ji nedám. Třeba je to zlepšujícím se počasím, že dělám i jiné věci, co jsem ale tak koukala, teď slibuje předpověď pravděpodobně ryze knižní víkend. :-) Zatím mi všechny knížky do některé výzvy padly, takže jich mám deset do Čtenářské výzvy tady na DK a šestnáct do POPSUGAR. Ohledně nákupů knih nemám šanci konkurovat, protože knížky skoro nekupuju. Teď na Velký knižní čtvrtek jsem využila dopravu zdarma a letos poprvé si objednala knížky, celkem šest, ale z toho dvě jsou plánované jako dárky, pro mě osobně jsou jen čtyři, na které je u nás v knihovně příliš dlouhá čekací doba. :-)

Emilie1906
Emilie1906 16.03.2018 v 09:57

Já letos čtu dvacátou knihu. Do Čtenářské výzvy se mi hodí 15 knih a do Popsugar 19 knih. Vím, že nejsem schopná za rok přečíst 20 + 50 knih a také si chci přečíst i něco mimo výzvu, takže zařazuji stejné knihy jak do Čtenářské výzvy, tak i do Popsugar.
Mám to stejně jako vy, teď v březnu čtu "teprve" třetí knihu, minulé 2 měsíce jsem četla intenzivněji. Ale nechci to hrotit. Beru to, jak se mi bude chtít :-)

rysavas
rysavas 16.03.2018 v 15:26

A ještě mě tak napadá, je tady někdo, kdo plní Knižní šifru od knihkupectví Martinus?
To já jen z čisté zvědavosti :)

Text příspěvku byl upraven 16.03.18 v 15:26

Ajrad1981
Ajrad1981 16.03.2018 v 16:13

Myslíte Knižní odyseu? Tu hraju :-)

rysavas
rysavas 16.03.2018 v 18:28

Ajrad1981: Přesně tu, knižní odyseu :) Také jí hraju. Nejlíp mi jdou ty slovní popisy a asi nejhůř kreslení, neboť občas mám pocit, že nepoznám co nakreslili - viz. kreveta :)


Ajrad1981
Ajrad1981 16.03.2018 v 18:29

To jsme na tom dost podobně :-) I když poslední dvě pantomimy a jedno kreslení jsem kupodivu uhodla

rysavas
rysavas 16.03.2018 v 18:43

Ajrad1981 a taky přiznávám, že o některých knihách slyším prvně v životě.

rysavas
rysavas 16.03.2018 v 18:57

Ajrad1981: Mně se úplně nejlíp hádala Proměna, tu jsem nemusela ani dokoukat do konce, jak to hezky Hejlík hrál :)

Ajrad1981
Ajrad1981 16.03.2018 v 21:46

Jj, ta byla jednoduchá. I ta dnešní. Začala jsem psát do vyhledávače mozek a po dvou písmenkách jsem si říkala, jestli nejsem debil, a napsala správnou odpověď :-D

MichelleS
MichelleS 16.03.2018 v 22:26

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

RennyWest
RennyWest 17.03.2018 v 12:02

Tak já mám za sebou rekordních 31 knih z toho 21 jenom v lednu, ale to bylo hlavně tím, že jsem četla Řadu nešťastných příhod a jiné krátké knihy. Z české výzvy mám splněno 5 (možná 6, ještě jsem se nerozhodla) a z Popsugar 10, ale některé knihy se mi v obou výzvách kryjí.
Knižní odysea je zajímavá, ale kreslení je pro mě nejhorší. U popisu a pantomimy se víceméně chytám, pokud je kniha popsána/znázorněna správně.

el.peee
el.peee 03.04.2018 v 21:22

Abych vás motivovala, tak já čtu třetí knihu v tomto roce :( :D
Cítíte se lépe? :D

Ajrad1981
Ajrad1981 24.04.2018 v 21:32

Pokud stále nevíte, jakou knihu četl cizí člověk na veřejném místě, tak doporučuji návštěvu Prahy. V metru jsem viděla lidi hned tři. Bohužel ale nevím, co četli, byli dost daleko ode mě a v ranní špičce se snažit proboxovat k nim, abych se zeptala, dost dobře nešlo. Mě to zas tak netrápí, já už tady favorita mám, ale mrzí mě, že nepomůžu nikomu dalšímu.
Ale ve vlaku paní četla Želvou proti zdi, to jsem viděla krásně, seděla naproti.

evickakyticka
evickakyticka 26.04.2018 v 06:49

Já bych zase uvítala tipy k bodu 50. Doporučte nějaké knihy, které by se hodily.
(50. Kniha doporučená někým, kdo se účastní POPSUGAR Reading Challenge).

A taky nemám žádnou přiřazenou k bodu 32.
(32. Kniha ze Celebrity book club)

A co vy?

Ajrad1981
Ajrad1981 26.04.2018 v 09:46

K 32 mám knihu Sucho od Jane Harper, četla ji Reese Witherspoon. Prý celkově čte dobré knížky. Taky bývá dost zmiňovaná Emma Watson a Oprah´s book club, ale nekontrolovala jsem to.
A k bodu 50 jsem prošla diskuzi na goodreads, tam je výběr hodně velký a pestrý, jen si z toho moc nepamatuji, tedy kromě toho, co si plánuji přečíst. Byla tam doporučovaná série Eva Dallasová od J. D. Robb a knížky od Roberta Galbraitha. Kdybych na to měla čas, tak udělám seznam, ale to ještě tak minimálně měsíc nehrozí... Už bych se taky mohla zklidnit, stará jsem na to dost :-)

Ještě jsem si vzpomněla na Zlodějku knih a Stoletého staříka, který vylezl z okna a zmizel (k bodu 50).

Text příspěvku byl upraven 26.04.18 v 10:03

evickakyticka
evickakyticka 26.04.2018 v 15:36

Ajrad: Díky, to Sucho by šlo.
Zlodějku i Stařika jsem četla. Ale možná opráším Harryho:)
Spíš jsem myslela, že dostanu tip od někoho zde na DK, kdo se taky účastní.

MichelleS
MichelleS 26.04.2018 v 21:54

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

evickakyticka
evickakyticka 29.04.2018 v 05:57

michelleS: díky za seznamy, máme sice odlišný styl, ale nakonec jsem vybrala Ostrov od Jacobsena, tak uvidíme.

el.peee
el.peee 25.07.2018 v 21:50

evickakyticka:
Pokud si nečetla, tak rozhodně mohu doporučit:
Den trifidů, Farma zvířat, Růže pro Algernon, Kladivo na čarodějnice, Memento, My děti ze stanice Zoo... To mě napadá jen tak v rychlosti. Řadím mezi nejsilnější knížky, které jsem četla (pro mě).

Ze sci-fi:
Kulhánek - nejlešpší jsou Vládci strachu a Noční klub
N. Gaiman - Nikdykde
B. Werber - Mravenci (+ další dva díly)
S. Lukjaněnko - Noční hlídka
S. R. Green - cokoliv ze série Lesní království (Jestřáb a Rybářka) nebo série Noční strana

Zajímavá knížka byla i Podivný případ se psem. ;)

makynka911
makynka911 07.08.2018 v 10:41

Tak jsem si doma poležela 3 měsíce na neschopence. Bohužel mě ani nenapadlo se sem podívat, ale koukám, že vcelku není nic nového. Tak jak jste na tom teď s výzvami?
Já hlásím, že databázovou knihu mám v základu hotovou a pokračuji výzvou PopSugar. Jak zjišťuji, tak mi zbývá posledních 20 knih, ale nějak se mi do nich zaprvé nechce, zadruhé mi do toho nepasuje žádná kniha :(

evickakyticka
evickakyticka 07.08.2018 v 16:33

makynka911: zbývá 14 knih, z toho asi pět nemám přiřazených, ale to se nějak naskládá. hlavně, že půlka roku/půlka knih hotovo:) výzvu tady už mám taky téměř hotovou. ale přiznám se, že příští rok do popsugar nejdu, budu nastupovat do práce, tak předpokládám, že tolik čtení bych nezvládla....

rysavas
rysavas 07.08.2018 v 23:12

makynka911: já to mám letos nějaké hektické, pořád samá nemocnice a nějaký problém, večer usínám u druhé stránky, to už se mi dlouho nestávalo.
Každopádně, aktuální stav je:
Tento rok jsem si pořídila (zatím) 83 knih, aktuálně mám přečtených 59 a 18 rozečtených. Do výzev by se mi jich hodilo docela dost, ale je pravda, že si vybírám, které tam zařadím a tak ve výzvě DK jich mám zařazených 9 a v Popsugar 20 ze 71 (mám tu svou rozšířenou verzi).
No, a do toho si plním velkou prázdninovou výzvu kuchařky pro dceru a tak...
Jsem na to zvědavá, kam až to dotáhnu :)

makynka911
makynka911 08.08.2018 v 11:13

evickakyticka: já to taky stihla víceméně jen díky těm třem měsícům, od nástupu do práce jsem si koupila jednu knihu a jsem na třetí stránce :)
rysavas: hektické je u Vás slabé slovo, já jsem ráda, že jsem stihla jednu výzvu a už teď si myslím, že zbývajících 20 nedám. A vy si to ještě rozšíříte :)

Ale držím palce, ať to všechno stihnete !! :)

Lina_S
Lina_S 08.08.2018 v 13:31

makynka911: Já mám letos celkem přečteno už 49 knih a padesátou rozečtenou. Z těch 49 knih jsem jich 16 dala do výzvy tady na DK, 32 do POPSUGAR Reading Challenge a jedna mi nikam nepasovala. Ale přiznám se, že mě teď během léta vůbec nebaví číst, takže mám obavy, jestli těch předsevzatých sedmdesát knih za letošní rok "udělám".

Také držím palce všem, aby stihli přečíst všechno, co si přejí!



Vložit příspěvek