PODVODNÍ UŽIVATELÉ


Mimaja
Mimaja 09.10.2017 v 21:00

Jacck - ano, máte pravdu, též si to myslím.
Koka - vím, že nejde o podvod, jen se mi nad takovými bytostmi obrácí žaludek.
Musela jsem to sem napsat, jinak to nešlo. Nemám ráda hádky ani spory, ale tohle je už za hranicí slušnosti. A jak se říká, karma je zdarma, tak tedy ať si to užije, dobře mu tak. Uf, už je mi líp :) .

siena
siena 10.10.2017 v 09:54

Mimaja, a proč to tedy nenapíšete do hodnocení bazaru pana uživatele. Je fajn, že jste si ulevila, že je Vám líp, ale zdejší diskuze mnoho lidí nečte, koneckonců se jim ani nedivím. Od toho ta možnost je, proto se zavedla.

siena
siena 10.10.2017 v 14:04

Co napsat? Když není co, proč to "nic" psát sem? Jaký to má smysl?
Pro tyto případy je škoda, že není možnost napsat jen komentář, protože kromě ceny, by se možná někteří rozhodovali i dle toho, jakým způsobem prodávaná kniha byla nabyta.

cedos
cedos 16.10.2017 v 08:44

Dobrý den, já tedy rubriku "podvodní uživatelé" rozhodně čtu, předpokládám, že se i díky tomu mohu vyvarovat "špatných" obchodů. Pravdou je, že uživatelé, kteří jsou zde, ať už z jakýchkoliv důvodů, podrobeni kritice, si obratem založí nový účet a pokračují ve své činnosti vesele dál. Jeden uživatel/ka to má tak "vymakané", že sleduje ostatní servery např. Bazoš, a když zjistí, že nejste ochotni koupit knihu za zde nabídnutou cenu, tak ji za nižší cenu nabídne jinde ... avšak knihu ani peníze už neuvidíte. Je to nefér a neslušné, ale pokud není hmatatelný důkaz, nelze nikoho obvinit ... jen si dávat větší pozor. Bohužel se podvodníci domnívají, že kvůli 200,- kč nepůjdete podat trestní oznámení.

tomas
tomas 03.11.2017 v 22:47

Omluva - omlouvám se uživateli Tomáš, kterému jsem se nechtě nabourala do účtu a dotazovala knihu o mašince Tomášovi - změňte si prosím heslo ...

Skallarix
Skallarix 03.11.2017 v 23:41

...?(taježnabourala"tomas")@ - V pořádku, to se stává. Prostě si jen tak vyjdete a z ničeho nic se omylem a nechtě nabouráte někomu do účtu. Vcelku běžná situace. Jistě to pan "Tomas Panek" pochopí. A určitě si to i přečte, na lepší místo to nešlo dát. Navíc to diskrétní jednání.... Už chybí jen dopsat do zprávy původní heslo. I když, asi nebylo složité. "tomas123", "tomas1969"... Nebo něco takového... Neprolomitelného.


jason13
jason13 01.01.2018 v 22:42

Lidičky ,chci vás upozornit na prodejce : strelec2711 , podle všeho to je podvodník ,po té co jsem mu poslal 415,-kč za knihu ,tak už se mi skoro 2 měsíce ani neozval,takže bacha.

Text příspěvku byl upraven 01.01.18 v 22:43

Listickajaja
Listickajaja 02.01.2018 v 12:47

Tak další Marky1998. Dluží mi platbu za knihu. Poslala jsem ji a ackoliv tvrdila ,té hned pošle. Nereaguje a platba nedošla.

Stufa
Stufa 10.01.2018 v 19:51

Rád bych přispěl k diskuzi o prodejcích, kteří levně kupují a pak draho prodávají.
Již mám také takovou zkušenost, nabídl jsem se pánovi, že mu seženu těžko sehnatelnou knihu za normální kupní cenu + podíl z poštovného (čirou náhodou jsem zjistil kontakt přímo na autora a taky jsem si knihu kupoval), pán souhlasil s podmínkou, že bude v perfektním stavu, což jsem ho ujistil, že bude nová od autora - jakmile jsem mu knihu dodal, sotva mi poděkoval a již byla v jeho bazaru za +200Kč - také mne to tenkrát zasáhlo, naivně jsem si myslel, že je to kolega, a že mu ta kniha udělá radost a já se na tom budu podílet :-)). Ale již jsem se s tím smířil....
Nesoudil bych ovšem všechny stejně - ze své zkušenosti vím, pokud máte rozsáhlou knihovnu a tím pádem velké výdaje na knihy, snažíte se, když máte tu možnost koupit stejnou knihu někde levněji, než jste ji koupili předtím a tu dražší pak prodat, aby jste si snížili celkové výdaje za knihy, takže bych všechny uživatele neházel do jednoho pytle, ale to většinou poznáte, když se podíváte na bazar uživatele....
Osobně mi nejvíc vadí uživatelé - překupníci, kteří nabízí knihy za opravdu přemrštěné částky (přídavek 200-300Kč za nesehnatelnou knihu neřeším - to bych pochopil) - a to z jednoho prostého důvodu - oni jsou věčně na internetu, ve velkém zkupují vzácné nebo vyhledávané knihy z antikvariátů a pak je s velkým rabatem nabízí tady - a pozor, většinou tu nabízenou knihu mají víckrát - nic proti tomu, ale oni spoluvytváří to vakuum na trhu - např. v antikvariátech, kdy sháníte knihu, máte radost, že ji mají a ona už je bohužel prodaná překupníkovi (třeba kniha za 150Kč), několikrát se mi stalo, že druhý den byla stejná kniha tady za cenu přes 1000Kč... to nemohla být náhoda - navíc stejní uživatelé.... ano třeba si ji nikdo nekoupí a prodejce ji tam bude mít dlouho, ale také si ji nikdo nekoupí za těch 150Kč - někdo kdo by ji četl a ne držel na hromadě a čekal, až se najde člověk, který ji bude chtít tam moc, že těch 1000Kč dá.... nejvíce mne fascinuje to, že kniha je třeba daná do nabídky antiku v 23:05 a v 23:10 je již prodaná, nebo ráno v 5:50 a v 5:55 je již prodaná - tito prodejci jsou fakt asi pořád na netu a vůbec nespí :-))).

JIC
JIC 11.01.2018 v 00:29

Vazeni, davejte dobry pozor na uzivatelku NIMUE (Houbalova), dne 3.1.2018 jsem ji poslal po predchozi dohode 564,-CZK jako platbu predem za nakup ji nabizene knizky Kral lzi (John Hart). Do dnesniho dne mi tato knizka domu neprisla, navic prestala komunikovat, zpusob obchodu ze strany Nimue v sobe nese znaky nekaleho jednani.
Navic tato knizka stale visi z jeji strany jako nabidka k prodeji.Zaroven nabizi radu dalsich knih. POZOR NA NIMUE!!!

Skallarix
Skallarix 11.01.2018 v 07:47

@JIC - Nimue má aktuálně 90 pozitivních hodnocení. Jediné negativní - od vás. Před osmi dny jste odeslal platbu (na to že jste to psal půl hodiny po půlnoci...). Banky si berou dle zákona až tři dny na připsání příchozí platby. Pošta .... Tak o ní se bavit ani nemusíme. Kdo ví, možná je kniha na cestě a vaše jednání by tím bylo tedy... Křivým obviněním z důvodu pouhé netrpělivosti.. Než bych někoho za podvodníka označil, ještě navíc s tolika pozitivními ohlasy, jistě bych si počkal delší dobu, než necelých osm dní. Osobně by mi bylo pak neuvěřitelně trapně.

JIC
JIC 11.01.2018 v 12:55

@skeeve, Popsal jsem zpusoba jednani s Nimue, tak jak probiha, ta nedodana knizka je jedna vec, daleko podstatnejsi zalezitosti je zpusob komunikace ze strany Nimue, ktera, ackoliv byla ci je aktivni, tak neodpovidala na me dotazy na tomto webu. Stacilo se omluvit a jednat transparentne. Zanechal jsem i cialo na mobil. Tak jak komunikuje Nimue, tak se nejedna.

dzandre
dzandre 11.01.2018 v 21:20

Skeeve: Přesně. Jsou lidi, kteří mají pocit, že když jim do tří dnů nezvoní u dveří pošťák, tak je protistrana podvodník, a nedokážou pochopit, že až na výjimky tu lidi neprodávají knihy "na kšeft" a mají prostě i jiné starosti, než na vyzvání běžet někam poštu. Tohle není e-shop...

JIC
JIC 11.01.2018 v 23:50

Dzandre: Na tomto webu je nemalo lidi, kteri tu prodavaji knizky na kseft, ve smyslu e shopu. Byl byste prekvapen. Ja k temto lidem nepatrim. Vsechno je o duvere, ktera stoji zejmena na transparentni komunikaci, kdyz komunikace neprobiha, tak jak ma, tak je duvera spise teoretickym pojmem. Bohuzel.

piroušek
piroušek 18.01.2018 v 07:55

Dobrý den, oslovila Vás také KatieHiggins378 ? V profilu evidentně něco s překladačem, tentýž text v mailu, nabídka žádná, to se mi ještě nestalo....odpovídat ,takticky vyčkat nebo ignorovat?Poraďte mi, dík

Naias
Naias 18.01.2018 v 08:56

Piroušek, ja by som o tom napísala rovno Danovi, je to nejaké podozrivo divné.

piroušek
piroušek 19.01.2018 v 20:07

byl to spam, je to vyřešeno

Lenuska111
Lenuska111 23.01.2018 v 10:34

Dobrý den, i já musím přidat negativní zkušenost s uživatelem Nimue, také jsem 3.ledna 2018 zaplatila a doposud zaplacené knihy neobdržela, paní na zprávy nereaguje...jak píše pán v předchozích příspěvcích, uživatelka zde aktivní je, ale na zprávy neodepisuje ..můj první obchod zde a hned špatná zkušenost...

JIC
JIC 05.02.2018 v 20:01

Dnes 5.2.2018 ci s kesicnim prodlenim, zrejme diky pobytu Nimue v nemocnici, mne prisla od Nimue knizka i s vecnym darkem. Za obe knizky Nimue dekuji.

Bella09
Bella09 11.02.2018 v 18:49

jason13 nejlépe upozorníte na podvodníka hodnocením v bazaru, ale nevidím, že by jste mu nějaké udělil. Nebo se od Vašeho komentáře něco změnilo a hodnocení jste stáhl?

MartinVSE
MartinVSE 21.02.2018 v 18:42

dzandre: Chápu, že běžní lidé nejsou e-shop a většinou neodesílají ještě v den po obdržení platby. Ale pokud mají nějaké závazky, tak by je měli plnit! Já sám čekám a čekám a popravdě začínám být v tuto chvíli už solidně naštvaný, neboť platbu jsem poslal ve čtvrtek a dneska končí středa a nemám ani peníze ani objednané knihy. Ale nezlobte se na mne, když s někým jednáte slušně a ten dotyčný vám ani neodpoví (ač je aktivní) nebo ani neumí pozdravit, no co si jako myslet? Jak by asi bylo dotyčnému prodejci, kdyby chtěl mít naopak on za své peníze zboží doma a vy jej jako prodejce ignoroval a dával si na čas? A navíc dárečky, co napíší, že po přijetí platby hned odesílají a nic se neděje, ty opravdu miluju. Asi na mně jde vidět, že ztrácím svou pověstnou trpělivost. :-) A dost možná už tak trpělivý nejsem, jak jsem kdysi býval. Mohou za to šmejdi z Aukra a podobných bazošů. Nespolehlivým prodejcům přeji, aby narazili na stejně nespolehlivé kupce/prodejce a sami poznali, jak nepříjemné to je žít v nejistotě a s pocitem, že na vás někdo kašle nebo že vás někdo podvedl. A třeba se něco změní.

MartinVSE
MartinVSE 24.02.2018 v 08:05

Asi jediné pozitivum na tom vše je, že se dozvím něco nového o fungování našeho právního systému. I kdyby se ukázalo, že jen plaším a jsem netrpělivý (kdož by si přečetl mou komunikaci v poště, jistě by pochopil), alespoň vědět, jak tyhle věci fungují, je pro mne přínos do budoucna. Například jak podat trestní oznámení, od jaké finanční částky začíná trestný čin, kdy jde pouze o přestupek a co vůbec takový přestupek obnáší. Je to velmi zajímavé. :)

cedos
cedos 26.02.2018 v 19:30

pro MartinVSE
mě podvedl pán/paní na bazoši, shoda okolností byla, že jsem o konkrétní knize diskutovala se zde nechvalně proslulou prodejkyní a pak se ozval kdosi přes bazoš, přišla jsem o peníze a nic mi nepřišlo. Mám sice potvrzeno, že propojení se zde prodávající je skutečné avšak chybí mi hmatatelný důkaz. Po té, co jsem zveřejnila e-mail a číslo účtu na www.podvodnici.cz si ten úžasňák zrušil adresu ... no nechť mu těch 250, - Kč slouží .... radši bych je poslala kočičímu útulku :)

Koka
Koka 26.02.2018 v 20:31

cedos, klikla jsem na vámi zadanou adresu, na které jste údajně zveřejnila mail a číslo účtu jedné ze zdejších podvodnic, ale připadá mi, že ty stránky jsou také podvod, resp. nejsou žádným úložištěm varovných výstrah. Místo seznamu špinavých účtů a elektronických adres špinavců (který by byl velmi užitečný) se mi akorát otevřela reklama na služby právníků, kteří by za mě vymáhali mé pohledávky. Dělá to na mě dojem, asi jako bych se chtěla obrátit na nějaké "rekeťáky" (jistě se zde najde někdo, kdo bude vědět, co v ruském podsvětí značí "reket" :=)
Jak je to tedy s tím "zveřejněním"? Nebo hledám špatně a nedovedla jsem kliknout do správné rubriky těch stránek?

knižátko
knižátko 28.02.2018 v 09:01

Dobrý den,
já pokaždé, když zahlédnu podvodný bankovní účet, tak jeho číslo nechám projet svými přijatými i odchozími transakcemi - jednou se mi zadařilo a napomoho to k dořešení problému.
Co se týká emailových adres - řešila jsem s Danem, že zde jeden profil rozesílá fotky pod emailem jiného prodejce - bohužel nikdo neovlivníme, jaké jméno si do emailové adresy podvodník ´nasadí´- a už vůbec to není směrodatný údaj...



Vložit příspěvek