Off topic a pověry a bludy všeho druhu


Petass
Petass 20.10.2018 v 20:11

Chodím tak jednou za 3 týdny, nestíhám jinak přečíst. Neumím tam dojít jen něco vrátit, vždycky bych si něco odnesla a kupilo by se mi to na stolku nepřečtené... Beru sebou obvykle i dceru 4 roky a párkrát už byl i dvouletý syn, knížky mají rádi a knihovna se jim líbí, tak snad tu naši místní udržíme.

intelektuálka
intelektuálka 20.10.2018 v 20:18

Eicherik - u nás je to 25 knih - ale vzhledem k tomu, že se známe - občas mám i více...

Petass - u maminky s malými dětmi musím být tolerantní ...

Medunkavera
Medunkavera 20.10.2018 v 20:19

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Petass
Petass 20.10.2018 v 20:23

Intelektuálka: beru si tak 4, ale nutno dodat, že to prokládám knížkami, které si koupím, protože u nás je nemají, pak něco z tátovy knihovny a hodně knihy dostávám darem... Doháním výpůjčky knihami pro děti :D

Eicherik
Eicherik 20.10.2018 v 20:47

intelektuálka: Tak to je dobrý. Tomu se nikdy nepřiblížím.

Medunkavera: Já čtečky vídávám každý všední den v městské hromadné dopravě. Finkovky jsou parádní.

intelektuálka
intelektuálka 20.10.2018 v 21:03

Eicherik - buď optimista ... až bude čas pro tebe - přiblížíš se ...
Jak roky ubíhají vidím, kolik toho ještě nevím...

A Petass - i já mám doma spoustu knih, ke kterým se vracím...


Eicherik
Eicherik 20.10.2018 v 21:16

intelektuálka: Já chodím do knihovny jednou týdně a ideálně si půjčím jednu knihu. Víc si jich půjčím, jen když najdu víc knih ze stejné série za sebou a nebo když mi dorazí kniha z jiné pobočky. Tedy to je současný stav.

kapr
kapr 20.10.2018 v 22:45

Limit
U nás je to 60 položek pokud jde o papírové knihy. U ostatních, CD, a pod. jsou ty limity samozřejmě nižší. Kdysi, tedy není to tak dávno, jsem se k onomu limitu přiblížil, a pak už z hecu a abych to vyzkoušel jsem jeden den skutečně těch šedesáti dosáhl. Dochází k tomu ale spíše shodou okolností, když současně sleduji několik rozdílných cílů, a k tomu se mi doma nahrne přehršel, já tomu říkám prohlížecí knihy. Čtecích knih mám nejčastěji tak mezi 10 a 30, a ještě je část z toho omyl, kdy mne kniha zláká, a když ji otevřu, tak po pár stránkách skončí na hromádce k vrácení zpět do knihovny v nejbližším možném termínu. Knihy totiž z nedostatku času přebírám až doma, v knihovně na nějaké dlouhé vybírání mám obvykle času jen minimum.

Čtečky
U nás na několika pobočkách čtečky půjčují. Už jsem tak měl asi čtyři různé. Je to šikovné, praktické, drahé a zranitelné. Pokud to mohu z těch několika málo příležitostí posoudit, tak do každého prostředí, na různé typy knih by to možná ideálně chtělo přinejmenším dva různé formáty. Samozřejmě po ní toužím, ale zatím nákup odkládám, a ani z toho co je na trhu nemám vybrané žádné favority. Velký vliv na výběr by měly mít i formáty souborů, se kterými je která schopna spolupracovat. A na to má z mého hlediska asi největší vliv zase to, z jakých zdrojů budete knihy čerpat, zda se zaměříte na to co je k dispozici volně zadarmo, nebo jestli se cítíte na to převážnou většinu jich kupovat, protože cena těch elektronických kniha není zrovna zlomkem knihy papírové, a pokud se matně pamatuji, pravidelně značně převyšuje 50%. Určitě to chce pečlivý průzkum, jak mezi přáteli, tak zde na DK, a na internetu všeobecně.

Medunkavera
Medunkavera 21.10.2018 v 04:03

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 21.10.2018 v 08:35

Eicherik: Městská knihovna v Praze má limit 60 výpůjček na osobu. Přiznávám, že to plně nevyužiju; nemám auto ani řidičák ani buňky pro logistiku, abych si o takovým objemu v cirkulaci půjčování a vracení a při sledování lhůt uchoval přehled.

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 21.10.2018 v 08:47

V Písku je limit 10 položek na oddělení, což udělá celkem max. 30 knih + 10 hudebnin. Ale asi to není úplně striktně dodržováno, protože zrovna v pátek se nějaký psychicky vyšinutý pán křikem dožadoval půjčení deseti kousků z oddělení beletrie, přitom už dvacet jich měl doma... Vždycky mě zajímalo, co knihovna udělá, když člověk knihu prostě nevrátí a třeba se odstěhuje do zahraničí. Na střední škole jsem toužila číst Satirikon, ale měla jsem smůlu, neb byl dlouhodobě v Brazílii...

Text příspěvku byl upraven 21.10.18 v 08:49

Eicherik
Eicherik 21.10.2018 v 08:55

woodward: Ani já to nikdy nevyužiju. Tuhle jsem měl doma tři knihy a když jsem si šel pro čtvrtou, tak jsem se bál, že dostanu vynadáno. :-D

woodward
woodward 21.10.2018 v 09:03

Proč? :-o
Já jich doma běžně mívám 10-12.

Eicherik
Eicherik 21.10.2018 v 10:12

Protože jsem si říkal. Kolik jich asi můžu mít půjčeno najednou? Tři nebo pět?

Medunkavera
Medunkavera 21.10.2018 v 11:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 25.10.2018 v 10:06

To jsou věci! V bedně ve zprávách ukazujou ceremoniál na letišti, jak přivezli z Afghánistánu toho zabitýho vojáka, a jeden smuteční řečník o zesnulém pravil: "Věřím, že teď PROŽÍVÁ pokoj".

Text příspěvku byl upraven 25.10.18 v 10:06

Raksa.A
Raksa.A 25.10.2018 v 13:43

To máš z toho, že si nečteš, že koukáš na televizi!

woodward
woodward 25.10.2018 v 14:06

Jenom chvilku! A hned takový blbosti! :)

Marika Vanova
Marika Vanova 25.10.2018 v 14:35

A proč by to měla být blbost?

Raksa.A
Raksa.A 25.10.2018 v 19:42

Myslíš život po životě? To zatím nevíme - ale nakonec všichni uvidíme....

Eicherik
Eicherik 25.10.2018 v 20:01

Ale asi ten konec vyzařuje nějaký příslib, když tam tolik lidí míří. ;-)

Marika Vanova
Marika Vanova 26.10.2018 v 07:37

Já se těším a doufám, že budu na věčnosti prožívat pokoj a budu s Bohem.

woodward
woodward 28.10.2018 v 10:54

Právě jsem se dočet v Lidovkách, že máme prvního zástupce náčelníka generálního štábu jménem Baloun. Jak může někdo udělat generálem chlapa s takovým jménem? Copak už nikdo nečte Švejka? :D

bamba
bamba 28.10.2018 v 11:39

Ja si myslím, že skutočný pruser nastane, až to bude Švejk, alebo Cimrmann na čele vlády, alebo vojakov.

woodward
woodward 28.10.2018 v 13:35

Hm, bez ohledu na jména, na "skutočný průser" už takhle bohatě stačí to, co máme v čele vlády a na Hradě.



Vložit příspěvek