Nová hra - maximální počet kroků, které musíte udělat! :-)


JáJejí
JáJejí 11.05.2019 v 10:49

Vzhledem k tomu, že sekce Uživatelé zmizelo vyhledávání uživatelů podle přezdívky, musím namáhat mozek (ano, ještě nějaké zbytky mám) a vzpomenout si, kdo z aktuálně přihlášených ho má v oblíbených, abych se mrkla, kdy byl naposledy přihlášen. Jsem ohleduplná a mí knižní přátelé nemají strojový denní rytmus.

Napsala bych přání, aby se vyhledávání vrátilo do Návrhů na úpravu webu, ale tam většina podnětů padá pod klávesnici. Že by to v ne-sekci HRY, bylo jinak?

#Experiment #ještěVětšíSviněNežMinule

elfos
elfos 11.05.2019 v 16:15

Uživatelé se dají snadno vyhledat přes vyhledávání. Do vyhledávače napíšu nick nebo jeho část, např. jáje, dám vyhledat a pod záložkou Uživatelé pak vidím všechny uživatele, jejichž nick takto začíná.

https://www.databazeknih.cz/search?q=j%C3%A1je&in=users

JáJejí
JáJejí 12.05.2019 v 20:42

Děkuji, ale do kterého políčka mám ten nick zapsat, do toho pro vyhledávání v diskusi, nebo toho pro vyhledávání v knižních záznamech?
Jistě, že bych to mohla vyzkoušet a neptat se, ale proč tato změna není popsána v nápovědě, nebo Novinkách na webu?

Furt stejný přístup, tak se nedivte, milá elfos, že veřejně deklaruju svůj negativní postoj k vývoji webu.

Naias
Naias 13.05.2019 v 08:48

Vyhľadávanie užívateľov cez vyhľadávač funguje už dlho a dá sa to všimnúť. Stačí vyhľadať knihu a hneď sa ukáže Knihy Autoři Bazar Uživatelé Povídky Diskuze Ostatní. Z toho nie je ťažké domyslieť si, že sa cez vyhľadávač dá toto všetko nájsť. A zistiť, čo znamená Ostatní, sa dá tak, že na to človek klikne. Netvrdím, že ma tie neustále „estetické“ zmeny nerozčuľujú, ale fakt nechápem, čo je také ťažké na tom, prečítať si, čo vidno na obrazovke a dokonca na to kliknúť. A čo sa týka noviniek na webe:
„10.10.2014
Upraveno hlavní vyhledávání webu - zavedeny jednotlivé podkategorie: Knihy, Autoři, Uživatelé, Ostatní (štítky, nakladatelství, edice, série).“
Prečo si tie novinky najprv neprečítate, kým začnete deklarovať svoj negatívny postoj, navyše tak sarkasticky a úplne mylne?

JáJejí
JáJejí 13.05.2019 v 10:19

Aha, takže když zmizí mnou doposud používaná kategorie Všichni uživatelé v sekci Uživatelé (a tedy její vyhledávací políčko) - někdy v květnu 2019 - mám pročíst CELOU sekci "Novinky na webu", která se v podobném čase taky přestěhovala ze zápatí webu na nepříliš logickou a hluboce zanořenou pozici v sekci Nápověda, a dohledat novinku 5 let starou?

Promiňte, Naias, ale jsem ex-programátorka a na tohle moje znalosti a zkušenosti vážně nestačí...

Text příspěvku byl upraven 13.05.19 v 10:22

Naias
Naias 13.05.2019 v 10:55

Myslíte si, že ja som to, čo som tu citovala, našla tak, že som to prečítala od A po Z? Nie, použila som ctrl+f. Okrem toho, ako som už písala, dá sa to všimnúť aj bez noviniek. Stačí vedieť čítať a klikať.
Moje vedomosti ohľadne programovania sú také, že viem počítač vypnúť a zapnúť. Čokoľvek zložitejšie mi musí urobiť niekto iný. Ale so zistením, ako tento web funguje, problémy nemám.


JáJejí
JáJejí 13.05.2019 v 11:24

No vidíte, Naias, tak to jsme dva krajní body OBOU škál! :-)
A teď si představte všechny ty registrované uživatele, kteří leží mezi námi!
:-)

Isserley
Isserley 13.05.2019 v 16:59

Zrovna dneska jsem to zjistila, že uživatelé nejdou vyhledat jako dřív. Naias, váš odkaz je fajn, ale prosím, jak se na tohle "Vyhledávání" dostanu z hlavní stránky?

Isserley
Isserley 13.05.2019 v 17:21

Aha, už jsem zjistila, že políčko v pravém horním rohu určené pro vyhledávání knih se dá rozkliknout a objeví se hledané "Vyhledávání". Tam když zadám hledaný nick, objeví se seznam knih obsahující tyto znaky (ten nepotřebuji, když hledám uživatele) a zároveň se objeví podkategorie, z kterých vyberu Uživatelé.
Pěkně nešikovné, řeknu vám.
Jsem taky bývalý programátor, ale trvalo mi, než jsem tohle dala. Nebyli "Všichni uživatelé" jednodušší?

Naias
Naias 13.05.2019 v 17:42

Prečo to políčko rozklikávate? Zadajte nick priamo tam a potom kliknite na Uživatelé.
Veď elfos to vysvetlila, nečítali ste to?

Text příspěvku byl upraven 13.05.19 v 17:44

alekis
alekis 13.05.2019 v 18:16

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Naias
Naias 13.05.2019 v 18:30

Opakujem, prečo to rozklikávate? Zadajte nick priamo tam.

elfos
elfos 13.05.2019 v 18:45

Ten nick (nebo začátek nicku) stačí napsat přímo do vyhledávače, tedy do políčka v pravém horním rohu na kterékoliv straně webu, s nápisem Hledejte... a s lupou.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.05.2019 v 19:05

Asi jsem mimo. Ale proč někdo potřebuje znát úplně všechny nicky a přehled uživatelů, i těch, kteří "s ním nemají nic společného", tj. není oblíbený, nepsal mi, nedal mi palec? Proč ten seznam a k čemu potřebuju? Abych si náhodně klikala na uživatele podle toho, kdo bude mít sympatické jméno nebo obrázek? Když znám jméno, najdu si ho přes vyhledávání.
No, a když jsem línej si pamatovat pár nicku, tak si ty nebožáky nafrkám do oblíbených a je to. Na co cesty komplikovat, když to jde i tak...
Prostě nechápu to "proč". Ale nejsem si jistá, zda právě toto zajímá i zakladatelku vlákna...

A když chcete až tak hrabat ve svém špatné hlavě, tak se odhlašte a všechny uvidíte. Ale jak jsem psala, nechápu, proč to někdo potřebuje vědět :(

Tohle je základní vyhledávací funkce databáze. Není to žádná novinka posledních dnů. Ale to je můj úhel pohledu. Já jsem.se hned po registraci tady hrabala ve všem, abych věděla, kde co je. A potom.se dozvím, že někdo, kdo je tady vážně dlouho, neví třeba jak vyhledat uživatele. Nebo moje nejoblíbenější. Registrace :13:04:01, vkládání nepatřících sem knih: 13:04:54.

Text příspěvku byl upraven 13.05.19 v 19:17

JáJejí
JáJejí 13.05.2019 v 19:41

Seznam všech registrovaných uživatelů tu býval pod logickou položkou vodorovného menu Uživatelé.
Teď byla ta dle mínění autora webu asi postradatelná položka ušetřena.
O tom, jak se k této funkcionalitě dostat nyní, není třeba uživatele informovat, a tak vzniká nedorozumění.
Když se někdo zeptá, hned je označen za hlupačku, protože to "vždycky šlo i jinak".
A pak přijdou dobré rady slečny Doolittlové...

Fakt mě to tady už zase BAVÍ!

:-)

Text příspěvku byl upraven 13.05.19 v 19:42

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.05.2019 v 19:49

A na to moje nechápave "proč to někdo potřebuje vědět" odpověď nedostanu, že jo? :(
(Protože k přehledu všech uživatelů se nedostanete, jenom těm online.)
Ale proč? Já nad tím přemýšlela. Proč to někdo potřebuje vědět. No, třeba se to i jednou dozvím :)

JáJejí
JáJejí 13.05.2019 v 19:54

Já nepotřebuju znát nicky všech registrovaných uživatelů, jsem skromá, stačí mi vyhledávací políčko, pomocí kterého mohu ty, jejichž profily mě z nejrůznějších důvodů interesují, spolehlivě vyhledávat.

Zkuste si třeba zadat nick Iveta@B, sice existuje, ale vyhledávání z pravého horního vyhledávacího vám ho nenajde.

A já se tak nemohu dozvědět, že ta ultravtipná vnadná a smyslná kuchařka svoje exposé na Databázi knih ukončila. Asi proto, že nedosáhla svého...
:-)

Tož tak.

Text příspěvku byl upraven 13.05.19 v 20:00

elfos
elfos 13.05.2019 v 19:58

To bude tím zavináčem. Napsala jsem Danovi dotaz, jestli s tím jde něco udělat.

JáJejí
JáJejí 13.05.2019 v 20:01

Jistě, že je to tím zavináčem!
Pan programátor nesprávně zachází s tzv. wildcards!
:-)

Text příspěvku byl upraven 13.05.19 v 20:02

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.05.2019 v 20:02

Klidně se dodatečně omluvím za to, co teď napíšu...

Ale vážně někdo takový existuje? Podle nicku jsem nenašla. Stačí zadat jenom kousek nicku, ud4elala jsem. Ale neexistuje ani když zadám jenom "iveta", což jsem udělala pro sichr a ověření.

Pikud máte problém jenom s tímhle jedním uživatelem, bylo by lepší napsat technické podpoře :)

JáJejí
JáJejí 13.05.2019 v 20:04

Nemám s paní Nikdy-ne-Bajákovou žádný problém, jen jsem chtěla ilustrovat, že vyhledávání na databázi knih nefunguje úplně správně.

Text příspěvku byl upraven 13.05.19 v 20:05

Naias
Naias 13.05.2019 v 20:05

Jájejí, netvrdím, že je hlúpy ten, kto niečo nevie nájsť a normálne sa na to opýta. Ale pustiť sa tak arogantne kritizovať neexistenciu funkcie, ktorá existuje, to hlúposť je.

To nebude zavináčom. Ak užívateľ profil zrušil, tak ho vyhľadávač nenájde.
https://www.databazeknih.cz/uzivatele/ivet-b-132117

JáJejí
JáJejí 13.05.2019 v 20:10

Nemáte pravdu a nemáte pravdu, Naias.

Naias
Naias 13.05.2019 v 20:22

Hej, to mi tvrdili aj kolegyne, keď som im vravela, že zadávajú do počítača nesprávne údaje. Mne síce vyšiel správny výsledok a im nezmysel, ale ony zadávali dobre a ja zle. A basta.

Naias
Naias 13.05.2019 v 20:47

Možno ten zavináč robí problém, ale na zvyšku si trvám.



Vložit příspěvek