Nono (aneb štrikovna)


alekis
alekis 13.11.2018 v 20:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

intelektuálka
intelektuálka 13.11.2018 v 20:42

Jako maminka a babička to napíšu jasně - nejsem zastánce fyzických trestů.
Se synem jsem problémy rozebírala - někdy i dlouho do noci - a vzhledem k tomu, že mne i ve 40 letech stále uznává a ptá se mne na názory - snad jsem to nedělala špatně...
Ale uznávám, že to každý může vidět jinak.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 13.11.2018 v 20:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

newtory
newtory 13.11.2018 v 21:28

Nie, to ja sa ospravedlňujem ak som v diskusii uletel. Problémom je, keď sa nezmyselná ideológia, ktorá má tendencie hrotiť dostane k moci a začne svet prevracať naruby. Jediné čo z toho vzíde sú silné negatívne emócie v medziľudských vzťahoch. Myslím, že sa mi nepodarilo celkom vyjadriť to čo som chcel povedať, ale to nie je dôležité.

alekis
alekis 13.11.2018 v 21:50

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 13.11.2018 v 22:24

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


bamba
bamba 13.11.2018 v 22:30

"Břídilov" som si užila počas školy akurát dosť. Ale zase som bola často vyhadzovaná za dvere, a tak sa tá škola až tak veľmi na mne nepodpísala.
Menšia škoda nastane ak sa o dieťa rodičia nezaujímajú - "mňa vychovala ulica" - nebolo zase až také zlé. Stále lepšie ako dopredu všetko nalajnované a nachystané. Prehnaná starostlivosť rodičov dokáže napáchať strašné veci. Telesné tresty u nás nefungovali a veľmi sa nekonali. Naposledy prebehol pokus dostať do brata sladké mlieko večer 20. 8.1968 - a to vtedy na protest napochodovalo v noci a nadránom 600 000 sovietskych vojakov. Od tých čias to už radšej nik neskúsil.

braunerova
braunerova 13.11.2018 v 23:34

A co se poučit ze staroegyptské moudrosti: "Žák má uši na zádech, slyší jen tehdy, dostává-li výprask."

Medunkavera
Medunkavera 14.11.2018 v 06:02

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 14.11.2018 v 10:17

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

intelektuálka
intelektuálka 14.11.2018 v 10:31

Bamba - to jsem opravdu, ale opravdu netušila, co se u vás dělo v předvečer 21. srpna 1968...
Jen můžeme všichni doufat, že vašeho bratra už nikdo do sladkého mléka nebude nutit ....

braunerova
braunerova 14.11.2018 v 10:49

Hanka_Bohmova: Proč jste pořád tak agresivní? Já jsem si jen dovolil ocitovat německého egyptologa Eberse, který žil v 19.století. Moje děti už dávno pracují a když byli malé, tak se takové blbosti jako výchovný pohlavek naštěstí neřešily.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 14.11.2018 v 10:52

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Jacck
Jacck 14.11.2018 v 10:59

tak výchova je určitě kontroverní téma a pochybuju, že existuje univerzální recept. Děti jsou různé a mají různé temperament. S některými se dá rozumně domluvit a pak není třeba žádného násilí, ale některé jsou prakticky nezvladatelné. Mám synovce asi 5 a 7 let a řekl bych, že rodiče vůbec nezvládli výchovu, protože pokud děti porušily slovní zákaz "toto nedělěj", tak to nikdy nemělo žádné konsekvence, tj. děti se naučily dělat si co chtějí, a z apelů na to, aby něco nědělaly nebo naopak udělaly si prakticky nic nedělají. U chytrých rozumných dětí se lze rozumně domluvit, bohužel stejně jako ne všichni dospělí jsou rozumní, tak ani děti nejsou všechno milí rozumní andílci. Takže u některých dětí je to plácnutí na zadek nezbytnost.
taky mám pocit, že spousta maminek vychová 2 dětí a pak si myslí, že mají univerzální recept na výchovu a právo radit druhým, a vůbec si neuvědomují právě tu velkou rozdílnost v temperamentu dětí a tedy i v požadavcích, jaké to přináší.

Text příspěvku byl upraven 14.11.18 v 11:01

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 14.11.2018 v 11:16

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

TakySimona
TakySimona 14.11.2018 v 11:17

Těm, kteří přemýšlejí o výchově dětí ( a je jedno, jestli zpětně, aktuálně nebo perspektivně; a ani nezáleží na tom, zda se jedná o děti vaše nebo "cizí") doporučuju tuto reportáž:
https://plus.rozhlas.cz/matyho-svet-detstvi-s-diagnozou-f84-tedy-s-poruchou-autistickeho-spektra-7672182?fbclid=IwAR07mqY8IRBGOr9vdUjw88yztWpTn7naKZU2CWGiSye_bsdb2QgmPwno3RI

Myslím, že vám to může ukázat/potvrdit/vyvrátit, co je při výchově FAKT rozhodující.

Text příspěvku byl upraven 14.11.18 v 11:18

Jacck
Jacck 14.11.2018 v 11:24

TakySimona, to je ještě jiná kapitola. Můj nejlepší kamarád má 8-mi letého kluka s Aspergerem. Občas dostává výbuchy vzteku a zlosti, které jsou skoro nezvladatelné, začne rozbíjet věci apod. Nakonec ho někam zavřou a nebaví se s ním, dokud se neuklidní. Tyto děti jsou uplně jiná kapitola. Stejně jako sklony k psychopatii a kriminalitě jsou do velké míry vrozené. Měl jsem spolužáka na ZŠ, ze slušné rodiny, jeho 2 sestry byly úplně v pohodě. U něj prakticky od 1. třídy, kdy jsem ho poznal, sklony k asociálními chování - šikana, rvačky, lhaní, krádeže, týrání zvířat (poléval kočky benzínem a zapaloval je atd) - nakonec dostal 8 let za loupežné přepadení s pokusem o vraždu. Může za to výchova? To sotva.

Skallarix
Skallarix 14.11.2018 v 11:29

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

TakySimona
TakySimona 14.11.2018 v 11:39

Jaccku, vy jste tu reportáž už slyšel?

Za takovou krátkou dobu od mé anonce jste ji nemohl ani naslechnout.

Vůbec není o tom, že výchova děti s takovýmto typem...psychické výbavy...je neuvěřitelně těžká, a to především v konfliktech s "normálními" lidmi.
Ale o tom, že i velmi těžký autista Matyáškova typu může dělat obrovské pokroky, když se mu rodině láskyplně OBĚTUJE.
A to poslední sloveso skutečně myslím naprosto doslovně.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 14.11.2018 v 11:58

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bamba
bamba 14.11.2018 v 14:15

moja vlastná skúsenosť, ale v rodine sme teda ak nerátam, že mi všetci starí rodičia sedeli v basách a tiež jeden rodič, a ďalší bol v rámci akcie "B" poslaný do Večelkova - to je že vám vezmú byt a pošlú vás do pohraničia bez elektriny a bez vody... Tak ospravedlňujem sa, z tohto pohľadu sme asi všetci asociálni.

Vždy keď niečo vyviedli moje deti - bola 90 percent chyba na mojej strane - bolo neskoro, dieťa bolo unavené, hladné...Stačilo pozrieť sa na hodiny a v mojom prípade uznať si svoju chybu. Je ale pravda, že som pri ich nástupe do puberty nezaznamenala žiadne problémy - no možno to súviselo s tým, že na to nebolo kedy. Starali sme sa o starých a umierajúcich členov rodu a na nejaké pubertálne vrtochy nebol časopriestor.

alekis
alekis 14.11.2018 v 14:24

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bamba
bamba 14.11.2018 v 14:41

alekis -ja by som si ten palec s dovolením niekam prišpendlila do zbierky. Fotka je moja, otec rád fotil a dobre, a rád chytal ryby - tam už bola horšia úspešnosť. Ale vďaka jeho rybárčeniu mám zafixovaný východ slnka nad Vajnormi - chytať sa smelo od 3,00.

Text příspěvku byl upraven 14.11.18 v 14:41

alekis
alekis 14.11.2018 v 15:09

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

newtory
newtory 14.11.2018 v 17:19

Tu je ešte koncert pre podľa Respektu "pochodujúcich náckov", ktorý prenášalo 5 poľských televízií aj štátne rádio (40 000 divákov ? ak som dobre počúval) :
https://www.youtube.com/watch?v=kGCAMVVCbtg
(vystúpila tam aj tajná nacistka Ewa Farná)

Text příspěvku byl upraven 14.11.18 v 17:23



Vložit příspěvek