Niečo na odľahčenie


keri.H
keri.H 21.03.2020 v 10:57

Dudu: Rychlopalbu mám také na seznamu. Mohlo by to být zajímavé čtení. :)

Ale zatím se pustím do knih, co mám doma, než začnu kupovat další. Kromě Fámy mám ještě 2 nepřečtené knihy od McBaina z jeho 87. revíru. :)

Eicherik: V tomto případě vždy sáhnu buď po 87. revíru nebo po knize od A. Christie, tam jsem si jistá, že mě knihy nezklamou. :)

bamba
bamba 23.03.2020 v 13:40

Syn šéfa hmotných rezerv kúpil dva byty za státisíce eur - znamená to, že naše hmotné rezervy na tom nie sú až tak zle.

woodward
woodward 23.03.2020 v 13:45

Chceš říct, že hmotné rezervy toho šéfa na tom nejsou tak zle...

bamba
bamba 23.03.2020 v 17:01

aj hmotné rezervy jeho syna a otca a ducha....

woodward
woodward 23.03.2020 v 17:23

:D Amen!

keri.H
keri.H 23.03.2020 v 20:26

Něco pro zpříjemnění večera. Tohle vidím každý den z okna. :).

https://1url.cz/2ziuM


Eicherik
Eicherik 23.03.2020 v 21:29

keri.H: Není to bájná hora Říp? :-)

keri.H
keri.H 24.03.2020 v 04:39

Není. :) Nalevo je Raná. Přiznám se, že název vedlejšího kopce nevím. A pak ještě mám výhled na Oblík. Ten mám tady na fotce vlevo, to je ale foceno z procházky. :)

https://1url.cz/Zzi1P

Text příspěvku byl upraven 24.03.20 v 04:39

woodward
woodward 24.03.2020 v 08:04

Raná? Myslíš to jediný trvale nakloněný letiště na světě? I když dneska už tam lítaj asi jenom rogalisti, žejo?

keri.H
keri.H 24.03.2020 v 09:10

woodward: Přesně tak, dnes už tam létají jen rogalisti a že jich tam je plno. Ráda je sleduji a obdivuji. Odvahu bych na to neměla.
Ale v obci Raná mají vystavený letoun.

kapr
kapr 26.03.2020 v 06:29

(písmenko) Tak vám pořád nadávám, jak se mi ty brýle opotily. Současně je ještě ke všemu právě hledám, a tak mne napadlo, že by docela bodlo, kdyby se třeba okotily, že bych prostě měl další, rezervní.

Všimli jste si, že koronavirus napadá jen muže a ženy?
Těch ostatních 59 pohlaví si vůbec nevšímá!

Pozor! Nemůžeme věřit všemu, co říká vláda.
Oni tvrdí, že při nákupu potravin stačí mít jen roušku a rukavice. Tak jsem tedy takto vybaven vyrazil do obchodu a okamžitě na mě zavolali policajty. Všichni ostatní totiž měli na sobě i košili a kalhoty...

https://neviditelnypes.lidovky.cz/zabava/chtip-ohledne-covid-19-budte-trpelivi.A200320_164348_p_zabava_wag

(doporučuji - a, ... je tam toho ještě hodně - snad vám to trošku zvedne náladu, já si to osobně dávkuji, vždycky jen pár řádků)

Eicherik
Eicherik 26.03.2020 v 18:33

kapr: Těch ostatních 59 pohlaví si vůbec nevšímá! :-D To je dobré. :-)

hannah2000
hannah2000 26.03.2020 v 19:53

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

R.E.M.
R.E.M. 26.03.2020 v 20:31

hannah2000: To je vážně chytré. Máme pořád spoustu šikovných a kreativních lidí.
Podívala jsem se na video s exponátem. Úžasné. (Video funguje na FB i bez přihlášení.)

Text příspěvku byl upraven 26.03.20 v 20:35

reader.007
reader.007 26.03.2020 v 22:56

Klobouk dolů před muzeem i lidma.

Na nejvyšších místech se jen kecá, slibuje, případně hrdě odmítají humanitární gesta, pokud jsou od špatných stran které by mohly mít (ó ty hrůzo) nežádoucí požadavky v budoucnu, jako třeba obchodní zájmy, protože ti druzí a správní to jistě udělají z čisté dobroty srdce.... možná... někdy v budoucnu.

Jsem zvědavá, kdy se národní úsilí spojí i v produkci budoucích potravinových zásob, protože roh hojnosti z Itálie, Španělska, Ukrajiny jede z posledního. Nevím jestli to spasí Poláci, ti budou sami rádi, že jsou rádi, Maďarsko se chválihodně stará o vlastní občany, Německo na nás kašle, Francii ani nepočítám.

Naše vláda vlastně ani nehodlá pandemii zastavit, jim stačí když ji budou "regulovat" (slova přímo pana ministra zdravotnictví).

alekis
alekis 26.03.2020 v 23:11

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

R.E.M.
R.E.M. 26.03.2020 v 23:23

Úplně zastavit pandemii nejde. Snad částečně zmírnit, regulovat množství nakažených omezením kontaktů mezi lidmi.
S výjimkou pro "pendlery" ve zdravotnictví a sociálních službách to vláda (nebo jen Babiš a někteří členové) těžce nezvládla. :(

Text příspěvku byl upraven 26.03.20 v 23:43

reader.007
reader.007 27.03.2020 v 00:02

Zarazit ekonomiku na 3 až 4 týdny je rozhodně menší rána než se v tom frfňat bůhvíkolik měsíců, nebo i let, protože tohle svinstvo má s chřipkou společné jen to, že se vrací a mutuje. Teď už se ozývají i fakta, která asijské studie tvrdí od začátku: že totiž virus nepřežívá v řádu hodin (ve vzduchu) ale dní a na površích nikoliv pár dní nebo hodin ale je to o týdnech (až 21 dní). Dokonalé podmínky pro šíření v populaci. Navíc jakmile se nakazí 1 člen rodiny, je spoleh že to mají všichni. U někoho to možná neprobíhá tak drsně, ale bacilonosič je zaručeně.

V Asii (a teď mám na mysli hlavně Čínu a Taiwan) mají úplně jinou disciplínu (a taky mnohem utaženější náhubky) co se týče dodržování karantény. Taky si rychleji sáhli na dno a lidi (Čína) jim padali na ulicích. Tenhle strašák u nás sice ještě nenastal, ale nedá se docela vyloučit. Desinfekce veřejných prostor včetně ulic, totální kontrola pohybu - zní to hrozivě, ale evidentně to zabralo. Produkce potravin se zajistila i tím, že zaměstnanci vůbec neopouštěli provozy a byli drženi v karanténě.
U nás se zavřely školy, školky, hospody, ale stále jen slyšíme: ekonomika se musí hýbat, choďte do práce... když nestoupá počet mrtvých raketově, uvolňují se pravidla a za chvíli tu budeme mít další Německo, protože volnost Čechů udržující německé podniky a zdravotnictví v chodu jsou přece důležitější než naše vlastní bezpečnost.
Na setí a sklizeň u nás nebudou lidi, protože práce v zemědělství je tak příšerně podhodnocená, že ji ve většině případů zajišťují lidi z Ukrajiny, Rumunska atp. Takže nebudou ani ty potraviny, které bychom byli jako republika schopni zajistit. Řeší vůbec někdo na vládní úrovni fakt, že potraviny ze zahraničí prostě nebudou? Ne, řeší se sledování krys v bludišti...

R.E.M. rozhodnutí které vláda v souvislosti s pendlery učinila je tak blbé, že to vypadá spíš jako účelový krok jak epidemii rozšířit co nejvíc.

Jo, a ještě jsem si vzpomněla... ozývá se čím dál víc lidí kteří tvrdí, že je přes příznaky doktoři prostě odmítají testovat, nebo se k nim vůbec přiblížit a na nějakou hospitalizaci dojde až když jim nakráčejí do ordinace a odmítnou se hnout. Záchranka je neodveze, dokud nemají na kahánku. To mi smrdí dalším prů... švihem.

Text příspěvku byl upraven 27.03.20 v 00:13

kapr
kapr 27.03.2020 v 07:52

Reagoval na předcházející - teď přesunuto do jak se právě cítíte. (Díky woodwarde!)

Text příspěvku byl upraven 27.03.20 v 08:48

woodward
woodward 27.03.2020 v 08:13

Hej, vy dva mudrcové! Tohle vlákno se náhodou jmenuje "něco na odlehčení"! Všimli jste si?

bamba
bamba 27.03.2020 v 11:13

ja vidím prínos v tom, že nám momentálne farmaceutické firmy menej mydlia hlavy s očkovaním a s vitamínovými doplnkami - tam to na chvíľu ustalo. Inak by ma zaujímalo, o koľko stúpne rozvodovosť po tomto všetkom. https://az247.cz/cim-dal-vice-bytovych-kocek-pacha-sebevrazdu-nechteji-byt-doma-s-lidmi-v-karantene/?fbclid=IwAR14qWq_eiXNwIaN4VD23FlFA1PDAr8vxColFeDK71pSIEqSTB8z9myneqg

woodward
woodward 27.03.2020 v 12:22

bamba: Už léta pokazuju na to, že by v panelákách měly být ve všech dveřích udělaný vrátka pro kočičku. Zejména právě pro případy, když se stane, že je páníček na delší dobu nucen zdržovat se doma.

bamba
bamba 27.03.2020 v 12:44

Pred chvíľou ma naše rádio vyzvalo, aby som brala situáciu vážne a nerobila si z nej šoufky. Máš ho vidieť, to je ako vziať na milosť vojnu, bombardovanie a socializmus a nesmieť si robiť vtipy. Zlatý dikobraz.

Naias
Naias 27.03.2020 v 12:48

A čo Roháč?

bamba
bamba 27.03.2020 v 12:51

Naias - Roháč bol vždy slabším odvarom a zakapal ešte skôr ako Dikobraz. Menej ostňov a pomalšie zviera. Navyše dikobraz je zviera nočné a nezávislé od okolitej teploty.



Vložit příspěvek