Nefunkčnost stránek městské knihovny v Praze


kapr
kapr 18.11.2019 v 07:32

Nemáte někdo nějaké informace? Na tuto situaci jsem poprvé narazil včera ve večerních hodinách. Nyní 2019 11 18 - 7:30 je stav nezměněn. Nezaregistroval jsem žádné ohlášení plánované odstávky.

Pokud se dobře pamatuji byla právě před týdnem zprovozněna nová podoba stránek, velmi hezká, ke které jsem samozřejmě měl určité drobné výhrady. Netuším zda šlo do určité míry o beta verzi, protože jsem tam narazil na upozornění, že (některé) úpravy, které uživatel v profilu svého nastavení provede, nemusí být po přechodu na již stabilní - trvalou verzi funkční, a bude nucen tyto vlastní úpravy, pokud je bude chtít zachovat, nastavit znova.

Domnívám se, že obě tyto skutečnosti spolu souvisí. Není mi jasné, proč, při potížích nebyla dočasně překlopena do provozu původní verze stránek.

Po šestnáctidenní dovolené v "zahraničí" - tedy na Slovensku, potřebuji dát své konto čtenáře do pořádku, a tak mi současný výpadek docela vadí.
Na druhé straně si velice vážím skutečnosti, že knihovna na stránkách pracuje, a snaží se aby nám všem práce s nimi byla co nejpříjemnější.

Text příspěvku byl upraven 18.11.19 v 08:35

Lukasitch
Lukasitch 18.11.2019 v 11:07

Dobrý den,
dnes nešla v domě Městské knihovny na Mariánském náměstí elektřina, tudíž ani servery nefungovaly. Jinak měla knihovna v dnech minulých problémy s webem, které ale byly způsobeny přetížením ze strany uživatelů a snad už by to mělo být v pořádku.
No a o novém webu se ani nebudu zmiňovat, to je historka sama pro sebe a asi byste se divil, jak "knihovna na stránkách pracuje", i když zrovna knihovna se asi snaží.

kapr
kapr 18.11.2019 v 11:38

Díky, už je to opravdu funkční, a momentálně je aktivní původní podoba stránek.

12. 11. 2019 | WEBREDAKTOR
https://www.mlp.cz/cz/novinky/2480-spusteni-noveho-webu-odlozeno/
Vážení čtenáři, v pondělí 11 listopadu 2019 jsme plánovali nasazení webu knihovny v nové grafice a v nové struktuře. Při nasazení webu do ostrého provozu se však objevily závažné skutečnosti, které se bohužel neprojevily během testování.

Lukasitch
Lukasitch 18.11.2019 v 17:04

Hehe, ano závažné skutečnosti, že nefungovaly zásadní věci, které se už měsíce zkoušely.

Pelapania
Pelapania 18.11.2019 v 18:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek