MDŽ ano či ne? a vůbec úloha ženy v dnešní společnosti...

MarkétaLore09.03.2016 v 13:26

Takže ano nebo ne? Já jsem pro! Je to přece na počest amerických švadlen!

bamba09.03.2016 v 14:02

no súdruhovia nám to sprznili tak ako nakoniec všetko. Ja od tých čias nekupujem karafiáty. A to si myslím, že chudák kvet za to nemôže.Možno ani gusta za všetko.

tester09.03.2016 v 14:20

Ale když to jsou americké švadleny tak by to mělo být politicky korektní a pro nás akceptovatelné. Americké švadleny náš vzor !!. Ruské, bolševické švadleny nebrat. Dnešní žena musí porodit 2,68 dítek aby náš národ nevymřel. Ovšem proč jim dávat kytičky a dělat nějaké oslavy? Ženy rodí rády, rády se o děti starají a plní svoje manželské povinnosti.

MarkétaLore09.03.2016 v 14:26

testere, psaný text chápu většinou bez potíží, ale moc nerozumím vaší myšlence.

Alzbetta09.03.2016 v 14:29

Jsem pro!! Každý svátek je dobrý a ráda dostávám kytičky :)) Líbí se mi,když slyším někoho nadávat na Valentýna,že americké svátky neslaví,jen ten náš MDŽ :))) A jiný zas neslaví MDŽ,protože je to komunistický svátek!!

woodward09.03.2016 v 14:42

MDŽ je hloupej svátek. Rozumím svátku matek, tam je celkem jasně dané co a proč se uctívá. Ale nerozumím tomu, proč bychom měli uctívat ženy jenom proto, že jsou to ženy. To už by bylo lepší zavést svátek lidí - jenom nevím, kdo by nám lidem chodil gratulovat. Uctívejme každý svoji krasavici a pokud možno neustále, ne jenom v březnu. Americké švadleny nebo tatarské kombajnérky či kterýho čerta... proč bych je měl uctívat?

bamba09.03.2016 v 14:57

ja som sa učila moj otec traktarist i mama dojarka. Takže až bude sviatok dojičiek, porozmýšľam o tom.

k woodward - deň matiek by som uznávala o niečo viac, keby nebol pohyblivým sviatkom! Mám čo robiť zapamätať si fixné sviatky.

MarkétaLore09.03.2016 v 15:01

Já děcka nemám, ale taky si myslím, že by to měla být i v dnešní době videoher,výletů na druhý konec světa a nákupních domů plných hader a bot hlavní úkol člověka. Zvlášť dneska, když politici vyhrožujou, že vymíráme, ale odstupnované přídavk tak, aby nejvíc bylo za tři děti, čímž by podpořili schopnou a zodpovědnou populaci, to nehrozí. Kdo vládne světu netuším, ale chce ho černej.

Azizi09.03.2016 v 15:04

Nemám rada MDŽ, je to podľa mňa puťkovina :D - výraz, ktorý mi napadol a som vymyslela práve v súvislosti s ním. Je mi jedno, aký to má pôvod a poslanie. Jednoducho sa mi to nepáči. Neviem, či je aj nejaký medzinárodný deň mužov, ale ak áno, tak sa mi nepáči rovnako.

woodward: Budeme si gratulovať všetci navzájom!

Ja zo zásady oslavujem iba Den červených cihel. OK, taký asi nie je, ale určite ho budem oslavovať, keď ho niekto vymyslí :D

Ale nie vážne, podľa mňa už máme medzinárodné dni všetkého možného aj nemožného, nevidím v tom veľmi zmysel.

siena09.03.2016 v 15:10

MarkétaLore, svět černý?!?

MarkétaLore09.03.2016 v 15:12

siena: jo, jestli to chápeš tak , jak si myslím, že to chápeš, tak to chápeš správně.

siena09.03.2016 v 15:17

Obávám se, že to nejspíš nechápete...

MarkétaLore09.03.2016 v 15:18

no, to je taky možné, tak mi to můžete vysvětlit

woodward09.03.2016 v 15:38

bamba: a tvoje maminka byla fakt dojarka? nebo ses to jen učila ve škole?

MarkétaLore09.03.2016 v 15:49

nelíbí se mi jak současná EU - a je to opravdu EU, která mimo jiné deformuje úlohu ženy. marxové tomiové žvaní a žvaní , nakazují a přikazují. A v zahraničních továrnách a řetězcích s potravinami pracují ženy za devět čistýho. tím nezaplatí nic, ani žrádlo pro sebe. Ale zvýšit min, mzdu, to nee, to by šla ekonomika do kolen. četla jsem zde na dk. popisek ke knížce nějáké severské autorky. šlo o to že v budoucnu jsou dva druhy žen- jedny jen pracují a druhé jen rodí děti. no děsím se, kam bych patřila já. Já si myslím , že už Libuše v tom měla jasno. Na kandidátce ČSSD v pardubickém kraji do krajského zastupitelstva je na prvním místě třicetiletá žena. No prosím, já myslím, že by tam měl být padesátiletý muž. Ale takový se asi nevyskytuje, nebo nehodí. Líbí se mi , jaký vztah měli římané a egypťané k ženám, tak to bylo myslím ideální.

Red-Donald09.03.2016 v 15:50

Proč ne? Ženy by se přece měly uctívat kdykoliv.:-) Já zas neuznávám třeba americký Valentýn.

Text příspěvku byl upraven 09.03.2016 v 16:39

woodward09.03.2016 v 15:53

Já nevím, proč by se ausgerechnet osmého března měly uctívat zrovna ženy. Teď zrovna mě napadá, že by se k tomuto datu měla začít uctívat spíš gramatika.

IYv09.03.2016 v 16:13

woodward - BINGO!
dnes jsem tady na DK při čtení recenzí a komentářů narazila na tolik hrubek (převážně u dámské části), až mi bylo stydno za ně.
A vůbec, MDŽ bylo včera, čili je ta diskuze s křížkem po funuse.

woodward09.03.2016 v 16:15

nejen u dámské části. stačí kouknout o pár řádků výš.

IYv09.03.2016 v 16:16

ano, rozumím, moje poznámka směřovala k oslavě žen...tak až se naučí pravopis :-)

woodward09.03.2016 v 16:31

Hanka_Bohmova : to fakt není dobrej nápad. takovej svátek by rozpoutal orgie. stačí, co se tu člověk dočte i bez oslav.

woodward09.03.2016 v 16:36

jo, víra v člověka. já znám člověka, kterej jednou napsal "nebezpečý".

MarkétaLore09.03.2016 v 16:40

No, možná jsem zbytečně vztahovačná. Přečetla jsem si po sobě poslední příspěvek, a našla jsem pouze pár chybějících čárek, a malé písmeno. Tak řešte obsah, a ne formu.

bamba09.03.2016 v 16:40

k woodward - to čo som sa učila v škole bola čistá pravda.A to aj v tom prípade, že som väčšinu vyučovania prežila na dievčenskom wc - bol tam kľud, jedno staré harmónium a ja,

woodward09.03.2016 v 16:44

vy jste měli na wc harmonium? je pravda, že k usebrání mysli existuje málo příhodnějších míst, ale když je to i s muzikou... to musela být velmi pokroková vzdělávací instituce.

Vložit příspěvek
1 ...