Knižní festival Svět knihy Praha


kní
kní 20.04.2013 v 12:46

SVĚT KNIHY PRAHA 2013

19. mezinárodní knižní veletrh a literární festival
16. – 19. května 2013
Výstaviště Praha - Holešovice

Čestný host: SLOVENSKO

Témata:
Rozmanité cesty poezie
Čteme jedním dechem aneb Když se řekne bestseller
Bloger spisovatelem, spisovatel blogerem

kní
kní 17.05.2013 v 20:30

pár drobečků ze zítřejšího programu:

(opravdu, ale OPRAVDU se vyhnu v 11 - 12:00 části L 307 - LEVÉ KŘÍDLO - kde bude mít autogramiádu Václav Klaus)

Dialogy s Voskovcem a Werichem (hosté Květa Fialová a Vratislav Ebr)

Ludvík Vaculík (jako vždy)

Karel Hvížďala

Jáchym Topol – autogramiáda
Autor podepisuje básnické sbírky Miluju tě k zbláznění,
V úterý bude válka a román Sestra.

Josef Rauvolf: Ro(c)k v poezii

Václav Cílek – autogramiáda

Život na laně Chantal Poullain

Jiří Šerých a Jaroslav Med – autogramiáda
Editoři knihy Korespondence Bohuslava Reynka.

Lichožrouti navždy (Šrut & Miklínová)

Jiří Hájíček (čte z románu Rybí krev)

Josef Somr

oba Pavlové Kohoutové (spisovatel i ekonom)

Radkin Honzák (Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření)

František Koukolík

Setkání s Pavlou Jazairiovou a Jiřím Hůlou

Vojtěch Lindaur / Marsyas - Autogramiáda ke knize o skupině Marsyas Dávám,
tak ber.

Autogramiáda s ochutnávkou pokrmů Jany Florentýny Zatloukalové
Autorka úspěšných knih edice Kuchařka pro dceru. Nechte si podepsat novou knihu Hovory s řezníkem Kuchařka pro dceru z masa a kostí!

Arnošt Goldflam a Petra Goldflamová-Štětinová

Michal Viewegh – autogramiáda

Ivan Klíma – autogramiáda

Krajina hrubých čiar. Rozhovory s expremiérkou
Beseda s Ivetou Radičovou, bývalou premiérkou vlády
SR, o jej knihe rozhovorov z vydavateľstva IKAR.

Předávání Cen Akademie science-fiction,
fantasy a hororu

http://sk2013.svetknihy.cz/userdata/files/2013/programy/katalog-programu-2013-denni-sobota.pdf

Text příspěvku byl upraven 18.05.13 v 08:20

kní
kní 19.05.2013 v 09:19

Tak se mi to nepovedlo. Asi i proto, že nenosím hodinky a veletrhem jsem volně bloudila stylem kam mě nohy/dav povedou. Když tu náhle - jsem zezadu uviděla Klausovu bílou (přišlo mi, že i tvarem paličatou) hlavu. I když jsem (taky paličatě) prudce uhnula pohledem a změnila směr, už se stalo...Tento poryv mě odvál k autogramiádě Ludvíka Vaculíka - tam bylo veselo! Nejdříve chtěl někomu nalít slivovičku, pak si povídal s nějakou ženou:
LV: Kolik vás tu je?
ňž: No my jsme přijely dvě...
LV: A kdo řídila?
ňž: My jsme přijely vlakem...

Pak u nějakého stánku mě zaujala kniha Güntera Grasse Plechový bubínek a ukázala jsem na ni (protože v pátek večer jsme hráli Evropu - otázky a odpovědi a tam na ni přišlo) - a víla, co tam prodávala mi hned nabízela, že kousek stranou mají všechny Grassovy knihy v antikvariátní zvláštní slevě, a když jsem jí s vysvětlením poděkovala, dala mi s krásným úsměvem aspoň záložku do knihy (grassovskou).

Taky jsem se tam v jedné z uliček vyhýbala kameře snímající rozhovor TV-redaktorky s Martinem C. Putnou. O čem asi mluvili, že?... http://www.youtube.com/watch?v=xg8Opr6_Ni8

A ten krásný Průmyslový palác - zase jsem se kochala, hlavně stropy a obřími vitrážemi - krása. Levé křídlo však stále nahrazuje stan - jakmile vysvitne sluníčko, změní se v pařník, marně se na stropě otáčejí větrací vrtule (Po požáru /16.10.2008/ nemohla pražská radnice najít stavební plány na výstavbu paláce z roku 1890. Neznámý majitel je však později vrátil.) Po dostavbě ani stopy.

Nebo jídlo (to u mě ke knihám patří - nejraději si při jídle čtu a při čtení jím!), oběd v bufetové restauraci na ochozu nad střední halou - mají tam u zábradlí opravdu krásné kovové stoly, jakoby krajkové, s pohodlnými židlemi, takže jíte a přitom pozorujete cvrkot dole - tradičně tam jsou národní pavilony a stánky - nebo se díváte, jak někomu zas uletěl balónek a vznáší se v barevných pruzích světla procházejícího okny k překrásnému stropu vysoko nahoře. ... Později káva v jedné z mnoha improvizovaných kavárniček (třeba Dallmayr), já tedy si dala Earl grey a dortík - boží záležitost s několika vrstvami nadýchaného těsta a čokoládového krému nahoře završená spoustou křehkých ořechů (celé mandle, lískové a vlašské) nalakovaných tence karamelem - u toho jsem si ale opravdu nečetla.. :)

Ale nejlepší je jen tak se procházet a nechat na sebe zářit tu radost a pohodu, která je tam všude v nebývale vysoké koncentraci, knihomilskou auru...

Text příspěvku byl upraven 19.05.13 v 11:36

Pavlikruza
Pavlikruza 19.05.2013 v 18:40

Byl jsem na SK 2013 a musím říct, že jsem se měl více krotiti. 8 knížek, 1500,- v čudu, ale aspoň mám na nadcházející 3 měsíce co číst :)

Světu (aspoň mému) vládne Juraj Červenák :)

Koka
Koka 19.05.2013 v 19:06

Také jsem se právě vrátila z jiného světa - Světa knihy. Výdavky enormní, ale od 14.00 byla skoro u všech stánků "šťastná hodinka", tj.ceny poloviční. To v lidech vybudilo nevídanou chuť utrácet i za knihy, které by si - dle mého názoru - normálně, v kameném knihkupectví, při možnosti přemýšlet, nepořídili.

Manifest blech
Manifest blech 26.06.2013 v 23:13

Svět knihy miluju, byla jsem tam již po čtvrté a čím dál lepší.
Kde má člověk brát peníze na knihy? Letos tam byl stánek - antikvariát, tudíž se to lehce utrácí.


kní
kní 16.05.2015 v 11:14

Letos jsem Svět knihy navštívila už v pátek, nejapně se domnívajíc, že tam nebude tak narváno... Hlavně kvůli autogramiádě knihy "Osmaosmdesátá" kamaráda Milana Holuba (a jeho kamaráda fotografa Jana Šibíka). Takže ji mám doma, je opravdu krásná. Pokud se tam někdo ještě chystáte a téma vás zajímá, je k nahlédnutí na stánku Radioservisu (a Českého rozhlasu) v levém křídle Průmyslového paláce (to je to vyhořelé, náhradní, tedy za slunečna je tam vedro jak v tropech) úplně na konci (L 824).

Text příspěvku byl upraven 16.05.15 v 11:17

siena
siena 16.05.2015 v 11:31

Kní, to jsem udělala vloni...pátky tam jsou školy:)
Chystáme se dnes odpoledne, to by tam mohlo býti vylidněno, neb od čtvrt na čtyři hrajeme:-)

kní
kní 16.05.2015 v 12:05

No jo, hokej! Tak uvidíme, kolik je mezi knihomoly hokejofilů... Dej pak vědět, jak to dopadlo.
Je to pravda, že školních výprav tam bylo opravdu hodně, to jsem tušila, naštěstí mám mládež ráda. :) Já tam ale musela kvůli tý autogramiádě. A povedl se mi pěkný "úlovek" - ve stánku Izraele jsem viděla Karla Schwarzenberga (a nebyl tam ani Zeman ani Klaus), s někým si tam podával ruku a pak se fotil s nějakou dámou. Vypadá dobře a jeho milé charizma prozářilo celý okolní prostor a pohladilo i mě, ačkoli jsem stála opodál a snažila se na něj moc nečumět. :-)

Richie1
Richie1 16.05.2015 v 13:08

Byl jsem na Světě knihy také včera, ale mám spíše rozčarované pocity. Zdá se mi, že oproti loňsku bylo vystavovaných knih méně. Loni jsem nevěděl, co dřív kupovat - bylo plno slevových akcí a celkem slušný výběr. Letos jsem se vybavil větším množstvím peněz, ale nakonec jsem nevěděl, za co je utratit. Slevy se pohybovaly mezi 10-25 %, což není o moc více než při nákupu na internetu. Ale hlavně ten výběr byl slabší - nakonec jsem odcházel jen se čtyřmi knihami.
Ze známých tváří jsem si tam všiml spisovatelky Ludmily Vaňkové, Barbary Nesvadbové a historika Karla Richtera.

kní
kní 17.05.2015 v 09:49

Letos jsem na Svět knihy šla s cílem nekoupit si žádnou knížku. Ledaže bych na něco náhodou narazila - žádnou z těch, na které jsem si trochu myslela, jsem ale naštěstí nepotkala, takže jsem vyvázla jen se šesti knihami... :-)
Chci ale zmínit jeden velký zážitek - dlouhá prosklená vitrína plná starých knížek - procházeli jsme kolem ní a obdivovali jejich obálky a říkali si, jako by měly něco společného - až pak nám došlo, že opravdu mají - ta výstava je tam ještě dnes, stojí za vidění (nachází se v levém křídle):

Josef Čapek rydlem a štětcem
Knižní obálky, vazby a ilustrace z díla Josefa Čapka.
Knihkupectví a antikvariát Fryč  pořádá výstavu ze
sbírek soukromého sběratele Tomáše Sanetrníka.

Text příspěvku byl upraven 17.05.15 v 09:50

Koka
Koka 17.05.2015 v 16:40

... a v Pravém křídle se v prosklené vitríně nachází výstava knih, keré ilustroval nebo minimálně obálku k nim dělal Kamil Lhoták. To je pastva pro oči! To je souznění výtvarného umění a literatury! Zřejmě by však žádnou z těch obálek zdejší moderátoři obálkové soutěže do soutěže nezařadili - tuším ani z jediné nekape krev.

paulhunter
paulhunter 18.05.2015 v 18:25

Koka: To je naprostý nesmysl. Krev na obálkách není rozhodně naším oblíbeným motivem na obálkách - já osobně považuji zmíněné krvavé cákance za hrozný kýč. Do soubojů dáváme pouze aktuální knihy, pokud se nejedná o speciální kola (např. nominace čtenářů) - a předpokládám, že Kamil Lhoták se na žádné současné obálce nepodílel. Není ale problém jej zařadit do nějakého budoucího tematického kola.

(v 75. kole zasíláme pozdrav)

Text příspěvku byl upraven 18.05.15 v 18:37

mhutani
mhutani 13.05.2016 v 12:30

Svět knihy Praha 2016

čtvrtek 12. 5. - neděle 15. 2. 2016

http://sk2016.svetknihy.cz/cz/home/

mapet85
mapet85 06.05.2017 v 23:15

Zdravím, chystáte sa na Svět knihy v Prahe ? Koho tam stretnem ? :) A čo sa Vám na programe páči a naopak Vám chýba ? :)

kní
kní 07.05.2017 v 16:33

Samozřejmě! Letos se tam vypravím už v pátek. A možná i do kina - je tam filmový program v rámci Světa knihy přímo na Výstavišti - už ve čtvrtek Bílá masajka, v pátek Skandinávský večer a film Mrzout. A v kině Ponrepo (Bartolomějská...) také už od čtvrtka cyklus "Generace normalizace. Ztracená naděje českého filmu? Retrospektiva filmů u příležitosti vydání knihy rozhovorů o generaci, která to neměla lehké."

Skallarix
Skallarix 09.05.2017 v 15:22

Už kolik let se tam chystám vyrazit, ale často povinnosti, kterým musím dát přednost, mě hromadně a zbaběle zavalí a nikam se nedostanu. Letos ale můj milý "skoro švagr" (přítel sestry) dostal několik lístků z... jistých, či jistého nakladatelství, není třeba to konkrétně rozebírat - a tak už mám plán na víkend. Letos to bude moje premiéra. Ještě nastudovat program, abych nešel na "blind". Jako v únoru na Pragoffest (taktéž poprvé).

kní
kní 09.05.2017 v 18:50

Výborně, Skeeve, máš pochvalu!

kní
kní 10.05.2017 v 21:56

To je ovšem naprosto příkladný přístup, tsal! Opravdu to vydržíš po celé čtyři dny? Já obvykle už po pár hodinách sotva pletu nohama.
(demonstraci? za co či proti komu/čemu? že by Proč? Proto! ? :))

kní
kní 10.05.2017 v 21:58

Nechystáte se někdo na Kadlečkovou?

Pátek 12. 05. 2017, 18:00 - 19:00
FANTASY & SCI-FI Pravé křídlo
Sága Mycelium a vše kolem ní
Jedna z nejlepších autorek české fantastické literatury Vilma Kadlečková a její sága "Mycelium". Přijďte si poslechnout autorku, její zkušenosti s psaním rozsáhlého cyklu, zážitky z tvorby starších děl. A vůbec, kdy vyjde poslední díl této sci-fi ságy? A bude to skutečně konec "Mycelia"? Účinkují Richard Klíčník a Vilma Kadlečková.
ARGO

mapet85
mapet85 11.05.2017 v 15:57

Ahoj kni. Dakujem za mierne rozprudenie k diskusii o Svete knihy. :-) Ja vyrazam zajtra sme Praha a beseda s pani Vilmou Kadleckovou bude jedna z mojich prvych zastavok. :-)

kní
kní 11.05.2017 v 16:40

To je skvělé! Já tam totiž nebudu (od 17 musím kamarádce na vernisáž výstavy jejích fotek) - a hrozně mě to zajímá, přestože Vilmu jsem si objevila až nedávno (i když reklamní postavu živého "Myceliana" jsem před pár roky potkala právě na cestě na Svět knihy před Průmyslovým palácem - a hned se mi vryla!) - když jsem celé Mycelium já pomaločtenář zhltla vědnomkuse za měsíc a dva chlupy. Takže abstinenční příznaky jsou značné...
Prosím, mapet85, o podrobnou reportáž!

Text příspěvku byl upraven 11.05.17 v 16:44

katule1992
katule1992 11.05.2017 v 21:56

Já se chystám na svoji premiréru v sobotu a první zastávka výročí HP :D

Skallarix
Skallarix 11.05.2017 v 21:58

@katule1992 - Mám naprosto totožný plán. A taktéž premiéru, jak jsem zmiňoval. ;)

mapet85
mapet85 11.05.2017 v 23:11

Ja som tiez planoval v sobotu HP, ale asi uprednostnim tu prechadzku na Vysehrad, este to premyslim :-)



Vložit příspěvek