Kniha pro seniora


tester
tester 27.11.2016 v 07:43

Svádění na rodiče není škarohlídství. Rodiče můžou za to jak děti vychovávají. Totáčovým rodičům je vyčítáno že nebojovali proti režimu a tyto poraženecké postoje se přenesly i na děti. Stateční rodičové prchli na západ, kde trpěli touhou po vlasti. Někteří se po sametu vrátili a když si to zde ochutnali vrátili se zase na západ. Odtamtud statečně vyrážejí tunelovat náš laciný zdravotnický systém. Ti kteří už mají na kahánku vzniká tak silná touha po vlasti, že jsou ochotni strávit konec života u nás v nějakém penzionu. Tento scénář ovlivňuje mladé a ti, pokud mají možnost hledají práci na západě. Statečný český národ si vždy poradil. Jenže teď už není na západě taková pohodička a tamní kulturní změny ženou zase naše statečné hrdiny nazpět domů se schovat před gradujícím kulturním obohacením na západě. ČR je v pohybu. Teď už nemají ani politici se svými rodinkami kam utéct a zůstávají jako správní vlastenci doma a neopouštějí potápějící se loď. Obyčejné občany nejrůznějšími omezeními zamkli do podpalubí.

Text příspěvku byl upraven 27.11.16 v 08:48

woodward
woodward 27.11.2016 v 08:51

To můžou. Nicméně jak jsem řek, jediná naděje spočívá v tom, že nová generace, nezasažená hloupostí a zlem starých časů, se jednou rozhlídne, uvidí, že věci v okolním svobodném světě fungují líp než u nás. pochopí proč a vymyslí, jak zařídit, aby tak fungovaly i tady. To můžou dokázat jenom chytří, odvážní lidé, jdoucí za konkrétním cílem - a takoví nemají čas ani náturu na zapšklé výčitky na adresu rodičů. Takže prosím, doufejme, že se takovými věcmi nebudou rozptylovat.

Eicherik
Eicherik 27.11.2016 v 09:49

Alespoň v něčem se shodneme. Budoucnost naší vlasti je na bedrech mladších ročníků. Zemi jim předáváme v celkem dobré kondici. I když máme veliký státní dluh, tak to není dluh astronomický (jako má třeba USA) a dá se celkem rychle odstranit. Naši politici umí velmi dobře plýtvat.

Jaká je to statečnost prchnout na západ? Někteří lidé byli komunisty nuceni vlast opustit, ale drtivá většina šla prostě za vidinou většího blahobytu. Jedno je jisté společnost nesmí být postavena na emigrantech a imigrantech, to jsou lidé, kterým na žádné vlasti nezáleží. To jsou lidé, kterým jde o co nejvíce bezpracný život. Já si myslím, že stateční lidé jsou naopak ti, kteří svou vlast neopustili ani v dobách, kdy se tu nežilo nejlépe.

woodward
woodward 27.11.2016 v 10:10

Nikdy jsem neřek, že utéct znamená být statečný. Ovšem jaká je to statečnost zůstat, držet hubu a krok? Jediní stateční byli ti, co tu zůstali a snažili se vzdorovat. Těch bylo pět a půl a spousta těch ostatních se na ně koukala skrz prsty a i dneska o nich neradi slyší.

Eicherik
Eicherik 27.11.2016 v 10:14

To taky nebylo na tebe, ale na testera.

bamba
bamba 27.11.2016 v 10:15

asi patrím k extra triede - nezmieňuje sa o nej ani jeden z vás. Kam patria tí, čo sa pokúsili utiecť a na hraniciach ich chytili a niektorých z nich zastrelili a zvyšku zhabali majetok a zavreli do basy na 15 rokov - za vlastizradu?


Eicherik
Eicherik 27.11.2016 v 10:17

Já si myslím, že těm co chtěli odejít se bránit nemělo.

woodward
woodward 27.11.2016 v 10:19

to by tu skoro nikdo nezůstal. Proč myslíš, že postavili berlínskou zeď a u nás zadrátovali hranice?

woodward
woodward 27.11.2016 v 10:27

Tester taky nic takovýho neříká.

Eicherik
Eicherik 27.11.2016 v 10:30

To si nemyslím. Berlínská zeď byla specifická tím, že rozdělovala jeden národ a to nejde srovnávat se situací v ČSSR.
Možná jsem naivní, ale myslím si že většině lidí záleží na pojmu vlast a představa, že by se už nemohli vrátit na místa, kde se narodili a vyrůstali a kde před nimi žili generace jejich předků je strašná.

Eicherik
Eicherik 27.11.2016 v 10:32

Tester píše: "Stateční rodičové prchli na západ..."

bamba
bamba 27.11.2016 v 10:36

k Eicherik - to by súdruhovia prišli o možnosť zastrieľať si na živé terče a rabovať cudzí majetok. A potom by bolo škoda zasrať prírodu drôtmi s vysokým napätím, na ktorých umierali nielen ľudia, pohraničníci ale aj iná nevinná zver.

Eicherik
Eicherik 27.11.2016 v 10:45

bamba: na těch hranicích ale většinou nestříleli súdruhovia, ale většinou řadoví vojáci základní služby. Já sám jsem jím málem taky byl, dokonce jsem už měl i povolávák v ruce. Už nevím, jestli to bylo Znojmo, nebo Domažlice. Naštěstí jsem měl kamaráda, který mi zařídil Prahu.
Zpětně jsem rád, protože stát na hranici a vidina útěku by pro devatenáctileté tele byla hodně lákavá.

woodward
woodward 27.11.2016 v 10:49

eicherik: na berlínský zdi nebylo specifickýho vůbec nic. rusové a jejich bolševický pohůnci ohradili celej ten jejich "tábor míru", aby z něj nikdo nemoh utéct. Jestli chtěli utíkat Němci do Německa, nebo Češi a Slováci kamkoliv z Československa ven, a jestli jim v tom bránil plot a vojáci se samopaly, byla to stejná zhovadilost bez ohledu na to, kde konkrétně ten plot stál a jaké národnosti byli ti, které od sebe odděloval. Když ti do rodnýho domu vtrhnou zloději, taky budeš rád, když se ti podaří zdrhnout i kdyby se ti už nikdy nepovedlo se tam vrátit.
A pokud jde o testera, když nerozumíš ironii, těžko s tebou diskutovat.

Eicherik
Eicherik 27.11.2016 v 10:56

woodward: Evropu si rozdělil CCCP s U.S.A..

woodward
woodward 27.11.2016 v 11:04

hm, jenže na té straně, co patřila USA se žilo o dost líp. rusové a jejich drábové kradli, zavírali, vraždili - a v rusku to ostatně dělají dodnes.

bamba
bamba 27.11.2016 v 11:04

tu na Slovensku sa pravidelne stretávajú BYVALÍ pohraničiari a s láskou spomínajú na tie krásne časy, keď za zastrelenie človeka fasovali hodinky, 3 dni voľa, povýšenie....

Eicherik
Eicherik 27.11.2016 v 11:10

woodward: no oni i U.S.A. měli svoje "padesátý léta", kdy trpěli paranoiou a CIA a FBI viděla v každém druhém spoluobčanovi komunistu. :-D

woodward
woodward 27.11.2016 v 11:11

Buď si jistá, že takových se najde spousta i v Česku.

Eicherik
Eicherik 27.11.2016 v 11:13

Aby si nikdo nemyslel. Nehájím U.S.A. ani CCCP. Oboje byli pěkný parchanti, kterým šlo jen o jejich dobro a Evropa byla jen jejich kořist.

woodward
woodward 27.11.2016 v 11:14

jo, trvalo jim to chvíli, než se vzpamatovali. Tady to trvalo 40 let a nebýt toho, že amíci vyhráli studenou válku, nevzpamatovali jsme se dodnes - ostatně některým, jak koukám, se to nepodařilo ani teď. srovnávat život na západě a v ruským područí rozhodně nelze. zkusil jsem obojí.

woodward
woodward 27.11.2016 v 11:18

opakuji: nelze srovnávat.

kromě toho, jakákoliv představa, že si země jako Česko budou chránit svoji suverenitu a provozovat svoji "nezávislou" zahraniční politiku je zcestná. Buď budeme pevně integrovanou součástí západního světa se všemi plusy, mínusy a závazky z toho vyplývajícími, nebo nás znovu sežerou Rusové. Jiné alternativy nejsou. Takže by mělo být zřejmé, kterou z těch dvou možností bychom měli zvolit. Mělo by, ale očividně není, stačí se podívat co sedí na hradě.

Eicherik
Eicherik 27.11.2016 v 11:22

Jediná možnost, jak zabránit tomu, aby se něco podobného zopakovalo je silná Evropa. To by se ale musela impotentní EU nahradit funkčním společenstvím, které nebude vazalem žádné cizí mocnosti a které bude schopné si ochránit vlastní území třeba i tím ostnatým drátem.

bamba
bamba 27.11.2016 v 11:27

my sme do toho vrazili maximum - máme predsednícke logo za 4500 eur.... Viac už po nás naozaj nikto nemôže chcieť.

Eicherik
Eicherik 27.11.2016 v 11:28

Co sedí na hradě není žádná výhra, ale daleko horší varianta by byla to co skončilo druhý.

Text příspěvku byl upraven 27.11.16 v 11:29



Vložit příspěvek