Karel vs Miloš

Athena24.01.2013 v 19:27

Pokud jste se ještě nerozhodli mám tip: http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/154125_549988718346980_735610580_n.jpg (přece jen s tím, kdo vyhraje už nic neuděláme)...

kní25.01.2013 v 09:21

ještě - těsně před - názorový sloupek šéfredaktora LN Dalibora Balšínka:

Zaplať pánu bohu, že to máme za sebou. Druhé kolo prezidentské kampaně bylo totiž mimořádně „prázdné a falešné“. Dozvěděli jsme se o kandidátech něco nového?

Víme, jak by chtěli spravovat naši zemi a jakou mají vizi jejího dalšího směřování?

Nebyla to média, kdo nastavoval agendu druhého kola prezidentské volby. Určoval ji Miloš Zeman, který nás zatáhl do minulosti. Tedy tam, kam patří on sám. Bylo mrzké nimrat se a dezinterpretovat historii matek, otců a manželek. Každý, kdo už nějakou dobu prochází životem, si uvědomuje složitost světa i vlastní roli a odpovědnost v něm. Moudrý a poctivý člověk se učí pochopení a odpuštění.

Bohužel ani rodina současného prezidenta se k mému zklamání nevyvarovala osobních útoků, které neměly pranic společného s faktickou podstatou výkonu funkce hlavy státu. Bylo třeba těch prohlášení v hádankách a nepřímých ataků? To člověka nectí.

Miloš Zeman, ten agilnější a agresivnější z obou kandidátů, jasně deklaroval, že chce být prezidentem aktivnějším, plně využívajícím případné nové legitimity přímé volby. To se hlavně sociální demokraté a budoucí premiéři mají na co těšit.

Karel Schwarzenberg se jeví jako kandidát, který by dikci české ústavy mnohem více naplňoval a pokračoval by v roli, kterou plnil nejen Václav Havel, ale paradoxně i Václav Klaus.

Co je ovšem nejdůležitější, je dopad volby na českou společnost. Ať bude výsledek jakýkoliv, dojde k jejímu rozpolcení, což při dvou kandidátech není překvapivý závěr. Je ale evidentní, že podpora Karla Schwarzenberga je autentická, spontánní, ano, i frenetická. Není však jen záležitostí intelektuálních elit a pražské kavárny, nýbrž postojem studentů a mladých, do budoucna uvažujících lidí, kteří příznivcům Miloše Zemana neublíží a české společnosti prospějí.

A myslím, že tohoto vývoje by se nemusel bát ani Václav Klaus. Vy, čtenáři, dobře víte, jaké hodnoty jsou pro vás důležité, a nepotřebujete knížecí rady. Já i většina mých kolegů budeme volit Karla Schwarzenberga.

MartyMcFly25.01.2013 v 15:05

Tož hodně štěstí při výběru. Stejně mi ale přijde, že mít místo dvou 3 možnosti by bylo férovější.

I tak ale jsme rozpolceni ne na dva tábory, ale na tři - Miloše, Karla a nevoliče (znechucené či ty kdo nemají rádi ani jednoho)

Text příspěvku byl upraven 25.01.2013 v 15:06

galarman25.01.2013 v 16:01

kní:

už nás prosím nemasíruj argumenty, že Karel S. je jediný a správný kandidát na prezidenta. Ostatní voliče, kteří dají hlas Zemanovi zde stavíš do pozice volů, kterým na ČR vůbec nezáleží.Svůj názor jsi nám tu už několikrát řekla (a pořád se opakuješ), tak se domnívám, že to už stačí. Vol si koho chceš a nevnucuj nám své argumenty. Myslím, že je ponižující jak píšeš:
"Vy, čtenáři, dobře víte, jaké hodnoty jsou pro vás důležité, a nepotřebujete knížecí rady. Já i většina mých kolegů budeme volit Karla Schwarzenberga"

Děkuji, ale nepotřebuji tvoji masáž ani vodit za ručičku. Dovedu se rozhodnout sám. Věk už na to mám.

kní25.01.2013 v 16:17

Víš, galarmane, tu větu napsal Dalibor Balšínek...
Jestli se cítíš masírován, nejlepší bude, když tuto speciální diskusi budeš ignorovat. Ján tě přece nenutím to číst.

kurcatovium25.01.2013 v 16:31

kní: galarmana si nevšímej, je to klasický troll. Zaregistroval se beztak jen kvůli téhle diskusi. V profilu nemá vyplněné zhola nic (žádné knížky, hodnocení, komentáře, nikde nic) a vlastně jsem ho tu ani jinde diskutovat neviděl...


kní25.01.2013 v 17:00

elfos, kurcatovium - děkuji za oporu!
Já už to tam taky byla mrsknout. Třikrát jsem zkontrolovala, že jsem vybrala správnej lístek, počtvrté jsem Zemana složila a strčila do kapsy... Až poté jsem se dověděla, že Karel vhodil lístek bez obálky - no není roztomilej?

elfos25.01.2013 v 17:03

Je. :-) Teď jsem to viděla, všichni ho při tom fotili a nikdo nevaroval, asi se to nesmí. Zeman vhodil obálku otevřenou, ani ji nezaložil dovnitř.

Lomax25.01.2013 v 17:23

Musím se smát diskuzi, která se tu vede. Je to klasická politická taškařice, kterou tady bohužel předvádějí i někteří uživatelé DK. Co se týče uživateky KNÍ, tak mám dojem, že se opravdu snaží dokazovat, že KS je správná volba. Jak jinak si vysvětlit asi 22 příspěvků ve kterých (použiji terminologii galarmana) propaguje KS. Myslím, že pro vyjádření svého názoru stačí pouze jeden dobře napsaný článek s argumenty pro a proti.
Pro mne není KS ani MZ dobrá volba. Ale jsem ČECH. Prezident ČR a první dáma mají býti podle mne Češi a náš jazyk míti v srdci (ne se ho dodatečně učit jako paní S). KS moc češtinu neovládá a spíše to vypadá, že jeho novorční projev bude s titulky. Já volil Zemana a vím, že to je pro mne menší zlo. Nesnažím se zde někoho přesvědčovat články, které píše někdo jiný (KNÍ). Ani se zde nebudu nikoho zastávat (galarman). Svůj názor jsem řekl. A o tom by měla býti celá tato diskuze.

Spíše mi to přijde, že toto není souboj Karel vs Zeman, ale elfos, kní, kurcatovium proti Zemanovi aneb jak všem ukázat, že Zeman je špatný. Váš názor Vám neberu a repsektuji ho, ale Vaše postupy nejsou moc solidní.

A teď se do mne můžete pustit. Očekávám od Vás stejné postupy, jaké jsem zaznamenal výše. Kdo nejde s námi, jde proti nám :-) A je mi to úplně jedno.

Text příspěvku byl upraven 25.01.2013 v 17:46

WEIL25.01.2013 v 17:45

Já zase jen tupě sleduji, jak lidi nemají paměť, či jak jsou mimo, co se týče činů M. Zemana.

Co je časté, že si vůbec nepřečtou hlavní argumenty, a dál jdou klidně volit někoho, kvůli komu zde bylo před pár lety tolik úniků peněz, že by z toho mohla republika tři roky žít.
To se týká i Klause, a lidí, kterými se obklopují.

Pro mě je volba jasná, i když jde jen o to, na koho se člověk bude koukat následujících pět let v médiích, kdo bude dávat milosti, případně amnestii.

Ale může taky přitáhnout nějaký investory do země, což se Zemanovi opravdu dařilo - viz akce Hranice nad Moravou, kde dva tisíce zaměstnanců pracovalo dva roky na již tehdy zastaralé technologii barevných televizorů, a kolik z toho bylo řečí...

Inu zapomíná se rychle, ale potíž se zapomínáním nemá ten, kdo si ani nenabral v přítomnosti informace o stručném dění v zemi.

No zfinalizuji to - nikdo jiný už nezbyl než Karel.

elfos25.01.2013 v 18:09

Jsem ČECH a Moravan a elfos, proto jsem volila Karla Schwarzenberga. A z našich prezidentů jsem úplně nejvíc pyšná na T. G. Masaryka, jehož ženou a první dámou byla Charlotte Masaryková. Že v době volby neuměla česky? Budu se opakovat, Lomaxi, ale vada řeči (a nejde ani o vadu) není vada charakteru. Důležité je, co člověk říká. A můj prezident by měl mít v srdci českou zemi a český národ, nikoli hlavně sám sebe.

(Ano, teď jsem mohla mlčet. Ale hrozně mě vytáčí argument Jsem ČECH a útok na to, jak K. S. mluví a na paní Therese. K tomu mlčet nebudu, třeba mě zabte. Jsme Češi, tak volme jednoho nebo druhého podle toho, o kom jste přesvědčeni, že je dobrý člověk a bude tedy i dobrý prezident, a ne podle toho, jakým způsobem mluví!)

galarman25.01.2013 v 18:10

Víš, galarmane, tu větu napsal Dalibor Balšínek...
Jestli se cítíš masírován, nejlepší bude, když tuto speciální diskusi budeš ignorovat. Ján tě přece nenutím to číst.

O to je to smutnější, že zde cituješ názory někoho jiného.

kurcatovium
Je super jak dovedeš odhadnout lidi. Už jsem troll a to jen proto, že nemám profil a milion příspěvků :-) Opravdu moudrá tvá slova.

ELFOS:
No, raději si měla mlčet.

Text příspěvku byl upraven 25.01.2013 v 18:14

Metal Messiah25.01.2013 v 18:17

No on i sám Masaryk měl jeden čas trochu s češtinou problémy, nejen jeho žena. Já to taky nechápu, ale někomu to prostě asi vadit může.

Mimochodem, právě tito vlastenci by Masaryka, coby jednoho z předních popíračů pravosti rukopisů, roznesli na kopytech takovým způsobem, že by se nedostal ani do druhýho kola.
A vůbec, co to bylo za vlastence, když studoval ve Vídni a když bylo národu nejhůře, opustil jej a cestoval po světě. No dle dnešní protiSchwarzenbergské kampaně prostě cizák, zrádce a zaprodanec.

HTO25.01.2013 v 18:20

Jako člověk, který pracuje s češtinou, nadskočím při argumentu, že K. S. neumí česky. Umí, a to velmi dobře. Ano, žuchlá a vůbec, ale to je vada řeči. A při tom mě jako první napadlo, že Havel byl také prroslulý svým brrilantním zvládnutím „r“.

„Šlechtic se nemá cítit majitelem, ale pouze dočasným správcem.“ K. Schw.

HTO25.01.2013 v 18:24

A ještě – MM díky za argument s RKZ – mě napadá Kateřina Veliká, která nebyla vůbec Ruska, říkalo se o ní, že ve slově o čtyřech písmenech udělá pět chyb, a jaká z ní byla carevna! A kdo chceš, vyčti mi osobní zaujetí, neboť můj pra...strýc byl jejím milencem.

Lomax25.01.2013 v 18:24

elfos:
:-)

Mohl bych argumentovat mnoha protiklady, ale proč vlastně?
K Masarykovi snad mohu říci, že to byl prezident, kterého nevolil lid z "ulice", ale byl zvolen politiky.

"Masaryk byl bleskurychle zvolen prezidentem 14. listopadu 1918 na první schůzi Revolučního Národního shromáždění. Tu v jejím úvodu řídil budoucí první československý premiér Karel Kramář: "Všecka pouta, která nás vázala k dynastii habsbursko-lotrinské, jsou přervána (Výborně! Poslanci povstávají, hlučný potlesk)"

Trošku paradox nemyslíš elfos?
Dnes tu bedeme míti další dynastii: Schwarzenbergové :-)

Dovoluji si citaci:
Tomáš Masaryk taky nebyl žádný demokrat. Porušoval ústavu, kde se mu to hodilo, překračoval své prezidentské pravomoci, když to zrovna potřeboval. Možná, že to potřebovala i ČSR, ale pokud je ústava porušována i v dobrém úmyslu, nelze mluvit o demokracii ale o, svým způsobem, diktatuře. A takový TGM, bezesporu byl. . .

Když mi babička s dědou jako malému vyprávěli o tom, že za první republiky (za vlady tatička Masaryka) někteří lidé žili třeba ve vyřazených vagónech či maringotkách, že chudí lidé dostávali tzv. žebračenky či že se nezaměstnaní těšili na každou sněhovou nadílku, protože tak získali možnost vydělat si při odklízení sněhu nějakou tu korunu, připadalo mi to jako něco hodně vzdáleného, co už se za mého života nemůže vrátit. Teď by se asi děda i babička nestačili divit, v čem všem už naše dnešní demokratura dokázala stinné stránky první republiky překonat!


Tak jak to vlastně bylo?

Opakuji. Nemá cenu si tu něco dokazovat.

Text příspěvku byl upraven 25.01.2013 v 18:49

Dell25.01.2013 v 18:34

Nevzpomenu si určitě na výslovnost ani hlas všech našich prezidentů, ale rozhodně jeden z nejlépe artikulujících byl Kléma.
Nemusím asi psát, co si o rozhodování dle tohoto kritéria myslím.

kní25.01.2013 v 19:08

Dík za připomenutí, Lomaxi, málem bych sem zapomněla ocitovat kus pěkného analytického souhrnu Lenky Zlámalové. A máš pravdu, tuto diskuzi jsem založila proto, abych zde lobbovala za Karla. Jsem sice taky národnosti české, ale především se pokládám za člověka; jakou řečí kdo mluví, je mi celkem jedno, hlavně když mu rozumím (lidsky). Pro mě je důležitý morální profil osoby, která by se měla stát mým prezidentem. Když to bude Zeman, nic se nezmění. Stále se budeme brodit v morálním marasmu, jen toho zápachu bude nejspíš ještě více. Když jsem vydržela bez prezidenta 10 let, vydržím i 15. Žij dlouho a blaze.

A teď ta Lenka (Zlámalová, z dnešních Lidovek):
... Na jedné straně stojí Miloš Zeman, ucházející se o hlasy nespokojených. Pro ně režíroval poslední týden negativní a agresivní kampaňě, v níž útočil na nejnižší pudy a předváděl, jak bude silným autoritativním prezidentem. On se postaral o to, že kampaň nefinišovala v debatě o vizích a budoucnosti, ale v návratu k Benešovým dekretům, podpásových útocích na rodinu soupeře a jitření rivality mezi Prahou a Moravou. Mezi nespokojenými a fanoušky pevné ruky sbíral voliče po celou kariéru. Lidem nevyjasnil skoro nic z podivných kauz z doby svého premiérování. Většinu bagatelizoval s tím, že nikdo nebyl odsouzen ani obviněn. Zázračně zbohatnuvšího Stanislava Grosse, symbol úpadku české politiky, prohlásil za nejhoršího premiéra v historii. Už ale necítil potřebu omluvit se za to, že právě on ho vytáhl do vlády. (...)
Na druhé straně stojí pooliticky těžko zařaditelný ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, v němž někdo vidí levicového liberála a jiný konzervativce, mnozí právoplatného nástupce Václava Havla, s nímž léta spolupracoval. Nejstarší kandidát dokázal mezi městskými elitami a hlavně mladými lidmi vyvolat euforickou, chvílemi až hysterickou atmosféru a stmelit je za sebou. Z těch mála průzkumů, které se před druhým kolem objevily, je favoritem elit, městských středních vrstev a mladých. Stojí za ním ta část společnosti, která hledí do budoucna i v současné blbé náladě s největším optimismem. Karel Schwarzenberg byl ministrem v Topolánkově i Nečasově vládě, nese odpovědnost za jejich reformy i sporné zakázky, byť se sám do ničeho pochybného nezapletl. Přes euforii, kterou šíří jeho fanoušci, je to pro mnohé volba rozumu. Nebo dokonce volba menšího zla. ...

Lomax25.01.2013 v 19:11

V jedné diskuzi jsem četl tento názor.

Masaryk byl přesvědčený republikán, neelitář, nectil šlechtu a tituly, rovněž nebral jako nejvyšší autoritu církev. Muže jako je KS v čele /nyní již jen českého státu/ by vnímal jako bolestný výsměch. Každopádně, a to mi možná pane R. Grulýku dáte zapravdu, z alternativy KS nebo Zeman by patrně příliš veselý nebyl a nejspíš by se ptal, co se s národem českým stalo, že byli z jeho středu vybráni zrovna takoví kandidáti.

Tím končím v této diskuzi a jdu se učit němčinu. Jestli vyhraje KS, tak ji budu potřebovat :-)

gute Nacht

Text příspěvku byl upraven 25.01.2013 v 19:26

zlovlk25.01.2013 v 19:35

19. století neskončilo, 19. století trvá! Pryč se zrádci národa a odrodilci! Na Rukopisy nám nikdo šahat nebude! Dejte hlas tomu, či onomu, ale alespoň u toho, prosím, přemýšlejte a nenechte se ovládat demagogií a hurá-nacionalismem. Tyhle věci totiž časem vedou k pogromům a tak. Trochu mi to připomíná hon na TGM, když se vyjádřil k hilsneriádě.

Vytahování zesnulých velikánů z hrobu (Masaryk, Smoljak) myslím spadá po trestný čin nekromancie. Zvýšená sazba hrozí, jestliže se těmto nešťastníkům podstrkují názory, které by nevyřkli.

Stejně by mě zajímalo, jak poznat "pravého Čecha". Podle etnicity? Podobně jako u okolních národů jsou naše geny slovansko-germánsko-keltským konglomerátem. Snad podle rodu? Když se začnete hrabat v matrikách, najdete u sebe Němce, Poláky, Židy, cikány a další, ještě hrůznější a podivnější pronárody. Nebo snad na základě jazyka? Nevím - nemálo těch, kdož se ohánějí touto představou, má češtinu na úrovni čerstvého turkotatarského imigranta. Ba dokonce bych si troufl tvrdit, že většina Čechů česky neumí. Smiřme se s tím, že myšlenka čisté české rasy a světovládného pančechismu je prostě neudržitelná.

eraserhead25.01.2013 v 19:53

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Gnomo25.01.2013 v 20:27

Nejít k volbám není řešení.

galarman25.01.2013 v 20:29

eraserhead: Díky za jedno z nejhloupějších vysvětlení proč jsi nešel k volbám.

Text příspěvku byl upraven 25.01.2013 v 20:30

eraserhead25.01.2013 v 20:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Gnomo25.01.2013 v 20:43

Třeba jen proto, že i z těch nejnepatrnějších věcí se odvíjejí věci velké...

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.

4 ...