Karel vs Miloš

Lector24.02.2015 v 12:49

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector24.02.2015 v 13:56

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Raksa.A24.02.2015 v 14:36

nightlybirde, ten Čulíkův článek jsem četla, ale jelikož mě tahle kauza opravdu nesvrbí, zase jsem ho pustila z hlavy. Odkaz na článek je prima, ale nehodlám se zaměstnávat podrobnostmi ve věci, která je mi v podstatě fuk. Neb jako sice možná mladší než vy, ale stará až až, nemám už tolik času a chci si ho užít tím, co já považuju za zajímavé.

Text příspěvku byl upraven 24.02.2015 v 14:42

kní24.02.2015 v 17:37

huš, binysek

kní24.02.2015 v 17:46

Víš, Richie1, co mi na Zemanovi vadí? Že lže. Když na to upozorním, je to podle tebe házení špíny? To mi tedy vysvětli.

Richie124.02.2015 v 18:52

Kní, problém je v tom, že sis vybrala jen Zemana. Cokoli řekne nebo udělá, je špatně - ve všech jeho slovech a činech je asi podle tebe jen faleš a zlá vůle.
A i kdyby, máš pocit, že ostatní politici jsou svatí? Nikdy nezalžou, nikdy nemyslí na sebe ale jen na lidi a vše dělají z lásky k naší zemi a jejímu obyvatelstvu? To jen ten jediný Zeman je lotr první třídy?
Mě na tom zaráží právě ta nepřiměřenost útoků, ta zavilá snaha všem "dokázat", že to je naprosto špatný prezident, politik, člověk.

Každopádně by se slušelo poukazovat na nemravnost i u jiných politiků či veřejných představitelů a netrefovat se za každou cenu jen do jednoho. Když už tedy je potřeba tu politiku tady probírat a hledat chyby.


Alix24.02.2015 v 20:43

Richie1, nezlob se, prosím, že ti trošku budu oponovat, ale nemyslím to opravdu špatně.

Myslíš, že je dnes ještě něco, co bychom o politicích nevěděli? Korupce, skandály, hádky, lži a okrádání nás, běžných a nevinných lidí? To přece všichni víme! A nějak jsme se s tím i smířili, protože nemáme tu moc, abychom to změnili, pokud lidé nepůjdou k volbám, což nepůjdou, protože jsou tak vším zhnusení, že už ničemu a nikomu nevěří.

Věřit by mohli aspoň hlavě státu, ať už je to kdokoliv. Ale právě ani tu víru už spousta lidí nemá. Nemá komu věřit a nemá ke komu vzhlížet. Ty ano?

elfos24.02.2015 v 23:07

Ano, jací jsou politici, víme. Jaký byl Zeman politik víme taky (ale spousta lidí na to při volbě prezidenta dočista zapomněla, nebo jim někdo vymyl mozek). Ale prezident země má být jiný. Má to být člověk rovný, férový, který to má v hlavě srovnané (v dobrém slova smyslu) a nedělá samé seky a podrazy ve svém chování i názorech a myšlení. O tom by se dalo psát a psát, snad pochopíte i takto, co mám na mysli.

Proto tu lidé protestují proti chování prezidenta ČR, a neprobírají kdejaké všelijaké figurky na politické scéně.

Je moc dobře, že tu zazněly ty protesty, i rozumné názory rozumných lidí. A je to přitom jen nepatrný zlomek toho, co by se dalo napsat, jak protestovat proti ostudnému jednání prezidenta i proti pomýleným příspěvkům některých zdejších přispívajících. To vím jistě, mám v sobě spoustu nevyřčených slov k těmto příspěvkům.

Jen mám pocit.... nevím, jak to vyjádřit, ale když vidím, že rozumné názory zůstávají.. nevnímány těmi, na které jsou reakcí.. a vrší se tu další a další, stále větší nesmysly.. že to je jak motání se v kruhu. Tahle diskuse je uzavřená, už se dál neposune. Nemlčet a protestovat, uvést ty nesmysly na pravou míru je nutné a důležité, ale i vyčerpávající a bez konce. Ano, nevidím tomu konec a dobrání se něčeho, je to jako balvan valený ne do kopce, ale po nekonečné rovině rozprostírající se donedohledna.

Alix24.02.2015 v 23:31

elfos, neměla jsi tady už nic psát, protože tě zase znectí a urazí.

A je mi to líto, protože to myslíš dobře, stejně jako já... a nic nám to není platné.
Chtěla bych k někomu vzhlížet a vážit si ho, ale nejde mi to. Mám spíš pocit hnusu, kdykoliv vidím, co a kdo je představitelem státu, ve kterém žiju. Nijak jsem nemilovala Havla, ale on byl takový snílek, neublížil nám, naopak, všichni si ho vážili. Nemilovala jsem Klause, ale i on se dokázal chovat důstojně, pokud neberu na zřetel aféru "propisky", což dnes vyznívá spíš jako malý trapas. Ale ty velké trapasy a ostudy na celosvětovém fóru, které se dějí dnes, mi vadí. Je mi líto paní Ivany, protože mít za manžela něco takového, tak zvracím denně a to ještě vícekrát.

nightlybird24.02.2015 v 23:45

Raksa.A - "nehodlám se zaměstnávat podrobnostmi ve věci, která je mi v podstatě fuk"
Na rozdíl od vás mi není fuk, jestliže první muž ve státě, jehož jsem občanem, veřejně pronáší výroky, jejichž pravdivost je, mírně řečeno, poněkud sporná. A když už je vám to fuk, proč se k celé věci vyjadřujete, když podle vlastního vyjádření podrobnosti o celé věci neznáte a nezajímají vás.

binýsek - nejsem právník jako vy a tak neposoudím následující kauzu :
Pan A.B. prohlásí veřejně o panu X.Y. , že je obdivovatel A.Hitlera a známý antisemita a to na základě výroků pana X.Y. v tisku.
- je takové prohlášení s to, naplnit skutkovou podstatu tr. činu pomluvy ve smyslu §184 tr. zákona ,
- kdo je oprávněn podat žalobu na státním zastupitelství,
- na kom leží důkazní břemeno v dané věci.
Snad mi to jako právnímu analfabetu dokážete srozumitelnou formou objasnit i když to bude z laskavosti, která je vám vlastní a želbohu bez palmare. Uctivě děkuji předem.

Text příspěvku byl upraven 24.02.2015 v 23:47

Richie124.02.2015 v 23:54

Alix, v životě člověk bohužel často zjistí, že věřit může tak jedině sobě. Morálka společnosti není dobrá, zvykli jsme si, že lhát a krást se obvykle vyplácí.
Nejinak je tomu u politiků - je jasné, že ani oni nemusí být výkvětem společnosti, bezúhodnými a čestnými lidmi.
Já politiku nedělám, tak do ní ani příliš nevidím. Mohu ji pouze poznávat zprostředkovaně díky médiím, a to je také komplikované, protože i média už dávno nejsou vždy pravdivá. Přesto si člověk může utvořit aspoň přibližně reálné představy o politicích - pokud sleduje různé zdroje.

Pokud jde o prezidenta Zemana - byl zvolen přímou volbou. Zda naplňuje očekávání obyvatel, zjistíme snad jedině nějakým obsáhlým průzkumem (nejlépe novou přímou volbou). To, co se o něm píše v různých novinách, beru s rezervou.
Já jsem Zemana za prezidenta nechtěl, ale ta mediální kampaň, která se proti němu rozjela, mě paradoxně staví do pozice jeho obhájce. Protože té kampani nevěřím. A protože mi je sympatičtější, když prezident mluví otevřeně (byť pro mnohé třeba i nepříjemně), než aby mluvil o ničem.

Zda popletl Peroutkovy názory či nepopletl, mi je ukradené. To je malý detail, který mě netrápí. Zato v jiných, mnohem důležitějších věcech se Zemanem souhlasím. Například jeho odsouzení protiruských sankcí. Také si myslím, že to v konečném důsledku ublíží celé Evropě a zkomplikuje to návrat k prosperitě. Rusové si umí utáhnout opasky - oni budou žrát třeba hlínu, ale vydrží to. Umíme si takto utahovat opasky i my?
Prezident Zeman mi v mnohém moc nesedí a mohl bych mu mnohé vyčítat. Ale na druhou stranu vím, že to není hlupák a že může prezidentský úřad zvládnout s nadhledem zkušeného politika.

Osobně si myslím, že ta kampaň proti Zemanovi bude k ničemu. Jen nás to opět ztrapní před světem - nejdříve si v přímé volbě někoho vybereme a vzápětí ho mediálně totálně znemožňujeme. Chováme se jako idioti - při pohledu z vnějšku.

Když někdo něco stále jen silně kritizuje - tak mohu říci jen jedno: zkus to dělat lépe. :-)

Lector25.02.2015 v 08:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dudu25.02.2015 v 14:23

Človíčku, človíčku...

Lector25.02.2015 v 15:18

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní25.02.2015 v 17:42

O gramotnosti Miloše Zemana
(Autor: PETR ZÍDEK Zdroj: Lidové noviny, 25.2.2015)

Schopnost porozumět psanému textu patří mezi základní dovednosti označované jako funkční gramotnost. V různých mezinárodních srovnáních funkční gramotnosti, ať již zaměřených na běžnou populaci, nebo studenty, Česko nikdy neexcelovalo a pohybovalo se přinejlepším kolem průměru. Kdyby ale byly podobné testy zaměřeny na politiky, asi bychom dopadli ještě mnohem hůře: takový prezident republiky by v disciplíně "porozumění psanému textu" úplně propadl.

Na besedě s občany Trutnova se Miloš Zeman minulý týden znovu dotkl Ferdinanda Peroutky. "Já bych citoval článek z dubna 1939, kde Ferdinand Peroutka měsíc po vyhlášení protektorátu píše o tom, že Adolf Hitler, velký vůdce německého národa, největší z Němců, vstoupí do Valhally německých dějin," řekl prezident a připojil, jak to chápe: "To kdyby mlčel, protože chápu, že v té době už nemohl psát proti Hitlerovi, tak by zůstal objektivním novinářem, ale tento článek vedle článku jiných, které teď nechci citovat, bohužel i pro mě samotného kreslí Ferdinanda Peroutku v poněkud v jiném světle, ale přesto si ho vážím jako velkého novináře, o němž jsem se domníval, že uklouzl jednou článkem Hitler je gentleman. Teď vidím, že těch uklouznutí bylo zřejmě několik." (Citováno podle ČTK)

Zde je celá a nezkreslená citace z Peroutkova článku Dynamický život: "Jestliže, jak z každé stránky spisu Mein Kampf lze zjistiti, jeho autor se pokládá zejména za kvintesenci německého způsobu myšlení a cítění, jestliže jest pravda, že Vůdce a německý národ jedno jsou, jaký poměr mohou si k němu vytvořiti členové oněch menšin neněmeckých národů, jichž se stal v poslední době ochráncem, protektorem nebo něčím podobným? Jsa velkou postavou německých národních dějin, nemůže býti ovšem zařazen do národních dějin národů jiných; maje již své první místo ve Walhalle, nemůže býti postaven do Slavína; kdyby se někdo o to nějak pokoušel, hrozná neupřímnost tohoto pokusu by se naprosto zajisté zprotivila Čechům i Němcům."

Peroutkův článek z 26. dubna 1939 není dokladem žádného "uklouznutí", ale naopak odvahy hraničící s drzostí. U příležitosti Hitlerových narozenin píše Peroutka v čerstvě okupované zemi, že vůdce nemůže být českým hrdinou, že se Češi nemají zdravit nacistickým pozdravem a že Mein Kampf není a nebude "biblí" českého národa. "Národní vůdcové mohou vyrůstat jen vždy z vlastní národní půdy," zakončil svůj článek Peroutka. Avizované pokračování již nesmělo vyjít.
Ano, z vlastní národní půdy může vyrůst ledacos, třeba i Miloš Zeman. To, že hlava našeho státu je funkčně negramotná, protože nedokáže pochopit a věrně reprodukovat obsah krátkého textu, je nakonec ještě ta morálně přijatelnější charakteristika pana Zemana.

pajonek25.02.2015 v 18:27

elfos, byl bych rád kdyby sis příště odpustila výrazy o vymývání mozků ....mohlo by se to dotknout třeba i mne - protože jsem volil Zemana...a dobře jsem věděl proč ... tady nepřispívám, protože tenhle topic je hnus a ostuda celé databáze ....

Dudu25.02.2015 v 18:50

...také bych moc lidi nepodceňoval. Každý šel k volbám s tím, že svého koně dobře znal, protože těch debat a dění okolo bylo až moc.

Lector26.02.2015 v 07:18

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

elfos27.02.2015 v 16:27

Napsala jsem do této diskuse jen pár příspěvků, ale stojím si za každým z nich, nezměnila bych jediné slovo. Věnovala jsem téhle diskusi plné příspěvků, s nimiž absolutně nelze souhlasit, spoustu svého času, pozornosti a myšlenek, až příliš. Už nebudu.. i kdybych měla tisíckrát chuť tady zavřískat z plných plic. Berte moje mlčení zde jako naprostý nesouhlas s některými příspěvky, které tu zazněly a nejspíš ještě zazní, neboť to nesouhlas je. Tak velký, že už nevím, jak víc ho ještě vyjádřit. Pro mne je tato diskuse od této chvíle uzavřena.

Dudu27.02.2015 v 17:12

Tato diskuze funguje vlastně tak, že pokud někdo zde vyzdvihne svého kandidáta, či potopí protikandidáta, kandiduje si o zpětnou vazbu uživatele, jehož kandidáta potopil.

pajonek27.02.2015 v 17:41

Dudu, ode mne tahle diskuze nefunguje na vyzdvihování a potápění nějakého politického zkrachovance /tím myslím všech deset, kteří kandidovali na prezidenta České republiky a to jsem napsal v úvodu tehdy ještě slušného topicu- aspoň tak to vypadalo/

Protože jsem dobře věděl proč musím volit Zemana, tak se nenechám urážet nějakým vymýváním mozku - navíc od moderátorky, kterou jsem považoval za slušnou ....
Té bych mohl odpovědět v jejím stylu /a just na tom trvám a nezměním ani slovíčko - určitě by si to za klobouk nedala.....

Už jednou jsem zvažoval, jestli je tahle databáze pro mne nějakým přínosem/případ Pejsánek/ - zatím jsem jenom dělal pro druhé čtenáře ...a myslím, že dost ... takže není
...a tak to budu taky řešit.... nemohu spolupracovat s takovým moderátorem. Je mi to líto
...na vymývání mozků jsem moc háklivý ....a ostatní kromě elfos asi tuší proč....

kní27.02.2015 v 17:54

Doufám, Elfos, že už sem opravdu nepřijdeš a nebudeš číst poslední příspěvek. Stojím při Tobě a vážím si Tě.

pajonek27.02.2015 v 18:04

.....tak jak jsou tady prý lidi s vymytým mozkem, tak jsou tu určitě lidi, kteří velký mozek mají malý a ten malý vůbec nemají .......a za tím si zase stojím já a nezměním ani jedno slovo
______________________________________________________________

kní12.12.2017 v 19:21

úplně jsem v neděli zapomněla popřát Karlovi: všechno nejlepší k osmdesátinám!

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.

... 22