Karel vs Miloš


marlowe
marlowe 09.12.2014 v 13:54

Binysku, noviny, kde 70% čtenářů (z 61.183 hlasujících – viz váš první odkaz z předvčerejška) na otázku "Která hlava státu nejvíce poškodila naši zemi?" odpoví, že Václav Havel (a to tam jsou VŠICHNI prezidenti a i několik monarchů), bych odmítl použít i na suchém záchodě svojí babičky, budiž jí země lehká. Tahle odpověď víc než cokoli jiného prozrazuje, CO že to je vlastně za partičku tahle čtenářská obec Parlamentních listů. A už vůbec se nedivím, že Parlamentní listy získaly to třetí místo Anticeny Křišťálové Lupy, jak píše NB.
Tak s váma fakt kamarádit nechci. Spánembohem, tohle je naprostá ztráta času…

VíťaNT
VíťaNT 09.12.2014 v 17:14

Ani Karel ani Miloš. To jen zdánlivá iluze svobody nám tady po síti dává možnost vést tyto řeči. Abychom se odpoutali od toho, co je potřeba opravdu udělat, aby se něco změnilo. Možná před listopadem 89 kdosi tuto zemi vedl, byť třeba blbě a pokřiveně, ale vedl. Doba, kdy má každý možnost prosadit svou pravdu nemůže skončit dobře. Dejme lidstvu "svobodu" a to se už pobije samo.

newtory
newtory 09.12.2014 v 17:49

...před listopadem 89 kdosi tuto zemi vedl...
Nie "vedl" ale "vláčil"
To, že ľudia nevedia "užívať" slobodu nie je argument proti nej. Aj keď niektoré súčasné "západné" koncepty slobody sú jej absolutizovaním v podstate jej popretím.
Sloboda nie je abslútnou hodnotou. Je len jednou z hodnôt v rámci hierarchie hodnôt.

marlowe
marlowe 09.12.2014 v 18:11

"To jen zdánlivá iluze svobody nám tady po síti dává možnost vést tyto řeči."
Víťo, vzpamatuj se, proboha. Co to meleš? A to před revolucí, to bylo co, co nám dávalo možnost tak akorát držet hubu? Iluze nesvobody snad? Já si to zažil, tak sakra vím, o čem mluvím!
Tyhle mudrlanty teda miluju!
Dneska se vám fakt daří nadzvedávat mě ze židle!
Ten klučina z Knoflíkový války měl recht: "Kdybysem to byl věděl…"

kní
kní 09.12.2014 v 18:31

Jen klid, marlowe, zhluboka pomalu dýchej, to zase přejde... :)
Neb Víťa neví o čem mluví (a asi ani neví, že to neví), v roce 1989 mu bylo krásných bezstarostných 13, to ještě nemusel vědět, která bila (i když je pravda, že od té doby se mohl rozkoukat a připovzdělat)...

pajonek
pajonek 09.12.2014 v 18:35

.....myslím,že Phil už je dávno v pohodě - dává si svého oblíbeného vizoura a k tomu oblíbené retko ..... a už sem určitě nepoleze, protože už ví, že kdyby to věděl dřív, tak by sem vůbec nechodil .......


VíťaNT
VíťaNT 09.12.2014 v 19:36

"Ľudia nevedia "užívať" slobodu", to je přesně to, co ti na správných místech dobře vědí a s tímhle taky pracují.
Nechtěl jsem nikoho nadzvedávat ze židle, to ne a už vůbec ne brát si právo hodnotit něco, co jsem nezažil. Ten kdo v komunismu žil, pracoval a vychovával děti by měl předávat svou pohled budoucím generacím. Já si pamatuji pouze mávátko, kterým jsem mával na prvního máje pod tribunou vstříc obtloustlým "bystám" a holubici míru, kterou jsme si každý ještě před tím vyráběli v lavicích. Takže to nemělo být vůbec takto pochopeno, ale do těch pár řádků se prostě vše nevleze, tak, jak by mělo.
Nicméně musím se snažit vychovávat své děti teď a vyhlídky v budoucno jsou taky někdy víc než rozporuplné. Vést diskuzi o tom je důležité.
Asi jsem odbočil od tématu jestli Karel nebo Miloš. Už zase nevím :(

Text příspěvku byl upraven 09.12.14 v 19:38

siena
siena 09.12.2014 v 19:37

Pajonku, doufám, že máte pravdu. Naprosto ale Marlowa chápu. Jak říká nightlybird, někdy člověk prostě neovládne své "nízké" pudy...Marlowe, Newtory, mluvíte mi z duše.

VíťaNT: S dovolením jsem si prošla Váš profil. Mezi oblíbenými autory jsem našla Vlastu Třešňáka. S ním si jděte povykládat na téma: "Možná před listopadem 89 kdosi tuto zemi vedl, byť třeba blbě a pokřiveně, ale vedl." Copak by Vám na to asi tak pověděl...

Text příspěvku byl upraven 09.12.14 v 19:39

marlowe
marlowe 09.12.2014 v 20:06

Jo, Kní, to dýchání pomohlo... :-)

Jinak, Pajonku, tebe asi zklamu a ještě jednou sem vlezu – ale fakt už naposledy. Prostě musím. Protože v tomhle vlákně jsme zvyklí na krvavě brutální protivýpady – a Víťa mě šokoval svou smířlivou reakcí. Tak mu jen chci říct: V pohodě, Víťo – a do smrti dobrý…

A zdravím i sienu – když už jsem jí promluvil z duše… :-)

siena
siena 09.12.2014 v 20:15

Marlowe, také zdravím:-) i když už tady nejste, máte zase pravdu.
Já ten svůj příspěvek začala psát, dřív, než Vy, VíťoNT...bývala bych si ho později odpustila. Přesto, že jsem ho nemyslela nijak zle.

Text příspěvku byl upraven 09.12.14 v 21:22

Dudu
Dudu 09.12.2014 v 21:39

Mě by třeba zajímalo, když je ta demokracie, proč Ratha šoupli za katr. Nakonec to vypadá, že na něj ušili boudu a byl obětí čistě politických intrik. Jestli se tohle zamete pod koberec, tak v tom případě tady moc demokracie nefunguje. Nebo funguje jen pro určité lidi.

nightlybird
nightlybird 09.12.2014 v 23:04

Dudu - "proč Ratha šoupli za katr" - prý pro nezřízenou zálibu v krabicovém víně; to bys měl přece jako známý mlsoun vědět. Je to opravdu trestuhodný projev špatného, takřka bezdomoveckého vkusu! :-)))

binýsek - jsem rád, že jsem vás rozesmál, o vašich příspěvcích se to ale říci nedá. Ten váš obnovený odkaz se mi podařilo otevřít, potěšil mne pohled na paní Semelovou a pro ilustraci tady vložím začátek textu článku :
"Na pozvání plzeňských členů KSČM přijela do Plzně na odpolední besedu spisovatelka, novinářka a „rebelka“ Lenka Procházková."
Další text a názory paní Procházkové jsou z mého pohledu spíš k pousmání ne-li přímo k pláči, umím si ale představit, že vy jste při čtení plesala.

moserová - není od vás hezké, že pochybujete o kvalitách binýska jako právničky, neřekla přece, že vystudovala v Plzni. A to jsem vás měl za dámu
Jinak je nás tady spousta vzdělanců, já sám (abych se pochlubil) jsem absolventem Pembroke College, často jsem plival z okna do Isis se steskem po domovině (a pivu a českých holkách). A protože my intelektuálové končíme promluvu vhodným citoslovcem (viz binýskovo blé) použiji i já jedno zvučné chachááá.

Text příspěvku byl upraven 09.12.14 v 23:51

newtory
newtory 09.12.2014 v 23:33

Rath bolo predsa krycie meno pre Rathenau a zavraždili ho v 1922-om. Cimrman o tom písal v jednej anonymnej štúdii. Keďže bola anonymná hlásil sa k nej kdekto. Až neskôr profesor Čepelka výskumom zistil, že autorom je Cimrman.Použil pri tom Cimrmanovu populárnu vedeckú tzv. vylučovaciu metódu a ňou sa mu podarilo dokázať, že je jednoducho vylúčené, aby autorom nebol Cimrman.

Text příspěvku byl upraven 09.12.14 v 23:39

Dudu
Dudu 10.12.2014 v 08:35

nightlybirde, hezky napsané -hihi. Mně přijde, že od té fackovací ekšn byl trnem v oku jistým lidem, a proto s ním bylo takto zameteno. Nechce se mi věřit, že by byl takový trouba a při mlsání se nechal nachytat takřka ještě se stékájícím mokem po bradě.
newtory, Jára určitě kecal. Takovému člověku, který něco napíše a pak to hluboko zahrabe do země(jako to například u dělal se Svou pravdou nebudeme skrývat), nebudeme přeci věřit :-)

kní
kní 10.12.2014 v 08:48

Tak mě napadlo, jestli binýsek není sama ona strašná Marta Semelová... ?... !

VíťaNT
VíťaNT 10.12.2014 v 11:22

marlowe, siena: Díky. Jsem zde na webu registrován teprve krátce, nikoho tu zatím neznám a jediné co jsem nechtěl, abych se zde uvedl jako nějaký internetový "prudič". Jsem vděčný za každou reakci, ať je třeba negativní, hlavně ať je upřímná. Já už se s tím nějak poperu. Tohle všechno jsou věci, které mě posouvají dál a pomáhají hledat odpovědi na otázky, kterých je tak moc..
Dnes ráno jsem šel na poštu. Napadla mě myšlenka, jestli jsou horší ti, kteří tu "předlistopadovou" dobu nezažili, co si pomocí knih, textů a názorů těch co byli u toho, pomáhají vytvořit svůj pohled na věc, i když mnohdy poněkud zkreslený a neúplný, nebo ti, kteří zažili a zapomněli. Dnes se budu pokusit hledat odpověď. Možná už ji znám.

binysek: Nějak často docházím k tomu, že všechno stojí a padá na tom, co to ta svoboda vlastně je. Zeptáme-li se pěti různých lidí, mnohdy dostaneme pět různých odpovědí. Jak tohle definovat? Kde a kdo určí hranice, co je možné a co už je někde jinde? Politik, zákon, náboženství? Možná ty hranice máme každý v sobě, ale každý bohužel někde jinde. Jak tedy vedle sebe svobodně žít? Kdo zná odpověď?
Zajímají mě spíše názory prostých, obyčejných lidí. Dokonce více, než nějakých velkých myslitelů. Lidí, co se s nimi denně setkávám v práci, v ulicích, v obchodě, v tramvajích nebo na knižním webu. Je to asi dva roky nazpět, co jsem v jednom sympatickém, restauračním zařízení vedl rozhovor s bytostí, byla to žena, neměla peníze, zuby a možná v životě ani příliš štěstí. Když jsem se nad ránem loučili, povídá mi: "Lidé musejí mít z něčeho strach, jinak se z nich stávají bestie". Zajímavá myšlenka. Pro někoho pravdivá, pro jiné hloupá, ale opakuji si ji častěji než bych měl.

Text příspěvku byl upraven 10.12.14 v 11:42

Alix
Alix 10.12.2014 v 21:37

VíťaNT

Možná se z lidí stávají bestie, když mají strach?

Alix
Alix 10.12.2014 v 22:58

Binysku, binysku! Ti psi vám leží docela v žaludku, co? Mne nepokousali nikdy, to jen vás a asi měli důvod? No..., nějak se s tím musíte smířit.

Ale jinak je s vámi docela sranda, akorát už to začíná být trochu nuda, opakujete se a píšete moc dlouhé komentáře. Já bych to zkrátila....

newtory
newtory 11.12.2014 v 00:04

AD: binysek
Mám nápad, udělám si takovou tabulku, tam zanesu příslušné údaje a hned budu vědět co číst a co ne. Nebo snad by bylo lepší pročítat jen Lidové noviny a MF a sledovat ČT?

Myslím, že to nepomôže, sú ľudia čítajúci kvalitné zdroje a napriek tomu ich to "nepoznačí"
a naopak ľudia prichádzajúci do styku s odpadom zostávajú "normálny".

AD: Alix:
...píšete moc dlouhé komentáře.

Holt pro někoho se stáva psaní velkou potřebou.

Lector
Lector 11.12.2014 v 06:55

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

marlowe
marlowe 11.12.2014 v 07:11

Lectore, já to přestal číst už v úterý. A hnedka byl svět nějaký veselejší (a venku dokonce vysvitlo sluníčko…)

Z té přemíry negativních emocí už mě začínalo bolet břicho.

P.S.: Také jste si všimli, že binysek MUSÍ MÍT VŽDY A ZA KAŽDÝCH OKOLNOSTÍ POSLEDNÍ SLOVO?

Dudu
Dudu 11.12.2014 v 08:44

Je to kolikrát úplně zbytečné, protože ty stěžejní věci, které jsou v životě důležité a správné uznáváme (+ -) tady všichni.
Binysku, když Vás tak baví psaní a správná kritika fašismu, viděl bych to, abyste se pustila do dění v našich lesích. Tam fungují utlačování a popravy jako na běžícím pásu. Jak je jedinec deformovaný či pomalu rostoucí-šup s ním ven, abychom měli rovnější prkna a více dříví.
Debata o politice patří hlavně do hospody. Když totiž dojde mezi přáteli k debatnímu střetu(většinou v pozdějších hodinách, kdy přísun moku dostatečně rozproudí emoce), tak se člověk z toho alespoň uvolní. Jak už řekl jeden chytrý člověk: Člověk se hlavně potřebuje vykecat :-)
Blíží se čas vánoční a jako křesťan(prosím nekamenovat) přeji všem klid a zdraví.

Text příspěvku byl upraven 11.12.14 v 08:45

Pejsánek
Pejsánek 11.12.2014 v 08:58

No vida, jak se i před válkou čile diskutuje.

Pejsánek
Pejsánek 11.12.2014 v 10:54

to moserova ... nemohli jste si sjednotit názor na politiku, protože jste byli problblí každý z jiného problbovacího zdroje. Debata s nevěrohodnými problblíky je marná. Debatují s lidmi, kteří jsou věrohodní, dobu nebo události o níž se diskutuje zažili, mají vlastní zkušenost. naproti tomu nevěrohodný, ale vystudovaný problblík argumentuje zdroji od nichž byl do morku kosti problbnut a věrohodného diskutéra nebere. Může to být doktor, inženýr atp., ale blbej až do nebe. Je to velmi častý jev při diskuzích mladších se staršími.

marlowe
marlowe 11.12.2014 v 11:12

to Pejsánek: Omlouvám se, ale tvůj příspěvek jsem opět nepochopil.

to moserová: Hezké… A přitakáníhodné… Držím palce, ať vám to ještě dlouhá léta vydrží…

My s manželkou se naštěstí v politických názorech stoprocentně shodneme – zcela diametrálně se ovšem (všechny ty dlouhé roky společného soužití) rozcházíme v názoru na to, které boty za výkladem jsou hezké a které příšerné… :-)

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.