Jiří vs Michal


Alexander1918
Alexander1918 22.01.2018 v 19:38

Pokud jsme ovšem u toho financování, bylo by fajn se zaměřit i na druhou stranu, tedy finanční dary ze zahraničí. To pro Vás není problém, že kandidát může přijímat finanční podporu ze zahraničí? Třeba na tom "úžasném západě" se finanční podpora přijímat nemůže. Co když je tedy pan profesor podporován americkou CIA, Ilumináty, Svobodnými zednáři, atd., atd., atd.? :O :O Oni si taky přeci nemohou nechat ujít příležitost, když Rusko svého agenta již nasazeného podle Jaccka již má... :O :D :D Ale vážně, myslím, že když se řekne A (kampaň - nekampaň), mělo by se říct i to B (tedy, že není úplně fajn, když druhý kandidát přijímá podporu ze zahraničí... ono to totiž může taky vypadat trochu jako vměšování).

bubka
bubka 22.01.2018 v 19:40

bruntal - možná je to tím, že ne všichni skočí pomlouvačům na špek. Možná lidé přemýšlejí víc, než bys čekal... a kde jsi tedy byl na to strašném Východě?

R.E.M.
R.E.M. 22.01.2018 v 22:13

kní: Slyšela jsi výzvu J. Drahoše, aby se prezident účastnil předvolební debaty? Já ano. Ta výzva tam zazněla.

Tím nepopírám, že skoro před rokem prezident prohlásil, že se nebude účastnit žadných předvolebních debat. Ta neúčast mu pak byla dost vyčítána ze strany novinářů, kandidátů na prezidenta i ze strany voličů. Byl obviňován, že se bojí jít do diskuzí a konfrontace. Tak se nakonec, i po výzve p. Drahoše, rozhodl před druhým kolem voleb debaty absolvovat. Nic víc, nic míň.

Pokud jsi viděla přenos nebo záznam z tiskovky, kde zazněl dotaz zástupkyně TV Prima, tak tam byla otázka a odpověď tak, jak jsem napsala.

To, že pak dostal nabídku na debatu nejen od Primy, ale od dalších tří TV, je jiná věc.

Richie1
Richie1 23.01.2018 v 00:59

R.E.M.: Debatu s prezidentem Zemanem na Nově jsem také viděl a také jsem se přesvědčil, že je stále ve formě, velmi dobře reaguje, argumentuje a i vtipkuje. Připadal mi uvolněný, v pohodě a navíc jsem uvítal, že se nesnižoval k nějakým zbytečným výpadům proti svému oponentovi. I na provokativnější otázky moderátora odpovídal věcně a přesvědčivě. Za mě tedy zcela obstál.

Pak jsem si také pustil video s kandidátem Drahošem - na Seznamu. Docela jsem zíral, jak útočně se projevoval vůči svému sokovi. V podstatě větší část celé debaty věnoval útokům proti Zemanovi a proti jeho poradcům. Přitom stále opakoval, jak čeká nějaké podpásovky na sebe - ale ve skutečnosti je sám sypal jednu za druhou. Napadnul Ovčáčka, Mynáře i Nejedlého, a samozřejmě nejčastěji Zemana. Moderátorka mu nahrávala a Drahoš se rád pouštěl do všemožné kritiky Zemana. Celé mi to přišlo docela hloupé a jen mě to utvrdilo, že Drahoš není žádný svatoušek nebo slušný člověk. Z jeho strany se vede mnohem agresivnější kampaň a mé sympatie tím rozhodně nezískal. Navíc mi občas připadal jako stihoman - to jeho neustálé zdůrazňování nějakých komplotů proti němu. Zasmál jsem se ale, když v souvislosti s migrantským problémem několikrát opakoval, že "to zvládneme". Jako bych slyšel Merkelovou - asi se u ní inspiroval. :-)
Celkově mi ale jeho projev připadal jako mlácení prázdné slámy - mnoho slov a málo užitečných informací. Jen neustále projevovaná zášť a laciné výpady proti současnému prezidentovi.

Jsem sice velmi zvědav na společné debaty obou kandidátů - ale už teď doufám, že současný prezident bude prezidentem i do budoucna.

Marbo
Marbo 23.01.2018 v 01:13

stokrát si zakazuju to tady sledovat a marno. Snad jen - ještě že to jako civilizace máme za pár, neb číst to není člověka důstojno. Mne omlouvá pivo.
Jen ještě věcnou k Bruntal
"Západ je prostě lepší" - jen má lepší PR. To je jediný rozdíl.

R.E.M.
R.E.M. 23.01.2018 v 07:48

Richie1: :-) ten naivně idealistický výrok "my to zvládneme" mě pobavil. Sice TO nezvládla a nezvládá Německo, Francie, Švédsko a další země, přibývá jim tam no-go zón, dle statistik (i když moc nezveřejňovaných) se zvyšuje kriminalita, ale MY to zvládneme.
Jak chtějí docílit toho, aby fungovaly vedle sebe tak odlišné kultury, byli spokojeni lidé s tak vyhraněným a odlišným náboženstvím, které zasahuje do všech sfér života. Vždyť není výjimkou, že násilí mezi migranty z různých afrických nebo asijských zemí, často dochází dle informací ke střetům i mezi větvemi islámu - sunnity a šíity.

Marbo: ...mne sice neomlouvá pivo... ;-), přesto jsem otevřela diskuzní vlákno a s Tvým posledním odstavcem budu souhlasit.

Malinkou omluvou za příspěvky by mohlo byt, že i knihy se zabývají politikou, politiky.

PS: Za 14 dní už se tu diskutovat asi moc nebude. A převládnou jiné diskuze.
Třeba až objevím zajímavý titul z kteréhokoliv vědního oboru a nakladatelství, moc ráda dám příspěvek v příslušném vláknu.

Text příspěvku byl upraven 23.01.18 v 07:49


Jacck
Jacck 23.01.2018 v 08:11

Marbo: "Západ je prostě lepší" - jen má lepší PR. To je jediný rozdíl."
---
Tak proč všichni migrují na západ a nikdo nechce do Ruska? Ne, západ nemá lepší PR. Jeden z důvodů, proč naivkové věří takovým pitomostem, jaké jsi tu právě vyslovil, je ten, že západ na vylepšování svého image rezignoval a přenechal volný prostor Rusku. Rusko už tu celé desetiletí nedělá nic jiného než skrze své trolly a agenty (mezi politiky, žurnalisty) okopává kotníky západu a EU a současně kamufluje veškeré své nedostatky. O pozitivní propagandu se ani nesnaží, protože ví že nemá světu co nabídnout, teda krom vražd novinářů, obří korupce a masivní epidemie HIV, na kterou ani nemají léky a hlavně nekonečné stoky lží, lží a zase lží. Pokud je to tam o tolik lepší, tak se tam odstěhuj a vezmi s sebou R.E.M. a další užitečné idioty s bolševickou mentalitou. Tyto bláboly a stupidity co tu píšete, to se fakt nedá skoro číst.

Text příspěvku byl upraven 23.01.18 v 08:45

Lector
Lector 23.01.2018 v 08:39

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Sarah01
Sarah01 23.01.2018 v 09:01

Tak když sem každý dává odkazy na různé články, já přispěju také, ať je to trošku vyvážené a odlehčené :-)
https://video.aktualne.cz/dvtv/dvtv-vikend-20-21-1-2018-tomas-polacek-otazky-pro-prezidenta/r~09cb4702feea11e7b6a9ac1f6b220ee8/r~1abfa3e0fd0611e7be860cc47ab5f122/

Text příspěvku byl upraven 23.01.18 v 09:04

Jacck
Jacck 23.01.2018 v 09:10

Sarah, a co my jako s tím odkazem? Snaha děsit migranty, abys nás to nahnalo do náruče stařičkého kolaboranta, která nás před nimi zachrání? V subsaharské Africe jsem byl - Tanzánie, Keňa, Uganda. V Kongu probíhá dlouhodobá občanská válka, která se tam rozšířila ještě ze Rwandy. A hlavně, ta válka je podporovaná různými zahraničními zájmovými skupinami (podobně jako v Sýrii), protože tam jde o kontrolu těžby coltanu, který je naprosto nezbytný pro výrobu mobilů. Jde o miliardy. To že tam ten člověk jede a stopuje nesvědčí o moc zdravém rozumu.
http://www.rozvojovka.cz/clanky/1579-krvave-mineraly-z-konga-jsou-v-mobilech-z-celeho-sveta.htm

bytost
bytost 23.01.2018 v 09:12

Lector - dávám palec hore, máte můj 100% souhlas a já přidám...
https://www.prezident21.cz/results/listing?utm_source=seznam&;utm_medium=cpc&utm_campaign=V%C3%BDsledky_SE_Brand_Prezident%7CPrezident%2B21&utm_content=Prezident%2B21&utm_term=prezident%2B21

Text příspěvku byl upraven 23.01.18 v 09:23

elfos
elfos 23.01.2018 v 09:12

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Sarah01
Sarah01 23.01.2018 v 09:27

Jacck - to, co s ostatními odkazy tady, můžete se podívat nebo nemusíte :-) , neberte to jako předvolební agitaci, vaším velkým problémem je, že neustále vytváříte nějaké domněnky. Já totiž o migrantech vůbec nic nepsala. A je mně naprosto jedno, koho si kdo bude volit a kdo nakonec vyhraje. Nebudu emigrovat, jak v diskuzích po první volbě před 5ti lety řvalo x lidí a přitom dodneška tu jsou. Budu respektovat volbu každého z nás.

Jacck
Jacck 23.01.2018 v 09:38

Sarah, tak potom nechápu logiku vkládat odkaz na rozhovor o Kongu do diskuze o prezidentské volbě. A vzhledem k tomu, že téma uprchlíků je nosné Zemanovo téma a ruští trollové to tlačí po celém webu a nálepkují Drahoše jako "vítače", tak mi to spojení nepřipadá zas tak nelogické.

Alexander1918
Alexander1918 23.01.2018 v 09:49

Milý Jaccku, západ má opravdu jen lepší PR. A žádné lži na tom, asi bohužel pro tebe, nic nezmění. Lidé migrují na západ z jednoho prostého důvodu - ano, je to lepší ekonomická situace západních zemí. Ale je také záhodno zmínit, proč je na západě lepší ekonomická situace - západní země jen a pouze ekonomicky parazitují na ekonomikách východních zemí, kdy se pracovníků východních zemí, a tedy i nás, stali "ekonomičtí otroci" "nejsilnějších" evropských států. Takže stejně jako tyto země v 90. letech vysály "Východní blok," (a zachránily existenci ekonomického vývoje na dalších 20 let), jsem zvědav, na kom budou chtít "nastartovat" skomírající kapitalistickou ekonomiku nyní... Čína, Indie ani Rusko se jako kapitalistické (Čína je specifický případ) státy tak lehce vysát nenechají.

Sarah01
Sarah01 23.01.2018 v 09:52

Jacck - Já zase nechápu vaši logiku neustále tady napadat někoho, kdo s vámi nesouhlasí. Volit jsem nechtěla, ale otevřel jste mi oči, začala jsem o těch kandidátech přece jen trochu přemýšlet.
Za týden tady snad už bude klid.

Text příspěvku byl upraven 23.01.18 v 09:56

Makropulos
Makropulos 23.01.2018 v 09:53

Lectore, naprosto souhlasím.

bruntal
bruntal 23.01.2018 v 09:59

Lector bravo!

Dudu
Dudu 23.01.2018 v 10:18

Lectore, tak to máte dosti vysoké požadavky, které ani jeden z kandidátů nesplní. Navrhuji tedy naprogramovat nějakého robota a dávat majzla, aby ho nějaký expert k obrazu svému nepřeprogramoval.

Lector
Lector 23.01.2018 v 10:34

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Alix
Alix 23.01.2018 v 10:38

Lector, souhlasím, mluvíš mi z duše!

siena
siena 23.01.2018 v 10:50

Lectore, děkuji za zformulování základních kritérií. Ano, jsou to požadavky obyčejné, přesto v současné době ty důležité...alespoň pro některé z nás.

Richie1
Richie1 23.01.2018 v 10:56

Když tak čtu reakce různých diskutérů, tak mě napadá, jak falešně teď vyznívá ono stále omílané a pomlouvačné: "Zeman rozděluje společnost". Je zcela evidentní, že rovněž Drahoš rozděluje společnost. A bude rozdělovat ještě víc, pokud bude náhodou zvolen za prezidenta.
A tak to je s většinou těch výtek na adresu MZ - účelově pokroucených či přímo vylhaných argumentů.
Společnost je teď každopádně rozdělená ve svých názorech a vítězství ani jednoho z kandidátů ji nespojí.

Marbo
Marbo 23.01.2018 v 11:20

Richie - tak. Člověk by čekal podobnou rozpolcenost v době nedostatku. Že tomu tak není dle mého ukazuje jedno - naše společnost je ve vážné krizi hodnot.

Jacku - jsem rád, že náš tábor svobody, míru a lidských práv je střežen tak bdělým okem, které dokáže tu hrstku zrádců a zaprodanců, napojených na cizácké centrály odhalit a veřejně dehonestovat. Děkuji ti za mé klidné spaní ! Plně s tebou soihlasím, jakákoli kritika naší úžasné západní společnosti, je ve skutečnosti skrytou podporou Putinstánu.

Ještě taková perlička - https://pbs.twimg.com/media/DULey3EW0AA9g6h.jpg:large
I proto nechci být Antizeman. Nemocným lidem se nesměju. Ale chápu, že to tzv. elity mají jinak.

Jacck
Jacck 23.01.2018 v 11:39

Příznivci Zemana si stěžují, že k nim opoziční tábor přistupuje jak k buranům a negramotům. Nezlobte se, ale pokud někdo oslavuje člověka, který lže, uráží a nedrží slovo (viz. včerejší prohlášení o jmenování i bez 101 Babiše premiérem) a který má z toho ještě radost....tak takový volič skutečně negramotný buran je.

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.