Jiří vs Michal


Marbo
Marbo 20.01.2018 v 13:49

Kní, nejhorší jsou ty tábory příznivců jednotlivých kandidátů, to je společnost, které se hodlám vyhnout.

Sarah01
Sarah01 20.01.2018 v 15:47

intelektuálka - ano, přesně tak, potřebných u nás je dost a dost. Například onkologicti pacienti, kterým pojišťovna poněkud nesmyslně nechce proplatit léčbu. Dá se přispět přímo na transparentní účet. Já taky přispívám před Vánocemi na akci Ježíškova vnoučata, to se dá dárek přímo předat určité osobě.

bubka
bubka 20.01.2018 v 16:56

Sarah01 - jak souvisejí potřební s volbou prezidenta?

triatlet
triatlet 20.01.2018 v 17:09

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Sarah01
Sarah01 20.01.2018 v 17:22

bubka - jo, to se musíte zeptat jinde, viz diskuze trochu víc zpátky, kde je odkaz na nějaký dokument, že musíme pomáhat uprchlíkům.

kní
kní 20.01.2018 v 17:29

Jasně, že nefungují, spočítala a napsala jsem to jen pro zajímavost. Berenika Kohoutová? Nevzpomínám si.


Jacck
Jacck 20.01.2018 v 17:31

Někteří stále vyzdvihují nutné politické zkušenosti u prezidenta. Přitom právě Zeman a Klaus lobovali za zvolení Trumpa v USA a jako hlavní přednost zdůrazňovali právě jeho nepolitičnost a to, že nepatří do establishmentu USA. A nyní by chtěli do úřadu prezidenta dosadit někoho, kdo představuje právě vše to špatné, co si můžeme pod pojmem "politický establishment" představit. A sice Zemana, na jehož působení v politice nemáme právě ty nejlepší vzpomínky.

kní
kní 20.01.2018 v 17:33

Oni chtějí (potřebují) za každou cenu Drahoše bít, tak jim je každej klacík dobrej.

Jacck
Jacck 20.01.2018 v 17:39

tak jistě, ruští trollové a putinboti zaplavili masivně všechny diskuze a neustále tam omílají "Drahoš vítač, Drahoš kývač, Drahoš nemá názory, Drahoš nemá politické zkušenosti atd". Je překvapivé, že to na polovinu národa funguje.

kní
kní 20.01.2018 v 17:43

Ne ne, polovina to není, je jich méně.

bubka
bubka 20.01.2018 v 18:06

Sarah01 - tak pardon, já nerada něco musím ... a taky na hromadné akce nepřispívám ani na Tříkrálovou sbírku, na nic, Raději koupím 1-2pytle krmení a zavezu do útulku, přichýlím každé vyhozené kotě nebo psa. Stropu své dobročinnosti jsem dosáhla tím, že jsem poslala peníze osamělému pánovi, kterému zemřel jeho pejsek a o neměl v této naší radostné skvělé ba úžasné budoucnosti na holý nájem. Dále se nechystám

Sarah01
Sarah01 20.01.2018 v 19:53

bubka - já taky přispívám podle svýho rozhodnutí, na hromadný a neprůhledný akce zásadně ne. Proč tu kdosi tvrdil, že nutno pomáhat uprchlíkům, netuším, u nás skoro žádní nejsou a doufám, že tak i zůstane. Stále chtějí do toho pravého Německa, případně Británie nebo Švédska :-)

Alix
Alix 20.01.2018 v 20:57

Sarah01, pomáhat by se mělo bez zbytečných řečí, to je fakt. I malá pomoc v pravý čas má smysl. Takže i my, s manželem, pomáháme, jak nám to situace dovolí, v různých oblastech. Co se týká uprchlíků, ti se opravdu k nám nehrnou, takže bych je nechala být a jít, kam chtějí.
Nedávno jsem slyšela ve vlaku rozhovor dvou dam, které, zmasakrovány různými zprávami, nechápaly, proč naše město /Karviná/ nevyhodí všechny Araby, kteří u nás jsou, protože určitě spáchají nějaký teroristický útok, který Karvinou vymaže z mapy světa. Arabové u nás opravdu jsou a to už několik desetiletí. Jsou to bohaté rodiny z Arabských emirátů, které se léčí v naší léčebně pohybového ústrojí a zůstávají tady několik měsíců v roce. Jsou velice štědří a město z nich má nemalý užitek. Představa, že by do vzduchu vyhodili třeba karvinské autobusové nádraží, je opravdu hrůzostrašná. Jenže ty dvě dámy pochopily jen to, že jsou to muslimové a tím to pro ně skončilo. Mediální masáž dělá svoje, ale zdravý rozum by tady měl mít taky své místo.

bubka
bubka 21.01.2018 v 00:27

neexistuje uložená povinnost pomáhat, touho po pomoci ¨musíme slyšet z vnitřního imperativu v tom či onom případě, nikdo není oprávněn hodnotit, zda já nebo někdo jiný měl pomáhat bez zbytečných řečí. Povinné jen jedno - úmyslně neškodit.

Lidé pomáhají z nejrůznějších příčin, ty nejprůhlednější vidíme na mnoha dobročinných koncertech našich celebrit .... reklama by byla dražší.

kní
kní 21.01.2018 v 09:46

Don Manuál

... jak moc a čím tento prezident dolního milionu občanů svým věrným pomohl? Samozřejmě že nijak a ničím, to v prezidentské funkci ani moc nemůže. (...) Mne by však více zajímalo, jak se sám pan prezident dopracoval k samozvanému postu obránce chudých, bezbranných a ponižovaných.
Je to totiž intelektuál, člověk knih. Nikdy mezi "dolními" nežil a nepracoval. Nikdy nevstával před pátou ráno do práce. Neví, čím páchne solvina (dnes už to bude asi jiný prostředek). Neví, co to je pracovat na směny, neví, co to je makat ve smradlavých provozech za pár šušňů, neví... on totiž neví nic, neboť Donem Manuálem nebyl ani náhodou.

kní
kní 21.01.2018 v 09:50

Já jím byl dvacet let. Přesto bych si netroufl ani považovat se za znalce (tehdejšího) dolního milionu, ani za jejího ochránce. Pan prezident Zeman si prostě svoji dnešní roli chladnokrevně vykalkuloval z knih, tak jako si chladnokrevně vykalkuloval i politickou stranu, na jejímž hřbetě se nechal vynést do politických výšin a kterou posléze s gustem popravil.

kní
kní 21.01.2018 v 09:51

Manuální práce ani třeba letité soužití s dolním milionem žádnou kvalifikací k vysokým politickým funkcím samozřejmě není. Neměl by ji ostatně ani Jiří Drahoš.Tento muž se však nestal předsedou Akademie věd chladnou kalkulací, lhaním, podrazy, trapnými bonmoty a nízkým populismem. Zato Miloš Zeman se stal prezidentem právě takto.

kní
kní 21.01.2018 v 09:54

Slyšel jsem o ochotnickém souboru, který byl trápen jedním svým členem. Ať se hrálo cokoliv, musel být obsazen. Protože kdykoliv si během představení zamanul, praštil pěstí a zvolal třeba "a do prdele"! Diváci řičeli nadšením, byl jejich! Mluvil jako oni, žádný vzdělanecký náfuka! V padesátých letech to prý dotáhl až na okresního referenta. Neřeknu, koho mi dnes připomíná.
(výpisky ze včerejšího výše titulovaného fejetonu Jiřího Hanáka, LN)

Marbo
Marbo 21.01.2018 v 10:28

Kní - Berenika : https://www.youtube.com/watch?v=6m5cW0UhLqs
a ať to máme vyvážené, slečna Žižková : https://www.youtube.com/watch?v=YSLt3oiCX7E

kní
kní 21.01.2018 v 10:30

Á, děkuji.

triatlet
triatlet 21.01.2018 v 18:24

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

R.E.M.
R.E.M. 21.01.2018 v 21:09

Dnešní rozhovor prezidenta stálo za to vidět. Velmi dobrý rozhovor (i když pár drobností dobrých nebylo. MZ má rozhled a nepochybnou inteligenci, umí jasně argumentovat.

Bez ohledu na to, že s částí jeho názorů nesouhlasím.

Stejně zajímavé je sledovat starší i novější videa a rozhovory p. Drahoše.

... a srovnávat...

Dudu
Dudu 21.01.2018 v 21:45

R.E.M, i ta atmosféra byla dobrá. Zeman mi tam nepřišel, že by nás měl v brzské době opustit.

bubka
bubka 22.01.2018 v 05:47

Nemyslím, že by Zeman nebyl soudný a kdyby se cítil špatně, že by sám se z politiky nestáhl. Dokonce si myslím, že i kdyby nevyhrál, pěkně by zatápěl z Vysočiny jiným, síly na to má podle mne dost. Věkový rozdíl pět let mezi kandidáty není významný.

Je dobře si také uvědomit, za jak dlouho (a byly to jen týdny) Francouzi, kteří zvolili čistého, úhledného usměvavého skutečně mladého muže, po volbách prokoukli.

Dudu
Dudu 22.01.2018 v 07:05

Bytost, myslím, že by to s tím průměrným důchodem zvládnul. A možná by z něj byl schopen i ušetřit a dát na nějakou dobročinnost.

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.