Jiří vs Michal


Hana H.
Hana H. 15.01.2018 v 23:21

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Hana H.
Hana H. 15.01.2018 v 23:25

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Richie1
Richie1 15.01.2018 v 23:30

Hana H. - debat si jistě v tomto vláknu užijeme ještě dost. Jen aby byly aspoň tak slušně vedené, jako tento večer.
Dobrou noc :-)

Marbo
Marbo 16.01.2018 v 05:55

Jaccku já nepopírám, že prezident má i pravomoce a třeba ten současný jich uměl dokonale využít. Ovšem příjde mi až komické, že zatímco volby do PS prošly zde takřka bez povšimnutí, u těch prezidentských zde máme naši malou knižní hysterii.
PS : Nejvíce jsem zvědavý, co bude po volbách s PS, potažmo vládou.

Text příspěvku byl upraven 16.01.18 v 05:56

Sarah01
Sarah01 16.01.2018 v 06:59

Tak ona je ta hysterie napříč internetem, nejen tady, dokonce i mimibazar, ifauna, prostě všude :-)

bubka
bubka 16.01.2018 v 07:08

Pro mne je údajná vulgarita pana prezident Zemana z podstatné části produktem stálého omílání slov - je vulgární, je vulgární... Máme tady příklad s překladem jména populární skupiny... tady se hádali i profesionální překladatelé,zda je Zemanův překlad správný nebo ne, takže nerozhodně,, od téhle příhody se to odvíjí. Příběh o Zemanově vulgaritě je větší než ona sama.
Zeman se naproti tomu jasně a zřetelně vyjadřoval v mezinárodním prostoru a připomínám, že nejprve jeho vyjádření vypadala hraniční, aby se pak stala součástí uvažování mnoha jiných politiků. Od migrace počínaje a u Krymu a sankcí konče.Zkrátka mu vývoj dal za pravdu.
Legendami jsou i jiné výroky - o tom například, že Zeman jezdí nejvíce do Ruska, Byl tam dvakrát, v Německu taky, například šestkrát byl v Polsku. Klaus byl v Rusku osmkrát . a kdo mu to vyčítá? a kdo vyčítá Havlovi absolutní nevyváženost v návštěvách světa, kdy v Německu byl osmnáctkrát, USA a Francii po čtrnácti návštěvách a v Rusku jen dvakrát? https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/havel-klaus-a-zeman-kam-cesti-prezidenti-cestovali-nejcasteji_430201.html

nebo je třeba tomu rozumět tak, že s Ruskem je zapovězeno komunikovat? a vždy bylo? protože přece za Havla se Rusko snažilo se Západem vyjít.....

Posuzování Miloše Zemana mnoha médii je krajně nespravedlivé a vedené zlobou, Drahoš naproti tomu je marketingový produkt, člověk s názorem, který se právě nosí, nevýrazná osobnost a díky své paranoie zcela nemožný k volbě, je zcela lhostejné, zda se umí chovat slušně, protože ani tohle o něm v podstatě nikdo neví.

Zeman je osobnost, výrazná a svá, já sama s ním nesouhlasím v mnohém, například v nepochopitelné lásce k agresivnímu státu Izrael, ale to nic nemění na tom, že je nejlepším a také nejvhodnějším kandidátem právě pro to, že vidí v politice docela daleko, rozhodně dál než Drahoš a jeho propagátoři. Mně prostě šedé a kdovíkoho poslušné myšky neoslovují a nikdy se nemohou stát mým prezidentem.

Ještě jedna věc je zajímavá, jak vulgární jsou na síti ti, kdo kritizují Zemanovu vulgaritu , člověk žasne, četla jsem jednu trefnou odpověď na jejich tvrzení o tom, že jakmile bude zvolen jejich kandidát, zasypou příkopy mezi lidi... příznivec Zemana na to odpověděl . jak vás tak čtu s tím, že jsme lůza, hlupáci, nevzdělanci ... to taky může dopadnout tak, že až ty příkopy zasypete, my přes ně přejdeme a dáme vám pár facek. Chování a výrazy odpůrců pana Zemana ve veřejném prostoru jsou nezapomenutelné a neodpustitelné. I to by mělo zaznít. a bude vcelku jedno, že ovarovala všechna média, kdežto o želé bude mluvit jen část internetu.

Text příspěvku byl upraven 16.01.18 v 07:17


bubka
bubka 16.01.2018 v 07:09

jo, Hano.H - my ŽENY (asi jiná parta) volíme Zemana,

Lector
Lector 16.01.2018 v 07:44

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Hana H.
Hana H. 16.01.2018 v 07:53

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bubka
bubka 16.01.2018 v 08:15

Hano H. -mám tomu rozumět, tak, že jste spíše věková kategorie pana Drahoše, že vás tak nadchl?

a jinak jste , vy, která rozhodně patříte k těm prozíravým a vzdělaným, nepochopila mou reakci na toto vše tvrzení:
Hana H.Hana H. včera v 20:34:00
My ŽENY jsme přežilY dokonce i vulgaritu stávajícího prezidenta, tak snad bychom přežily pro změnu i někoho, kdo se umí chovat slušně. Pánové by to snad přežili také.

Na to jsem vám odpověděla, jak to cítíme MY ŽENY jiného založení. Nebo já nemám právo mluvit za MY ŽENY? jó demokrati,.....

Text příspěvku byl upraven 16.01.18 v 08:16

Richie1
Richie1 16.01.2018 v 10:17

Lectore: Co se týče počtu poradců - stále mi podsouváš nesprávnou interpretaci toho, co jsem skutečně řekl.
Já: "Kandidát na prezidenta, který se obklopil tak velkým množstvím poradců (tuším, že jich má Drahoš 13), spíše ukazuje na svou nerozhodnost a neznalost."
Ty: "Stávající prezident - zkušený to politik - má tým 14 oficiálních stálých poradců a 8 členů tzv. expertního týmu."
Já: "Pokud jich už teď má (Drahoš) tolik, dá se zajisté předpokládat, že ještě značně narostou, pokud vyhraje volby."
Tedy - ty jsi zpochybnil mé první tvrzení poukazem na počet Zemanových poradců. A já se zase zkusil snížit účinnost tvého zpochybnění tím, že je zatím rozdíl v tom, že Drahoš je kandidát, zatímco Zeman prezident - tzn. že je možné, že pokud bude Drahoš zvolen, jeho počet poradců se velmi pravděpodobně ještě zvýší (a tím převýší počet poradců Zemana).

Tohle vše je ale víceméně jen slovíčkaření, které odvádí pozornost od toho podstatného, co jsem chtěl vyjádřit: a to obavu, že Drahoš je zcela nezkušený v politice.
I kdybych přijal tvé zpochybnění a uznal, že počet poradců nemá vliv na zkušenost či nezkušenost politika, stále tu bude ona důležitá realita: Jiří Drahoš nemá žádné zkušenosti ve vrcholové politice, a přesto kandiduje na prezidenta republiky.

A k té zahraniční politice současného prezidenta:
Kde jsi vzal informace o tom, že Zeman při svých cestách a jednání v Číně nebo v Rusku nic nevyjednal (nepomohl vyjednat)? Máš tahle tvrzení nějak podložené?
Já bohužel nějaké informace o obchodních aktivitách při Zemanových cestách také nemám - ale dovolím si sem zkopírovat část rozhovoru známé novinářky Terezy Spencerové (ze dne 13.1. v Literárkách):
"Ano, prezident Zeman byl opravdu párkrát v Rusku a opravdu byl i v Číně a podnikatelé, kteří tam pobývali s ním, přivezli domů obchodní smlouvy za desítky miliard korun. Pokud je tohle špatně, tak jo; každý má koneckonců právo na názor – třeba je opravdu nějak ideologicky posvátnější vyvážet nějaké polotovary, které v Německu zkompletují a pak je do té Číny nebo Ruska prodají sami. Mimochodem, teď byl v Číně prohlubovat obchodní vazby francouzský prezident Macron, který chce propojit Paříž přes Německo a Rusko s Pekingem. Německý Mercedes staví v Rusku hned tři nové továrny, nový závod tam rozjíždí maďarský nadnárodní a největší středoevropský farmaceutický koncern Gedeon Richter a další provozy otevírá i finský mlékárenský gigant Valio – kvůli sankcím a ruskému embargu na dovoz potravin ze Západu prostě zavřel své podniky ve Finsku a otevřel je rovnou v Rusku… Zkrátka, chci říci, že prezident Zeman nedělá nic, co by nějak vybočovalo z toho, co dělá západní Evropa. To jen těch cirka dvacet pražských „mluvících hlav“, které se neustále protáčejí v médiích, a něco „novinářů“ vytváří dojem, že bychom měli žít v jakémsi paralelním fantasy světě. Neustále mluví o tom, že máme jít na Západ, ale přitom přehlížejí, co ten Západ sám dělá a že se obrací k Východu. To je na hlavu."

Ať už výše uvedené Lectore zpochybníš nebo ne, je pro mě politická a ekonomická orientace současného prezidenta (jak na EU, tak na Východ) mnohem bližší, než bude případná orientace J. Drahoše (silná závislost na bruselských elitách).

Text příspěvku byl upraven 16.01.18 v 10:24

Lector
Lector 16.01.2018 v 12:02

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 16.01.2018 v 13:39

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Jacck
Jacck 16.01.2018 v 13:40

tik tak, Zemane
http://www.odpocetcasu.cz/YFdfnZT/

Jacck
Jacck 16.01.2018 v 14:51

proč na Mažňákovy voliče neplatí fakta
https://technet.idnes.cz/proc-na-faktech-nezalezi-mozek-backfire-effect-f4j-/veda.aspx?c=A180112_114740_veda_pka
tj. i když jim člověk ukáže, že Mažňákovi platí kampaň Lukoil. I když jim ukáže, že jeho poradce, který nemá prověrku, je napojený na ruské špičky. I když jim ukáže, že Mažňák jezdí na Kypr na sjezd špiček KGB jako jediný západní politik. I když Mažňák sám šíří v přímém přenosu ruské desinformace např. pokud jde o Ukrajinu, o zrušení sankcí atd. I když se Mažňák chová hulvátsky a primitivně např. vůči Shapirovi.... tak oni nebudou věřit, že nehájí naše zájmy, ale ty ruské. To je popírání FAKTŮ, tj. emocionální obranná reakce mysli, která nepohodlná fakta vytěsňuje a popírá, protože se nehodí do obrazu milovaného tatíčka Zemana, který to s námi myslí tak dobře.

kní
kní 16.01.2018 v 15:28

Myslím, že není pravda, že by toto diskuzní vlákno nebylo vůbec o knihách - např. takový Harry Potter - znalost knih o jeho světě čar a kouzel mě právě inspirovala k novému označení našeho stávajícího pana prezidenta - bonmoták. Pravdou ale je, že on, na rozdíl od klasických motáků, trochu čarovat umí - i žonglovat - s fakty, pomluvami a nepravdami např. mu to jde výtečně. Třeba tvrdil onehdy (asi před 5 roky) toto: "Cíleně zamlčel (Karel Schwarzenberg), že i jeho rodiče měli kolem sebe samé nacisty, a že dokonce v rodovém sídle, kde pobývá jeho žena Theresa, dosud visí obrazy s hákovými kříži a hajlujícími lidmi." Když pak vyšlo najevo, že ono sídlo rodině Schwarzenbergovy manželky už 300 let nepatří, omluvil se, že přestřelil, pomluva ale už byla vyřčena a konala svou zničující práci.

Eldar80
Eldar80 16.01.2018 v 15:38

Ten článek co sem dal Jacck se mi taky líbí. Sdílel jsem ho i na svém FB. Doporučuju přečíst. Volit i tak budu Zemana. My všichni jsme trollové, jenom Jacck a kní jsou "normální". :)
K Zemanovi mám spoustu výhrad. Jeho orientace např. na Čínu je naprosto nesmyslná. Jenže nesouhlasím s názory Drahoše a tím to pro mě končí.

Text příspěvku byl upraven 16.01.18 v 15:52

kní
kní 16.01.2018 v 16:04

Miloš Zeman je skvělý rétor. Jeho řeč je formálně přesná, plná ironie, sebestředná, dávající přezíravě najevo, kdo že je tady alfa samec. Má dlouholeté politické zkušenosti, ovládá skvěle technologii moci, rutinu, která je ovšem postavená na negaci, očerňování soupeřů, kopání do slabin. (...)
Když tvrdí, že je prezidentem dolních deseti milionů, jde o zdařilou mystifikaci. Pravdě by mnohem více odpovídalo, kdyby přiznal, že je především prezidentem horních pěti set miliard. Korun, nikoli občanů. Nijak neskrývaná podpora nejbohatšího českého podnikatele Petra Kellnera a jeho společnosti PPF během prezidentových cest za čínským vedením je toho názornou ilustrací. Neméně dobře si Miloš Zeman rozumí i s druhým nejbohatším českým občanem Andrejem Babišem a řadou dalších tváří z žebříčku časopisu Forbes. (...)
Do druhého kola voleb tak Miloš Zeman nevstupuje, ale padá. Nepochybně se bude snažit svůj pád vybalancovat. Nebude se přitom opírat o zásady fair play. Bude se snažit nastolovat svá pravidla a odmítat ta obecně respektovaná. Především tomu bude Jiří Drahoš muset čelit víc než skutečným argumentům.

- z článku Jaroslava Veise "Drahoš ante portas - víc než argumentům bude teď Zemanův vyzyvatel čelit jeho chování na hraně férovosti"

kní
kní 16.01.2018 v 18:46

z komentáře Prezidentské volby - bod nula (Erik Tabery, včerejší Respekt)

...Druhé kolo pochopitelně může dopadnout jinak, ale po všech těch urážkách z Hradu, že jen hrstka pomatenců nesouhlasí s Milošem Zemanem, je tohle důležité svědectví, jak velká může být v Česku "hrstka".

kní
kní 16.01.2018 v 19:49

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zeman-nikdy-fyzicky-nepracoval-beznym-lidem-nemuze-rozumet-j/r~026e2808fa2111e7be860cc47ab5f122/?utm_source=atlasHP&utm_medium=videobox&utm_content=recombee1&utm_term=position-1

Richie1
Richie1 16.01.2018 v 20:01

Lectore, tancuješ stále okolo mé jediné věty a umanutě si trváš na svém. Ani mě jsi nepřesvědčil (apoň dokud nezjistíš, kolik měl MZ poradců při své první kandidatuře).
Pro mě je podstatná především ta skutečnost, zda JD kandiduje do vrcholné politické funkce dostatečně připravený (zkušený) nebo ne. Podle tebe je připravený, podle mě není.
A co se týče toho obchodování s Východem - připadá mi, že viníš MZ za to, že ty obchody neodpadly tak, jak se čekalo. Ale Zeman tam přece nejezdí primárně uzavírat obchody - kvůli tomu tam s ním jezdí konkrétní obchodníci - zájemci o obchodování s Východem. Ti ten obchod dělají. Zeman ten obchodní styk pouze podporuje a usnadňuje - např. tím, že navazuje dobré vztahy s vrcholnými představiteli těch zemí. Svalovat na něj veškerou vinu za to, že se některé obchody nepovedou, je nesmysl.
A pokud i západní politici postupují podobně, tak je vidět, že i oni vidí, že Východ má budoucnost a že není dobré zpřetrhat veškeré styky. To jen u nás mají někteří pěnu u úst, když MZ jede na přátelskou návštěvu na Východ.

No, a ještě k té věcné rovině: nevím, co není věcného na tom, když řeknu, že upřednostňuji politika, který nebude závislý na Bruselu. Tady opět jen konstruuješ jakési své domněnky o nějaké emocionalitě. Drahoš mnohokrát zdůraznil, jak chce posunout politiku směrem k západní Evropě - abychom maximálně spolupracovali s EU, NATO, přijali euro apod. Já se s ním v tomto (a v mnoha dalších věcech) neshodnu, proto ho nemohu podpořit. To je snad věcné stanovisko, nikoli emocionální.

Text příspěvku byl upraven 16.01.18 v 20:02

Richie1
Richie1 16.01.2018 v 20:16

Eldare, souhlasím - ten Jacckův článek je zajímavý. Je ovšem rovněž zajímavé, že se právě Jacck absolutně nepoučil a postupuje naprosto vzorově - "všichni, kdo nemají stejný názor jako já, jsou trollové nebo ruští agenti!".

kní
kní 16.01.2018 v 22:47

Podoba tuzemské politiky může vypadat zcela jinak, než jak jsme si zvykli. Dokázala to i celá volební kampaň, kdy se Zemanovi vyzyvatelé chovali slušně a věcně. Svědčí o tom také fakt, že se v našich řadách našli hned čtyři velmi kvalitní kandidáti. A dokázal to zejména výjimečný krok, jejž předvedli po sečtení hlasů Marek Hilšer a Michal Horáček - nejenže podpořili Jiřího Drahoše, ale dokonce za ním přijeli do jeho štábu, aby mu pogratulovali osobně a nabídli pomoc. To je zcela nový prvek v české politické kultuře, a i když ve volbě neuspěli, zapsali se do historie. Jen ten, kdo mohl aspoň trochu nahlédnout do zákulisí prezidentské kampaně, ví, jak emocionálně náročný je to proces. Dokázat na konci politické bitvy něco podobného, stojí opravdu za vysoké ocenění.
- píše dále Erik Tabery ve výše zmíněném komentáři

kní
kní 16.01.2018 v 23:02

... Zatím také moc netušíme, jaká negativní "bomba" bude na Drahoše před druhým kolem vržena - víme jen, že nepochybně bude. Před pěti lety to byl bezprostředně před hlasováním podaný inzerát v deníku Blesk (zaplatil ho bývalý důstojní StB) se lží o "nacistickém" rodinném zázemí Karla Schwarzenberga a o jeho údajném plánu vydat Česko sudetským Němcům. (...)
Zeman bude mít v debatách nepochybně výhodu zkušeného diskutéra, ale za celých pět let nepodstoupil jeden jediný rozhovor s kritickým novinářem či politikem. Nebylo by tedy divu, že vyšel ze cviku. (...)
Česko je krok od změny, jež může přinést novou dynamiku nejen na politickou scénu. Tato země potřebuje ve svém čele čerstvou energii, která přispěje k rozvíjení její pozitivní stránky. (...)
Jiří Drahoš je kompromisní kandidát. Nenese nějakou liberální revoluci, nebude výrazně zasahovat do zahraniční politiky (protože tak si to přeje ústava), nezmění domácí politickou scénu, protože na to nemá za sebou žádný silný proud. Pokud by někdo chtěl siláka halasícího o tom, jak by měl podle něj vypadat svět, bude zřejmě zklamán - ale tenhle typ osobnosti si Česko užilo za posledních patnáct let dost a opravdu je teď nepotřebuje. (...)
Prvořadým úkolem je však pomáhat překlenout propast, jež se tu rozevřela. Protože Drahoš není stoupencem ani jednoho břehu, může se stát mediátorem sblížení. V reakci na minulý komentář nám stoupenci současného prezidenta psali, že doufají v jeho vítězství, aby "nám ukázali". My bychom si přáli prezidenta, který ukáže nám všem, že to jde i jinak.
- uzavírá Erik Tabery

Eldar80
Eldar80 16.01.2018 v 23:21

Richie1: Já si myslím, že Jacck se z toho článku nepoučil, protože si myslí, že už poučený je. Připomíná mi to, co se mi několikrát stalo, když jsem chodil do školy. Občas jsem se na nějakou látku neučil, protože jsem si MYSLEL, že tomu rozumím. U zkoušky se pak ukázalo, že to byl tragický omyl. Zjistil jsem, že něco si myslet je úplně něco jiného než vědět (znát, chápat apod.). Pak mě k tomu ještě napadá, že někdy lidé některé věci nechápou, protože je dělají složitější než ve skutečnosti jsou. Každopádně ta hysterie kolem voleb je fascinující. Pozoruji jak emocím podléhají i lidé velmi inteligentní a přemýšlím do jaké části "duše" politika zasahuje, že lidé takto reagují.

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.