Jiří vs Michal


EmmaKrizova
EmmaKrizova 14.01.2018 v 17:15

Žádné slovo podobné slovu pičkám neznám , asi to bude něco vulgárního, protože jinak je moje slovní zásoba gigantická . Sbohem za 14 dní.

bubka
bubka 14.01.2018 v 17:29

kní, dej nám někdy okusit své hravosti a náklonnosti k poetickému vyjadřování ,zatím jen nadáváš a kopíruješ....nebo to dnes dělají idealisté?

kapr
kapr 14.01.2018 v 19:16

Je to tady bída a utrpení. Číst to je hrůza, a psát sem je ještě horší. Volím Zemana, ale vůbec si nemyslím, že je to zrovna ta ideální postava. V zájmu českého průmyslu se tváří vstřícně jak na Moskvu tak na Peking. Bohužel si nemyslím, že by právě Drahoš byl ten pravý muž na svém místě. Jako člověk, určitě má svoje kvality, ale v té politické džungli, a to mám na mysli jak mezinárodní, tak vnitrostátní scénu, nevím, nevím. Ať už to dopadne tak, nebo tak, musíme proboha nalézt osobu, která, ať už to bude za 5, nebo za 10 let, zasedne na onen stolec. Bohužel zatím to byla přehlídka bídy a utrpení. Část kandidátů netuší o politice zhola nic, a zbytek jsou zase političtí podnikatelé. Ona to nebyla ani za 1.republiky žádná selanka.
Koho potřebujeme? Osobu, která bude schopna s každou z velmocí jednat vstřícně, ale jako rovný s rovným. Měla by to být osobnost, o níž by bylo lze usuzovat z dosavadní POLITICKÉ kariery, podle jejích činů, a nejen podle slov.

Jacck
Jacck 14.01.2018 v 19:53

kapr, to je fakt příšerné, kolik nesmyslů jsou schopni lidé jako ty vyplodit. Resp. vůbec váš způsob myšlení a uvažování.
1) v zájmu českého průmyslu je dobré se orientovat na Moskvu a Peking? Co kdybys sis dohledal, jakou má ČR obchodní bilanci s EU a s Ruskem nebo Čínou a pak dělal závěry, na koho bychom se v situaci současné studené války mezi Ruskem a západem měli orientovat?
2) prezident by měl být schopen jednat s každou velmocí? Problém je v tom, že Zemana mají všude na západě za blbce a ruského agenta, takže ho nikam nezvou a zvát nikdy nebudou. Ty západní země mají své tajné služby a jsou dobře informované. Zeman akorát jezdil na sjezdy OSN, aby tam šířil ruské desinformace
3) tvrdíš, že bychom měli usuzovat z dosavadní politické kariéry a činů. Copak ti dosavadní politická kariéra a činy Zemana nestačí, aby tě přesvědčila co je zač? Privatizace Mostecké uhelné, oposmlouva, zneuctění úřadu prezidenta, pubertální bonmoty, udílení medailí kamarádům a stbákům, odmítání jmenovat profesory na základě osobních sympatií či antipatií, koketování s extremisty (Konvička apod)

intelektuálka
intelektuálka 14.01.2018 v 19:53

Také to nevidím moc optimisticky, ani na východ, ani na západ. Jsme přece Evropa!

kapr
kapr 14.01.2018 v 20:30

Jacck
v zájmu českého průmyslu je dobré se orientovat na
VŠECHNY STRANY.
Dokonce je to pro ty ubohé zbytky našeho průmyslu životně důležité.


kapr
kapr 14.01.2018 v 20:32

Jacck
Problém je v tom, že nás chtějí brát úplně všichni za blbce.
Tím Zemanem to není.

kapr
kapr 14.01.2018 v 20:39

Jacck
Obávám se, že
dosavadní politické kariéry a činy těch ostatních především o jejich politické zkušenosti nesvědčí, protože žádná nebyla.
Promiň, zapomněl jsem na Topola, ale to bych snad mohl volit i Kalouska, nepřítele národa.
Ti ostatní tam budou jak první den na bruslích.
Kladeči věnců.

kapr
kapr 14.01.2018 v 20:57

Jaccku
Přečti si následující článek. Neglorifikuji Zemana, spíše jsem nad ním měl vždycky tendenci lámat hůl. Ale v tomto článku, ač ani jeho autor mi nebyl nikdy zvlášť sympatický, je bohužel pravda. Jen holá pravda.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/basta-co-o-nas-prozradila-volebni-kampan/

Omlouvám se za vložení článku, ale přímo mne ohromila ta pravda o tom jak jedna část společnosti opovrhuje tou druhou, jakýmisi to otroky, nevzdělanými nevolníky.

Text příspěvku byl upraven 14.01.18 v 21:54

Jacck
Jacck 14.01.2018 v 21:48

kapr, web "prvnizpravy" patří mezi ruské desinformační weby
https://mediahub.cz/media/902581-dezinformatori-cz-nejvlivnejsi-cesky-dezinformacni-web-jsou-parlamentni-listy
články tam jsou manipulativní. Ten Baštův článek je jakási konspirační teorie o tom, jak tu začíná plíživá feudalizace ze strany nikým nevolených byrokratických struktur, obvyklé strašení islámem, podpora Zemana atd. Prostě nesmysly. Je to zcela ve stylu Rudého práva.

Raksa.A
Raksa.A 14.01.2018 v 23:11

Vážení, nedoporučujte jacckovi žádné čtení, protože i kdyby ho pravda kousla do zadku, tak si jí nevšimne a bude dál mlít své.
A kní, věřila bys, že že znám čtyři lidi, kteří volili Fischera a teď půjdou volit Zemana, jen aby se tam nedostal Kalouskův kandidát Drahoš?
Jo, a když jsem si poslechla páně Drahošův výlev po skončení voleb, tak jsem nevěřila vlastním uším. TOHLE bylo prezidentem Akademie věd?

Jacck
Jacck 14.01.2018 v 23:50

RaksaA, nejspíš další místní troll, možná i další nick naší bubky. Na základě pár slov tu Drahoše dehonestuje výroky typu "TOHLE bylo prezidentem Akademie věd" a kecy o Kalouskově kandidátu? TOHLETO je projev 74-leté dámy? (dle info v profilu)
Zbytečná diskuze s vámi. Volte si svého Zemana. Pokud vyhraje, já to nějak přežiju. Pokud prohraje, tak se s tím smiříte zas vy.
A nějaký respekt k vašim názorům ode mne nečekejte. Tím že volíte Zemana vypovídáte hodně sami o sobě a zařazujete se do určité skupiny.

Dudu
Dudu 15.01.2018 v 00:39

Je zajímavé, jak dva páprďové dokážou zase rozdělit republiku na dva tábory ;-) Čím dál více mě to táhne k anarchismu ;-)

bubka
bubka 15.01.2018 v 05:05

Dudu, to není kandidáty, to je stav společnosti, Bašta má veliký kus pravdy. Se superelitou tak, jak je chápána a jak o ní on ve svém článku mluví, my do styku nepřicházíme, jen ji všichni živíme, když říká všichni , myslím tím většinu lidí na Zemi, my slyšíme jen její služebníky a mluvčí. Samozvanou elitu, která potřebuje ke svému štěstí jiné ponižovat ...lidové přísloví to vyjádřilo lapidárně, prázdný sud nejvíce duní. Ano, všichni tihle, i ta superelita mají hrůzu z lidové emancipace, stačí tu a tam narazit na zveřejněné názory, jistě mnohem častěji probírané mimo noviny - o omezení volebního práva, o omezení témat, k nimž by se voliči mohli vyjádřit,

Proč moc v EU mají úředníci, nikým nevolení a kdovíjak nominovaní, kteří mají veliké platy, neplatí daně z příjmů a zajistili sobě dost peněz až do smrti ? Poslanci tam přece jsou jen pro ozdobu , reálně o ničem nerozhodují, zato si mohou pokecat,

bubka
bubka 15.01.2018 v 05:10

Jacck.. jó, prokoukl jsi mne, každý nick, který s tebou nesouhlasí je moje alterego, ani sama už nevím, kolik jich mám a jeden každý nick malovaný je řízen přímo Kremlem.

ale zklamu tě, něco se lidé naučili za těch pět let, a to od kní , tebe a vám podobných: - není potřeba se smířit s demokratickou volbou, i když nedopadla podle mne. a tak bychom se asi s Drahošem nesmířili, nemusíme, ukázali jste nám, naivním hlupákům, že to není nutné. Nemáme sice k dispozici ČT, ale internet je stále ještě jakž takž svobodný ... co s tím uděláte?

bubka
bubka 15.01.2018 v 05:10

Raksa.A - já znám zase dva, kteří nevolili, ale půjdou to dát Zemanovi.

bubka
bubka 15.01.2018 v 05:16

Jacck - MediaHub.cz je český projekt slovenského mediálního serveru Stratégie.sk, který patří do skupiny vydavatelství Mafra Slovakia. Jeho cílem je informovat o médiích a komunikaci, o vývoji mediálního trhu i komentovat změny překotně se vyvíjející mediální scény s důrazem nejen na moderní technologie, ale i tradiční tištěná média.

100 % vlastníkom spoločnosti MAFRA Slovakia, a.s. je MAFRA, a.s.

MAFRA Slovakia, a.s. je členom skupiny AGROFERT.

Vydavateľstvo MAFRA Slovakia, a. s., bolo založené v roku 1992.

Na slovenskom trhu je MAFRA Slovakia vydavateľom ekonomického denníka Hospodárske noviny a odborných titulov z oblasti zdravotníctva, marketingu a reklamy, hotelierstva a gastronómie, obchodu a zdravého životného štýlu.


tak to se ti povedlo, palec nahoru.

jo a mezi tzv, dezinformačními weby , které vede MV ČR chybějí prý i ty zatracené Parlamentní listy a dokonce i První zpráva... čím to?

Marbo
Marbo 15.01.2018 v 05:39

Vcelku srandovní, jak se tady řeší volba vrchního pokladače věnců a co to umí udělat s lidma. Mne spíš zajímá, co bude potom. Předčasné parlamentní volby ?

Jacck
Jacck 15.01.2018 v 06:56

Marbo, není vůbec pravda, že prezident nemá moc a je jen pokladačem věnců. Svým způsobem je to nejmocnější politik v zemi. Zaprvé, je pořád v TV a má tak obrovský prostor působit na mysl lidi, Klaus a Zeman už 15 let šíří z hradu tuny ruského jedu do veřejného prostoru a spousta lidí tím byla nakažena, aniž by si to uvědomovali. Zadruhé, má hodně pravomocí dělat zahraniční a diplomatickou politiku, Klaus i Zeman se nás posledních 15 let navzdory vládě snažili izolovat od Západu a přiklonit k Rusku. Zatřetí má pravomoci při sestavování vlády, jmenování ministrů atd, a toto opět Klaus i Zeman pod vlivem svých ruských poradců využívali k manipulaci české politiky.

bubka
bubka 15.01.2018 v 06:58

Marbo - a máš to... bavím se

Peršanka
Peršanka 15.01.2018 v 11:07

No, myslím, že odstup od takzvaného Západu neznamená automaticky příklon k východu. Nedaleko Kouřimi je astronomický střed Evropy, tak stůjme pod ním rovně a po svém, ne? Ať se nám to celé nesesune někam do... Dále mě zajímá, co nastane, pokud vyhraje Miloš Zeman a kvůli zdraví neodslouží celý mandát. Znovu připomínám článek 66 Ústavy, je k dohledání na webu Hradu pod kapitolou pravomoci prezidenta. A k tomu, co můžeme udělat pro spravedlivější svět si dovolím přidat odkaz na tento srozumitelný text:http://ceskapozice.lidovky.cz/nove-deleni-pravice-vyznava-centralismus-levice-decentralizaci-p8r-/tema.aspx?c=A180110_185239_pozice-tema_lube

bubka
bubka 15.01.2018 v 12:53

a když vůli zdraví neodslouží případný mandát pan Drahoš? Je mezi nimi pouhých pět let

Piráti? ti nikdy.

kní
kní 15.01.2018 v 18:39

Mě by prosím zajímalo, jak konkrétně se Miloš Zeman dovede postavit za potřeby prostých lidí. Stačily by mi dva, tři příklady.

Lector
Lector 15.01.2018 v 18:58

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Hana H.
Hana H. 15.01.2018 v 19:55

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.