Jiří vs Michal


Dudu
Dudu 12.01.2018 v 01:06

Vzpomínám si na Zemana, když měl projev k problému kůrovce na Šumavě. I přes myšlenku, že těžari měli “preriznout" aktivistky, které si lehly pod kola těžké techniky, byla jeho řeč celkem rozumná. Příroda si teď už sama nepomůže, hold musí přijít lidský zásah. Druhá věc je, jak se celkově postavit k hospodářskému lesu, protože tenhle systém plundrování lesů těžkou technikou je cesta do pekel. Babiš, jako šéf Agrofertu, by s tím mohl něco dělat, páč Lesy ČR budou dělat to, jak on bude pískat. Bylo by ovšem potřeba zase spousty lidí do lesa k manuální práci, což je v dnešní pohodlné době velký problém. Stálo by to samozřejmě i víc peněz, protože strojově je to levnější... Takže se bojím, že vyhrajou zase zisky a lenost národa.

bubka
bubka 12.01.2018 v 07:43

Lectore, když už kritizuješ Rusko za to, že se stará o své, že chce, by Západ u něj stavěl své továrny, zaměstnal jeho lidi a vyráběl u něj, je třeba si zodpovědět, PROČ se ta ve veliké míře děje.

Příčinou je nejen prozíravá ruská politika, která samozřejmě slouží především jeho občanům a nezabývá se tím, co t znamená pro jiné (nebo snad západní firmy, které vyvážejí svou výrobu do zemí rozvojových, zejména tu špinavou a za pusu o tom dumají?), ale hlavně sankce. Co firmy do Ruska nesmějí díky nim vyvézt, to tam prostě v nově postavené továrně vyrobí i prodají. A také vydělané investují.

a ohledně našeho obchodu s Čínou... kdybychom vyráběli airbusy, asi by je mohli nakoupit i u nás, jestli máme na prodej jen krtečka.......kde je naše výroba nákladních aut, osobních aut (nemluvím o německé na našem území), kde je něco k prodeji? k obchodování?

Nesouhlasím se Zemanovým názorem na Šumavu, v bezzásahových zónách se prostě nemá zasahovat, do hospodářského lesa těžká technika patří, v jiném nemá co dělat. Souhlasím s ochranáři, les by si poradil s kůrovcem sám, netrvalo by to samozřejmě dvacet let, ale třeba dvě stě, ale poradil by si. Poradil si vždy.

a když už, Dudu, kritizuješ lenost národa, mohu ti dohodit práci ve firmě, která v lesích kácí pak vyrábí palivové dříví... pracovitost národa bys pak sám mohl demonstrovat.

Text příspěvku byl upraven 12.01.18 v 07:59

Dudu
Dudu 12.01.2018 v 08:46

Bubko, vysázel jsem desetitisíce stromečků a mám zasebou pár let pěstební činnosti. Pěkných pár kubíků jsem i pokácel... Problém je změnit myšlení lidí - ale s takovou by žádný kandidát nevyhrál. Dnešní trend je pracovat někde v kanclu a pak nechat přebytečná kila kdesi v posilovně...

Marbo
Marbo 12.01.2018 v 09:11

Váhám mezi Kulhánkem, Fišerem a Hilšerem.

Peršanka
Peršanka 12.01.2018 v 09:18

Ondřej Koutník nabízí pohled do zákulisí volební kampaně. Kdo to tedy platí?
http://ceskapozice.lidovky.cz/boj-o-hrad-za-kandidaty-financni-skupiny-i-zbrojarske-lobby-po4-/tema.aspx?c=A180110_161142_pozice-tema_lube#utm_source=email&;utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

Lector
Lector 12.01.2018 v 09:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


bubka
bubka 12.01.2018 v 13:36

předpokládám že manažeři velkých firem mají odloženu v té veliké firmě nějakou tu kačku na cestu do Číny k firmám z oboru., a také jsou dostatečně známy. O tom, co vyrábíme se s vámi hádat nebudu, je jasné, že je to jen zlomek toho, co jsme vyráběli kdysi.

Jsem přesvědčena, že pan Zeman je dost chytrý, aby věděl, kdo s ním jede a co umí a když máte jiné zprávy, doložte je fakty a hodnověrnými odkazy. Napište, které podezřelé firmy vyvezl do světa (vozí je i jinam, nejen do Číny) a co z toho pošlo.

Zeman kšefty nevede, není ani obchodník a ani výrobce, jen se snaží pomoci firmám v tom, aby navázaly kontakty a obchodní spolupráci a jde to. Prodat krtečka - a ani toho neprodal, i když propagoval v Číně, byl zcela špatný počin majitelky, ale o co lepší byl počin dědiců Onřeje Skekory při prodeji Ferdy Mravence? Kýč nemá národnost.

a samozřejmě jste se do Ruska navážel, jen nemáte odvahu to přiznat, Rusko si počíná tak, jak to Rusku vyhovuje a prospívá a my bychom si měli počínat tak, jak to vyhovuje a prospívá ČR - a to Zeman bezezbytku dělá

Ze Zemana, pokud vím, nikdo na zadek nepadá, já ho vidím kriticky, v mnoha věcech s ním naprosto nesouhlasím, například v posouzení palestinsko izraelského konfliktu, účasti naší armády v cizích válkách nakonec i v té Šumavě a myslím že i jiní jsou s to na něj nahlížet kriticky až velmi kriticky, ale při tom se dnes a denně přesvědčovat, že je pravdě nejblíž ze všech těch protikandidátů a odpůrců, že vidí dál, než oni kdy dohlédnou.

Na zadek někteří padali a ¨někteří padají dosud z Havla.... no já to nebyla

encyklopedie
encyklopedie 12.01.2018 v 14:02

....no co to tady píšeš vo našem Havlíčkovi? ...Ty nevíš, že je to nejpřekládanější spisovatel na světě? Už roky se překládají jeho knihy ze skladu do skladu....

Text příspěvku byl upraven 12.01.18 v 14:07

Lector
Lector 12.01.2018 v 14:15

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 12.01.2018 v 14:28

Vinnetou a Old Shatterhand:
https://nazory.aktualne.cz/kresba/r~bffa31f8a92d11e3b3c30025900fea04/?utm_source=atlasHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=recombee1&utm_term=position-1

kní
kní 12.01.2018 v 14:55

Jak radostně zde stále papouškuje bubka (a též Richie1), zapapouškuju (neb nemám žádné vlastní názory, opravdu ani jeden, bubko, sorry) sem kousek článku Jiřího Peňáse:

Nejtemnější zbraň Miloše Zemana

Je Miloš Zeman fantom? Je to Kostěj Nesmrtelný? Je to hradní Pérák, kterému končetiny samy dorůstají? Jezdí na kompletní transplantace do sanatoria v Transylvánii? Ne, je to smrtelník jako my, penzista s návyky z Jednoty, inženýr papučář, jenž se vyšvihl. A stejně je to unikát, výjimečný úkaz, něco, s čím nepohne ani profesor Halík, feministky nebo deset evropských think-tanků.

- dál už to nevidím - nemám totiž předplatné Echo Prime... no ale i tenhle kousek je zábavný - tož bavme se

kní
kní 12.01.2018 v 15:01

Eicheriku, správné rozhodnutí, pojďme volit, je to výsada a svoboda, svátek demokracie, užijme si to!

Marbo, Kulhánek, Fischer nebo Hilšer - to je docela zajímavá trojice, kdybych neměla už vybráno, vzala bych v úvahu i je.

bubka
bubka 12.01.2018 v 15:24

Lectore , už dříve jsem si všimla , vy se musíte z každou cenu snažit urazit ty, kterých nedosahujete? to je nějako onemocnění? Nic s tím nelze dělat? Zkuste v sobě najít vnitřní sebedůvěru a pak nebudete mít potřebu vytahovat se na jiné aniž byste na to měl. Třeba za sebou máte nějaký úspěch, zkuste se opřít o něj.

tak jsme si přečetli jeden název jedné firmy a to ne v Číně, ale jinde... tak teď ty podvodníky, co se se Zemanem vypravili do Číny, prosím. Ještě by mne zajímalo s kolika ruskými manažery jste hovořil, z jak velkých firem a jak byli zainteresovaní na tom, aby s vámi rozebírali problémy ruských firem i cizinců tam podnikajících?- Na netu je dost a dost postřehů Čechů, kteří tam žijí, pracují a také podnikají.

nějak jste nám odběhl od tématu - co je podle vás , ó veliký, špatného na tom, že Rusko nechá cizí firmy stavět své pobočky v Rusku, zaměstnávat občany Ruska, prodávat výrobky sankce nesankce v Rusku a zisk tamtéž investovat? , Jak to prokazuje celkovou ruskou podezřelost a chybu prezidenta, že se snaží náš zahraniční obchod diverzifikovat?

Ještě bych vám byla moc vděčna, kdybyste mi svěřil, kde jste získal přehled o mé jazykové vybavenosti a jaká je ta vaše?

Parní lokomotivy fakt nevyrábíme? ale mnohé další také ne, to vás ,starší padesáti let, asi dost mrzí, do Bradavic se jen tak nepodíváte. Mne to ale mrzí také.


kní. bav se jak dovedeš, papouškuj, když tě to baví, já se bavím nad tebou.

Dudu, tak to tě skutečně chválím, já sázím jen na zahradě, ale je pěkná a na jaře ještě bude, ale nemohou všichni vysazovat stromky, jsou i jiné záliby,

Text příspěvku byl upraven 12.01.18 v 15:26

kní
kní 12.01.2018 v 15:32

ze zahraničního tisku:
„Když chce český prezident Miloš Zeman vtipkovat, je to často mimo – pak působí, jakoby se už neovládal. Ale mnoho z toho, co třiasedmdesátiletý politik říká, je vědomá hra se záští nebo záměrná provokace."

Lector
Lector 12.01.2018 v 16:12

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bubka
bubka 12.01.2018 v 16:40

utřete slzy, zkuste najít nějakou skvělou radostnou vzpomínku však víte, jak t dělal Harry a vyčarujte osobního patrona,, když už jste na tom tak, že ani nevíte, co píšete.... a bude líp.
nechci vám nic nandávat, jen se vám snažím pomoci smířit se s tím, že Bradavice už pro vás nejsou ani parní lokotka. Hezké od vás je, že ve vašich příspěvcích nejsou osobní invektivy, narážky na vaše těžké sny. a když náhodou jsou že je pak svižně odstraníte, hrdino.

Jen zbabělec nestojí za svými slovy.... asi volíte Drahoše, že jo, ten by taky vymázaval, upravoval... jenže ono to někdy nejde a tak měl ke lhaní o dost těžší pozici než vy, který jste to jen schoval za text upraven v 16,22

ještě vás poprosím, neprzněte ani pravopisně jméno, které je vzpomínkou na člena rodiny, Blectore.

těším se na ta konkrétní data o podvodných firmách, které vyrazily se Zemanem do Číny

Text příspěvku byl upraven 12.01.18 v 16:42

Lector
Lector 12.01.2018 v 16:48

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bubka
bubka 12.01.2018 v 16:55

mám to chápat jaké vaše poděkování na mé diskrétní upozornění na vaše chyby, které mění smysl?

no ale tentokrát jste neopravoval chyby, ale vymázaval podivná sdělení... a pak jste popřel, že jste to kdy psal, hrdino. Jen zbabělci nedovedou stát z svými slovy... teď už z toho nevyrostete

Lector
Lector 12.01.2018 v 17:04

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bubka
bubka 12.01.2018 v 17:06

tak díky, hrdino. Dnes se mi bude asi špatně usínat (né, dělám si legraci)

Lector
Lector 12.01.2018 v 17:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bubka
bubka 12.01.2018 v 17:47

nepoznáte ironii od posměšku? to ledacos vysvětluje.

a jinak,, moje příspěvky jsou chráněny autorským právem, a když se je rozhodnu vymazat, pustím se o toho, ale NIKDY, vy můj hrdino, nikdy nevymažu uprostřed rozhovoru invektivu a pak to NIKDY nekorunuju jejím výslovným popřením... to mohou jen hrdinové.

neskrývejte svou raněnou nesebevědomou duši za invektivy, které vám stejně nejdou, raději si zazpívejte nějakou hezkou písničku

nakonec i ve vašem věku ještě něco můžete dokázat... třeba zmoudřet.... nebo zbl... ale to snad ani neřeknu

Lector
Lector 12.01.2018 v 18:04

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 12.01.2018 v 18:29

Miloše Zemana odsoudil jako pokračovatele Klausovy éry. Svou kandidaturou si pouze léčí ego, jako prezident by dál rozděloval společnost a z Hradu by se opět stalo mocenské centrum kontroverzních osob.
- takhle jasnozřivý byl ... Andrej Babiš v roce 2013 (tehdy podpořil Schwarzenberga)

EmmaKrizova
EmmaKrizova 12.01.2018 v 19:01

Lector je Gentleman. A s /Gentlemanama/ ani nemá cenu diskutovat.

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.