Filosofování pod starým mohutným dubem


denib
denib 16.09.2017 v 10:25

Také jsem proti. Šíření násilí se nezabrání tím, že se o tom nebude psát.
Jinak knih mi je moc líto na to, abych je spálila nebo vyhodila. Pravda, občas mi je líto i to, že je někdo napsal :-)

Eicherik
Eicherik 16.09.2017 v 10:26

Marbo: Když jsem psal svůj příspěvek, tak mně v tu chvíli nenapadlo, že jde svým způsobem o jistý druh cenzury, ale je to tak. Sám jsem pro co nejmenší cenzuru, ale přiznávám se určitý druh cenzury podporuji.

Text příspěvku byl upraven 16.09.17 v 10:27

Marbo
Marbo 16.09.2017 v 11:01

nu rozumím, jenže - kde ten jistý druh cenzury končí ?

Eicherik
Eicherik 16.09.2017 v 11:04

Chce to prostě rozum, rovnováhu, srdce... Každá krajnost je špatná. :-)

Eicherik
Eicherik 16.09.2017 v 11:07

Nejenže zdražuje máslo - bez toho se člověk obejde. On už zdražuje i Eidam! :-D
A smažený Eidam je tak dobrý. :-)

Marbo
Marbo 16.09.2017 v 11:08

rýpavé poznámky na cenu potravin si odpustím, neb nad hlavou mi lítá NATO a nehodlám jít máslem proti kanónům.


Eicherik
Eicherik 16.09.2017 v 11:14

No nevadí Eidam je sice dražší, ale za to EK jistě zlevní lokomotivy. :-D

Eicherik
Eicherik 16.09.2017 v 11:18

mirektrubak: Děkuji. Alespoň jeden člověk se mnou souhlasí. :-)

Ale vážně. Nějakou hranici lze těžko vyznačit. Chce to prostě ten selskej rozum. :-)

Eicherik
Eicherik 16.09.2017 v 11:23

Jako člověk jsme každý originál. Každý máme trochu jiné potřeby a jiný vkus. Nenajdeš člověka, kterému by se líbili naprosto stejné knihy jako Tobě a nenajdeš člověka, se kterým si budeš ve všem notovat. S kýmkoliv budete debatovat, vždy najdete nějakou oblast, kde se neshodnete. :-)
No a potom chtěj ustanovit nějaké zákony a předpisy. :-D

Marbo
Marbo 16.09.2017 v 11:28

s tím souhlas, ale z vlastní zkušenosti vím, že je lepší blbce nechat mluvit - zesměšní se obvykle sám. Cenzura dává šanci šmejdům.

reader.007
reader.007 16.09.2017 v 12:15

cenzura je směšná, protože je naprosto zbytečná. V některých případech přispívá k popularizaci publikovaného, ale většinou je to jen takový závojíček "aby se neřeklo že kašleme na morálku (nebo vhodnost z jiných příčin)".
Lidé kteří námi manipulují mají už mnohem propracovanější nástroje jak ovládat masy.

reader.007
reader.007 16.09.2017 v 12:26

latiníci mají takové pěkné heslo, myslím že to bylo "Kdo ohlídá hlídače?"
A víte vůbec kdo je ten na vrcholku pyramidy?

kní
kní 16.09.2017 v 13:37

Současní politici (ti právě viditelní a slyšitelní) nám naneštěstí v kultivovaném diskutování jdou příkladem jen vyjímečně. Ti nejhlasitejší pak vůbec. Ale my ostatní bychom měli tuto dovednost stále cvičit, pořád to zkoušet znovu a znovu. Nenechat se odradit "umlčovači", kteří jsou naneštěstí i zde.

elfos
elfos 16.09.2017 v 15:42

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marbo
Marbo 16.09.2017 v 17:41

doktor musí být sociopat, jinak by to podle mně nezvládnul, musí to být neuvěřitelný záhul na psychiku. Určitý odstup a černý humor jsou nezbytností. V životě bych to nechtěl dělat, možná tak obvoďáka v Bezdíkově.

denib
denib 16.09.2017 v 18:31

Já mám zkušenosti dobré i špatné. Záleží na doktorovi nebo i na zdravotnickém zařízení. Nejhorší bylo, když byla moje babička v jedné nemocnici, kde ani nedělali lékařské zákroky a kvůli každé hlouposti jí museli převážet jinam. Naštěstí už je z té nemocnice něco jiného. Babička tam byla s nějakým zánětem v noze. Jednou jsem tam se ségrou přišla na návštěvu - babička seděla nahá na posteli, promodralá zimou. Paní z pokoje říkala, že se sestry naštvaly, protože se babička polila džusem, tak jí svlékly a nechaly jí tam prostě nahou. Nejdřív jsem tam udělala hroznou scénu a pak jsem se rozbrečela. Babička měla za sebou už několik malých mrtviček, takže se sama nedokázala bránit. To byla hrůza. Podařilo se mi zařídit, aby jí převezli do jiné nemocnice. Tam jí okamžitě vzali na sál a nohu jí bohužel uřízli, protože měla otravu krve. Bez amputace by umřela.

Na druhou stranu, když jsem si já loni zlomila nohu, tak byl chirurg, co mi to šrouboval, hrozně hodný. A pořád je. Vždycky mi všechno vysvětlí. Nezlobí se, když se ptám. A teď jsem byla v nemocnici s něčím jiným a taky na mě byli moc hodní. Měli hodně individuální přístup a pomohli/pomáhají mi.

Marika Vanova
Marika Vanova 16.09.2017 v 19:36

Já jsem zdr. sestra a jsem u seniorů. Ty negativní zkušenosti, kterých je v našich nemocnicích a podobných zařízeních hodně, mě strašně štvou, vždyť stačí tak málo, usmát se, chvíli vyslechnout ...já vím, že v nemocnici je méně času, ale stejně mi to přijde jako výmluva. Jsem u seniorů, takže ne takový frmol, ale to mi právě baví, zastavit se s nimi a úsměv, často díky a že jsou spokojenější je pro mě odměnou. Asi jsem naivní, ale nejlepší je si představit v jejich situaci sama sebe a to se jinak přistupuje k pacientům.

Eicherik
Eicherik 16.09.2017 v 19:43

Mám tu jeden kvíz. Jak rozumíte slovenskému jazyku?
http://zpravy.idnes.cz/test-slovenstina-kviz-ako-rozumiete-po-slovensky-fss-/domaci.aspx?c=A170912_135709_domaci_nub
Já jsem uspěl na 75% a musím přiznat, že některá slova jsem vůbec neznal. :-)

denib
denib 16.09.2017 v 19:49

Marika: Máš můj obdiv za svojí práci. Já si uvědomuji, jak těžké to někdy se seniory je. Jednou jsem byla v nemocnici v prvním patře (jako pacient) a v přízemí byla stará paní, která se nedokázala zorientovat a pořád chodila do prvního patra, protože si myslela, že tam bydlí. Přišla tam cca každých deset patnáct minut. Já jí vždycky odvedla zpátky dolů a vůbec jsem se na ní nezlobila, ale je pravda, že mi to po čase lezlo na nervy. Samozřejmě jsem se udržela a byla na ní hodná, protože ona za to nemohla. Ale neumím si představit mít na starosti takových lidí víc a nemít na ně čas, protože bych byla v práci. Opravdu tě obdivuji a doufám, že si z tebe ostatní vezmou příklad.

Marika Vanova
Marika Vanova 16.09.2017 v 19:53

Eicherik: díky,kvízy mám ráda. Mám 84 %, to zelí mě zase dostalo.

denib
denib 16.09.2017 v 19:57

Eicherik: Sice mi vyšlo 93%, ale z velké části to je jen náhoda. Kdyby se nemohlo vybírat z možností, dopadla bych hůř. Takové kvízy mě baví :-)

Eicherik
Eicherik 16.09.2017 v 19:58

Marika: 84% gratuluji. :-)

Za tři minuty Boj o těžkou vodu! :-)

Eicherik
Eicherik 16.09.2017 v 20:00

denib: 93%? gratuluji. :-) Zase budu nejhorší. :-D

Marika Vanova
Marika Vanova 16.09.2017 v 20:03

denib: díky, ale obdiv si zaslouží jiní.
Tu práci jsem si zvolila a pokud k pacientům nebudu mít respekt, tak můžu jít ke stroji, beru to tak. Je mi smutno, když slyším v práci věty typu "dělám do výše svého platu" a snad i mají klapky na očích, těm žádná školení nepomohou, nic jim to neřekne, nevcítí se, buď to v sobě máš nebo ne. Moje sestra dělá za kasou a to bych zase nedala já, přijde mi to hodně náročné a obdivuji.

Marika Vanova
Marika Vanova 16.09.2017 v 20:06

Eicherik: neplač, kdyby mi nedali na výběr, taky bych skomírala ; )



Vložit příspěvek