Filosofování pod starým mohutným dubem


AdmiralPata
AdmiralPata 26.11.2021 v 21:55

Sluha dvou pánů je výborná hra, zvlášť v podání pana Donutila.Tuším na YouTube by měl být záznam z Národního divadla

Eicherik
Eicherik 27.11.2021 v 12:44

Osada (TV seriál) 2021 *****
Dokoukáno a naprostá spokojenost. Jsem rád, že se ještě točí humor, kterému rozumím. :-)

Eicherik
Eicherik 27.11.2021 v 14:41

Čtu toho Prvoka od Patrika Hartla. Je to, jak celý název napovídá, o čtyřech kamarádech. A zaujalo mě, že jeden z nich, Prvok, říká svým dcerám harpyje. :-)
Patrika Hartla už znám a jeho humor se mi líbí. Někomu by mohlo vadit, že je to hodně o sexu. Určitě se pustím do všech knih tohoto autora. :-)

Eicherik
Eicherik 27.11.2021 v 15:28

Vzhledem k tomu, že už vím, kteří herci obsadili hlavní role ve zfilmovaném Prvokovi, tak jsem si je obsadil i do knihy. Jen nevím, jestli jsem je přiřadil správně. :-)

Tak jsem ze zvědavosti zkouknul herecké obsazení a trefil jsem pouze Prvoka. :-D Ale měnit to už nebudu. :-)

Také mě zaujalo přirovnání tohoto filmu k Sexu ve městě z mužského pohledu. :-)

Text příspěvku byl upraven 27.11.21 v 15:50

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.11.2021 v 15:40

Ad zrušené vánoční trhy. Myslím, že by se ostatní města měla inspirovat od nás. Zrušili vánoční a otevřeli farmářské trhy. A aby se to nikdo nedozvěděl, třeba až za pár dní...tak to dnes psali v nejčtenějším denním tisku :D
To mi trochu připomíná pohádku O perníkové chaloupce od Náhlovskýho...
https://m.youtube.com/watch?v=ltqGLm0ucr8
(Od druhé minuty...)

Eicherik
Eicherik 27.11.2021 v 15:47

Když už tu to téma zrušených vánočních trhů padlo.
Já bych je nerušil. Myslím si, že by stačilo, aby měl každý respirátor. Věřím tomu, že většina lidí je rozumná a zodpovědná.

Text příspěvku byl upraven 27.11.21 v 15:48


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.11.2021 v 15:51

No...podle toho, co jsem dnes viděla dnes cestou z práce, tak na to mám jedinou reakci: ta rozumná a zodpovědná většina byla doma nebo na procházce, ne tam

keri.H
keri.H 27.11.2021 v 15:53

K těm trhům. Ono je to trochu nelogický. Můžou se prodávat jen kapři a stromky, nic jinýho ne. Ale bleší trhy, které jsou celoročně, tak ty dál zůstávají otevřené. Takže já ti trochu nechápu tu logiku, proč zrovna tyhle vánoční trhy zakázaly.
Takže mají možnost teda jedině jet prodávající na tyhle trhy nebo, jak píše Lenka.Vílka udělat to jako farmářské.

keri.H
keri.H 27.11.2021 v 15:57

Na vánoční trhy nijak chodit nepotřebuju, ale co se mi třeba líbilo, že u nás na vesnici jsme se vždy sešli, rozsvítil se stromek a bylo i nějaké to občerstvení a bylo fajn se takhle s těmi lidmi z vesnice vidět a popovídat si s nimi. :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.11.2021 v 16:07

Keri.H: já mám jenom jeden strach. Aby to akorát neodskákaly právě ony farmářské trhy. Pověst máš jenom jednu. Navíc dnes jsem tam viděla hlavu na hlavě jako na Václaváku. Takže tak nějak...

denib
denib 27.11.2021 v 16:12

Eicherik: Od Hartla jsem četla akorát Okamžiky štěstí a nijak mě to nenadchlo. Navíc tu sexuální tematiku zrovna nemusím. Takže si to asi nechám ujít...

siena
siena 27.11.2021 v 16:30

Lenka.Vilka, lépe jste to vystihnout nemohla. Vzhledem k tomu, kolik lidí buď vůbec nemá respirátor, nebo ho má za krkem, v tramvaji, v obchodě, tak už vidím, jak si ho ausgerechnet nasadí na tržišti. Bohužel, za to si ve velké míře můžeme sami... No, holt svoboda...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.11.2021 v 16:48

Siena: vidím to každý den v práci. Jak je to lidem jedno :( A všimla jsem si, že se lidé cítí nepříjemně a začnou na mě držkovat, když udělám krok dozadu, protože si nepřeji, aby vedle mě stáli natěsno bez respirátoru, víc stejně udělat nemohu. Protože to, že mi bez něj přijdou na krám je jenom můj problém a ne jejich starost. Ano, slovoboda. Napsala bych dvousečná zbraň, ale dost lidí vnímá jenom tu jednu stranu, takže by to bylo zbytečný plácání do vody...

siena
siena 27.11.2021 v 16:55

Lenka.Vilka, jo, jo... hrách na stěnu... Co je ale snad nejhorší, že agresivní jsou i v nemocnicích, že jedna partička chodí vyřvávat před domy "nepřátel"... ani přestupek to prý není:-(

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.11.2021 v 17:03

Siena: mě nejvíc dostali "Landovci" a jejich zahlcení hygien. Myslela jsem, že už nemůže klesnout níž, že už je to dno nejdnovatější, ale vážně jsem se mýlila :(

Eicherik
Eicherik 27.11.2021 v 17:06

denib: Tak ty jsem ještě nečetl. Ne každého Hartl zaujme, mě však dostal. Čtu třetí knihu a opět je to pecka. Já sexuální tematiku můžu, spíš mi přijdou divné knihy, kde sex není vůbec. Ale respektuji, že to má každý jinak. :-)

PanPredseda
PanPredseda 27.11.2021 v 17:07

Lenko, nic ve zlém, ale kdyby měly hygieny opravdu plné ruce práce s trasováním, těžko by našly kapacitu na to, aby posílaly kontroly do restaurací a dalších provozoven.

siena
siena 27.11.2021 v 17:10

Bezedních děr je kolem nás...

Ale, dost už, sobotní večer, zítra první adventní neděle... jestli mohu, dneska x-té opakování inspektora Rebuse... Edinburgh se nekouká:)

Eicherik
Eicherik 27.11.2021 v 17:15

Lenka.Vílka: Situace je vyhrocená. Už to trvá moc dlouho. Spousta lidí ztrácí nervy a excesy se dějí na všech stranách. Lékaře a zdravotníky nevyjímaje.

Sám jsem podlehl nátlaku a v úterý jdu na očkování, aby mi systém dal pokoj.

Respirátor nosím poctivě. :-)

PanPredseda
PanPredseda 27.11.2021 v 17:20

Já mám v plánu se na mostecké zimní farmářské trhy podívat příští týden. Myslím, že si respirátor nechám nasazený.

siena
siena 27.11.2021 v 17:25

PanPredseda, nic ve zlém, kdybychom dodržovali epidemiologické zásady, kdybychom nepodváděli a ještě to vydávali za hrdinství, tak by nemusel nikdo chodit na kontroly!
Eicheriku, z obou stran? Jsem nějak nečetla nic o tom, že by někoho vyhodili že sanitky, ze špitálu, ani, že by někdo chodil vulgárně řvát před dům nějakého "chřipečkáře". A jinak velké díky, za tu svou osobní oběť systému ...

Jak jsem napsala, škoda už cokoliv říkat a psát!

Text příspěvku byl upraven 27.11.21 v 17:26

PanPredseda
PanPredseda 27.11.2021 v 17:31

Já vím o případech, které považuji za excesy ze strany lékařů.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 27.11.2021 v 17:32

PanPredseda: nevím, jestli oba mluvíme o tom samém, ale pro jistotu, já mluvila o tomhle:
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/daniel-landa-vyzva-zlaty-spendlik-covid-19-hygiencke-stanice_2111160719_vis

PanPredseda
PanPredseda 27.11.2021 v 17:33

Ano, mluvíme. Ale možná bude lepší to dořešit v SZ.

Eicherik
Eicherik 27.11.2021 v 17:34

PanPredseda: Sem s nimi! ;-)



Vložit příspěvek