Filosofování pod starým mohutným dubem


denib
denib 19.11.2018 v 17:11

Podzim a zima jsou mé oblíbené části roku :-)

K poezii se průběžně vracím pořád, ale stejně jako Makropulos myslím, že se to rozhodně netýká všech čtenářů. Řekla bych, že jsme výrazná menšina. Stačí se podívat, kolik místa zabírá poezie v knihovnách a kolik u těch polic bývá lidí.

Sarah01
Sarah01 19.11.2018 v 17:56

Marika Vanova - je to moje oblíbená zimní činnost, neumím to vysvětlit, ale prostě to dělám ráda, dokonce mě to baví víc než rypání se v hlíně v létě na zahradě :-)

Eicherik
Eicherik 19.11.2018 v 18:43

Když jsem šel ráno do práce, tak docela slušně sněžilo. :-)
alekis: Mrazík? Proč ne? V tomhle vláknu Vás nikdo urážet nebude. :-)
Dudu: Nikdy neříkej nikdy. Ale zrovna poezie? :-D
denib: Vítej zpátky. :-)
Sarah01: Já zase strašně rád štípu dříví, ale jako Pražák se k tomu málokdy dostanu. :-)

Eicherik
Eicherik 19.11.2018 v 18:47

Čtenářská výzva se mi letos moc nedaří. Ne, že bych nevěděl co si vybrat, ale v knihovně to nemají. Ale dnes jsem si přinesl Strach od Kariky, tak se alespoň trochu posunu. :-)

alekis
alekis 19.11.2018 v 19:02

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dudu
Dudu 19.11.2018 v 19:05

Já to myslel tak, že jednou asi každý musí dojít do nějakého bodu, kdy už ho přestanou naplňovat detektivky apod a začne se poohlížet po nějaké odborné literatuře - či se dá na cestu poezie, přičemž ty detektivky budou pouze jakousi doplňující četbou.


Eicherik
Eicherik 19.11.2018 v 19:14

Dudu: Já Ti rozumím. :-) Ale počkej, vlastním Poetickou Eddu! To jsou jediné verše, které snesu. :-D

Eicherik
Eicherik 19.11.2018 v 19:22

Dudu: Jaké bylo to Ztracen v džungli? Zaujala mě anotace.

encyklopedie
encyklopedie 19.11.2018 v 19:35

Dudu ....všechno je to naopak ..... vyházel jsem všechny poezie, filozofické knihy, dramatiky, klasiky....do konce života už je nechci číst.... ted poslední dva roky si jenom užívám ....krimi, dobrodružky, scifíčka .....a budu si užívat dál .....dost bylo klasiků....

denib
denib 19.11.2018 v 19:43

Eicherik: Taky letošní výzvu zřejmě nesplním. Sice mám ještě měsíc na "odblokování", ale až se tak stane, určitě sáhnu po něčem už osvědčeném :-) Dobrá zpráva je, že už začínám mít mírné choutky, tak uvidíme ...
Ale je neuvěřitelné, kolik knih si člověk stihne poslechnout ... teď jsem skončila s knihou Vlci od Mowata a moc se mi líbila. Bylo to teda dost krátké, tak nevím, jestli to bylo kompletní, ale ona ta kniha nemá moc stránek. V každém případě zajímavé.

Dudu
Dudu 19.11.2018 v 19:52

Eicherik, nebylo to špatné čtení. Jestli máš rád takové příběhy o boji s nešvary džungle, tak s touto budeš na správné stezce.
Encyklopedie, tak možná kvůli povolání - které jsi měl - jsou tyhle knihy právě tím , co právě potřebuješ číst, když ses asi léta musel prodírat právě tou odbornou.

Eicherik
Eicherik 19.11.2018 v 19:54

denib: Tak to moc rád "slyším". :-) Já se "teď" chystám fušovat do plastikového modelářství, tak jsem zvědavej, jak to dopadne. :-D Ale teď jako teď jdu pokračovat s Kamennou opicí. :-)

Eicherik
Eicherik 19.11.2018 v 19:56

Dudu: Jdu do toho. ;-)

Naias
Naias 19.11.2018 v 20:00

Dudu, to „jednou asi každý musí dojít do nějakého bodu, kdy už ho přestanou naplňovat detektivky“ platí pre ľudí, ktorí čítajú výhradne alebo aspoň prevažne detektívky, nie? Ja ich síce čítam prakticky od narodenia, ale keďže som vždy čítala aj kadečo iné, ešte sa mi neprejedli.

R.E.M.
R.E.M. 20.11.2018 v 00:13

Střídám historické romány, detektivky s romantikou, sci-fi se "současnými" romány,sem tam je čas i na poezii - letos 3 sbírky. :) Jen horory, fantasy a rodinné ságy moc nevyhledávám. Válečnými romány šetřím jako šafránem.

TV pohádky? No jasně. Miluji desítky pohádek. Mezi nejoblíbenější patří mj. Tři oříšky pro Popelku, O Janovi a jeho podivuhodném příteli, Za humny je drak, Zkřížené meče, Strach má velké oči, Peklo s princeznou..., no a dalších 50. :-))

Text příspěvku byl upraven 20.11.18 v 07:30

denib
denib 20.11.2018 v 00:38

R.E.M.: Pohádku O Janovi a jeho podivuhodném příteli vůbec neznám. Ani nevíš, jak jsi mě překvapila :-) Hned si jí dávám do hledáčku.

Eicherik: Co je to plastikové modelářství? Jako autíčka a letadýlka z plastu? To chce asi velkou pečlivost ...

Eicherik
Eicherik 20.11.2018 v 06:16

denib: V mém případě letadýlka z plastu. Včera jsem si objednal dvě knihy o tom, jak se to dělá. Slepení je docela lehké, ale nejhorší je to dobře nabarvit. Dlouho jsem zvažoval, jestli se do toho vůbec pouštět. :-)

Sarah01
Sarah01 20.11.2018 v 06:52

Jednu dobu se tomu věnoval syn, cca v 15ti, mám pocit, že slepil i nějaký tank, kromě letadýlek. To barvení je opravdu nejtěžší, je to piplačka.

denib - pohádka O Janovi a jeho podivuhodném příteli je krásná, byla tuším před asi 14 dny o víkendu v tv, dívám se na ni vždycky z nostalgie kvůli Tomáši Valíkovi, který před 2 lety zemřel.
Možná si někdo vzpomene i na pětidílnou pohádkovou sérii o princezně Fantagiro, která byla natáčená u nás a kde hrál taky.

Text příspěvku byl upraven 20.11.18 v 06:57

alekis
alekis 20.11.2018 v 10:57

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

braunerova
braunerova 20.11.2018 v 13:04

alekis: To že se cca 20x denně podívám na DK to snad není závislost ne?

Naias
Naias 20.11.2018 v 13:14

Jasné, máte to plne pod kontrolou a môžete prestať, kedy chcete.

alekis
alekis 20.11.2018 v 13:23

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

denib
denib 20.11.2018 v 17:41

Sarah01: Díky, zkouknu to ...

Když jsem dneska sedla do auta, začali v rádiu hrát písničku Keltskej osud od Krucipüsku. Nešlo si nevzpomenout na Eicherika :-)
https://www.youtube.com/watch?v=IhR5gngsBSs

Sarah01
Sarah01 20.11.2018 v 17:53

Já koukám na DK snad 50x denně a myslím, že je to v pohodě, jiní jsou na FB celý den :-)
Jinak u nás sněží a sněží a jsou -3, takže ráno se bude odhazovat :-)

denib
denib 20.11.2018 v 18:00

Koukám na DK tak často, jak často mám náladu a upřímně mi je šumafuk, jestli to je nebo není závislost :-)

To mě teď donutilo zapátrat, jak vlastně vzniklo slovo "šumafuk". Předtavte si, že ho máme z francouzštiny ...



Vložit příspěvek