Fantasy pro muže


Slooki
Slooki 08.03.2015 v 17:56

Právě jsem dočetl "Spravedlivý hněv". Spisovatel Markus Heitz mě v této knize mile překvapil, a i nadále si získá mou pozornost. Doporučuji Legendy Alfů. Po druhém pokračováním, mrknu i na jeho ostatní kusy, jistě budou také stát za povšimnutí.

lenkaknel
Azizi
Azizi 10.03.2015 v 11:49

Ahoj, za seba môžem doporučiť tieto fantasy a sci-fi knihy: http://www.databazeknih.cz/seznamy/azizi-1737/fantasy-sci-fi-1573

valir1
valir1 19.03.2015 v 15:14

Dobrý den,
Chtěla bych požádat, o nějaký tip na fantasy knížku, kterou jsem ještě nečetla.
Něco podobného jako Divergence, Vampýrská akademie, Percy Jackson, Hunger games, Harry Potter, Zavržený, Erebos, Loď mezi hvězdami atd.
Předem děkuji 

metthanich
metthanich 19.03.2015 v 15:22

Reaguji pozdě na první příspěvek, ale nejlepší co jsem ze žánru četl bylo Ritus a Sanctum od Heitze. Dnes už zle sehnatelné, ale perfektní čtení.

ritterqa
ritterqa 19.03.2015 v 15:45

http://www.databazeknih.cz/knihy/cisty-cisty-202019

Text příspěvku byl upraven 19.03.15 v 15:45


valir1
valir1 19.03.2015 v 15:50

Děkuji za tip. Tuhle knížku už jsem začala číst, ale moc mě to nebavilo, tak jsem přestala a poté jsem ji musela vrátit, ale jestli je dobrá tak ji skusím přelouskat. :)

ritterqa
ritterqa 19.03.2015 v 16:10

No všimla jsem si, že u knížky je dost komentářů, že se nelíbila, ale mě se teda líbí. :)

Ono je to těžké. Pokud tě to nebavilo, tak se do toho nenuť. Mě například nebaví Zeměploha, přestože je velmi vychvalovaná.

valir1
valir1 19.03.2015 v 16:14

Ne já jsem přečetla cca. 3 kapitoly. Kamarádka ale říkala, že si ji chce přečíst, tak jsem ji vrátila do knihovny. A čekám na její názor :)

ilonaM
ilonaM 19.03.2015 v 21:26

Metthanich- Od Heitze jsou úžasní Kolektoři a Jidášovi děti. Přečetla jsem je jedním dechem.

Flying-bird
Flying-bird 28.03.2015 v 19:14

Ahoj :)
Vím, že podobných diskuzí už tu je určitě hodně, ale chtěl bych trochu specifikovat, jakou knížku bych si asi představoval.
Líbí se mi například knížky -
od Nancy Farmerové (Moře trollů, Země stříbrných jablek, Blažené ostrovy)
od Michelle Paverové (Letopisy z hlubin věků)
od G.R.R. Martina (Snad ani nemusím psát co)
od Erin Hunterové (Survivors, Warrior Cats)
Některé ani nejsou fantasy, ale prostě bych si představoval něco dobrodružného s fantasy prvky. Mám rád, když jsou v příběhu zvířata (normální i fantasy, klidně i jako hlavní postavy), jsou tam časté popisy krajin, ale zas ne moc dlouhé. Je mi 15, skoro 16.
Původně jsem přemýšlel, že koupím od Michelle Paverové Ostrov Bohyně, ale potom jsem se dočetl, že další díl se plánuje jen jako e-book, což nechci.
Chtěl bych si ji koupit, takže aby byla pořád dostupná v knihkupectvích (možná radši něco novějšího, nemusí to být žádný bestseller)
Za případné návrhy předem děkuju :)

Text příspěvku byl upraven 28.03.15 v 19:17

Koka
Koka 10.04.2015 v 15:08

binysek, žel, nebyla jsi vyslyšena, naopak - Terja vložila svůj reklamní odkaz i do dalších diskusních vláken. Zajímalo by mě, jak se na to dívá majitel DK - vadí, nevadí? Někdy se mi totiž zdá, že my, uživatelé, bráníme některá psaná nebo zvyková pravidla DK a kromě toho, že si někoho pohněváme, neklidíme ani souhlas či solidárnost od provozovatele nejvyššího.

tenax
tenax 10.04.2015 v 15:14

Dámy, pláčete sice správně, ale na špatném hrobě :-), Dan těžko může sledovat všechna vlákna diskuzí, to by nedělal nic. jiného. Já jsem mu poslal SZ, tu si určitě přečte, tak potom uvidíme, co se stane.

tenax
tenax 10.04.2015 v 15:16

No vida, právě jsem obdržel odpověď "Díky moc, zablokováno". A je to.

Koka
Koka 10.04.2015 v 15:23

tenax, máš pravdu, adresný dotaz na Danielsona je v jednom, konkrétním případě jistě vhodnější. Ale ten dotaz a jeho případnou odpověď nebo takovouhle dnešní doslova akční reakci pak nevidí ostatní, kterým by dané téma také mohlo něco - v dobrém či zlém, jako varování - říct.
Hlavně že došlo k nápravě, díky!

Elleniel
Elleniel 27.04.2015 v 21:37

Ahoj, mám po nejake době opet chut na fantasy, ale u tohoto žánru více než u jiných mám velmi vysoké požadavky a nezaujme me jen tak neco. Doporucil by mi prosim někdo knizku jakkoliv obsahlou na způsob Eragona od Paoliniho (me nejoblibenejsi knihy vůbec, ze všech žánrů) nebo prvních dilů Hraničářova učně? (Ten mne taky slušně zaujal). Hledám knížku, co me po par stránkách vtahne do děje, ze se nebudu schopna odtrhnout a u níž se živě teleportuju do světa, v němž se příběh odehrává - mimo realny cas a prostor. Bojim se, ze co dokaze svět z Eragona uz zadna dalsi kniha nedokaze. Mam sanci něco podobneho najit? Budu vdecna za vase podněty, díky moc!! :)

pajonek
pajonek 27.04.2015 v 21:47

Elleniel cituji: ...mám velmi vysoké požadavky a nezaujme me jen tak neco.
Pokud to podpoříš tím, že nejlepší kniha je u tebe Eragon, tak to se ve scifi koukáš hodně nízko.....

Elleniel
Elleniel 27.04.2015 v 22:22

pajonek: Zaprvé bych chtěla upozornit na rozdíl mezi sci-fi a fantasy. O sci-fi zájem vážně nemám. Zadruhé - pročetla jsem celou vaši diskuzi a jak zde již bylo řečeno, každý má jiný názor. Pokud máš chuť se do někoho navážet, jen do mě, pokud je to tvůj způsob uspokojení. Lituji tě však, v mém případě se nebudeš bavit dlouho. Nebudu ti totiž v dohadování nápomocna, mám jiné zájmy. Jako třeba literaturu, kterou já považuji za zábavnou.

Pro ostatní: Stále se těším se na vaše tipy. Díky :)

pajonek
pajonek 27.04.2015 v 22:31

Tvůj názor ti vůbec neberu ....je mi to srdečně jedno, ale je potřeba uvádět věci na pravou míru
Eragon to není vyšší zájem ve FANTASY, to je tak akorát okresní přebor .....

Aiwa
Aiwa 28.04.2015 v 11:39

Ad Eragon a "vysoké požadavky" (které podle Elleniel zřejmě nenaplňuje Paní Bovary ani Ostře sledované vlaky - tímto nikomu neupírám právo na názor): doporučuji si přečíst komentáře k dané knize (DK, Goodreads, recenze apod.) - mne to od něj spolehlivě odradilo, takže očividně nejde jen o "pajonkův vkus", sci-fi vs fantasy se v nějaké diskuzi řešilo a stejně tady na oba žánry zůstal jeden "chlíveček". Šalamounsky to vyřešila wiki: "V anglosaském světě je však fantasy označení pro jakékoliv dílo fantastického žánru, které není science fiction". :-)

Osobně nejsem čtenář sci-fi a fantasy (výjimkou byla Divergence), ale dobré hodnocení v tomto žánru má Tolkien, Terry Pratchett, G. R. R. Martin, jedna 11 letá dívenka z mého okolí s oblibou čte knihy Ricka Riordana a Letopisy Narnie, které by zřejmě mohly odpovídat požadavkům

Text příspěvku byl upraven 28.04.15 v 11:41

Koka
Koka 28.04.2015 v 11:46

Vysoké požadavky a fantazy? Tak to tedy jednoznačně doporučuji Bulgakov: Mistr a Markétka, případně Bulgakov: Psí srdce, nebo též Bulgakov: Osudná vejce.
Elleniel, zkus vystoupit s toho kruhu dosavadní četby a třeba vyzkoušej i něco jiné, což ovšem je - to zaručuji! - úžasně fantaskní a hlavně čehož kvalita je několika generacemi čtenářů prověřena a potvrzena. Nejde o žádné módně tendenční spisky atutora, který by se byl vezl na vlně celosvětové poptávky. Třeba poznáš i jinou formu fantazie, neš doposud.

siena
siena 28.04.2015 v 13:47

Jestli tedy mohu vstoupit...Líbit se může komukoliv-cokoliv, myslím, že jsem na toto téma napsala už pár "rozhořčených" komentářů:)
Ovšem formulace"...mám velmi vysoké požadavky a nezaujme me jen tak neco...", to si tak trochu o tu pajonkovu reakci říká...A jak jsem už také vícekrát poznamenala, chce to číst i pár příspěvků dozadu a nereagovat vždy jen na ten poslední...

Text příspěvku byl upraven 28.04.15 v 13:49

Marwin
Marwin 28.04.2015 v 13:52

Hrdě se hlásím k tomu, že mnou čtené knihy jsou také na úrovni okresního přeboru.Paní Bovaryovou bych si tedy na pustý ostrov rozhodně nevzal a to ani tu knižní.
A jak pravil pan emeritní profesor: "Celý život jsem vystačil s Pinkasem!"

Plútarchos
Plútarchos 28.04.2015 v 14:50

"Každý má právo na MŮJ názor!" :-)

Aiwa
Aiwa 28.04.2015 v 16:23

Marwin: madam Bovary by stejně pláchla s prvním movitějším "Pátkem" a ani by k tomu nepotřebovala posun do fantasy žánru:-)

Ale ať zůstaneme u tématu vlákna. A já získám trochu insipirace pro objevení sci-fi/fantasy (pozn. požadavky nemám vysoké ani nízké, beru vše ;-)).

Jakou sci-fi či fantasy knihu byste si vzali na opuštěný ostrov?



Vložit příspěvek