Edice světový bestseller


Petula.N
Petula.N 02.06.2017 v 12:31

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Naias
Naias 02.06.2017 v 13:05

Bestsellery môžu byť strieborné, zlaté a platinové, závisí to od počtu predaných výtlačkov.

Petula.N
Petula.N 02.06.2017 v 13:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Naias
Naias 02.06.2017 v 13:52

Zaslúžia si ich. Best znamená najlepšie a sell predávať. Takže ak sa nejaká kniha mimoriadne dobre predáva, je to bestseller. S kvalitou tie nálepky nijak nesúvisia.

Petula.N
Petula.N 02.06.2017 v 14:13

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Naias
Naias 02.06.2017 v 14:16

Počet predaných výtlačkov nie je vec názoru.


Petula.N
Petula.N 02.06.2017 v 14:37

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Alienor
Alienor 02.06.2017 v 14:39

Ale nálepky bestseller nie sú udeľované za kvalitu, ale za počet predaných kusov. Na ocenenie kvality si musia kníhkupci vymyslieť iné nálepky.

siena
siena 02.06.2017 v 14:40

Petula.N, no, ale slovo bestseller znamená přesně to, co se vám, a zdá se že zcela marně, snaží oba uživatelé vysvětlit.

Petula.N
Petula.N 02.06.2017 v 14:41

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Petula.N
Petula.N 02.06.2017 v 14:45

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Alienor
Alienor 02.06.2017 v 14:49

Vzhľadom na vaše reakcie, že niektoré knihy si nálepku bestseller nezaslúžia, pretože nie sú kvalitné, sa vám ľudia snažia vysvetliť pojem bestseller. To nie je navážanie, ani urážanie, to je len pokus o vysvetlenie. Nerozumiem, prečo sa takto ostro ohrádzate.

Petula.N
Petula.N 02.06.2017 v 14:51

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 02.06.2017 v 14:57

Panenkoskákavá!!!! Není tady nějaký spisovatel, který by tuto grotesku dovedl zpracovat alespoň na 10 - 12 normostran?! Takový námět na satirickou povídku hned tak - autoři naši milení - nenajdete! Čtěte DK - je to studnice literárních motivů (a někdy žel - i septik) .

Alienor
Alienor 02.06.2017 v 15:00

Petula.N - Ja som pochopila váš názor, len ste ho, bohužiaľ, nešťastne formulovala.

Text příspěvku byl upraven 02.06.17 v 15:08

tester
tester 02.06.2017 v 18:26

Nálepky na mne nepůsobí. Je to jen obchodní strategie jak víc nahrabat na svoji hromadu a oproti tomu jsem imunní.

Marika Vanova
Marika Vanova 02.06.2017 v 21:00

Řeknu vám, že mi ty nálepky skoro vadí. Mně to nezajímá, že se to dobře prodává, já si to stejně nekoupím a půjčím v knihovně a taky to hyzdí obálky.

kapr
kapr 04.06.2017 v 08:46

Prodejnost, posuzovaná podle obecného vkusu může sice tu a tam něco naznačit, to nejlepší se doopravdy líbí úplně všem, ale ocenění jsou zpravidla nastavena tak, aby jimi mohly být výrobky označeny z reklamních důvodů, a byl tím jejich prodej dále podpořen. Takové ocenění u výrobku svědčí pouze o jeho větší než nulové prodejnosti, kterou lze dosáhnout už úspěchem u kterékoliv z obou polovin populace. Může samozřejmě právě jít o tu polovinu, ke které se každý chce počítat. ALE může jít samozřejmě také o tu druhou polovinu, ke které se nechce počítat nikdo. Protože obě poloviny jsou v populaci zastoupeny rovným dílem, nevypovídá samo o sobě takové označení, bez dalšího posouzení o nabízeném výrobku, produktu, vůbec nic o jeho vhodnosti právě pro vás.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.06.2017 v 09:16

Z wikipedie:
Bestseller (z anglického best sell - nejlepší prodávat) označuje knihu, která se stala velmi populární a která jde dobře na odbyt. V běžném kontextu označení bestseller nepředstavuje nějakou přesně definovanou úroveň prodeje, ani žádnou předpokládanou, nebo skutečnou odbornou, nebo literární kvalitu. Jednoduše označuje knihu populární, stejně tak jako slovo hit nebo šlágr označuje úspěšnou hudební skladbu.

Hranice počtu prodaných výtisků pro dosažení označení knihy jako bestseller se trvale snižuje. V Česku se v současné době (2011) za bestseller obvykle považuje kniha, které se prodalo více než 10 tisíc výtisků. Dříve bylo k dosažení označení bestseller nutné prodat několik desítek tisíc výtisků (30 tisíc a více).
Označení bestseller se obyčejně využívá v marketingu. Jakmile je to jen trochu možné, kniha se označí za bestseller a okamžitě se s tímto přídomkem znovu nabízí zákazníkům.

Když to vezmu tak kolem, ono má dost knih na to stát se bestsellerem. New York Times, Amazon atd. Když si vezmu kolik je v Americe lidí, tak je snadné toho dosáhnout. A nebudeme si lhát, potom se to i líp prodává v zemích, kde je časový rozdíl kvůli překladu. U nás tedy vychází v Ikaru a na DK se dají dohledat podle seznamu. Ale je spousta dalších knih, které to mají na obalu a na DK jsou hodnoceny třeba jenom 500x (třeba Návrh-Elle Kennedy). Nezdá se to jako dobře prodávána kniha dost lidem? No, jiným "dost lidem" jo. Jenom bych ignorovala informaci, že to jsou jenom kecy ke zvednutí prodeje a že to je lež. Nevím v rámci jakého žebříčku to je, ale stačí být na jedničce jeden (!) týden a máte bestseller. Když ten týden nevyjde nic lepšího, tak to asi nebude tak náročný pro dost knih...

kajka.w
kajka.w 12.08.2017 v 13:30

Edice světový bestseller - marketingový tah nebo opravdu stojí za přečtení?

V poslední době jsem přečetla několik takto populárních knih a pokaždé přišlo zklamání. Některé se četly lépe, některé hůře, ale rozhodně to není typ knížek, ke kterým bych se po čase vracela nebo mi něco daly. Kam se hrabou na starou klasiku. Má někdo opačný názor a doporučil by mi knihu, která by mě opravdu dokázala zaujmout?

Text příspěvku byl upraven 12.08.17 v 18:05

woodward
woodward 12.08.2017 v 13:33

Na to, jestli kniha stojí nebo nestojí za přečtení, člověk přijde jedině tehdy, když ji zkusí přečíst. Edice světový bestseller je docela určitě marketingový tah, ale o tom, jestli ty knihy, co v ní vyjdou stojí, nebo nestojí za přečtení, samotná skutečnost, že to jsou bestsellery, nic nevypovídá.

MarekG
MarekG 12.08.2017 v 13:49

Mě osobně také žádná kniha z této edice nezaujala tak, abych s ní byl unesený. Jako příklad udávám Dívku ve vlaku, která sice není špatná kniha, ale přídomky jako „Neodložitelná kniha, která vám nedá spát" si dle mého opravdu nezaslouží. Knihy z této edice považuji většinou za jednoduchou oddechovku určenou pro lidi, co moc nečtou, ne za převratná literární díla.

Text příspěvku byl upraven 12.08.17 v 13:53

Paulett199
Paulett199 12.08.2017 v 13:49

V 99,9% jsou to knihy pro nenáročné čtenáře se základním vzděláním, takže určitě jen marketingový tah.

Jacck
Jacck 12.08.2017 v 14:12

to že je něco světový bestseller neznamená, že je ta kniha dobrá a že tě nějak obohatí. Když jsem se na tu edici kouknul, tak obsahuje spoustu knih, které i tady na DK patří mezi nejčtenější, ale nenašel jsem v nich ani jedinou, kterou by člověk opravdu musel přečíst a něco mu dala. Většinou je to nenáročná oddechová literatura typu krimi, thrillery, fantasy, scifi, romány pro ženy, která slouží k únikům z reality.

Pokud chceš něco inteligentnějšího, co tě obohatí, ale současně je to trochu náročnější, tak zkus klasiku, která je prověřena časem. Doporučil bych třeba Zločin a trest, Annu Kareninu, Bídníky, 1984, Jméno růže atd.

Text příspěvku byl upraven 12.08.17 v 14:21

tester
tester 23.09.2017 v 15:20

To Jacck...OK.



Vložit příspěvek