Dopisování


loupeznice
loupeznice 09.07.2015 v 17:10

Zdravím všechny! (:

Je tu někde nějaký zbloudilý fanoušek dopisování? Miluji psaní a dostávání dopisů, tudíž hledám někoho, kdo by tuhle radost se mnou sdílel. Je mi 22 let a jsem fanouškem knih, přírody a občasné samoty.

Bacileus
Bacileus 09.07.2015 v 21:30

To je v tom dnešním přeassbukovaném světě docela sympatický koníček :)

Rafa-P
Rafa-P 10.07.2015 v 21:20

Kdybych neměl takovou averzi k naší České poště, tak bych do toho šel :o) A bohužel žádného vycvičeného holuba nemám :)

nightlybird
nightlybird 10.07.2015 v 23:42

Nejsi sám, kdo se při sousloví Česká pošta osype - dopisovat se ale dá i elektronicky, je to rychlejší, levnější a spolehlivější. A vyložení fajnšmekři mohou dokonce dopis napsat klasicky ručně, oskenovat to a vložit jako přílohu - je s tím ale víc práce.
Na druhou stranu si ale člověk zachová "rozumnou" míru soukromí a to v dnešní době není taky k zahození.

Azizi
Azizi 11.07.2015 v 12:57

Tak to ja som presný opak :D Síce dostávam listy, maily, správy rada, ale s odpisovaním je to u mňa katastrofa. Ale inak je to veľmi pekné, kedysi keď ešte nebol rozšírený internet, mobily som si dopisovala s jednou kamarátkou, mám na to pekné spomienky :)

newtory
newtory 11.07.2015 v 23:22

Kedysi som bol veľký fanúšik dopisovania, v podstate ním som aj dnes, ale žiaľ už len teoreticky. List, ako malý literárny útvar má jednoducho zvláštne čaro a mail ho nikdy nenahradí.


Posi
Posi 26.03.2017 v 19:37

Toto vlákno už je sice zaprášené, ale stále hledám někoho na dopisování dopisů. Je jedno co se říká a jaké možnosti dnes jsou. Dopisem hledíš do své duše a popisuješ jí ze všech stran. Poznáváš jí. Je pravda, že lidé zlenivěli. Musíš dopisu něco obětovat a to dnes bolí. Potkal jsem hodně lidí co nadšeně souhlasili, ale po prvním psaní, odeslání a čekání toho nechali. Je někdo kdo vytrvá........dík

dzejbi
dzejbi 09.04.2017 v 19:58

Také hledám, ale spíš někoho z mé věkové skupiny. Určitě by nebylo na škodu v dnešní uspěchané době trochu zpomalit a vzdát se na chvíli moderních technologií. Osobně jsem s ČP problém nikdy neměl.

martaska77
martaska77 12.06.2018 v 11:26

Ahoj Posi, já tvoji potřebu zcela chápu. Když člověk píše, dostává se ke slovu úplně jiná úroveň, která je na niterné úrovni a běžně nemá mnoho prostoru se projevit. Proto ráda píšu články, příběhy, pohádky, někdy básničky. Mám vždy obrovskou radost z toho projevení ale stále se mi nedaří nalézt někoho, kdo by si se mnou tuto "duchovní stravu" chtěl vyměňovat. Je to obrovská touha po sdílení něčeho, co je uvnitř nás a ve vnějším světě nemá mnoho příležitosti se realizovat. Dříve jsem psávala také raději perem a na papír, v poslední době jsem si však zvykla na klávesnici, protože je to mnohem rychlejší a dokážu tak běžící pocity a závany myšlenek popsat mnohem víc aniž by tomu můj škrabopis následně ubral :-) asi ti budu muset psát :-)

kaderabl
kaderabl 01.01.2019 v 22:06

Ahoj, někdo stále aktivní na dopisování? Hledám člověka jakéhokoliv věku a zájmů, možná spíše muže:). Výměna dopisů třeba jednou za dva měsíce, jak se bude chtít, pokud máte někdo záje, napište na mail:-). Lenka@septimtisk.cz.

Díky

Medunkavera
Medunkavera 07.01.2019 v 19:27

Je to jeden z těch teplých pocitů, které cítíte, kdy otevřete schránku a tam je dopis od kamarádky.
Nebo pohled: K vánocům, k velikonocům, k svátku, k narozeninám.. Nebo jen tak:
"Našla jsem nový pohled a posílám Ti ho do sbírky."
S jednou kamarádkou si píšeme už deset let. Ona je z Trutnova.
A píši si i s kamarádkou, se kterou bydlíme.. tak sto metrů od sebe
a často se vidíme. (Vždyť bydlíme v jedné čtvrti..)
Ale stejně si nenecháme ujít ten hezký pocit, kdy otevřeme schránku,
vypadne několik reklamních letáků, a mezi nimi i pohled.
Psané slovo je.. neumím to tak vyjádřit..
prostě Vám uvízne v paměti,
také si ho můžete znovu a znovu přečíst, že?
Cítíte, jak bylo tomu, kdo to psal..
Přemýšlet o něm..

Lector
Lector 07.01.2019 v 20:38

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

newtory
newtory 07.01.2019 v 20:50

Tiež som používal plniace pero. Je to mimoriadne povznášajúci pocit, písať rukou a ešte k tomu plniacim perom, ale asi pred piatimi rokmi som s tým prestal. A s písaním listov ešte skôr, asi pred desiatimi rokmi. Ako tak čítam tie príspevky, normálne mi to začína chýbať. Bolo to krásne a malo to svoje čaro. Človek zvažoval každé slovo a škrtal, písal vsuvky, menil poradie slov. Prepisoval niektoré slová s veľkým písmenom, aby niečo zdôraznil, rozpomínal sa na citáty, prepisoval poéziu, premýšľal nad oslovením. Keď som nepísal listy, v duchu som ich aspoň štylizoval. Dodnes mám slabosť pre staré pohľadnice a poštové známky.

Text příspěvku byl upraven 07.01.19 v 20:52

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 07.01.2019 v 21:48

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

bamba
bamba 07.01.2019 v 22:12

ja asi nie som dostatočne stará škola. Vôbec mi nevadí dostať list vo forme čitateľnej. Pochádzam z rodu, kde časť predkov mala dosť desivý rukopis - ja som ho vedela ako čítať, tak falšovať v prípade potreby do žiackej. Od momentu príchodu prvého počítača do domácnosti - spolu s ihličkovou tlačiarňou už písané písmo bolo používané iba na dovolenkách a do denníkov, ale nie v listoch. A ešte predtým sme mali písacie stroje - čiže najprv písací stroj /continental/ a až neskôr počítač.

Eicherik
Eicherik 07.01.2019 v 22:20

A používáte psací a nebo tiskací písmo?

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 07.01.2019 v 22:24

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

soarka
soarka 13.01.2019 v 20:20

Ahoj, taky bych si s někým ráda růčo dopisovala. Jestli budete mít zájem, tak mi napište vzkaz :-)

lenousak
lenousak 21.01.2019 v 16:34

Ahoj všem nadšencům psaného slova. To si jednou zabrouzdám na mém oblíbeném portálu do koutů o kterých jsem dosud neměla zdání a co mě tu mile nepřekvapí :-). Musela jsem si hned položit otázku - kdy jsem naposledy napsala někomu alespoň email, o několika větách? AU! Každý den sepisuji pracovní emaily, píšu krátké vzkazy na sociálních sítích nebo aplikacích s kamarády, když nevíme co říct, použijeme tečky nebo smajlíka. A teď jsem tady a zjistila jsem, že bych moc ráda našla někoho, s kým bych si mohla vyměnit pár vět. Teď bych se asi měla popsat, co mohu nabídnout. Ale ne. Pokud tě zaujaly moje řádky, budu ráda, když v soukromé zprávě najdu emailovou adresu, kdo by si těch pár vět, jednou za čas vyměnil. Těším se, L.

bamba
bamba 22.01.2019 v 19:59

ešte jedna maličkosť - mne zrušili najprv poštu pod nosom, v zápätí poštovú schránku /Wolker by musel asi presedlať na niečo iné/... no a keď som chcela kúpiť niekoľko známok - tak našinec nevie kam mám napľuť, nie je na čo sa dívať. Zlatý e-mail.

newtory
newtory 22.01.2019 v 21:55

Zo známkami by som to nevidel tak tragicky, vybrať by sa niečo dalo:
https://www.pofis.sk/katalog/produkty

bamba
bamba 22.01.2019 v 21:57

newtory - po zhliadnutí to vidím ešte o niečo tragickejšie.

newtory
newtory 22.01.2019 v 22:00

Skúste listovať, je tam 23 strán.

Eicherik
Eicherik 22.01.2019 v 22:09

U mě vítězí Papraď ostnatá. :-)

newtory
newtory 22.01.2019 v 22:24

Na ktorej je strane ?



Vložit příspěvek