Diplomovky, dotazníky, průzkumy...


intelektuálka
intelektuálka 23.03.2019 v 15:39

Kachorra - dotazník jsem odeslala.

Kachorra
Kachorra 23.03.2019 v 16:11

Děkuji :-)

niki-chan
niki-chan 24.03.2019 v 08:14

Vyplněno;)

kapr
kapr 24.03.2019 v 16:39

Neustále se to opakuje. Zvídavých duší vkládajících na DK odkazy na své dotazníky přibývá. Asi by všechny měly mít svůj společný šuplíček aby neplevelily volnou diskuzi, neboť o diskuzi v těchto případech nikdy nejde.
Jinak - vyplněno.

intelektuálka
intelektuálka 24.03.2019 v 17:33

Kachorra je od 06/2011 přispěvatelkou databáze, proto jí ráda pomohu ...
Mně spíše vadí ty reklamy, které na mne skáčou ze všech stran ...

Text příspěvku byl upraven 25.03.19 v 18:03

Naias

elfos
elfos 24.03.2019 v 19:18

Do tohoto šuplíčku přesouvám diskusní diplomovky - dotazníky - průzkumy a spol po nějaké době, kdy už nejsou tolik aktuální. Takový archivní šuplíček. :-)

Kachorra
Kachorra 24.03.2019 v 20:01

Dobrý večer, děkuji všem, kteří mi dotazník vyplnili. Omlouvám se, pokud mé "plevelení diskuse" někoho obtěžuje. Bohužel mě nenapadlo, kam jinam bych to mohla zařadit.

Koka
Koka 24.03.2019 v 20:04

A do šuplíčka "odpadkový koš s "plevelem nepříslušícím na DK" doporučuji okamžitě, hned při založení, přesouvat všechny ty různé požadavky, dotazníky a marketingové průzkumy, které zde nepatří - vůbec nejsou spjaté s knižním světem. Nechápu, proč ve vláknu "Diplomovky, dotazníky .... zůstal a nebyl smazaný průzkum o kvalitě potravin, a rovněž nechápu, proč se zde připustí tohle zde - zas průzkum o reklamě a hercích v ní.
To, že je někdo dlouholetým přispěvatelem DK, v mých očích ještě neomlouvá to, že používá databázi knih k nedatabázním a neknižním cílům. Anebo kdo je tady dlouho, může si dovolit to, co nováček nesmí?

Kachorra
Kachorra 24.03.2019 v 20:12

Dobrý večer, opravdu mě mrzí mé "provinění" - a přece i takováto věc může souviset s knihami. Vždyť pro každou seminární práci, bakalářku nebo diplomku je nutné používat kvalitní zdroje v podobě knih. Kam jinam se tedy obrátit o pomoc, pokud chci odevzdat kvalitní seminární práci?

Koka
Koka 24.03.2019 v 20:19

Kachorra - já o tom s vámi diskutovat nebudu. S podnětem na smazání jsem se obrátila na moderátory. A ti - jak vidím - už zcela rezignovali na slogan "... váš knižní svět", a ponechávají tady to, co sem nepatří. Proč, to vědí jen oni.
Já zas vím jiné: v životě jsem napsala desítky seminárních, ročníkových, diplomových a jiných prací - a ani u jediné jsem nepoužila žádný internetový dotazník. Proto mě nikdo nemůže tvrdit, že bez něj to nejde. Zdroje v podobě knih pro každou z prací totiž ležely v univerzitní knihovně. A troufám si tedy tvrdit, že "odevzdat kvalitní seminární práci" lze i bez toho, aniž by se knižní web zneužíval k marketingovému průzkumu reklamy, značkových potravin a pod. a pod.

Kachorra
Kachorra 24.03.2019 v 20:34

To jsem ráda, že si rozumíme, ani já nemám potřebu o tom s Vámi diskutovat. Dotazník vnímám jako dobrého pomocníka, který je pro některé obory dokonce klíčovým. Ale to je jen můj osobní názor. Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký večer.

Koka
Koka 25.03.2019 v 11:37

Kachorra - jistě, jistě, jen tak dál! Už tento "knižní svět" dospěl do takového stavu, že někdo natočí své video, udělá si na DK novou registraci a zviditelní se:
https://www.databazeknih.cz/uzivatele/jessicashopes-270085
Proti tomu je nějaký průzkum potravin opravdu nebo reklamy herců úplné nic.
Ale neměla bych si asi stěžovat, že? Přece jen - zmínit tady občas i nějakou tu literaturu ještě není ani zakázáno, dokonce ani zpoplatněno! Samozřejmě, jen do doby, kdy někdo rozhodne, zda vůbec jsou knihy na knižním webu klíčové (podobně jak ten váš klíčový obor) zda by neměly být nahrazeny výzkumem výzkumných dotazníků.

gladya
gladya 25.03.2019 v 14:59

Koka na jednu stranu s vámi souhlasím. Na zájmovém vebu by průzkumy netýkající se knih být nemusely. Ale moc to neřeším, beru to tak, že komu vadí, nevyjadřuje se.

Ještě jedna poznámka, Samozřejmě, lze napsat práci bez dotazníku. Ale některému typu prací a v některých oborech se dotazník používat může či dokonce musí. A proč nepomoci?

Text příspěvku byl upraven 25.03.19 v 15:01

Koka
Koka 25.03.2019 v 15:27

gladya - vy to berete tak, že "komu to vadí, nevyjadřuje se", já to beru tak, že komu to vadí, měl by to dát na srozuměnou. Jak jinak by se moderátoři dozvěděli, že někomu něco vadí, když by to bylo - jak radíte - procházeno mlčením? Když mi tady vadily stovky chyb v anotacích knih a opravila nebo nahlásila jsem je - to mi nikdo nenapsal, že "komu to vadí, nevyjadřuje se", že?
Ostatně - praxe ukázala, jak i vidíte - že o ponechání rozhodla moderátorka. Z čehož tedy usuzuji, že DK je už na tom tak špatně, že každé, ale opravdu každičké kliknutí je už pro ni vítané - ať se týká herců, reklamy, potravin, politiky, výzkumu, průzkumu. Jednoduše považuji to za ústup od proklamovaných ideí, které právě ta moderátorka tak často a tak vehementně hájí. Říká se tomu salámová metoda - tak dlouho se ukrajuje, až nakonec majiteli zbyde v rukou jen ten omaštěný provázek.

gladya
gladya 25.03.2019 v 17:08

Koka, nechci plevelit, tak naposledy. Ono je vadí a vadí.

Chyby v údajích o knížkách skutečně vadí ve smyslu škodí, to je jasné. Tam je bez debaty potřeba se ozvat. Tím se jednoznačně serveru i uživatelům prospěje.

Jak moc vadí diskuze, které neodpovídají tak docela knižnímu serveru je otázka. Jsou tady debaty o politice, z mého pohledu někdy divné hry, které ale většinou alespoň souvisejí s knížkami. Škodí to nějak serveru a uživatelům? Za mě moc ne, ale to je věc názoru. Řešením by bylo jasně oddělit tyhle diskuze od diskuzí o knížkách a autorech, třeba i tak, aby tak nevyskakovaly po kliknutí na diskuze, to je na zamyšlení pro moderátory.

Ozvala jsem se hlavně proto, že se mi zdálo, že chudák zakladatelka to odnesla až moc.

Text příspěvku byl upraven 25.03.19 v 17:29

Kachorra
Kachorra 25.03.2019 v 17:44

Děkuji za zastání, vážím si toho. :)

Lukasitch
Lukasitch 25.03.2019 v 17:58

Vyplněno ;)

Ježíši, kdo má jako čas tohle řešit? Vždyť je to jasně oddělený, je to ve Volné diskuzi. Pokud někdo netrpí nějakou obsesí a nemusí kliknout na vše, co se zde objeví, tak ho to přeci vůbec nemusí zajímat. Žádný místo to nezabírá, další slovní hra se sem ještě vejde, nebojte.
Beztak to za chvilku zmizí a už si na to nikdo ani nevzpomene, snad jen některým z toho zůstanou zlé sny =/ Proč někomu trochu nepomoct s dotazníkem?

Jossie
Jossie 27.03.2019 v 09:29

Také vyplněno a také nevidím nic divného na tom, že někdo použije dotazník k seminární práci. Co bych za to kdysi dala, když jsem použila dotazníky já - musela jsem mít papírové a výsledky nestály za nic.
Urážející reklama mě nenapadá, spíš mě některé vytáčejí k nepříčetnosti, jak jsou hloupé nebo mají hnusný popěvek.

Kachorra
Kachorra 27.03.2019 v 20:15

Ano, to je pravda a jsem ráda, že jsou dnes takové možnosti. Umím si představit, jak bylo probírání se tolika dotazníky a vypočítávání otravné :-)

Wardikcz
Wardikcz 29.03.2019 v 11:01

Zdravím všechny uživatele databázeknih.cz,

zrovna dodělávám diplomovou práci, která se zabývá tvorbou webové aplikace zaměřené na knihy. Moc by mi pomohlo, kdyby jste našli dvě minutky Vašeho času na vyplnění krátkého anonymního dotazníku (jen 13 otázek) na téma vyhledávání knih na internetu.
Navíc v rámci dotazníku můžete hlasovat pro databáziknih.cz, protože v jedné z otázek se zabývám využíváním nejpopulárnějších knižních databází.

Odkaz na dotazník: https://forms.gle/c2zqnakWRMEuVMsWA

Za každou odpověď předem děkuji ;-)

Athree
Athree 02.04.2019 v 01:21

Milé čtenářky,
dělám výzkum k mé bakalářské práci o tom, co nás v této skupině spojuje. A to jsou knihy. Konkrétně knižní obálky. Budu rád za jakékoliv vyplnění (čas vyplnění je cca 9 minut). Mám to orientované na ženy 35 - 50 let (nejvíce postrádám ženy 43 - 50 let). Pokud si uděláte chvíli čas, budu Vám opravdu vděčný a karma Vám to oplatí. Děkuji mnohokrát. :-)
https://www.survio.com/survey/d/N5A1S6D9T0U8W3D2B

PS: samozřejmě se omlouvám, vím, že toto téma by spíše mělo být v rámci volné diskuze u DP, BP a podobných prací. Jenomže když jsem tam minule vkládal ročníkovou práci, tak odezva byla minimální (o víkendu případně téma zruším, či případně požádám správce o smazání)

Přeji všem hezký týden :-)

Marylaa
Marylaa 02.04.2019 v 17:14

Chtěla jsem vyplnit, ale skončila jsem u otázky 14 (mohla bych napsat nanejvýš něco ve stylu "prostě proto")

mistrikova
mistrikova 02.04.2019 v 18:45

Dotazník jsem poctivě vyplnila a docela mě to bavilo se zamyslet nad grafikou knihy.
Věk 36 let :-)

Athree
Athree 02.04.2019 v 23:35

Marylla - děkuji Vám tedy alespoň za čas a snahu. :-)
mistrikova - díky moc! Jsem rád, že Vás to alespoň na chvíli zabavilo. Děkuji ještě jednou. :-)



Vložit příspěvek