Co vás na DK baví, poutá a přitahuje


TakySimona
TakySimona 04.12.2015 v 09:12

Používám DK jako první referenční zdroj a to nejen o knihách, které jsem ještě nečetla. Velmi často si dohledávám přesné tituly, jména autorů, nakladatelství atd. i u svých přečtených knih, když je potřebuju někde jinde odkázat. Baví mě i hravost, zasvěcenost a názorová blízkost některých diskusí. Když srovnám s už obrovskou FB skupinou Co čteme, funguje tu VĚTŠINOU taková vstřícná zpřízněnost.

Text příspěvku byl upraven 04.12.15 v 09:13

Hanzman
Hanzman 04.12.2015 v 14:34

Prvně jsem DK použival spíše jen na propagaci naších recenzí na Vlčí Boudě (vlcibouda.net). Čím jsem tady ovšem dýl, zjišťuji, že se tady nepohybuje tak velké spektrum komerčních vyžírků viz CSFD apod a chodí tady lidi co mají literaturu rádi...
Proto jsem DK začal aktivně použivat a jen teď marně vzpomínám co jsem za posledních 20 let všechno přečetl...

Koka
Koka 04.12.2015 v 18:44

Momentálně mě přitahuje to, že jsem si po cca půl dni nepřítomnosti DK otevřela a shledala, že řádkování textů je širší, než bývalo, a tedy i jejich čtení je mnohem komfortnější. MOC DĚKUJI - to je pro mé čtení, a tedy i vnímání obsahu, veliká pomoc!

tester
tester 04.12.2015 v 23:08

Komentáře, hodnocení atd. od uživatelů jsou inspirující. Objevuji se zde postřehy, úvahy a názory které by mně nikdy nenapadly. A to mne samozřejmě inspiruje k četbě některých knih. Kromě toho je zde vidět posun hodnocení knh v souvislosti s měnící se dobou. Pestrost a živost databáze nemá na českém internetu obdobu. To z mého hlediska.

nervy
nervy 04.12.2015 v 23:23

Já to tady miluju... tolik lidí, kteří ještě pořád čtou a mají vlastní názor (i když s nimi nemusím nutně souhlasit) - a komenty ke knihám? většinou paráda! Tady fakt některé komenty nasvědčují i tomu, že jejich autoři jsou skoro spisovatelé - nebo básníci, někdy hledám jen určitou knížku, pak tu ale uvíznu... a jsem za to ráda, (a pak si nakoupím další knihy v bazaru) :)))... Díky, Danielson, tenhle web je fakt dobrá práce! :)

studienka
studienka 05.12.2015 v 21:26

Ked som objavila zhruba pred rokom a pol DK skoro som odpadla, tolko mladych ludi cita a s velkym prehladom diskutuju o knihach. Super stranka, vzdy ked si chcem kupit knihu zajdem sem ku vam a precitam si diskusne prispevky a hodnotenia a velmi lahko sa potom zorientujem. Urcite nie som sama, ktora by sa rada podakovala za tuto webou stranku. :-)


Azizi
Azizi 06.12.2015 v 17:42

Už som to tu spomínala viac krát, že je DK ako vytvorená pre mňa (dizajnovo, funkčne, svojim smerovaním...). Páči sa mi, že je to web venovaný knihám, aj keď žiaľ nemám čas čítať toľko, ako by som rada. Som registrovaná aj na Goodreads, ale nevyhovuje mi to tam tak, ako tu. Objavila som tu kopu úžasných kníh, ku ktorých by som sa inak určite nedostala, prečítala som si množstvo zaujímavých komentárov, diskusií. Baví ma vypĺňať si rôzne zoznamy, či len tak náhodne preklikávať medzi knihami, štítkami, rebríčkami... A v neposlednom rade som tu spoznala aj pár veľmi milých ľudí :)

Text příspěvku byl upraven 06.12.15 v 17:43

Kiwisska
Kiwisska 07.12.2015 v 12:45

Můj původní záměr byl jen postupně si zmapovat vše, co jsem četla a získat nějakou inspiraci. To se povedlo na jedničku. Díky hodnocení a možnosti dávat komentáře jsem získala spousty užitečných tipů na knížky, o kterých jsem nikdy neslyšela a ani by mě nenapadlo si je přečíst. Diskuze zase pomohly, když jsem hledala odpovědi na mé dotazy.

Alix
Alix 11.12.2015 v 22:12

DK je pro mne taková malá závislost. Nejen, že jsem tady poznala spoustu dobrých lidí, získala jsem i přátele, se kterými bych se asi jinak nesetkala. Díky všem, kteří tady jsou, mám informace a názory o knihách, které sem ještě nečetla. Díky nim se mohu rozhodnout, jestli neznámou knihu číst, či ne? Jasně, že to není úplně přesné, ale to nevadí, pořád se učím. Se svými přáteli si mohu popovídat o čemkoliv a vždycky se na jejich zprávy těším. A pokud mne v diskuzi něco zamrzí, tak si řeknu, že nikdo není dokonalý.....

pavlinda
pavlinda 11.12.2015 v 22:46

Já se ztotožnˇuji s Alix-hlavně s první a poslední větou:-)

Mesič
Mesič 11.12.2015 v 22:51

Pro mě to začlo organizací kih, které jsem přečetla, pak diskuzemi a stále rozšiřuji a hledám nové funkce. Pře víc jak 10 lety jsem třeba měsíc hledala knihu, kterou bych si mohla přečíst, dnes mám v "seznamu chystám se číst" kolem 100 knih. Kolem mě moc lidí nečte, tak mi nemá kdo dobrou knihu doporučit a tady je to úplná pokladnice na vyhledávání. Pro některé lidi (ale ti tento příspěvek nikdy nebudou číst:-) je asi nepochopitelné strávit denně cca 20 minut na stránce jako je tato, ale pro mě je to již pravidlo, pročíst komentáře, podívat se co je nového, co se čte, zkusit uhodnout knihu, ke které postava hledá autora. Opravdu povedené stránky na kterých se pracuje a nejsou nechány osudu :-)

Alix
Alix 17.12.2015 v 19:18

Mesič, já osobně jsem ti za tvůj komentář vděčná, protože mne hodně potěšil ...



Vložit příspěvek