Bookfan sirotci


Hřibče
Hřibče 11.05.2014 v 13:11

Recenze na Krásné zítřky od K. Boo. Jedná se o zajímavou knihu, která rozhodně každého přiměje k zamyšlení.
http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/katherine-boo-krasne-zitrky-1656

Hřibče
Hřibče 23.05.2014 v 08:18

Recenze na takovou klasickou historickou romanci. :) Zajímalo by mě, zda ještě dnes někdo z vás čte historické romance, nebo si myslíte, že tomuto žánru v současném boomu erotických romancí už odzvonilo?
http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/johanna-lindsey-vasnivy-vztah-1708

Thanyss
Thanyss 23.05.2014 v 08:21

Hřibče, cíleně nečtu ani jeden z těch žánrů. Historická romance se mi snad do rukou ještě nedostala, ale přiznám se, že na pole erotických románů už jsem zabrousila s Alissou Nutting a její Tampou. A je fakt, že to se mi líbilo, i když to není ta erotická pohádka, kterými se to teď jen hemží.
http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/takova-lolita-naruby-1663

Text příspěvku byl upraven 23.05.14 v 08:21

Hřibče
Hřibče 23.05.2014 v 11:19

Děkuji Thanyss za odkaz, ráda si Tvou recenzi přečtu. Na tuto knihu už jsem četla pár názorů a Tvůj mě velmi zajímá. :) Taky jsem četla jednu erotickou romanci, i když tak trochu spíše omylem, protože jsem si pořádně nepřečetla, co to je. :) Upřímně jsem zvědavá, jak se tomuto žánru bude ještě dlouho dařit. Přijde mi úžasné, jak se chutě čtenářů mění. Není to tak dávno, co letěli upíři (ano, letí pořád, ale řekla bych, že už po nich není tak masivní poptávka) a teď letí erotický román. Co přijde potom? To si vůbec netroufám odhadnout. :)

Thanyss
Thanyss 23.05.2014 v 11:27

Úplně mi mluvíš z duše :) Ještě nesmíme zapomenout na severské krimi, které se pořád drží na výsluní čtenářské obliby.
Já se přiznávám, že od těch romancí mě drží předsudky. Vzpomínám si, že když mi bylo asi čtrnáct, dostal se mi do rukou dívčí román od Lanczové. Jednou stačilo, vážně. :) Možná proto tuhle literaturu nevyhledávám. Tampa proto pro mě byla tudíž takovým experimentem s mírně masochistickým podtextem. :)

Hřibče
Hřibče 23.05.2014 v 11:43

Já mám zase Lanczovou moc ráda. :) Líbí se mi, že jsou její romány takové ze života. To se například o erotických příbězích moc říct nedá. ;)


Thanyss
Thanyss 23.05.2014 v 11:51

Je pravda, že od svých pubertálních let jsem od ní nic nečetla, třeba bych v jejích knížkách dnes něco našla, co by se mi líbilo, ale v té záplavě knih, co chci přečíst, mi na Lanczovou prostě nějak nezbývá místečko. :) Ale na ty všemožné odstíny prostě nemám odvahu :)

Hřibče
Hřibče 23.05.2014 v 11:58

Nic si z toho nedělej, já taky ne. :D ;)

bokken
bokken 23.05.2014 v 17:41

Když už je řeč o těch trendech, jaký žánr či kniha teď letí, řídíte se nějak těmi trendy? Co mě týče například, tak to jde úplně mimo mě :)

MartinaF
MartinaF 23.05.2014 v 19:03

Mám pocit, že kam se podívám, všude vidím Young Adult. Možná to bude tím, že většina blogerů patří právě do této skupiny a je jim tak 18 - 20 let. Možná to je i dobou, protože když si vzpomenu na období, kdy jsem byla na střední, tento žánr jsem nečetla (a existoval vůbec?) a vyhledávala jsem knihy vyloženě pro dospělé.

Thanyss
Thanyss 23.05.2014 v 19:12

Trendy šly odjakživa mimo mě. Kolikrát se i přistihnu, jak nějakou knihu odmítám právě proto, že je všude masově vnucována potencionálnímu čtenáři až pod nos. Neříkám, že si občas nezkusím něco nového, ráda zabrousím téměř do každého žánru, ale raději si nechám knihu doporučit od lidí, jejichž úsudku důvěřuji než abych se bezhlavě vrhala do "módních" knih. Howgh. :)

Sklenička
Sklenička 23.05.2014 v 19:42

Trendy prakticky neřeším, vybírám si podle toho, jaké téma mě zrovna zajímá. Módní vlně jsem podlehla, když šel do kin Pán prstenů. Toho ovšem nelituji :-)

bokken
bokken 23.05.2014 v 23:22

Tak to máme s Thanyss hodně podobný přístup. Až na ten rozdíl, že já jsem se ještě nedostal k tomu, abych si někomu řekl o nějaké doporučení na knihu, protože jich je stále spousty a spousty, co si chci přečíst. Filmové trendy jako třeba Pán prstenů, ok, když se přes ně aspoň člověk dostane ke knize. u pána Prstenů to ještě šlo skousnout. Ale s tím mam osobně většinou negativní zkušenosti , viz seriál Game of Thrones, na ten když koukám, tak mě berou všichni čerti. Dosud vyšlé knihy Hry o trůny jsem měl přečtené ještě než se seriál vůbec začal točit, a to, co z toho udělali...škoda mluvit..

Ronin Roujin
Ronin Roujin 24.05.2014 v 11:44

Já se už pomalu bojím sáhnout po knize, kterou chválí zde nebo v čtenářské skupině na FB. Zatím to bylo téměř samé zklamání. Od Siročince, po Staříka, přes Aristokratku. ze zlodějky knih mám vyloženě strach.
Jediná výjimka byl dan Brown, kterého jsem si poslechl a shledal, že není tak hrozný, jak jsem se obával. Ale ani ne tak dobrý, abych si nějakou klihu opravdu přečetl. Ale do sluchátek na cestu mu dám šanci.

Azizi
Azizi 25.05.2014 v 14:01

Mňa tiež obvykle veľmi nelákajú tie najväčšie (viac či menej aktuálne) hity - cez Zlodejku kníh, Sirotčinec, Hvězdy nám nepřály, Hru o tróny, až po autorov detektíviek ako Stieg Larsson, Jeffery Deaver, Jo Nesbø, ktorí ma musím sa priznať, lákajú úplne najmenej. Ale ono je to tým, že tie knihy ma nelákajú hlavne už podľa ich obsahu, žánru...

Dana Browna mám rada.

kní
kní 25.05.2014 v 15:05

Taky mám takový blok - když něco moc frčí. Ovšem je tu nebezpečí, že člověk si tak sám vytvoří nepřekonatelný předsudek a zbaví se tím možnosti poznat opravdu obohacující literaturu. Já takhle cca 10 let "vzdorovala" Pratchettovi. Jak hloupé - to ode mě bylo, už naštěstí dnes vím...
Zlodějka knih je myslím opravdu mimořádná kniha, té se vyhnout se chyba. A Larssona bych do jednoho pytle s Nesbem neházela. Larsson - totiž nepsal detektivky.

kní
kní 25.05.2014 v 16:17

Tak u toho jsem ho neměla. A tak jsem zvesela začla Netopýrem - no ... (Harry Hole asi není moje krvná grupa... navíc se mi moc nelíbil překlad - jak tam v Austrálii ti drogoví dýleři a spol. mluvili spisovně...) Pak jsem dostala Lovce hlav - přečetla je - a řekla jsem si, že my dva - já a Jo - se asi míjíme...

Mermaida
Mermaida 25.05.2014 v 17:28

Tak jsem nad Bookfunem zlomila hůl a jsem tu :-)) Tak snad mě to tu mile překvapí a skončí rozčilování nad bookfunem..

Thanyss
Thanyss 25.05.2014 v 18:12

Srdečně vítáme :) Já jsem tu už skoro rok a jsem nadmíru spokojena :)

Mermaida
Mermaida 25.05.2014 v 18:19

Thanyss: - Děkuji :-))

bokken
bokken 25.05.2014 v 19:42

Chápu, že každý má jiný vkus, ale Hru o trůny můžu jedině doporučit, pokud jde o knihy. Já měl tu výhodu, že první díl se mi dostal do ruky před x lety, kdy o tom ještě nebylo takové povědomí. Beztak si myslím, že tu popularitu bohužel nejvíc vyšponoval seriál, ono je jednodušší se koukat než číst.

Kní, správný postřeh o tom předsudku, nevzpomenu si konkrétně u čeho to bylo, ale taky jsem se o tom z vlastní zkušenosti přesvědčil. I když ta nechuť ke všem těm objektům masové popularity se asi nezmění :)

Jennkie
Jennkie 28.05.2014 v 10:40

S Pratchettem jsem to měla stejné :-P Proto se bestsellerům tolik nevyhýbám... Beru to jako prověřenou literaturu, i když se masy čtenářů i občas mýlí :-D Jako třeba u Padesáti odstínů šedi :-P

Hřibče
Hřibče 28.05.2014 v 21:33

Jelikož to vypadá, že BF už nadobro odešel, rozhodla jsem se, že sem postupně přesunu většinu svých recenzí, které jsem měla na BF. Naštěstí jsem si je dřív prozřetelně zkopírovala. Nemám ráda, když se věci dublují, proto jsem čekala, až úplně zanikne. A teď už to konečně vypadá, že je po něm. :) (Já vím, je to trošku morbidní, ale opravdu mě to potěšilo.)

Hřibče
Hřibče 28.05.2014 v 21:59

První přesunutá vlaštovka: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/tomas-zarecky-15-minus-1742

Hřibče


Vložit příspěvek