Bazar - stává se vám to také??


Marylaa
Marylaa 08.06.2019 v 11:56

U te knížky, kterou prodejkyně nebyla schopna najít mě hlavně zarazilo, že psala, že jsem už druhý zájemce.
Abych přiště předešla nedorozumění, mám dotaz na prodejce: když v bazaru kliknu na "odpovědět na inzerát" automaticky je tam předepsaná zpráva "Zdravím, mám zájem o knihu: název cena + poštovné". Stačí Vám to tak, nebo k tomu očekáváte něco dalšího? Až do té podivné pražské epizody to tak vždycky stačilo, prodejce mi poslal číslo účtu já jemu svou adresu a bylo to.

siena
siena 08.06.2019 v 12:15

Marylaa, já od vás nečekám vůbec nic, proč také? Jestli to tedy byla otázka na mne, nějak jsem nepochopila. Mne jen zarazilo to vaše jednoznačné posouzení situace. Možná vás to překvapí, ale já mám s pražskými prodejci úplně normální zkušenosti, a domnívám se, že si to mohu dovolit napsat, neb jsem tu od nich již nakoupila nejednu knihu. Zkrátka, všude narazíte na různé podivnosti. Netuším, jestli ty mají nějaký zdroj v logice, ale nemyslím si, že na to má až tak fatální vliv geografie...To bylo celé...A ještě jednou, domnívám se, že i toto si mohu dovolit napsat, neb je snadno dohledatelné, že to nebyla má první zdejší reakce na podobné zevšeobecňování...

Text příspěvku byl upraven 08.06.19 v 12:19

Marylaa
Marylaa 08.06.2019 v 12:23

Nemyslela jsem tím, jestli něco očekáváte ode mně konkrétně, ale (ne vy konkrétně, ale prodejci obecně) prostě od zájemců o knihu.
Tímto se omlouvám všem Pražákům, kterých jsem se nějak někdy něčím dotkla.

siena
siena 08.06.2019 v 12:29

Já bych tedy možná příště počítala i s tím, že se někdo může přehlédnout, že si nedočte do konce, že zkrátka nemá zrovna svůj den, stát se může ledacos:) Důležité je, jestli jste se tedy nakonec domluvili, že žádanou knihu máte doma...

Janadvorackova
Janadvorackova 05.02.2020 v 21:16

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

reader.007
reader.007 05.02.2020 v 21:24

Janadvorackova: proč hned pakáž? Vy jste si nákup nikdy nerozmyslela? Stává se mi to občas a prostě takový "případ" hodím do archivu a zapomínám. Život je krátký na zlobení se nad takovými nesmysly...


Janadvorackova
Janadvorackova 06.02.2020 v 14:59

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

megan35
megan35 08.02.2020 v 21:53

Také už se mě to několikrát stalo,veliký zájem o knihu a pak nic.Ani zabučet neumí,tak si ty trotly po následné urgenci zablokuji a víc se o ně nezajímám,slušných obchodujících je tu naštěstí dost.

barbarera
barbarera 19.05.2020 v 11:28

Navrhuji opatření k řešení nespolejlivých kupujících - vytvořit stránku, kde by se zveřejňovali kupující, kteří při prodej selhali.

siena
siena 19.05.2020 v 11:33

barbarera, a co všechno se "schová" za selhání? Pokud vím, tak tu máme možnost hodnocení prodávajícího/kupujícího, je tu ověřený účet...

mariva
mariva 19.05.2020 v 11:34

Já myslím, že by stačilo vrátit do hodnocení možnost neutrálního ohodnocení a tam popsat problém s nakupujícím. Pokud se nepletu, teď, pokud obchod neproběhne, není ani možné dát negativní hodnocení.

siena
siena 19.05.2020 v 11:38

Už jsem dlouho nic nenakupovala, tak netuším, jestli lze nebo ne. Jestli ne, tak opravdu nevím, k čemu potom to hodnocení je.
Možnost neutrálního hodnocení mi přijde zbytečná. Buď jsem spokojená, nebo nejsem. A tak, či tak, popíšu a je na dalších, jestli ty mé argumenty se jim budou zdát relevantní, nebo ne.

Naias
Naias 19.05.2020 v 11:53

Mariva, tak to sa pletiete, pretože to je možné, práve som to skúsila.
A v nápovede sa píše: "Hodnotit můžete po uskutečnění obchodu, nebo pokud z obchodu sejde kvůli jednání protistrany. Např. když druhá strana nekomunikuje, nebo inzeruje knihu, kterou nemá apod.
Nelze dávat negativní hodnocení, když cena neodpovídá vašim představám."

Koka
Koka 19.05.2020 v 12:00

Nevím, co motivuje barbarera k tomu návrhu (ona to neupřesnila), ale tipuji, že to může být jev, s kterým jsem se zde také velice často setkala:
- že pořád víc a víc lidí "jakože" projeví zájem o vámi nabízenou knihu, vyžádají si i váš bankovní účet, požádají, ať jim uděláte rezervaci, vy v inzerátu označíte knihu jako rezervovanou (čím vlastně signalizujete jiným případným zájemcům, ať s vaší nabídkou nepočítají) ..... a pak se neděje dlouho dlouho nic. Předstíraný zájemce se neozve, peníze nezašle, na dotazy neodpoví - hlavně že "vyblokoval" vaší nabídku.
Viděla jsem to tolikrát, že to považuji za projev "konkurenčního boje" - a za špinavost.
A znovu opakuji - dát takovému člověku červený puntík - to nic neřeší, akorát si koledujete, že jej ze msty dá i on vám. Obyčejně stejně jde o falešného zájemce, který si jen právě založil na DK účet a nějaké vaše červené puntíky jsou mu ..... tam, víte kde.

Já jsem za poslední půlroku reagovala na cca 15 "jakože" poptávek - u 80 % z nich mi poptávající ani neodpověděla, nebo odpověděla, že o nabízenou knihu právě (!) nemá zájem, přitom vidím, že inzerát s poptávkou zde ponechává nadále. Každá moje snaha porozumět takovému jednání se setkává jenom s podezřením na nekalé počínání.

Text příspěvku byl upraven 19.05.20 v 12:02

mariva
mariva 19.05.2020 v 12:03

Je možné, že se pletu. Vycházela jsem z toho, že při dokončování obchodu se při ANO otevře hodnocení, při zadání NE se hodnocení neotevírá. Dávat negativní hodnocení za drobnosti mi přijde hodně tvrdé, tu možnost si nechávám při vyložených podvodech nebo nějakém hodně divném jednání. To neutrální mi přijde mírnější, třeba poslední případ - kupující napíše, že chce knihu poslat na dobírku, ale když požádám o adresu, už se neozve.

siena
siena 19.05.2020 v 12:07

Koka, ale potom ztrácí význam i nějaká speciální stránka s nimi.

Zdá se, že lidská mysl je velmi kreativní, bohužel. Lehce úsměvné mi potom přijdou ty komentáře, které tu kdysi s takovým halasem podporovaly zpoplatnění nabídek. Jak konečně tu bude Bazar pro posílání knih dál, ne pro překupníky a velkoprodejce...

Koka
Koka 19.05.2020 v 12:23

Že speciální stránka s poptávkami ztrácí význam, a asi i proto poptávky žádnou speci-stránku nemají, o tom jsem zde již myslím psala. Ale to jsou všechno jenom naše domněnky (jak by řekl Velký Šéf - fantazie), neboť jediný člověk, který by mohl a měl do věci zveřejňování Poptávek vnést jasno, o tom mlčí, i když zde byl několikrát "vyzván", nekolikrát požádán a několikrát prosen o vysvětlení. Jednoduše - necháva si za poptávkový inzerát platit stejně, jako za nabídkový, ale stejnou službu jim neposkytuje.

A jak sieně připadají "úsměvné" ty vzpomínky na zastánce zpoplatnění, kteří arugumentovali pročištěním Bazaru, mě zas připadají (stejně ironicky) úsměvné ty rozhořčené hlasy v zdejších diskuzích nad Evropskou unií, českou vládou, Ruskem, Amerikou, a nevím čím a kým vším ještě, přičemž přímo zde, pod nosem, se nám dějí špinavosti, na které bojovníci, varující třeba před nebezpečím uprchlíků, jenom shovívavě koukají. Jakoby si ani neuvědomovali, že ten rozklad morálky, hodnot, závaznosti daného slova, odpovědnosti za své jednání - ten je dávno zde, na DK je jako doma, není třeba se obávat, že by nám je sem někdo zavlekl.

Text příspěvku byl upraven 19.05.20 v 12:29

siena
siena 19.05.2020 v 12:43

Koka, já myslela stránku s těmi nepoctivými bazaristy. O Poptávkách snad ani nemá smysl psát, bych se jen opakovala... Nerozumím, proč, když už jsou inzeráty též zpoplatněné, nemohou být spolu s Nabídkami v rubrice Bazar.

A ad morálka a hodnoty, to je ještě větší škoda slov. Je opravdu zajímavé, na co se my Češi dokážeme "vymluvit"...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.11.2020 v 11:19

https://www.databazeknih.cz/uzivatele/fantasy-a-scifi-114961

Dnes jsem narazila na toto. A podobných je tady víc. Bohužel :(

Takže je úplně jedno, že jste poctivý a že občas prodáte nějakou knihu. Prostě jsou tady i profesionálové. V době, kdy jsou zavřené obchody je jim tady určitě mnohem lépe než po zbytek jiných let.

Evidentně to je v pořádku a dobrý návod, jak mohou lidé prodávat i v době, kdy jsou jejich kamenné prodejny zavřené ;)

A že na svém profilu nemáte mít právě tyhle informace v místě "o mě". S$!e pes! :D

A jede na dvou frontách? Hmmm..pardon, špatně jsem to pochopila, jede na mnohem více frontách...

Text příspěvku byl upraven 22.11.20 v 12:29

siena
siena 22.11.2020 v 11:22

Proč, bohužel. Bazar je zde placenou službou, tak proč by tu nemohli prodávat i "profesionálové". Účet byl založen v roce 2015, takže nerozumím spojitosti s dneškem. Naopak, na rozdíl od zdejších, přeprodejců, jsou podobné profily alespoň "transparentní". Je jen na mně, jestli si od nich knihu koupím, či nikoliv.

Text příspěvku byl upraven 22.11.20 v 11:40

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.11.2020 v 11:39

Omlouvám se, beru zpět. Jsem ráda, že to mám potvrzeno i od ostaních, že je to ok. Vlastně je to dobrá strategie, jak ušetřit. Nějaký malý prodejce si ani nemusí vytvářet svoje stránky, stačí mu účet na databázi, a už vesele podniká. Tímto se chci za předchozí zprávu omluvit. A poděkovat Sieně, že mi otevřela oči. A konečně jsme spolu na stejný vlně. V barazu je všechno ok ;)

siena
siena 22.11.2020 v 11:44

Já jen konstatuji daný stav, nic neříkám, jestli se cosi smí, či nesmí. A kdyby si někdo chtěl krátit čas s nedělní poobědní kávou, mohu doporučit vyhledat diskuze, které tu jsou z dob, kdy se zdejší bazar zpoplatňoval. Tedy, v té době, jen prodejní inzeráty... Bohužel, jak tu bývá zvykem, mnoho příspěvků je již smazáno, ale i tak je to celkem zajímavé čtení...

Text příspěvku byl upraven 22.11.20 v 11:45

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.11.2020 v 12:01

Sieno, a co občas napsat svůj názor místo konstatování, které zní jako váš názor? (Potom se z toho lze snadno vyvléct, že to bylo konstatování.)

Čili se omlouvám podruhé, že jsem vám na to zase skončila. Možná jsem naivní, ale alespoň mám svůj názor. Ale pokud se to i ostaním zdá v pořádku, začínám litovat, že nejsem podnikatel. Takových cest, jak ušetřit. Nechápu, proč toho nevyužívají i mnohem větší subjekty :(

Text příspěvku byl upraven 22.11.20 v 12:02

siena
siena 22.11.2020 v 12:28

Lenka.Vílka, myslím, že nemám problém napsat svůj názor. Dokonce za cenu velmi nevybíravých reakcí. Ale je to někde, kde to má, dle mého, nějaký smysl. Takže si své "občas" strčte za klobouk.

Znovu píši, je to zpoplatněná služba. Nevím, proč by tedy měl být někdo z té služby vyloučen. Jestli má smysl uvažovat v kategorii smí/nesmí. A na ty staré debaty jsem odkazovala mimo jiné, i proto, jak bylo tehdejší zpoplatnění hájeno, jaké argumenty se tehdy používaly a jak jsme byli, nás pár, "ukřičeni", že jakési "domácí" prodávání od "starších" uživatelů tu nemá mít nějaké jiné postavení, či dokonce snad, že by i poplatků mohlo být ušetřeno... Takže obchod, jako každý jiný...

Text příspěvku byl upraven 22.11.20 v 12:37

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 22.11.2020 v 12:55

Siena: proto jsem se omluvila za svou naivitu, že mi nedošlo, že je to tady vlastně ideální podnikání zadarmo.

Děkuji za první odstavec, který mi potvrdil mojí domněnku. Neustále mi tvrdíte, že neumím diskutovat a že jsem drzá a namyšlená. A když se na něco zeptám a chci vést diskusi, vlastně mi napíšete, že vám za diskusi nestojím. Tak to je vážně hodné tak zkušeného a dobrého diskutéra, za kterého se evidentně považujete :/

Ale popojedeme zpátky z tématu...

Čili doufám, že už tady nikdy nebudu číst, jak si někdo stěžuje...
Uživatel po prodeji nestáhne inzerát po prodeji. Proč by to dělal? Je to podnikatel, má přece víc kousků. Leč je to proti pravidlu "jedna kniha, jeden inzerát".

Nebo knihu nemá, leč inzerát u sebe stále má. Teď přece prodal všechny kousky a další naskladní až příští týden. Tak to nebude zbytečně mazat, ne? Logika!

Už se nikdy nebudu divit, že jsou tady knihy zbytečně drahé, aby vydírali čtenáře. Zrovna tenhle týden jsem udala knihu, za kterou tady chce někdo litr, protože je těžko k sehnání a já nejsem sv%^!ě. Jenom jsem špatný podnikatel :D

Už se nikdy nebudu divit, že je inzerát na jinou knihu, než kterou člověk nabízí. Třeba celou sérii pod prvním dílem nebo v jiném jazyku.

Nechápu spojitost mezi zpoplatněním bazaru a porušováním pravidel bazaru. Ale asi to budu brát tak, že když už si za něco platím, je to jako předplacení místa, kde si mohu hrát a dělat co chci. A to se vyplatí ;)

Text příspěvku byl upraven 22.11.20 v 13:00



Vložit příspěvek