Antikvariáty - špatné zkušenosti


Borja1
Borja1 20.10.2021 v 13:11

K Antikvariátu 11 musím říct že už tam také nenakupuji. Sice mají občas něco za dobrou cenu, někdy ale také něco předražené, přijde mi, že ceny střílejí od boku. Popis stavu knih je také dost pofidérní, někdy jsou knihy v horším stavu než je popsané. Jednání občas dobré, občas příšerné. Po poslední zkusšenosti, kdy mi neposlali přiobjednané knihy a po reklamaci jsem v telefonu slyšel druhou osobu, jak mě tituluje a povídá něco ve stylu ať si... víte co, jsem řekl dost.

Mourinka62
Mourinka62 20.10.2021 v 17:00

No moje první zkušenost, ale to byla také moje chyba,, objednala jsem si knihy dobírku a zapomněla, na, to, díky, náhlému vážnému onemocní člena mě rodiny,
Dnes, mi přišel e-mail od pana Cortes,ma, titul Judr. s výčtem poškození společnosti částka, 200 czk, to jsem uhradila a omluvila se, načež další e-mail a, dalších 200 czk. Tak jsem tam před chvílí volala, chtěla, jsem s panem mluvit. Vzal to arogantní pracovník, nepředstavil se nenechal mne na domluvit a, řekl pan Cortés nehodlá s lidmi mluvit, na, to je e-mail.Takže mají e-mail s, dokladem o uhrazení škody. Ano byla chyba, na mě straně, ale arogantní chování antikvariátu mne zarazilo. To je asi tak vše, co mohu dodat

anovana
anovana 24.10.2021 v 18:05

V e-shope antik-variat.cz nikdy viac! Jedna kniha prišla s hrozne špinavou oriezkou, "mapami" a doskami krivými od vlhka, plesnivá, hrozný smrad pliesne sa zo zásielky šíril už pri jej rozbaľovaní. Druhá kniha síce čistá, ale s roztrhnutou a hodne pokrčenou stranou. Tieto "detaily" v popise kníh spomenuté neboli, veď kto už by kupoval znehodnotené knihy, keď si ich za rovnakú cenu a v stave peknom môže kúpiť v inom antikvariate. Knihy boli odoslané až po mojej urgencii - jedenásty deň po obdržaní platby, a nie do piatich dní, ako na svojej webstránke píše podvodníčka, prevádzkovateľka e-shopu Vlasta Srpová z Karlovic.

pavel0043
pavel0043 17.04.2022 v 22:42

Dobrý den, zde už jsou asi příspěvky poněkud staršího data, ale je tady takřka výhradně zmiňován Antikvariát 11. Rád bych také přispěl svou zkušeností. Je to sice už asi rok a půl, kdy jsem ještě byl v Praze (studium) a ve volných chvílích jsem projížděl antikvariáty. Mám celkem široký záběr a přes server ,,muj-antikvariat.cz" jsem si porovnával ceny, kde se dá daná kniha koupit nejlevněji. V A11 jsem byl celkem cca 5 krát, vždy osobně (placení za zboží dopředu nerad praktikuji). Poprvé jsem byl opravdu překvapen, jak tam mají plno, nejenom knih, ale také lidí. Obrovský mumraj. Sdělil jsem e-mail i názvy knih, přesto hledání trochu trvalo. Cca po 10 minutách byla má kniha nalezena, načež jsem řekl, že jsem na webu zahlédl ještě nějaké knihy, o které bych měl zájem. Myslím, že to byl osobně pan Cortés, který mi řekl, že je lepší si příště knihy objednat dopředu, protože jsou opravdu vytížení. Ale i přesto mi řekl, ať tedy zkusím jednu z těch knih jmenovat a brzy mi ji našel. Za mě tudíž celkem dobrá zkušenost, i když jsem špatné reference na A11 zaznamenal i na jiných médiích. Ale jak říkám, vždy jsem si knihy vyzvedával osobně a platil za ně až na místě. Ostatní zaměstnanci mi přišli fajn, takže za mě bez problémů.

Nermal
Nermal 26.06.2022 v 13:08

K Antikvariátu 11 mám taky pár postřehů.

Pokud dlouho nemůžete sehnat nějakou knihu, v tomto antikvariátu máte nejvyšší šanci, že se tam časem objeví. Týká se to hlavně starších knížek, protože předpokládám, že hodně jich pochází z pozůstalostí a různých odkupů.

Jak už tady psali někteří uživatelé přede mnou, A11 je opravdu fabrikou na knihy. Při té spoustě knih, která jím prochází, se divím, že se dá vůbec udržet v chodu. Za to pana Cortése musím obdivovat.

Rovněž pokud hodnotím věcně jeho prodejní systém, reakce na objednávku bývá velice rychlá, často do 60 minut. Mám štěstí, že si můžu chodit pro knihy osobně, takže si je prohlédnu a nemusím si je vzít. Přiznávám, že to nevidí rádi, ale čas od času to skousnou. Na druhou stranu, že knihu nevezmu, se stává nejvýše tak v 5% případů, možná méně. Pokud chcete knihu v dobrém stavu, doporučuju si vybírat "výbornou originální vazbu" či "výbornou brož". (Tak mi to i osobně pan Cortés doporučil, když jsem namítal, že kniha má věnování.) U ostatních stavů knih najdete sem tam razítko, věnování, drobné ušpinění či trhliny. Některé knihy mohou mít i flíčky, atd., proto je dobré si je prohlédnout. U těch "výborných" by to nemělo být. Bohužel nemám zkušenost, jak to vypadá s posíláním poštou, tam si prohlédnout předem nic nejde.

Jinak dáma v rukavičkách, s paraplíčkem a pejskem by sem určitě chodit neměla. Ne že by zde byli nějací netvoři, ale opravdu tady nemají čas na zdržování - říct mail, zaplatit, odejít; toť vše. Eleganci a sametový přístup nechte za branou; ušetříte si rozčilení. Tady je jen základní komunikace bez příkras.
Za sebe můžu říct, že mi tento přístup nevadí a chodím sem rád. Zvykl jsem si a je fakt, že se takhle dá odbavit rychleji víc lidí.

A to ještě nemáte představu, kolik knih se tady rovnou vyřadí. Hledači knižních pokladů, jejichž titul nemá pro nikoho jiného cenu, by mohli vyprávět. Máte možnost zde vidět spoustu knih, které mívala vaše prababička ve skříni.

Závěrem bych poznamenal, že tento přístup, který se někomu zdá nepřijatelný, je veden spíše snahou o rychlé odsýpání obchodu bez zdržování a zbytečných diskuzí než zlým úmyslem majitele.

Každý si musí stanovit sám, co je ještě ochoten skousnout ve jménu získání své knihy.

Text příspěvku byl upraven 13.04.23 v 14:15

Silence69
Silence69 21.11.2022 v 16:00

Pokud si něco objednáte z antikvariátu pana Čejky, není vůbec jisté, že knihu také dostanete. Jde-li o vzácnější věc, pán zřejmě neodolá vyšší nabídce od někoho, komu jste titul vyfoukli, ač si původně zboží takto sám nacenil. Posléze následuje hra na mrtvého brouka, kdy na maily neodpovídá, telefon nezvedá a na SMS nereaguje. To, že porušuje vlastní obchodní podmínky jej zjevně nijak netrápí, ba naopak, beze slova vysvětlení člověka vesele ignoruje. Když ale vložíte do košíku běžný a dostupný kousek, je v zaslání čísla bankovního účtu velice rychlý. Sečteno podtrženo - v tomto antikvariátu, vedeného týpkem, který nemá ani špetku nějakého etickém vychování, si už nikdy nic neobjednám.


Calypso
Calypso 21.11.2022 v 16:17

Silence69: Pan Čejka je nechvalně proslulý přepálenými cenami a neetickým jednáním. Už je to více než deset let, co jsem měla tu čest, ale zážitek je to nezapomenutelný. Nikdy více.

Silence69
Silence69 07.12.2022 v 16:20

Calypso: Nabízený titul, o němž je řeč a který mi nikdy neodeslal, si pan Čejka sám nacenil na 170,- Kč. Krátce nato se objevil v nabídce dalšího majitele antikvariátu, pana Maděry, za cenu téměř padesátkrát vyšší a byl hned pryč. Takže alespoň vím, do jakých rukou kniha, jíž jsem si původně objednal já, za účelem dalšího prodeje putovala.

Text příspěvku byl upraven 07.12.22 v 16:23

Leon_Konzolista
Leon_Konzolista 28.01.2023 v 12:26

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

tomas7172
tomas7172 16.02.2023 v 14:44

Cortes z Antikvariátu 11 je histerický psychopat,buď historicky nebo toho času pod vlivem opiátů.
Bohužel,jinak si to nelze vysvětlit.
Jeho jednání je katastrofální,když mu přeskočí.

DominaCZ
DominaCZ 01.03.2023 v 12:38

Právě mi přišlo téměř 30 knih z Antikvariátu11 a vše v pohodě...akorát mě překvapily ceny jistých titulů co šly do tisíců u úplně bezvýznamných knih...

Text příspěvku byl upraven 01.03.23 v 12:39

azerbel
azerbel 28.03.2023 v 17:03

ANTIKWARIAT.CZ, Náměstí míru 47, Fryšták, 763 16 , ANTIKWARIAT1zavinacSEZNAM.CZ
Tento obchod na internetové adrese http://www.antikwariat.cz/ sice generuje objednávky ale jinak vůbec nekomunikuje. je zbytečné tam cokoliv objednávat a vůbec se jakkoliv tímto mrtvým subjektem zabývat.

Nermal
Nermal 28.03.2023 v 19:53

No, když se podíváte do Mapy.cz, zjistíte, že se na té adrese nachází nově otevřená Večerka U Štěpána.

reader.007
reader.007 30.03.2023 v 09:18

Nesouvisí to úplně s antikvariáty, nicméně podvody se na internetu při prodeji dějí a tak je dobré to sdílet pro minimalizaci škod.
Říkám zvlášť proto, že dle mé několik dní staré zkušenosti (naštěstí bez ztráty kytičky) to rozhodně zkouší dál...

https://www.mesec.cz/clanky/takto-vas-oberou-chtela-jsem-prodavat-na-bazaru-a-ozvali-se-mi-sami-podvodnici/

Text příspěvku byl upraven 30.03.23 v 09:18

luutha
luutha 11.04.2023 v 14:37

Špatnou zkušenost nemám a po přečtení recenzí na A11 se mu vyhýbám obloukem. Za sebe můžu doporučit Ant. Vinohradská. Sehnala jsem tam starou edici jedné knihy v AJ za pár šlupů a mají i webovky, kde si knihu můžete bezplatně zarezervovat.

Pavlaj
Pavlaj 10.05.2023 v 21:40

K diskuzi k Antikvariatu 11 přidám svou osobní zkušenost: při nákupu a osobním vyzvedávání většinou bez problémů, i když chování mají řeznického psa ("co lezete dovnitř, to jste neviděla ceduli" atd.). Zažila jsem ale taky osobně výkup knih, kdy se majitel choval jako naprostý arogantní a pošahaný idiot. Nakupuji tam jenom, když knížku nemají nikde jinde.

Xesox
Xesox 28.06.2023 v 23:25

A11 je loterie, ruská ruleta. Záleží na tom, který zaměstanec konkrétní knihu popisoval. Někdo je pečlivý, někdo flink. Někdy je výborný stav (1) opravdu na 1, někdy výborný stav je horší než pěkný stav (2). Někdy naopak kniha v pěkném stavu je ve výborném stavu. Bohužel se na tyto popisy nedá spolehnout. Jediné, co ale víte jistě, pokud je někde uveden slušný stav, tak je to už pouze na tzv. dočtení do MHD, případně na modrý kontejner. Slušný stav je opravdu jen o fous lepší než shit stav. Co mě štve naprosto nejvíc, že tento obchod je snad jediný antik v republice, který v drtivé většině (skoro nikdy) neuvádí, zdali kniha obsahuje vpisky, podtrhávání, věnování, podpisy majitele knihy, razítka, nálepky, vyřazené knihy z knihoven atd. Je-li v knize jakýkoliv zásah psacími potřebami či knihovní insignie, je to vždy kniha poškozená, i kdyby vypadala vazba jako nová. Taková kniha musí být označena jako poškozená a nemůže být nikdy hodnocena jako pěkná, neřkuli výborná. Bohužel, ale pracovníci jsou líní toto dělat. Prostě knihu čapnou a vizuálně bajvoko zhodnotí, bez ohledu na psacími potřebami poškozený vnitřek. Jsou líní i fotit, reálný stav z fotky poznat nejde. Fotky totiž kradou na webu, kdekoliv se dá - u konkurence, z bazarů, z knihoven, prostě všude. Nechal jsem se před nějakým čáskem unést a přesto, že jsem se zařekl, že tam již nenakoupím, tak jsem si objednal. Bohužel nikde jinde hledané tituly nebyly k dostání. Samozřejmě výborný stav knih byl max. pěkný. A samo v některé výborné i vpisky propiskou a zvýrazňovačem a jako bonus jeden knihovní exemplář. Tentokrát už nepodlehnu, tohle nebudu nikdy znovu absolvovat, i kdyby nějakou mnou hledanou knihu měli jako jediný obchod na zeměkouli. Radši si počkám, ono se to časem objeví stejně i jinde. Reklamovat tam nemá cenu, to je jako bavit se s chovancem ústavu pro choromyslné a ještě se připravit na exkluzivní zážitek ze spršky nadávek.

Text příspěvku byl upraven 28.06.23 v 23:30

Nermal
Nermal 02.07.2023 v 12:56

Já mám zkušenost, že výborný stav je vždy bez poškození vpisováním nebo razítky. Čím novější rok vydání, tím větší jistota, že kniha "se nestihla poškodit", ani nebyla vyřazena z knihovny. Nejhorší situace u podtrhávání bývá u učebnic, zejména různých kurzů, kdy si účastníci dělají vpisky rovnou do knížky.
Slušný stav bývá dosti často na vyhození, pokud si však nutně knihu potřebujete přečíst a není k mání, může to někomu stačit.
Jinak to chce trochu pokory - víte, do čeho jdete, víte, že se jedná vesměs o pozůstalostní knihy s důrazem na odborné knihy a beletrie je zde více méně odpad. Podle toho se zařídíte. Nějaké reklamace nemají cenu; u dražších knih bych si přijel osobně, knihu posoudil a případně ji vůbec nekoupil.

SophieK
SophieK 21.08.2023 v 19:29

Dá se reklamovat kniha z kamenného antikvariátu (Apokryf)? Koupila jsem si skoro novou knížku s razitky z knihovny a nevšimla jsem si, že má vytrženou poslední kapitolu. Vzhledově byla velice pěkná, ani nebyla podezřele levná.

unioneRacx
unioneRacx 03.10.2023 v 15:02

Mají na netu zdánlivě slušne ceny LP desek (už od 19 Kč) a da se tam něco objevit i pro zhýčkané sběratele, ale otázka je, kde to uchovávají, když píší, že v externím skladu, jako zřejmě většinu knih u nich nabízených. Aby to nebylo s nějakými mikroplisnemi. Nekdo mi říkal, že měli roky pronajaty roh starého nuselského pivovaru, to se teď bourá ci přestavuje, je to vidět i z tram naproti Fidlovačky. Sám jsem tam před pár lety několikrát zahledl jejich bílou dodavku, jak z ní či do ni tahali nejake bedny. Potok Botič je hned vedle, čili k vlhkosti a plísním není daleko. Dříve jsem kupoval dost vinylu i za 5 Kč, ještě na Andělu v té synagoze, to bude tak 2014. Věci, tituly, které už tehdy měly násobně větší hodnotu...Evidentně vinylum nerozuměli už tehdy, zřejmě dosud nerozumí - ale prostě chtěli je dělat, protože cítili nárůst zájmu o ně už v té době. Jinak Mgr. ci někdo píše i JUDr. Cortes je příbuzným toho zpěváka z 50s let, Cortes Rudolfa, ktery kraloval v éře před Gottem.Nema dodělané advokátní zk., kde ovšem většina zájemců vyletí, jsou obtížné, asi i víc než medicína, nebožtík "drsný brzdař kolotuk" Standa (nevim-kde-jsem-vzal-5-mega-na-byt-na-Barrandove) Gross, bývalý premiér, či senátor mladý Dienstbier, by mohli vyprávět, jak obtížné tyto zkoušky jsou...Pak jsem měl ještě nějaké méně lichotivé info od nebožtíka Honzy Badalce, což byl takový mobilní pochodující antikvariát, ale předčasné žel zemřel na něco se slinivkou na jaře 16 v LDN pod Pleší. Ten většinu antikvarniku znal a o některých nehovořil 2x lichotive. Čili zpět k tématu JC. Znám jej odjinud, z neantikvarniho prostředí, asi přes dekádu, s přestávkami a nikdy jsem pořádně nevěděl, co si o něm myslet. Dlouho mě přehlížel (ale ne, že by mi toto vadilo) a tržbu jsem mu neudělal za jedinou knihu. Kdysi nějaké ty LP u Anděla po 5 Kč. Radši nakoupím knihy jinde. Jestli ho to štve, nevím. Asi on o tom vi, že knihy kupuji jinde. Nejlépe dostávám od autorů. Ale o některé knihy, když osobně znám roky (dlouho, i 20-25 let) a poměrně slušně jejich autory, ani nestojím. Třeba jakási nedávná (a předlouho psaná) kniha "o vodě", která nedostala jistou cenu ML (ne, že by to bylo nějak směrodatné, ono ocenění), od jiste K. T.,me byvale skoro-sousedky z tzv. Bronxu, když vim od hodnověrných svědků, jak drsne kdysi vytezovala, ba az exploatovala jiste postarší tetiny někde na okraji republiky...Chtěl jsem po ní, aby se mě zastala, před lety, ve sporu s 1 ver.knihovnou, která mě poskodila. Aspoň tím, že by odmítla na nějaký čas tzv. autorské čtení, až se to vyresi. Nezastala se mě, dokonce se ani neobtezovala odpovědět na e-mail...a nebyla sama, že zavedených spisovatelů, jež jsem takto oslovil. Tož tak se nám pokrivili někteří spisovatele a antikvarnici. Stephen King se kdysi zastal Salmana R., v půli 90s. Salman tehdy v rozhovoru nadával na jistého R.Dahla, že prý "on je fasoun, který stojí napravo i od Hitlera". Vidíte - nedávno se stejný Salman (ale i další) zastal prave tohoto Dahla, spíše tedy jeho odkazu a brojil proti cenzurním zásahům do jeho děl. To by jeden nevymyslel. Ale to jsou všechno TOP osobnosti velkého formátu, toto zmínění 3 pánové, známé miliardám čtenářů, to není lokálně známá agentka K.T. s romanem o teplé vodě, či jak se ta bichle vlastně zove...

Text příspěvku byl upraven 03.10.23 v 15:22

novecento
novecento 23.02.2024 v 10:21

Varování. Špatné zkušenosti s Antikvariátem Avion v Liberci. Na jejich echopu koupíte za velké peníze plesnivé a zatuchlé knihy se slepenými stránkami. Když jsem jednu léty plesnivou knihu ze 379,- Kč poslal zpět. Dostal jsem úsměvnou odpověď:
Protože jste knihu poničil plísní, nemůžeme vám proplatit refundaci.
S pozdravem Veronika Soudková antikvariát Avion.
Tak Vážení: antikvariát Avion Liberec-echop ani náhodou!!!
P.S. tohle není pomsta, ale obyčejná realita(pro mně velice smutná) Petr.

siena
siena 23.02.2024 v 14:43

A zrovna jsem chtěla napsat, že včera jsem si vyzvedla knihu a byla "jako nová"... to mě mrzí, novecento.

reader.007
reader.007 23.02.2024 v 23:09

Taky se jich musím zastat - na plíseň v knihách jsem u nich ještě nenarazila a když jsem přišla vrátit knihu, kterou jsem kupovala přes e-shop a u které chyběly stránky, bez problémů peníze vrátili.

Argument "knihu JSTE poničil plísní" mi připadá zcestný, aby se plíseň rozjela, to chce minimálně týdny a já předpokládám, že vy jste reklamoval obratem, takže to vypadá z jejich strany jako holý nesmysl. Asi bych se obrátila spíš na jednatele.

Xesox
Xesox 08.03.2024 v 16:45

Cortes není JUDr., je Mgr. Tzn. rígo nemá. Pětiletý studijní program na legendárních právech v Plzni dělal krásných 11 let (1996-2007). Pokud si pamatuji, tak jeho diplomka byla na téma o nějaké hypotetické knihovně prvorepublikového advokáta. Čili v podstatě skoro neprávnické téma, kdy do právnického oboru vpašoval svoje celoživotní téma - knihy. To nakonec po té více než dekádě obhájil. Chvíli to zkoušel u zpívajícího advokáta Pečeného jako koncipient. Jenže, mám-li dobré info, vyletěl u advokátních zkoušek. Takže zhruba od toho roku +/- 2011 jede ten byznys s knihami. Nevím přesně od čeho odvozuje to číslo 11 v názvu, možná proto, že začínal v roce 2011. Možná proto, že první adresu kvelbu měl v Bělehradské 11. Možná proto, že mu studium práv trvalo 11 let. Možná všechny důvody dohromady. Ale určo není JUDr.

jardadr
jardadr 08.03.2024 v 21:05

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek