100 věcí, které by měl člověk přečíst, vidět a slyšet


pajonek
pajonek 29.12.2013 v 16:09

....číslo 84 a můj oblíbený spisovatel a jeho kniha
POLÁRNÍ STANICE /The Ice Station/
Matthew Reilly
Tým amerických vědců na opuštěné polární stanici v Antarktidě učinil úžasný objev. Našel "něco", co bylo nejméně sto milionů let pohřbeno ve vrstvě ledu. "Něco" je vyrobeno z kovu. Na místo je zaslán tým námořníků Spojených států, vedený tajemným důstojníkem Shane Schofieldem, aby vzácný objev zabezpečil pro svoji zem. Jednotka je dobře vycvičená, silná a neohrožená. Všichni muži by byli ochotni následovat svého vůdce až do pekla. Možná budou muset........

Matthew Reilly nám předkládá svižnou jízdu od začátku až do konce........
100 %

pajonek
pajonek 29.12.2013 v 16:12

....a že by tu bylo další číslo....je....85
Filmové okénko - vzpomínka
Vrátíme se do roku 1960 a podíváme na mladého lamače dívčích srdcí.....
Alain Delon, Maurice Ronet a žár peněz, kterému nelze odolat. Thriller natočený podle románu Patricie Highsmithové. Tom (Alain Delon) a Philippe (Maurice Ronet) na první pohled dva mladí muži, kteří si užívají život plnými doušky na italské reviéře. Ve skutečnosti je mezi nimi však nepřekonatelný rozdíl, postavení a moc, které člověku dávají peníze. Philippe může rozhazovat plnými hrstmi a Tom, nepříliš úspěšný herec, je závislý na tom, zda zůstane v Philippově přízni. Uzavřel totiž s Philippovým otcem obchod, má přivézt marnotratného syna zpátky domů do Ameriky a pak teprve dostane plnou výši odměny. Philippe dává Tomovi najevo, jak jím pohrdá a jak hluboký je mezi nimi rozdíl. Tom touží nejen po životě, který mu nebyl dán, ale i po Philippově dívce, což ho nakonec dovede k riskantnímu plánu.
Znalci už určitě ví o jaký původní román se jedná....
...s překrásnou muzikou od Nino Rota

pajonek
pajonek 29.12.2013 v 16:18

....a ještě jednou jdeme s číslem 86 do kina - dnes pro válečníky
.....vain tulevat, katsotaan potkaista pallot !!!!

....takhle nějak se asi provolávalo v předvečer vypuknutí války. Té kruté, zimní. V roce 1939, kdy Sovětský svaz napadl Finsko.
V roce 1989 natočil Pekka Parikka válečný, tříhodinový film TALVISOTA.Neznámý válečný klenot z finské kuchyně. Film, který byl natočen k 50letému výročí sovětsko-finské války si po celé tři hodiny drží vysoký standard. Všechny boje jsou zobrazeny naprosto realisticky. Nejnákladnější finský film všech dob.
.....možná dlouhé vyprávění, ale přesto jasných 100%

pajonek
pajonek 29.12.2013 v 16:21

.....ještě není kina dost?...koukám na číslo 87 a vidím
...až vás život omrzí, kupte si medvídka mývala

....bohužel nesehnal jsem mývala. Tak jsem si koupil provaz. A skobu....... a jdu na to !
Skoba už visí !!! .....a na ní televize. A v televizi jede ten nejsprávnější akční thriller, který v roce 1948 natočil sám velký
Alfred Hitchcock
PROVAZ /ROPE/

James Stewart, Farley Granger a John Dall vytvořili ústřední postavy v akcí nabitém thrilleru inspirovaném skutečnou událostí: případem Leopold a Loeb. Granger a Dall hrají dva kamarády, kteří uškrtí svého spolužáka jen tak, pro pocit vzrušení. Poté uspořádají honosnou párty pro rodinu a přátele oběti, při níž je tělo mrtvého nacpáno do kmene stromu sloužícího jako švédský stůl. Když vrazi stočí konverzaci na téma dokonalé vraždy, jejich bývalý učitel (Stewart) pojme podezření. V této Hitchcockově fascinující exkurzi do smrti zjistí profesor během jedné noci, jak brutálním způsobem přeměnili jeho studenti své akademické teorie v hrůzostrašnou realitu.


....a když si k tomu dáte další Hitchcockovu perlu VERTIGO - kurecpalec není co řešit !!!!!!!!!!!!

pajonek
pajonek 29.12.2013 v 16:26

...s číslem 88 přichází skvost
....dnes otevírám tajuplný šuplíček a vytahuji starou, dobrou detektivku
tentokrát šáhneme do Madarska. Tam kdysi dávno žil a byl - je to již dávno- spisovatel a režisér, Endre Andor Rodriguez.
Karel Volenský v roce 1941 vydal jeho detektivní román

RUDÝ ŠTÍR

Napínavý děj je umístěn do Stockholmu - pod maskou Rudého Štíra se skrývá nebezpečný zločinec, s nímž svádí stockholmská policie boj na život a smrt.
Rodriguez, jako režisér zládl mistrně rychlé střídání děje, stálého vzrušení a napětí /houstne s přibývajícími vraždami..../

Tohle je "brakový" detektivní skvost a zasloužil by ebook
Původně se samozřejmě děj odehrává v Londýně, ale protože román vyšel v okupaci, musel překladatel umístit děj do ne nepřátelské země !!!

pajonek
pajonek 29.12.2013 v 16:27

...to je rachot s číslem 89
....dnes vytáhneme z šuplíčku starou detektivku, mistra dokonalé vraždy, ještě dokonalejší detektivní šarády a nejdokonalejší záhady zamčeného pokoje.
V Čechách je, bohužel, John Dickson Carr neprávem opomíjen a vydáván velmi zřídka.
KLUB MASEK
Detektivní román ze série: Henri Bencolin

Děvče na této fotografii je slečna Odette Duchenová - vysvětloval Bencolin. Byla to dcera bývalého člena vlády. A nyní je nrtvá.Když ji viděli naposledy, vcházela do Museé Augustin. Ale nevyšla z něho.....

Henri Bencolin je „mefistofelský“ typ detektiva, Francouz. Ve většině příběhů je patrný hororový nádech a neproveditelné zločiny.
Bencolin byl stvořen v době Carrova mládí, kdy JDC studoval na vysoké škole. Bencolinova postava však nebyla nikdy zcela přesvědčivě vybudována - buď to byl ďábel ve večerním obleku nebo naopak slušný chlápek oblečený v tvídovém šatu.


pajonek
pajonek 29.12.2013 v 16:32

.....a blížíme se ke konci - číslo 90

....dnes otevírám jeden ze svých tajuplných šuplíčků a vytahuji poklad..........

James Hadley Chase
JÁ MU UKÁŽU
Hlavním hrdinou je americký novinář Dawson, který pracuje v zahraniční rubrice v Itálii. Hlavní zápleka příběhu začíná v ti chvili když do Říma přiléta dcera najitele NOVIN a Dawson jí má za ůkol chránit. To ale netuší že za nekolik neděl bude ona mrtvá. A on bude pověře její úmrtí vyšetřit. Vražda či neštastná náhoda. Těžké. Ale nasledně se nečekaně mezi podezřelé dostane i sám Dawson...
Jedno z mých prvních seznámení se skvělým Jamesem Hadley Chasem

pajonek
pajonek 29.12.2013 v 16:33

91 a šup do kina
Brilantní Charles Bronson, jak si ho asi nedovede představit.
X - 15 film z roku 1961
Dokumentární drama o testování experimentální kosmické lodi. Piloti i jejich manželky zakoušejí mnohá nebezpečí a psychická traumata.
V tomto dramatu připravují testovací piloti raketoplán X-15 na zkušební let v kalifornské poušti. Během testu ale vše nejde, jak by mělo, a jeden z pilotů tragicky umírá při záchraně ostatních. Snímek se soustředí zejména na profesní i soukromý život pilotů, ale věnuje také pozornost tehdy převratným kosmickým technologiím. Vůdcem pilotů je podplukovník Lee Brandon (kterého brilantním způsobem ztvárnil Charles Bronson), ve své první roli v celovečerním filmu se pak objevuje Mary Tyler Moore, a to jako jedna z manželek pilotů, které žijí ve stínu kariéry svých manželů. Snímek je z velké části historicky i technicky precizní. Už jen málokdo si dnes pamatuje, jaké nadšení vyvolával raketoplán X-15, když opustil zemskou atmosféru několik let před „plechovkami“ z projektu Mercury. Logičtější přístup na oběžnou dráhu Země ovšem znemožnilo spojení několika faktorů: naléhavost Kennedyho závodu dosáhnout jako první měsíce, ekonomické dopady války ve Vietnamu a opodstatněný strach z militarizace vesmíru. Snímek X-15 je mimo jiné cenným zástupcem nostalgie po raných 60. letech a nabízí vzácnou příležitost nahlédnout do zapomenuté kapitoly průzkumu vesmíru.

pajonek
pajonek 29.12.2013 v 16:35

..jak jinak, číslo 92 je tu
Po vypuknutí Mileniamánie je tu ne švédská, ale norská bomba.
Jo Nesbø

Znalci českých překladů knih Joa Nesbøho už měli možnost poznat dva hlavní hrdiny jeho příběhů. Téměř vyléčeného alkoholika-detektiva Harryho Holea a nejúspěšnějšího lovce hlav v celém Norsku Rogera Browna. Roger Brown měří pouhých 168 cm a tak by se dalo jeho počínání shrnout do ustáleného spojení „velké trable malého muže“. Co ztrácí Roger na svém vzrůstu doplňuje charismatem, velkou vilou, drahým autem a krásnou manželkou.
Norský režisér Morten Tyldum bravurně zvládá převést akcí nabitou knihu do filmu a to téměř bez znatelných ztrát. Naopak ve filmu vynikne severská záliba v černém humoru, kterou divák pocítí vždy, když mu začnou cukat koutky tam, kde je to nejméně vhodné.
LOVCI HLAV si nemohli přát lepší zpracování a na místě jsou obavy, jak bude v budoucnu vypadat americký remake.
Tyldum se nebojí bořit konvenční smýšlení, a brutální scény, kterých kniha nabízí přehršel, s radostí využívá i ve filmu k tvorbě akce, kterou se snaží zmírňovat již zmíněnou absurditou. Stále ale ví, co už by bylo moc a tak se nedostáváme do situace, z níž by byl cítit patos nebo naopak nezvládnutá brutalita.
Slogan o stoprocentním thrilleru rozhodně platí.

Text příspěvku byl upraven 29.12.13 v 17:36

pajonek
pajonek 29.12.2013 v 16:37

...číslo 93 a jedna z posledních návštěv kina
TOP SECRET !

....tohle je příspěvek "Přísně tajné" !!!!
Pro mnohé naprosto neznámé, o to víc skvělé! Parádní britská komedie TOP SECRET z roku 1984, kde září Val Kilmer, Lucy Gutteridge, Peter Cushing a další......
Snímek "TOP SECRET" staví americkou rockovou hvězdu Nicka Riverse proti obávanému východoněmeckému vrchnímu velitelství. Je to závod s časem, když se Nick spojí s Hillary Flammondovou, aby našli jejího otce ještě předtím, než vyrobí super zbraň - Polaris Mine. Všechny myslitelné vtipy se kupí na jedné hromadě, která zahrnuje takové věci jako podvodní salón se stylovou westernovou bitkou, setkání s Deja Vu, velitelem francouzského odboje a krávy v holinách...........
Naprosto skvělá parodie
- zkrátka "prdelačka, dělající si srandu z filmů "CASABLANCA, MODRÁ LAGUNA, VELKÝ ÚTĚK, ČARODĚJ ZE ZEMĚ OZ......."

pajonek
pajonek 29.12.2013 v 16:39

...číslo 94 jsem teprve zdolal
...před chvílí jsem dočetl další pecku a zase jsem se zasmál --Henry Kuttner je mezi odborníky jedním z nejváženějších klasiků science fiction a zde dokazuje, že byl mistrem i v notně odlehčeném pojetí žánru. Spolu s dobovou patinou jsou jeho humorné kreace jednoduše neodolatelné. ...
ROBOTI NEMAJÍ OCAS
Šestadvacátá kniha z řady Mistrovská díla science fiction. Setkejte se Gallowayem Gallegherem – geniálním vynálezcem a pijanem. Oprava – geniálním vynálezcem, když je opilý. Ovšem jediným Gallegherovým důvodem, proč vůbec něco vynalézat, jsou peníze. Na nákup alkoholu, pochopitelně. A v okamžiku, kdy je už úplně pod obraz, přebírá otěže podvědomí a vynález je na světě... Většinou. Není to samozřejmě zrovna spolehlivá pracovní metoda a výsledkem zpravidla nebývá vynález, jenž by se dal předem očekávat. Bohužel, aby se svérázný vědec vůbec dozvěděl, co to sestrojil a jak to vlastně funguje, musí se znovu dostat do nálady a celá věc se mnohdy ještě více komplikuje... K nemalé potěše klientů.

„Nejsem technik, až na případy, když jsem opilý. Jinak nepoznám rozdíl mezi elektronem a elektrodou, vím jen, že jedno není vidět. A pokud i někdy něco vím, většinou to zmotám. Zkrátka můj problém je sémantika.“
„Tvůj problém je, že jsi alkoholik.“


Mistrovská díla science fiction

pajonek
pajonek 29.12.2013 v 16:47

...s číslem 95 trošku odbočíme, dáme knihu pro opravdové fajnšmekry, zajímající se o Japonsko - tohle je skvost

KODŽIKI

Kronika dávného Japonska
Český překlad prvního dochovaného díla japonské literatury vychází u příležitosti 1300. výročí jeho původního vydání.
Vydává ExOriente, vázaná, 371 str., 270 Kč
Starojaponská kronika Kodžiki (v doslovném překladu Záznamy dávných událostí) je vůbec nejstarším dochovaným dílem japonské prózy. Poprvé byla údajně zveřejněna roku 712, její obsah a snad i její zápis je ale patrně starší. Kronika líčí dějiny Japonska od stvoření světa a japonských ostrovů až po konec vlády císařovny Suiko (r. 628). Je pro ni příznačná snaha o skloubení autochthonní starojaponské mytologie s veškerými dostupnými historickými záznamy i jejich soudobou interpretací. Jejím smyslem bylo mimo jiné vytvořit oficiální genealogii japonské císařské dynastie, která svůj původ odvozovala od bohyně slunce Ama Terasu. Měla také konkurovat čínským historickým análům i čínskému politickému vlivu, stejně jako šířícímu se buddhismu. Japonci pokládají nejstarší dochovaný rukopis kroniky Kodžiki za svůj národní poklad, jedná se však bezesporu i o jedno ze vzácných děl literatury světové. Kronika představuje jedinečný pramen pro poznání starojaponské mytologie, náboženských zvyklostí, způsobu života předbuddhistické společnosti a je samozřejmě rovněž nepostradatelným materiálem pro rekonstrukci skutečných raných japonských dějin. Mimoto v ní však nalezneme celou řadu starojaponských básní, patrně plodů staré ústní tradice.

pajonek
pajonek 29.12.2013 v 16:51

..a dáme si číslo 96 a s ním poslední film
....a jedeme dál - další pecka

...málokdy viděné - hvězda režisér, hvězda hudbební skladatel a neskutečných ŠEST světově proslulých herců. Kurecpalec co chcete víc?
V roce 1963 sesešla tahle skvělá "banda" u vynikajíciho kriminálního filmu. S troubou seděl slavný John Huston, hudbu složil Jerry Goldsmith a na plac kromě Dany Wynter, Clive Brooka, Gladys Cooper, Herberta Marshalla a dalších naskočilo těchto šest hvězd.
Tony Curtis, Kirk Douglas, Burt Lancaster, Robert Mitchum, Frank Sinatra, George C. Scott.
Když válečný veterán a nynější úspěšný spisovatel Adrian Messenger předá příteli z MI6 Anthony Gethrynovi seznam několika jmen s adresami a s prosbou, aby Anthony vypátral jejich osudy, policejní důstojník nemá ani tušení, jak nesnadný dostává úkol. Brzy poté spadne po výbuchu nálože letadlo s Messengerem na palubě do moře a umírající Adrian po sobě nechá jen částečnou stopu v podobě několika posledních slov vyřčených ve smrtelné agónii. Anthony zjišťuje, že na seznamu, jenž mu Adrian předal, jsou všechno jména válečných veteránů z Barmy, kteří v posledních několika letech zemřeli nešťastnou nehodou za většinou nevysvětlitelných okolností. Ve snaze vyřešit tuto záhadu tajemného masového vraha se proto pokusí vypátrat posledního žijícího ze seznamu. Ten se ovšem inspektorovi zapře a druhého dne je nalezen mrtvý v moři. Vraždy podle seznamu Adriana Messengera tím však ještě nekončí.
Seznam Adriana Messengera /The List of Adrian Messenger/

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 29.12.2013 v 17:00

Pajonku, díky moc za další tipy, jdu po některých hned kouknout :) Jen maličkost, 92 - Poslední oběť už tu byla a to jako číslo 8 :)

pajonek
pajonek 29.12.2013 v 17:05

97,97,97 je tady
OBLÍBENÝ .....ALE NEČTENÝ......NEHRANÝ .....ZAPOMENUTÝ ????????
Arsène Lupin
.....můj oblíbený
Arsène Lupin je literární hrdina, hlavní postava detektivních románů francouzského spisovatele Maurice Leblanca (1864-1941). Leblanc v něm vytvořil prototyp „lupiče-gentlemana“, který byl a je ve Francii velmi populární. Romány byly mnohokrát zfilmovány a na Leblanca navázali i další autoři.
Ve 20 detektivních románech z let 1907-1939 vytvořil Leblanc postavu geniálního lupiče-gentlemana, který své zločiny chápe jako hru s detektivem jako protihráčem – někdy je tímto protihráčem jeho současník Sherlock Holmes. Arsène Lupin navazuje na postavu Rocambola v románech P. A. Ponsona du Terrail (1829-1871). Leblancovou inspirací byl patrně také francouzský anarchista Marius Jacob, odsouzený 1905, i postavy zločinců v románech O. Mirabeau. Romány s Arsène Lupinem byly a jsou ve Francii velmi populární, byly mnohokrát přeloženy a zfilmovány a po válce v nich pokračovali další autoři (Boileau-Narcejac a další). "Vnuk" Arsene Lupina, Arsene Lupin III. byl hrdinou japonské mangy a později i anime.
Literatura
M. Leblanc, Tygří zuby. Brno: Zabloudil 1997
M. Leblanc, Hraběnka Cagliostrová. Praha: Svoboda 1993
M. Leblanc, Pomsta hraběnky Cagliostrové. Praha: Svoboda 1993
M. Leblanc, Druhá zpověď Arsèna Lupina. Praha: Ivo Železný 1992
M. Leblanc, Mimořádná dobrodružství Arsène Lupina. Praha: Interpress 1992
M. Leblanc, Zpověď Arsèna Lupina. Praha: Ivo Železný 1992
M. Leblanc, Dutá jehla. Praha: ELK 1991
M. Leblanc, Arsène Lupin kontra Herlock Sholmes. Praha: Albatros 1987
Boileau-Narcejac, Arsène Lupin přísahá.

pajonek
pajonek 29.12.2013 v 17:14

...a 98 a komiks
Jozef Schek

Jozef Babušek, známý spíše pod pseudonymem Jozef Schek (*3. září 1921 Bratislava) je slovenský výtvarník, především kreslíř, malíř a ilustrátor, který přispíval hlavně do časopisů Elektrón, Větrník (Pionýr) a Roháč. Kreslil krátké stripy, ale i rozsáhlé komixy s dobrodružnými a sci-fi náměty.

Před 2. světovou válkou vystudoval reálné gymnázium. Po jejím skončení se pokusil vystudovat vysokou školu zemědělskou v Bratislavě a v Brně. Po převratu v roce 1948 byl však pro své politické názory vyloučen. Poté nastoupil do Kovotechny Pieštany jako konstruktér a designér. Zde se například stal tvůrcem názvu a loga značky Calex. Toto zaměstnání opustil v roce 1960, kdy se začal živit pouze kreslením (především pro časopis Roháč) a zároveň studovat vysokou školu. Studium oboru církevní architektura dokončil v roce 1965.
české komiksy
Zajatec
Prázdniny u zřícené tvrze
Srub v Bílém údolí
Dárek pro klubovnu, Cesta za pokladem, Sázka
slovenské komiksy
Desiata planéta
Jožinko - dieťa svojich rodičov
Stretnutie v púšti
Posledná hodina
(kresba: Josef Schek podle povídky A. Clarka)
Zelená smrť
Cesta slepých vtákov
Runa Rider
Slnečné jazero
Včera, dnes, zajtra
Po stopách času
Návrat zo zajtrajška
Bol raz jeden domček
Kniha džungle

pajonek
pajonek 29.12.2013 v 17:37

Maruško, jsem starej /viz příspěvek 100/, zapomínám, všechno si píšu do deníčků, jenže jsem zapoměl, kde mám ty deníčky, tak se stalo, že jsem musel číslo 92 vyměnit .....

Text příspěvku byl upraven 29.12.13 v 18:23

pajonek
pajonek 29.12.2013 v 17:54

...a máme tady slavnostní předposlední číslo ....99
Četl jsem nedávno hodně dobrou knihu. Napsala ji Paullina Simons - Měděný jezdec
Emotivní román o osudové lásce, která vykvetla navzdory nelítostným poměrům v době německé blokády Leningradu.
V čase napadení Sovětského svazu Německem se seznámí a zamilují hrdinové tohoto románu: sedmnáctiletá zelenooká Taťána a o několik let starší nadporučík Alexandr, skrývající před NKVD svůj americký původ. Jejich láska musí překonávat strach z prozrazení, lidskou zášť, válečné trampoty a zejména hlad a utrpení během leningradské blokády. Houževnatá Táňa překoná všechny útrapy a nakonec se jí podaří uprchnout do Ameriky, Alexandrův osud zůstává otevřený.
Měděný jezdec z názvu knihy představuje jak sochu Petra I., symbol nepokořeného města, tak knihu Puškinových básní plnou ukrytých peněz, nezbytných pro útěk do svobodného světa. Autorka, Američanka narozená v Rusku, vytvořila příběh o lidské sounáležitosti i nenávisti, o věčné touze po volnosti, o lásce, která vyrůstá i na úhoru. Plasticky vykreslila vyhladovělý Leningrad, vojenské lazarety i těžké střety při pokusech o prolomení blokády. Román vynikne svým ojedinělým, žensky poutavým pohledem na období mnohokrát již literárně zpracované, pohledem z druhé strany.

...a samozřejmě další dvě pokračování

pajonek
pajonek 29.12.2013 v 18:01

100 tradá 100
VČERA, DNES A ZÍTRA

Včera bylo včera, dnes je dnes, ale na zítra / a pozítří a popozítří a popozí...../ by se měl člověk těšit a udělat si nějakou radost ..
.....a na co se těší starej , nemocnej pajonek - mám dva bypassy a umělej kyčelní kloub a koleno, bojuju s rakovinou prostaty, s cukrovkou, jsem napůl slepej, neslyším nic tiššího než startující letadlo, beru čtyřicet různých léků, z kterých jsem malátnej a mám vokna. Demence na postupu, mizernej krevní oběh, v rukách a nohách nemám cit. Už si nepamatuju,co tady vlastně dělám, a proto
.....a proto Vám všem přeji do roku 2014 hodně štěstíčka, lásky, pohodičky a pokud jsem někomu svým výběrem 99 kousků pohodových knih, filmů, komiksů či málo mp3 udělal radost.....budu se radovat i já - starej děda pajonek

MarieAnnaSarah
MarieAnnaSarah 29.12.2013 v 18:10

Pajonku, od toho máš nás mladé, co pozorně čteme tvé příspěvky, abychom ti deníčky našli :)

Též přeji krásný rok 2014 a ještě jednou moc děkuji za tipy, jsi zlatý :)

Text příspěvku byl upraven 29.12.13 v 18:12

Agi
Agi 29.12.2013 v 19:50

Pajonku, dobrá práca, palec hore.
Prajem Ti viac zdravia v Novom roku a ďakujem za kopec inšpirácií.

Viki9
Viki9 29.12.2013 v 22:50

Nevěřte mu :-D ... zdravíčko nezdrávíčko - ten starý brach nám všem dá "na prdel" ... tolik elánu, tolik zájmu o vše kolem, tolik nejrůznějších aktivit ... kam se na něj všichni hrabem ... ten nás tu utahá všechny :-)
a to je dobře, aspoň se můžeme těšit na další zajímavou stovku ...

keri.H
keri.H 30.12.2013 v 15:49

Velice děkuji za insipiraci, několik věcí jsem si z toho vybrala. :)

pajonek
pajonek 30.12.2013 v 22:26

....a když už jdu náhodou kolem, nebylo by na škodu přidat něco na čtení.
Dočetl jsem knihu
Schismatrix Plus od Bruce Sterlinga

Základní dílo kyberpunku s dalekosáhlým vlivem na pozdější vývoj science fiction. Poznejte svět Tvárných a Mechanistů, blízkou budoucnost, kdy se kolem planet Sluneční soustavy pohybují obří habitaty, které již dávno přerušily kontakty se zdevastovanou Zemí a bojují mezi sebou o rozhodující vliv ve vesmíru. Na jedné straně stojí Mechanisté, kyberneticky zdokonalení jedinci, a na druhé Tvární, geneticky vyšlechtění potomci humanismu. V sázce je budoucnost lidského odkazu…

...já dávám 100%, velká spokojenost!!!!! i protože v této knize je moje velmi oblíbená a vysoce ceněná povídka Roj - která vyšla kdysi i v Ikarii............

pajonek
pajonek 30.12.2013 v 22:28

....a jak jdu cestou zpátky, další kniha je tady:
Mrazivé dědictví
Romain Garnier
Na Severním pólu tají ledy a odhalí tak nacistickou ponorku. Když se o tom v Berlíně dozví starý profesor Manstein, vyděsí se; jako bývalý člen Ahnenerbe, nacistického ultra tajného výzkumného ústavu, totiž ví, že stroj v sobě skrývá smrtící tajemství. Kdo se k ní přiblíží, umírá. Manstein kontaktuje jednoho z bývalých studentů, Johna Ackroyda, mladého Američana, který je v Německu profesorem sanskrtu, aby mu pomohl rozluštit palubní deník, jejž z ponorky vyzvedli američtí vojáci. Popisuje se v něm strastiplná cesta nacistů až do Thule, kde měly pro Hitlera získat magický klíč k vítězství. Tam je posléze vyslán i John, s pomocí Dafné, mladé vědkyně, se vydá po stopách neblahého „muže v zelených rukavicích", nebezpečného tibetského mnicha, okultního Hitlerova rádce, který měl Führerovi odhalit tajemství nesmrtelnosti…

Kniha přesně pro mne........třeba jiného nezaujme



Vložit příspěvek