Účelově zkreslené hodnocení knih


Eicherik
Eicherik 08.05.2021 v 13:27

vas: Mohu se zeptat, když Vás mám tady na drátě, na Vaši knihu Vetřelci dávnověku, která nikdy nevyšla? Chystalo se její vydání? Je hodně odlišná od Vaší knihy Záhadná zoologie? Děkuji za odpověď. :-)

vas
vas 08.05.2021 v 13:34

Zdravím Eicheriku. V nakladatelství XYZ už byla kniha nachystaná, ale nakonec redaktoři dali přednost Záhadné zoologii, což mě dost udivilo. Rukopis Vetřelců dávnověku (to je velmi nešťastný název) neboli lépe "kryptozoologické encyklopedie" se mi tak vrátil a teď už je kniha připravená k vydání v nakladatelství Regia. Vyjde to (jak doufám) asi pod názvem Lexikon příšer.

Eicherik
Eicherik 08.05.2021 v 13:37

vas: Děkuji za odpověď. Knihu si pohlídám. :-)

vas
vas 08.05.2021 v 13:37

Teď, ale dělám to, co se nemá. Začal jsem s ofenzivní reklamou na zakázaných místech DK.

PanPredseda
PanPredseda 08.05.2021 v 14:50

Teď ale skutečně děláte, co se nemá. Nadužíváte čárky. ;-)

vas
vas 08.05.2021 v 14:56

Jak napsal jeden kritik na DK: "...ale za ty chyby by se měl pan magistr stydět."


encyklopedie
encyklopedie 20.05.2021 v 09:52

...... zkreslené hodnocení? .... stačí se podívat na zdejší žebříčky a projet hodnocení dobrých knih....mě v poslední době zarazila jedna čtenářka ..... jak se může někdo přihlásit , vhodit knihu do odpadu a více se tady neukázat ..... kdyby se jednalo o nějaký román - budiž .....
https://www.databazeknih.cz/uzivatele/filokatapus-284359
Jednou na dk, jedna kniha....opravdu přečtená?
....vhozená do odpadu ..... a to musel být nějaký záměr, normální čtenář/ka nedá Burianovu knihu do odpadu
Nedá se ani napsat mínění, které o této "slečně" mám.....

Hana H.
Hana H. 21.05.2021 v 18:19

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

SputnikV
SputnikV 26.05.2021 v 16:44

encyklopedie - já ji chápu, získala knihu a hrůza.. obrázky se nepohybují nemluví, neřvou.... snad se to proboha nemělo číst a prohlížet???

jen dodám, můj syn (13)takto reaguje na černobílé filmy...takže moc dobrých českých komedií nemá šanci poznat.

Text příspěvku byl upraven 26.05.21 v 16:46

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.06.2021 v 11:59

Myslím, že není šťastná změna k možnosti psaní komentářů. Prostě někdo, kdo je tady nový, kvůli jedné konkrétní knize, ohodnotí jiné knihy, buď je četl nebo nečetl, aby mohl napsat komentář. Takže kdo chce napsat nenávistný komentář, třeba aby ublížil knize, ublíží dvacet dalším. Nebo chce pomoct kamarádovi, (ne)pomůže dalším dvaceti.
Ano, logiku to má. Má, má ;)

encyklopedie
encyklopedie 04.06.2021 v 12:04

Lenko, jaká je změna v psaní komentářů? Nic jsem nepocítil, dokonce mi komentář ani žádný chytrý moderátor nepřehodil do diskuze....
...jestli to ale není tím, že žádné komentáře nepíšu....
:-) :-) :-) :-) :-)

siena
siena 04.06.2021 v 12:15

No, je to výsledek zde stále dokola omílaného znehodnocování/vylepšování hodnocení... aneb, tak dlouho se s odpuštěním remcá, až se začne opět nanovo...

Text příspěvku byl upraven 04.06.21 v 12:16

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.06.2021 v 12:19

Encyklopedie: přečti si novinky na webu. Tebe se to netýká, ale kdyby sis chtěl udělat nový profil :O tak už týká ;)
(A píšu to i v druhé větě, "když je tady někdo nový"...)

Text příspěvku byl upraven 04.06.21 v 12:20

knih-o-mol
knih-o-mol 04.06.2021 v 12:24

Hodnoceni hvezdickami je vzdy subjektivni, lepsi je precist si komentare, ktere vypovidaji mnohem lepe a muzete se podivat co komentator cte a jak to hodnoti. Zebricky na zaklade scitani a proˇerovani hodnoceni jsou nesmyslne. Drive zminovany Cirkus mel tak bajecne komentare, ze po jejich precteni si uvedenou knihu poridi pouze jedinec, ktery si knihu plnym pravem zaslouzi.

Mimochodem pan predseda knihu deklaroval poridit a ohodnotit a nic.

Text příspěvku byl upraven 04.06.21 v 12:31

PanPredseda
PanPredseda 04.06.2021 v 12:29

Ad knih-o-mol: Já nesmím nic říkat...

PanPredseda
PanPredseda 04.06.2021 v 12:52

Z oné novinky jsem zklamán. Souhlasím s Lenkou, že ten, kdo sem jde "jen" hodnotit knihy, které přečetl, komentovat je a diskutovat (nejen) o nich, má menší motivaci, než ten, kdo sem jde za nějakým "vyšším" účelem. Vím to z vlastní zkušenosti. ;-)

encyklopedie
encyklopedie 04.06.2021 v 14:40

Předsedo.....co je to ten "nějaký vyšší účel"? Pořád se rád přiučím...i když jsem to tady vlastně "pomáhal zakládat"....jako jeden z prvních

PanPredseda
PanPredseda 04.06.2021 v 14:49

"Vyšší" jsem dal záměrně do uvozovek, protože ten účel může být klidně zištný. (Možná jsem mohl použít raději sousloví "určitý záměr".)
Já osobně jsem si založil uživatelský účet proto, abych jako odpad ohodnotil povídku Roberta Pocha Hrůzný Věštec a upozornil na to, že se jedná o plagiát Lovecraftovy povídky.
Je můj případ skutečně vyšším účelem (hledáním pravdy), nebo jde o mou zistnošt, protože pana Pocha (ač jsme si nikdy osobně nesetkali) nemám rád?

ijcro
ijcro 04.06.2021 v 16:23

@PanPredseda:
Každý sem na DK chodí s nějakým záměrem...
Nejsem si jist, jestli najdete jen jednu pravdu :(

PanPredseda
PanPredseda 04.06.2021 v 17:14

Ad ijcro:
Těch pravd je... (třeba ta, podle které jsem duševně nemocný ;-))
Pro DK by bylo nejlepší, kdyby se ten záměr, proč sem uživatelé jdou a registrují se, se co nejvíce blížil zájmu o knihy a byl co nejvíce vzdálen tomu, že takový uživatel chce jen vychválit jednu knihu, případně knihy jednoho autora, obzvlášť když ty knihy ve skutečnosti moc chvály nezaslouší. (Nebo naopak nějaké knihy pohanět atd., ale myslím, že si rozumíme.)
U mne, jak vidno, původní záměr takový nebyl, ale snad jsem se nějak přetavil, má ocel se zakalila a stal se ze mne lepší uživatel DK. (Ale to by měli v prvé řadě posoudit jiní.)
Co mne opravdu mrzí, je to, že nově zavedené omezení bude podle mne nejvíc odrazující pro ty, co čtou méně (a ty by bylo lepší ke čtení přitáhnout a ne je odradit) a zvlášť pak pro uživatele v dětském věku. Jestli to žije v dětském koutku nevím, dospělým je tam vstup zakázán, ale do soutěže Uhodni dětskou knihu přispívá i uživatelka - dítě (a kdoví, možná jich tam nakukuje víc).
---
V tomto mém příspěvku je skryta narážka na jednu knihu. Schválně, kdo uhodne její název.

Koka
Koka 05.06.2021 v 12:04

PanPredseda, pro moji generaci není těžké uhodnout knihu zmiňovanou v narážce:
https://www.databazeknih.cz/knihy/jak-se-kalila-ocel-76208

A ještě něco: přemlouvat vás nebudu, ale za ty roky, co jsem na DK, a díky pozornému sledování a analyzování zdejších trendů - přibývání nově zaregistrovaných "starých" a díky stylu myšlení snadno rozpoznatelných "firem", aktivity nově oživených - dávno zaregistrovaných jmen lidí, co byli celá léta neaktivní, a najednou plodí 5 - 10 příspěvků denně, sledování "pohybu" v Bazaru (když 7 let registrovaná čtenářka se 7 let prázdným profilem si najednou, jednoho hezkého květnového dne roku 21 přidá do přečtených knih 25 náhodně vybraných titulů, 22 z nich ohodnotí, jen aby působila důvěryhodněji - jako vášnivá čtenářka a hned začne být aktivní v bazaru) atd. atd. - zkrátka o ušlechtilosti záměrů mnoha mnoha zdejších účastníků, pokud jde o zájem o literaturu, jazyk, národní kulturu, myšlenky, rozšíření vědomostí atd. atd. - jsem už totálně skeptická.
Tolik lidí se už tady vyvrbilo jako šmejdi, že bych to byla na knižním webu nikdy nečekala. Ale pak - po každém zklamání - si vždy zas řeknu: copak knižní web je "něco lepšího", než celá společnost, plná lží, podfuků, chytračení, zákulisných pomluv, machinací .... ?!
Nakonec mi přijde, že nějaká skrytá či placená reklama je - ve srovnání s tím, že se zde grupují neonacistické party, pro které DK slouží jako seznamka a komunikační kanál, že zde působí sofistikovaně propracované sítě překupníků, že zde kdokoliv může "vlítnout", někoho pomluvit, urazit, poškodit, a to "nejhorší", co se mu za to stane, je smazání jednoho z jeho mnoha mnoha profilů - jako úplná prkotina.
A bude hůř ...

PanPredseda
PanPredseda 05.06.2021 v 13:27

Ad Koka:
Knihu jste trefila.
A také jste trefila mne: "aktivity nově oživených - dávno zaregistrovaných jmen lidí, co byli celá léta neaktivní, a najednou plodí 5 - 10 příspěvků denně" :-)
Ale teď vážně: zabrání nově zavedené omezení něčemu z toho, co jste popsala?

Koka
Koka 05.06.2021 v 15:25

Ad PP: Ne, nezabrání, a právě proto nově zavedená "omezení" považuji za plácnutí do vody a za pouze gesto, které má uspokojit některé remcaly a prokázat, že provozovatel "něco s tím dělá". Dokud se nezmění morální (MORÁLNÍ!) nastavení celé společnosti, jsou takovéto demonstrativní parciální úpravy marné, bez jakýchkoliv praktických dopadů.
Je to jak s tím bazarem: když DK zavedla, že 10 prvních inzerátů lze vložit bezplatně, objevily se tady desítky (možná až stovky) "nových" desetiinzerátových profilů. Když se zavedl limit 3 bezplatné inzeráty, tak jen s pobavením pročítám ty nové profily - "bazarové trojkaře" .... hlavně, že počet zaregistrovaných čtenářů na DK roste (jak se zde občas někdo pochlubí).

vas
vas 05.06.2021 v 15:32

Ad Koka: A teď něco trochu optimističtějšího k hodnocení knih. Vaše "účelově nezkreslená" recenze knihy Ulice rybařící kočky mě tak zaujala, že si ji hned v pondělí zajdu koupit do antikvariátu.

Koka
Koka 05.06.2021 v 15:57

vas, upřimně děkuji - to je to nejlepší a nejhodnotnější ocenění mého působení na DK. Žádné palce za komentáře (které přestanu dostávat, je co se dotyčný či dotyčná na mě nazlobí) ani (neexistující) poděkování majitele tohoto webu za mé obohacení knižní databáze, ale to, že můj názor někoho natolik zaujme, že dá na mé doporučení ...
Mám z toho velikou radost a v případě této knihy o to větší, že ta kniha je docela opomíjená a to téma je - v momentálním stavu naší společnosti - nezajímavé, zapovězené, "nemoderní" - kdo by se zamýšlel, co zkustí takový uprchlíci v cizí zemi, že?



Vložit příspěvek