Účelově zkreslené hodnocení knih


PanPredseda
PanPredseda 16.04.2021 v 20:23

Ad Koka: S Vaším nápadem bych si dovolil co nejdůrazněji nesouhlasit.

knih-o-mol
knih-o-mol 16.04.2021 v 21:20

Smrt - vstupenka k hodnocení na DK. Problem je ze nekteri moji oblibenci se jeste nestacili presunout do rise stinu a pokud ano, jejich potomci bojuji o autorska prava.

Adhara
Adhara 16.04.2021 v 23:10

pobijecmuch: tak napríklad server https://www.legie.info/ pustí prispievateľov ku komentovaniu až po splnení poriadne prísnych podmienok, ktorú aj mňa takmer odradili. Na druhej strane, nekritických komentárov je tam zjavne akosi menej.

zuzosch
zuzosch 16.04.2021 v 23:56

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 17.04.2021 v 05:17

Adhara, mohu se zeptat, jaké podmínky? Tak jsem se nakonec k nějakým dostala... Já vám nevím, jestli, ohodnotit 60 knih a pak můžete další, znamená tedy nějaké automatické velké plus a "zkvalitnění" hodnocení, natož celých stránek. I to mazání "jednodenních účtů" není samospásné. Jsou tu uživatelé, kteří celkem pravidelně přispívají a vypovídací hodnota jak hodnocení, tak komentářů, je nijaká.

Text příspěvku byl upraven 17.04.21 v 05:40

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 17.04.2021 v 06:31

Ve vlákně o účelové zkresleném hodnocení padne návrh, aby jeden ze způsobu, jak napsat komentář, bylo vytvoření dalšího zkrelesleného hodnocení? Už to vidím úplně živě. Malý Vašík přečte svojí první knihu. Buď se na to tady vyprdne. Nebo ohodnotí náhodně 60 knih. Nebo se zeptá mámy. Ale ve výsledku vytvoří 60 falešných hodnocení. Šance je velká.

Trochu zapomínáte, že je tady spousta takových uživatelů, ne jenom ti, co nejdřív přečetli všechny slovníky a knihovny světa, a teprve potom se tady slavnostně registrovali :D

Tímhle neodradíte hnusy fialový, ale úplně někoho jiného... :/

Text příspěvku byl upraven 17.04.21 v 06:32


Hana H.
Hana H. 17.04.2021 v 08:35

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

PanPredseda
PanPredseda 17.04.2021 v 08:48

Nechal bych to, jak to je. Zjevná manipulace jde poznat celkem snadno, přinejhorším se člověk jednou "spálí".

siena
siena 17.04.2021 v 09:07

PanPredseda, tak nějak... Já si se zvědavosti, jsem ráno nemohla spát, přečetla "životopis" autora knihy, kolem které se teď točí zmiňovaná reklama. Tak už tohle čtení by mohlo být vodítkem... :-)

Hana H.
Hana H. 17.04.2021 v 09:59

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 17.04.2021 v 10:03

ad Novinky na webu:
5. března:
Nově se po ohodnocení kniha automaticky přidá do Přečtených. Pokud by vám to nevyhovovalo, můžete si tuto funkci vypnout v Nastavení (ozubené kolečko) - Praktické.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 17.04.2021 v 10:04

Hana H.: nastavení, které lze upravit podle potřeb uživatele

Hana H.
Hana H. 17.04.2021 v 10:11

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 17.04.2021 v 10:15

Dřív žádné nedočteno nebylo. Určitě víc lidí mělo osobní seznam na nedočtené. Potom je ale otázka výběru, zda v tom případě hodnotit nebo ne. Ale to už je debata do jiného vlákna ;)

Hana H.
Hana H. 17.04.2021 v 10:20

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 17.04.2021 v 10:38

Jasně, čekat 350 stran na plot twist na posledních deseti stranách a kousat 340 stran je snazší, když mi to někdo řekne dopředu, to uznávám :D ale nevědět, zda se něco potom stane, jako vůbec něco, když je na začátku nuda...
Nic se neděje není nutně rovno nuda, nedočtu, když je to dobře napsané...
A nedočtená kniha se nehodnotí...
Moje dvě mota

knih-o-mol
knih-o-mol 17.04.2021 v 10:57

Ze se kniha neda docist je take podstatna informace. Klasiky ktere jsem nedocetl nedocetli i jini a jejich duvody byly obdobne - z toho se da poucit. Mucit se knihou by nakonec vyustilo v horsi hodnoceni nez ji prislusi, coz je videt na recenzich ctenaru, zvlaste tech mladsich co ji “museli” cist.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 17.04.2021 v 11:14

Knih-o-mol: to už jsme jinde a na tuhle strunu brnká spousta dalších vláken ;)

knih-o-mol
knih-o-mol 17.04.2021 v 11:26

Muj navrh byl aby mrtvym dusim po case expirovalo hodnoceni, a jejich komentare zustaly. Cimz by se jejich favoriti dostali na konec zebricku.

PanPredseda
PanPredseda 17.04.2021 v 11:51

Ad knih-o-mol:
Dlouho jsem byl mrtvá duše, přesto si za hodnocením z tehdejší doby stojím. ;-)
---
A pro všechny:
Snad neporuším svůj včerejší slib, když budu citovat z Poeova eseje O šizení jakožto exaktní vědě: "Když se s věcmi moc nadělá, většinou za tím nevězí nic poctivého."

Hana H.
Hana H. 17.04.2021 v 12:26

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 17.04.2021 v 12:32

Hana H.: stoly stran na toto téma jsou už v jiných vláknech ;)
A názory na téma od různých lidí taky. Z mé strany je zbytečné znovu to sem mimo mísu rozepisovat ;)

Text příspěvku byl upraven 17.04.21 v 12:33

Eicherik
Eicherik 17.04.2021 v 12:36

Ohodnotit knihu bez toho, aby ji člověk přečetl považuji za nesprávné. Vím, že se to tady děje, zejména u knih politiků, ale to nesprávné. Člověk tím, že knize udělí "odpad" hodnotí pouze autora, nikoli knihu. Výsledek je ten, že tu máme spoustu knih, které jsou neprávem v černých číslech. :-)

ijcro
ijcro 17.04.2021 v 12:37

@Hana H.:
Někdy je těžké hodnotit kvalitu jen podle příběhu. Četl jsem pár takových, které měly skvělý příběh, ale byly zatraceně blbě podaný (většinou šlo o detektivky), odhlédnu-li od překladu nebo gramatiky. Můžu k tomu napsat, že je příběh dobrej, jen ho autor blbě napsal?
"Cirkus karanténa" má poměrně zvláštní až recesistické anotace a zní mi neskonale výsměšným tónem. Je to letadlo nebo jen vějička, jak jednoduše nachytat hejly?

knih-o-mol
knih-o-mol 17.04.2021 v 12:47

490 hodnoceni a 1200 prispevku by vyprselo na nulu podstatne pomaleji nez 1 hodnoceni a 1 prispevek. Otazka je jestli by to naopak nedonutilo mrtvoly k vetsi cinnosti a nezpusobily by jeste vetsi skodu. 1200 prispevku by zustalo ale zmizely by jen hvezdicky cimz by kazdemu bylo na prvni pohled jasne ze jde o neaktivniho uzivatele. O to slo v puvodnim dotazu jak se orientovat. Hodnoceni je navic stejne subjektivni.



Vložit příspěvek