Účelově zkreslené hodnocení knih


siena
siena 16.04.2021 v 10:25

PanPredseda, "nechci slevu zadarmo":-)

Já vám nevím, ale podobná "reklama" je, dle mého, stále k věci, tedy ke knihám. Na rozdíl od té, která má podobu, jak to jen formulovat, ve zcela irelevantních faktech a dojmech... A jestli se někdo rozhoduje co číst, na základě "doporučení" pár jednodenních uživatelů? Jaký je to rozdíl od různých blogerů, influencerů, vlogerů, či jak se všichni ti -erů jmenují?

Text příspěvku byl upraven 16.04.21 v 10:30

PanPredseda
PanPredseda 16.04.2021 v 10:30

Ad siena: Podobnou "reklamou" myslíte tu ehm... soutěž?

Hana H.
Hana H. 16.04.2021 v 12:29

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

paulhunter
paulhunter 16.04.2021 v 13:48

Podvodně “nahoněné” hodnocení (ve třech komentářích je stejný smajlík) většinou autorovi nepřineslo pozitivní účinek, spíše naopak. Nějak si nedokážu ani ve snu představit, že by se zmíněného titulu mohlo prodat 25 000 kusů (dle podmínek do jednoho roku od vydání), když na hithitu přispělo pouhých 28 lidí. To zas někdo vymyslel “úžasný” byznys plán. Ale má se jednat o revoluci, tak kdoví...

PanPredseda
PanPredseda 16.04.2021 v 13:53

"TATO KNIHA TI ZMĚNÍ ŽIVOT I STAV BANKOVNÍHO KONTA"
Domnívám se, že toto tvrzení je minimálně z poloviny pravdivé. Stav bankovního konta změní určitě, bude na něm o 525 korun méně. ;-)

siena
siena 16.04.2021 v 14:25

PanPredseda, ne tu "hru", já myslela ty příznivé ohlasy.


PanPredseda
PanPredseda 16.04.2021 v 14:35

Ad siena: A co když jsou ty příznivé ohlasy smyšlené? Jak se liší od irelevantních dojmů?

Hana H.
Hana H. 16.04.2021 v 15:16

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 16.04.2021 v 15:19

PanPredseda, nebudu zabředat do diskuzí, jestli je opravdu nutno, jestli to má nějakou váhu, vážně se zabývat příspěvky, které jsou nadšené z nějaké tvorby, které jsou psané třeba na objednávku. Rozumím, že čas od času se toto téma opět nadhodí, a někteří z nás, i žertem, opět cosi prohodí. Takto jsem to brala i já ráno. A ta má poslední poznámka směřovala spíše na to, co se stává zdejší vizitkou, tedy tím, co i jako náhodný návštěvník si může přečíst po rozkliknutí těchto stránek. Že to bych viděla jako něco, o čem bychom se tu také mohli bavit, na čem by snad mohlo záležet i moderátorům, o majiteli ani nemluvě. Někdo to nazývá mánií, stejně, bych mohla já brát ty nekonečné tanečky kolem těch zmiňovaných "účelově zkreslujících hodnocení" příspěvků... Zkrátka, každý máme jen jiné představy.

Text příspěvku byl upraven 16.04.21 v 15:40

pobijecmuch
pobijecmuch 16.04.2021 v 15:42

Ano, kniha má už 4 kladné komentáře, od uživatelů, kteří se právě zaregistrovali. Tedy tzv. jednodenních uživatelů, kteří se kvůli komentáři na DK zaregistrovali, a které tady asi už nikdy neuvidíme. Je to opakující se jev u českých autorů při vydání jejich knihy.
Nevím, jak se na DK tomuto bránit. Povolit nováčkovi komentovat až po 7 denní návštěvě našeho webu, nebo po napsání pěti jiných komentářů.
Nevím, zda je určité omezování správné. Nejsme přece čsfd, kde se skládá, cosi jako filmová maturita.
Máte někdo nějaké nápady?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.04.2021 v 15:48

Stejně je to zvláštní. Kniha vyšla už 6.4. Tedy, má to tady vedené. Ale jak to bylo doopravdy neví nikdo. Čachry kolem záznamu(ů) byly vtipné (čti směšné). A čtyři lidi dočtou ve stejný den.
Co se na tuhle knihu vys%!t a nedělat jí tady v diskusi reklamu zadara?
;)
Jenom návrh...

siena
siena 16.04.2021 v 15:50

Já bych to viděla podobně jako Lenka.Vílka... :-)

pobijecmuch
pobijecmuch 16.04.2021 v 15:56

Lenka.Vílka, siena - souhlasím, děláme zbytečnou reklamu.
Já jsem chtěl, ale poukázat na to, že je to tady už pravidlo. Spoustě uživatelů se to nelíbí, ale nikdo zatím nenapsal, jak to nějak změnit. Nebo to nechat tak?

Text příspěvku byl upraven 16.04.21 v 15:56

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.04.2021 v 16:01

Pobijecmuch: je tady dost inteligentních uživatelů i majitel webu. Jsem si jistá, že kdyby něco někoho napadlo, už to hodí na stůl. Ale bohužel by jediná možnost byla jako ta na csfd. A ta podle mě není vhodná a sem se nehodí.

Hana H.
Hana H. 16.04.2021 v 16:04

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 16.04.2021 v 16:05

No, já bych už byla opatrná s nějakými návrhy. Ony i ty nejlepší ve finále spíše uškodí, než pomohou. Jak jsem napsala ráno, jestli si někdo četbu vybírá jen podle "barev", hvězdiček, procent, musí počítat s tím, že ne vždy, tyto jsou dobrými rádci pomocníky.

Text příspěvku byl upraven 16.04.21 v 16:06

knih-o-mol
knih-o-mol 16.04.2021 v 16:06

Treba kazdemu uzivateli zavest kredit. Ten by se casem zmensoval a za kazde hodnoceni, nebo zapis by se zvetsil. Po nule by se jen odecetly jejich hodnoceni. Komentare by zustaly.

PanPredseda
PanPredseda 16.04.2021 v 16:13

Oznamuji, že jsem si tu knížku objednal, pokusím se ji přečíst a napsat recenzi.
Lence se omlouvám.
---
Nějaké automatizované řešení zkreslujících hodnocení podle mne není vhodné. Já osobně bych to nechal, jak to je.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.04.2021 v 16:17

"Nezáleží na hodnocení, záleží na prodeji."
-- Neznámý přemoudřela z internetu --

PanPredseda
PanPredseda 16.04.2021 v 16:24

Právě mi přišel e-mail, kde mi děkují za podporu VELKÉ LITERÁRNÍ REVOLUCE. Tak snad nepoteče moc krve... ;-)
---
Tímto slibuji, že se o dané knize už nezmíním do doby než ji přečtu buď celou, nebo tolik, kolik zvládnu, než bych ji případně odložil do Nedočtených.

Text příspěvku byl upraven 16.04.21 v 16:43

Hana H.
Hana H. 16.04.2021 v 16:24

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 16.04.2021 v 19:25

Jediný - určitě neproveditelný- nápad mám: nepřipustit, jednoduše technicky neumožnit, aby se hvězdičkami označovaly knihy žijících autorů - minimálně těch českých a slovenských. (Slovní komentáře by byly možné.)
Provést to však nepůjde asi i z toho důvodu, že u mnoha zcela jistě dávno mrtvých autorů zde chybí rok úmrtí, a tak by "spadly" do kategorie nehodnotitelných.

S účelově zkresleným hodnocením mám nedávný osobní zážitek, který mě svou agresivitou šokoval: napsala jsem komentář k hodně staré, nikým zde nepovšimnuté knize. Dala jsem jí 5 hvězd a vší váhou své zkušenosti jí doporučila. Hned druhý den ráno jsem u toho svého osamělého komentáře našla reakci - uživatelka, která s mým hodnocením (jistě ne s tou knihou, neboť jí nečetla!) silně nesouhlasila, tak cca v půl čtvrté nad ránem (podle času, kdy se přihlásila na DK) knihu označila: "odpad".

Jediné, co mi napadlo, že jde pravděpodobně o čtenářku, která trpí stejnou vážnou závislostí, jako ubohá hlavní postava té knihy, a proto před rozbřeskem brouzdá po DK a hledá, kde by s tím svým démonem "zabojovala" .... jinak si to totiž nedovedu vysvětlit.
Mě to může být jedno, ale hodnocení té knihy je silně zkreslené - má ve výsledku 50 %, ačkoliv jsem jí četla pouze já.
A takových "mikrodramat" je zde na DK denně spousta.
Nemá smysl s tím bojovat. Když se to nezastavilo v zárodku, ve druhém třetím roce DK, teď už je, myslím, pozdě.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.04.2021 v 19:29

Koka, dnes jste mě rozesmála. Ne svým přičiněním, ale víte, jak to myslím ;)

Text příspěvku byl upraven 16.04.21 v 19:30

Koka
Koka 16.04.2021 v 19:32

Nevím, jak to myslíte, ale to v případě vašich příspěvků a mého (ne)porozumění jim - je běžné.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.04.2021 v 19:35

Koka: tím příspevkem a tím jak jsou tady někteří lidé hloupý v rámci svého hodnocení. Přeci jen, o tom je tohle vlákno, o zkreslování hodnocení. Nevím, proč tam hledáte něco navíc..
Takže jo, rozesmála jste mě poukázáním na lidskou hloupost, protože brečet už kvůli tomu nebudu ;)



Vložit příspěvek