Ročenka důležitých událostí


Morpheus28
Morpheus28 21.06.2018 v 10:23

Rocenka dulezitych udalosti - zprav - mezinarodni svetova - česká - existuje nejaky magazin nebo neco podobneho ?

- treba formou casopisu.

Text příspěvku byl upraven 21.06.18 v 13:43

Lector
Lector 21.06.2018 v 11:54

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kapr
kapr 06.11.2019 v 18:38

Přišlo mi oznámení o konání bratislavského knižního veletrhu, ( 07. – 10. 11. 2019,) a já dnes marně hledal, že by byla někde na DK tato, podle mne poměrně důležitá informace o této příležitosti pro uživatele vložena.
https://incheba.sk/vystavy/biblioteka-a-pedagogika/
https://www.radia.sk/spravy/4093_rtvs-so-zivym-rozhlasovym-vysielanim-na-vlastnom-podiu-na-bibilioteke
RTVS so živým rozhlasovým vysielaním na vlastnom pódiu na bibiliotéke
Vyše 30 podujatí počas štyroch dní pripravila RTVS na tohtoročnej Bibliotéke.
Atd. viz odkazy.
Překvapuje mne, že jsem na DK nenalezl místo, kde by byly podobné informace soustředěny.

Lector
Lector 06.11.2019 v 20:48

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kapr
kapr 07.11.2019 v 06:15

Lector

Díky, zadával jsem veletrh, veltrh a další možnosti. Hledal jsem to přes seznam, zoznam.sk, a nakonec i google-advanced_search. Zkoušel jsem různé výrazy, a měl prostě smůlu. Přiznávám, že k pročítání posledních diskuzních příspěvků, kde jsem očekával spíše obvyklou záplavu hrátek, jsem se prostě nedostal.

JáJejí
JáJejí 07.11.2019 v 07:40

Omlouvám se, že vám radím, kapře, ale tohle je moje oblíbené téma.

Když kliknete na záložku Diskuze v základním vodorovném menu - nejvíce vpravo

a pak ještě jednou na totéž slovo v menu poněkud níže - pro změnu vlevo, otevře se vám speciální vyhledávací stránka, kde je vyhledávací políčko pro prohledávání diskusních vláken.

Kdyby se sem daly přidávat obrázky, umístila bych tu návod, ale takto musím spoléhat na své vyjadřovací schoponosti a vaši představivost.

Na rozdíl od klasického vyhledávacího políčka (v pravém horním rohu), tedy zadané klíčové slovo nebude hledáno na začátku titulů knih, resp. ve jmenéch a příjmeních autorů, ale opravdu v názvech diskusních vláken i jejich podřízených příspěvcích.

Je to šikovné, ale málokdo ten rozdíl nazírá a tedy aktivně a úspěšně používá.

Už jsem o popis této funkčnosti veřejně žádala v Nápadech na rozšíření webu resp. nápovědy několikrát, ale marně.
Že vím proč?
:-)

Text příspěvku byl upraven 07.11.19 v 07:42


Naias
Naias 07.11.2019 v 08:11

Aj to klasické vyhľadávacie políčko slúži na vyhľadávanie v diskusii.

JáJejí
JáJejí 07.11.2019 v 08:21

Aha, teď jsem to zkusila, opravdu.
Děkuji Naias. je to stejný princip, jako když hledám nějakého Uživatele podle nicku.

Přiznám se, že je to pro mě hodně ne-intuitivní a vždycky znovu musím přemýšlet How To Do It!
:-)



Vložit příspěvek