Půjčování e-knih v knihovnách. Vyzkoušeli jste?


raty
raty 01.06.2020 v 13:57

Půjčování přes eReading mě v době uzavřených knihoven docela zachránilo. Knihovna v Brandýse nad Labem umožňuje běžně půjčit čtyři knihy do měsíce a v rámci omezení provozu navýšili na osm. Čtu v mobilu, ale musím přiznat, že to vůbec není tak hrozné, jak jsem si vždycky myslela. S aplikací samotnou větší problémy nemám. Občas se kousne při načítání, ale stačí v záložce "online" kliknout na aktualizaci a zase jede. Není potřeba restartovat celý telefon, jak někdo psal. Určitě budu využívat i v budoucnu, třeba při cestování. Jo a o víkendu jsem začala po delší době číst tištěnou knihu a také jsem se přistihla, že ťukám do stránek :-)

Text příspěvku byl upraven 01.06.20 v 14:01

Angrandir
Angrandir 03.06.2020 v 20:56

V současné době se připravuje nová mobilní aplikace, která původní aplikaci eReading výhledově nahradí, tak ji můžete vyzkoušet.

https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.albatrosmedia.palmknihy

Je možné používat obě aplikace současně (občas se například stane, že v nové aplikaci eVýpůjčky nefungují, potom je stará aplikace lepší než žádná).

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.06.2020 v 21:06

Angrandir: díky za odkaz, jde tam načíst i jiná epub kniha, kterou nemám z palmknih, narozdíl od starého ereadingu...tak uvidíme, jak to bude s knihovnou, ale rozhodně lepší design ;)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 05.06.2020 v 22:34

Vyzkoušeno. Nebude s tím problém, v nové aplikaci se ukážou i vypůjčky z knihovny. Jenom jak to asi není seřízené nebo běží současně nebo cokoliv, tak jsem si ráno stáhla knihu do ereading a v palmknihy to bylo až trochu později...
Ps: hlavně se tam narozdíl od ereading ukazují stránky, kde jste, ne pouze procenta, kam jste se dostali...

Text příspěvku byl upraven 05.06.20 v 22:39

Angrandir
Angrandir 06.06.2020 v 06:21

Je to pořád betaverze, chyby nejsou úmysl, jenom se musí opravit. K aplikaci existuje FB skupina, do které je možné problémy hlásit.

https://www.facebook.com/groups/674006766777173/

Za mě je fajn hlavně to, že e-knihy už "nevypadají jako dlouhé SMSky" - primárně čtu na 10" Boox Note Pro, takže oceňuju snahu o dodržení původního formátování.

Jinak když jsme na DK, tohle je seznam vypůjčitelných e-knih seřazený podle zdejšího průměrného hodnocení (částečný, obsahuje jenom tituly, u kterých je na Palmknihách a DK uvedené stejné ISBN):

https://www.pujcovani-eknih.cz/zebricek

Angrandir
Angrandir 07.06.2020 v 17:56

Ještě k dotazu Besa „Môžem si teoreticky požičať e-knihu z českej knižnice aj keď som na Slovensku?“

Pokud je dotaz stále aktuální, zkuste se spíš pozeptat v nejbližší slovenské knihovně, nabídka titulů je stejná a právě kvůli těm penězům by na vás většina českých knihoven koukala divně (výpůjčky platí zřizovatel, což je typicky město nebo kraj).

https://www.pujcovani-eknih.cz/nejblizsi-knihovna

Všechny slovenské knihovny eVýpůjčky za čtenáře hradí v plné výši, s výjimkou Žiliny, která se o náklady se čtenáři dělí zhruba půl na půl.


FunkovaV
FunkovaV 07.06.2020 v 18:27

Knihovna v mém městě je zapojena do projektu s eReading takže e-knížek mám na výběr poměrně hodně. Dají se vypůjčit na 31 dní (na měsíc) stejně jako normální knížky. Jediné co se musí je stáhout si aplikaci eReading a zaregisrovat se do ní. Najednou se dájí půjčit jenom 3 knihy. Je to jednoduché a rychlé. Podle mě je to hlavně super pro lidi kteří nechtějí ze začátku investovat do čtečky na knihy. Takhle si lze snadno a zadarmo vyzkoušet čtení na telefonu, čtečce,...

Besa
Besa 08.06.2020 v 02:42

Angrandir: Takto som sa na to nikdy nepozerala ale áno, máš pravdu, mohlo by to byť tak chápané a vyzeralo by to pomerne čudne.
Diskusiu som začala preto, aby som zistila, či sa cez koronu dostanem k ekniham, ktoré by som mohla čítať na mojej fungl novej čítačke Kindle bez toho, aby som vystrcila nos z domu. Odpoveď znie na obe otázky nie, či už to platí na Slovensku alebo v Čechách. Aplikácia na čítanie je rovnaká u nas i u vás a pri registrácii treba navštíviť knižnicu osobne.
U nás na dedine knižnica nie je. V susednej dedine je ale neponúka eknihy. Eknihy neponúka knižnica ani v najbližšom meste. Najbližšie mesto, v ktorom je knižnica ponúkajúci eknihy je paradoxne české mesto, Breclavi, 20 km. Najbližšie slovenské mesto ponúkajúce eknihy je od nás 2x tak vzdialené a síce Pezinok, 40 km.
Som rada za informácie, ktoré ste mi všetci napísali. Rozhodla som sa, že to budem riešiť až po korone a zrejme moje kroky povedú do Bratislavy.

LooneyCZ
LooneyCZ 08.06.2020 v 12:35

Angrandir: Díky za odkaz na novou aplikaci i na testovací skupinu! Nová aplikace vypadá opravdu mnohem přívětivěji, snad se mi ji později podaří nacpat i do čtečky.

baghira
baghira 08.06.2020 v 13:29

Můj krátký příspěvek není návod k něčemu nelegálnímu, ale je to jen popis syrové reality.

Na uloz.to máte větší výběr e-booků, než v leckteré knihovně.

Angrandir
Angrandir 08.06.2020 v 17:27

baghira: A když půjdete na poštu s pistolí místo občanky, dají vám tam větší důchod...

terari95
terari95 09.03.2022 v 20:16

Nevite kdyz se zaregistruju do knihovny ve druhem meste a pujcim si taky eknihu budou mi soucasne fungovat eknihy ze dvou knihoven v aplikaci? Docela mi vadi ze pujcenou knihu nelze treba po docteni vratit abych si mohla pujcit dalsi eknihu a nemusela cekat do toho limitu 30dni.

Angrandir
Angrandir 09.03.2022 v 21:10

terari95: viz https://www.pujcovani-eknih.cz/forum/index.php?action=vthread&;forum=3&topic=16156



Vložit příspěvek