Pomoc s výběrem knihy


Dom324
Dom324 29.04.2020 v 00:08

Ahoj,
Potřeboval bych pomoct s výběrem knihy pro mou bývalou češtinářku. Chtěl bych, ať to je nějaká fantasy kniha.

Vím, že má ráda knižní sérii Hraničářův učeň a Eragona, byla v kině na prvním filmu Hobit, má ráda Karla Čapka a Puškina, možná má ráda (tím si na 100% nejsem jistý) Bohumila Hrabala a Karolínu Světlou.

Přemýšlel jsem nad knihami ze série Zaklínač od Sapkowskeho (Poslední přání?), dost jsem viděl doporučovánu knihu „Mlhy Avalonu“ – ale co jsem se namátkou díval na internetu, tak nikde není k sehnání…

Ideálně ať je daná kniha k sehnání i v pevné vazbě (ať to nějak vypadá, ale není to úplně nutnost).
Předem díky za veškeré rady :)

Text příspěvku byl upraven 29.04.20 v 00:15

jana14
jana14 30.04.2020 v 07:24

To Vám neporadím. O současné fantasy nemám přehled. Ale jsem v Fb skupině "Co čteme".
Všimla jsem si, že v porovnání s těmito stránkami tam na podobné dotazy nadšeně odpovídá mnohem větší množství lidí. Milovníků fantasy je tam hodně. Určitě Vám poradí.
Vaše učitelka je určitě sečtělá. Tak mě napadlo, že kdyby Vás žádné dostupné fantasy nepřesvědčilo, mohla by se líbit vynikající rodinná sága s historickým pozadím Osmý život pro Brilku.

jana14
jana14 30.04.2020 v 07:28

PS: do skupiny je nutné se přihlásit.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.04.2020 v 07:35

Nebyla bych negativní...

Třeba já ráda poradím, když vím a když kde o knihu přímo pro tazatele. Ale pokud to chce tazatel pro někoho jiného, odpovídám nerada, protože to je potom strašně komplikovaný a blbě se dál domlouvá co a jak.

Během dne sem něco hodím. Na téhle databázi nejsou zlý lidé :)

Ale na fb se asi líp filtruje a tak, nebo jak to tam chodí, pobočku ďábla zvanou facebook nenavštěvuji...

(Ale všimla jsem si, že se tady doat často opakují dotazy, na které by odpověď byla po pár minutách hledání. A na to jsou tady vždy otrávené reakce. A tomu se zase tolik nedivím.)

Text příspěvku byl upraven 30.04.20 v 07:37

jana14
jana14 30.04.2020 v 08:00

Lenka.Vílka Omlouvám se. Nerada bych se někoho dotkla. A vy jste mi zrovna několikrát ochotně poradila. Jste tady opravdu aktivní.
Já to tak nemyslela, že by tu lidé byli zlí, neochotní. Ale prostě to trochu jinak funguje. Párkrát jsem se na té skupině FB na něco ptala a měla jsem třeba během chvilky 20 a víc doporučení. Takže když člověk opravdu shání informací, je to rychlé. Já tam zase každému doporučuji DK, přesvědčuji je, že by sem měli psát komentáře a databázi pomáhat. Však také tu databázi potřebujeme, protože část přispěvatelů hodí na stránky pouze fotku obálky s výrokem: "Mám to číst? Jsem v polovině - mám to dočíst? Dočetla jsem " a pod. A to nebudu zdůrazňovat, že na mě jdou mdloby, když zahlédnu nafocenou obálku Hany po sto padesáté první.. : ) . Ale když chci doporučení na podobné knihy nebo si třeba nemohu vzpomenout na knížku, kterou jsem četla v mládí (byla tam dívka, kůň a zlá macecha....), reakce je velmi rychlá.
Jinak Fb soukromě nepoužívám. Jsem jenom přihlášená, abych mohla navštěvovat stránky určitých zájmových skupin. Hlavně, aby lidi četli a podpořili dnes ty dobré nakladatele.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.04.2020 v 08:12

Jana14: žádných omluv není třeba :) ale mrzelo by mě, kdyby někdo odsud odešel s tím pocitem. Přeci jenom je uživatel úplný nováček zde na DK...
Ale zase je taky pravda, že tady se hledá trochu hůř a pro skupinové hledání slouží štítky, kombinované hledání podle slov je stále na vidět mrazu :( ale je tady dost komentářů delších než "Skvělé!". Protože je na to místo.
Já sama mám jenom instagram, vydvatelé tam dávají stejné informace jako na fb, takže mi není třeba.

Hlavní problém je asi to v tom, že na fb v různých skupinách bude víc lidí než tady. Nemyslím na DK, ale těch, kteří se zúčastní i téhle části DK, tedy diskuse.

(Myslím, že dost lidí odradila situace, kdy jeden uživatel založil vlákno, kde se taky na něco zeptal stylem "byla tam bouře, dlouhá a bla bla" a ukázalo se, že nehledá knihu, ale odpověď do nějaké soutěže. Ok, nemorální. Ale bylo by to víc ok, kdyby se potom rozdělil s radili. To bylo dost...dopnit podle svého názoru na situaci.)

Text příspěvku byl upraven 30.04.20 v 08:14


jana14
jana14 30.04.2020 v 09:35

LenkaVílka: Tak jo, jsem ráda, že jsme si to vysvětlily. A nováčka určitě neodradím. Jistě ocení, že DK je v mnohém jedinečná a nenahraditelná. Obsáhlé komentáře, vydání, e-knihy zdarma, životopis autora, série, hledání podle štítků. Zase opakuji, že členové skupiny DK využívají, ti lepší píšou i komentáře a často se z DK vkládají místo odpovědi odkazy, což já, technický neználek, nezvládám. Hezký den.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.04.2020 v 10:21

Jana14: taky hezký den, snad bude konečně pršet!!!!!!!

Lenka.Vílka
eva-lupen
eva-lupen 02.05.2020 v 18:55

Potíž je, že fantasy bývají série, což mi přijde blbé darovat jeden díl.
Pokud by to nemusela být přímo fantasy, ale ne reál, tak je skvělá https://www.databazeknih.cz/knihy/zivot-za-zivotem-207727.

Stopka
Stopka 05.05.2020 v 03:30

Nevíte někdo název knihy (anglický nebo americký autor) o klukovi, který sbouchnul svou první holku (jmenovala se myslím Irena, bez záruky) a musel si ji vzít. Vyšlo to zřejmě někdy v 80. letech, takové čtení pro puberťáky, prý to mělo i pokračování jak jim šel další život. Díky M.S.

essene
essene 13.05.2020 v 13:44

Ahoj,já jsem na fb ve skupinách knih také (je jich víc) a čtu i fantasy.Vše nejsou pouze série,Vždyt knih je mnoho).Nápovědu hledám i v katalogu veřejné knihovny.

Text příspěvku byl upraven 13.05.20 v 13:46



Vložit příspěvek