Knížky o upírech


šlejfířka
šlejfířka 20.09.2014 v 14:21

rafej-dočetla jsem knížku Harlekýn(A.Blake) je to trochu lepší méně sexu a více mrtvol,ale první knížky jsou nej a nej,jsem zvědavá na 16.díl,přeji hezký den a pěkné zážitky u knížky

rafej
rafej 20.09.2014 v 15:19

Poté, co bylo vydávání Anity Blake přerušeno a pak to převzalo jiné nakladatelství, se nějakou dobu muselo počkat, než se dostanou k novějším dílům. Harlekýn a další by už měly být zajímavější, ale počkám si asi ještě na jeden nebo dva díly, než se k sérii vrátím. Budu si pak muset znovu přečíst skoro celou sérii znovu, tak ať to stojí za to.

komtesa
komtesa 01.10.2014 v 20:41

šlejfířka - dobrý večer ,tak jsem váhala ,jestli si ji mám koupit ,ale dám na vás a koupím ,až přečtu napíši.

šlejfířka
šlejfířka 02.10.2014 v 15:34

komtesa-napište jsem zvědavá,doufám,že už to bude jen a jen lepší,přeji hezký den

komtesa
komtesa 02.10.2014 v 16:27

šlejfířka - Dobrý den ,přiznám se ,že mě to přestalo bavit ,poslední 2 díla jsem četla hop sem hop tam ,ale když jste napsala ,že je změna ,tak to zkusím I vám pěkný den .

šlejfířka
šlejfířka 02.10.2014 v 16:38

komtesa-no já jsem na tom stejně poslední 2-3 díly jsem četla strašně dlouho,udělala jsem si přestávky a četla jiné knížky,Harlekýn už je trochu lepší,ale na díly vydané ještě v nakladatelství Trifid nemá,doufám,že se to bude jen zlepšovat


paja5
paja5 02.10.2014 v 16:43

Mortal Instrunts je v porovnání s Twilait ságou, ano opravdu nevím jej se to píše moc me to nezaujalo, opravdu super čtení o upírech... podle mě...;)

komtesa
komtesa 02.10.2014 v 16:58

paja5- myslíte nástroje smrti ,no řeknu vám že jsem je dlouho sháněla ,napřed 2 dily a potom 1 díl .Myslím vydání Mladé Fronty, .Ale mě se zase líbila Twiillight sága ,mám ji na dvd .Nástroje jsem nedočetla a nebudu pokračovat v nákupu dalších dílů .

paja5
paja5 02.10.2014 v 21:51

Komtesa: jak už jsem naznačila... každý máme jiný vkus ;)

komtesa
komtesa 03.10.2014 v 13:24

Dobrý den ,diky ,je to jen názor .rozumim

kneznaliba
kneznaliba 03.10.2014 v 16:12

Taky jsem nějak nepochopila některé přispívající, kteří sem tento žánr přišli pouze pohanit, když téma je pro fanoušky tohoto žánru a ne diskuze zda toto čtete či ne. Aspoň tak to chápu já.
Jinak mě se také před nějakou dobou opravdu moc líbilo Stmívání (filmy jsem neviděla) a užila jsem si to, ale když jsem se je před nedávnem pokoušela číst znova, už to nebylo ono. Škola noci mě bavila ze začátku. Teď jsem někde u 8. dílu a nemůžu a nemůžu se začíst, asi toho nechám. Opravdu mě baví Vampýrská akademie a Sukuba od Richelle Mead, i když Sukuba sem nepatří, není o upírech, ale je to dobré čtení. Jako spousta přispívající přede mnou jsem také závislá na Bratrstvu černé dýky, to je něco pro mě. Ještě bych zmínila jednu upíří sérii, kterou z nějakého pro mě nepochopitelného důvodu ignorují čeští nakladatelé a to Sága rodu Argenau od Lyndsay Sands. Existuje jen český fan překlad (naprosto parádní), ale kdyby to někdo začal vydávat, budu mezi prvními, kdo si to poběží do knihkupectví koupit. Má to sice už asi 24 dílů (anglicky), nebo kolik, ale pořád se to čte parádně.
I když teď mě napadlo, že je to dobře, protože by bylo škoda toho super překladu.

Text příspěvku byl upraven 03.10.14 v 16:26

jes09
jes09 17.11.2014 v 07:07

Reaguji na příspěvek od kneznaliba: příjde mi, že mnoho lidí začalo vyhledávat toto téma (upíři) po seznámení Twilight ságy, ale dle mého, twilight je mířená spíše příběhu o lásce s pozadí upírů než-li do příběhu o upírech s pozdí láskou..

Roselunda 1928
Roselunda 1928 17.11.2014 v 12:07

O upírech a bytostech jim podobných se mi asi nejvíc libila Vampýrská akademie... :)

komtesa
komtesa 01.07.2015 v 15:18

šlejfířka - --Dobrý den ,tak konečně mám knihu Harlekýn ,ale zároveň s ni jsem dostala trilogii od Andrewa Fukudy - --dostala jsem je k narozeninám ,protože vědi ,že upiři je moje oblibený čteni .Ta trilogie je úplně něco jiného o upírech ,co kdy bylo napsáno ,žádné fifinky ,ale tvrdí strávníci A PREDÁTOŘI . --něco jako od Charnas --Poslední upír -- kde lidi byly taky jenom jidlo a nic jiného .
Tak že prvně upiry ,potom Harlekýna ,dlouho mě trvalo než jsem vše pochopila a závěr byl šokujici -pro mě , o co tam vlastně šlo a rozuzlení šokujici ,ale nezklamal a mě ta kniha ,taky možnost chováni a pokusů a experimentů ..

šlejfířka
šlejfířka 03.07.2015 v 15:03

komtesa-děkuji za typ,přiznám se,že tuto triologii neznám a už po ní pokukuji,kde a za kolik
v červenci měl vyjít další díl Anity a teď jsem četla,že oba díly 17 a 18 vyjdou až v listopadu tak jsem zvědavá-mezi tím utratím za jiné knížky

jakub4254
jakub4254 10.08.2015 v 23:14

Ja doporučují rukověť lovce upírů a nebo knihy od Petra Štěpána frontmana gothic kapely 13stoleti a spisovatele.

Šarkavintrova
Šarkavintrova 26.07.2016 v 16:38

Upiři polibky

Merrit
Merrit 24.02.2017 v 16:51

Podľa mňa je najlepšia upírska kniha Temná hrdinka- večera s upírom alebo česky Temná hrdinka -večere s vampyrem.

jakub4254
jakub4254 05.03.2017 v 23:16

Dracula nebo prokletí Salemu

Ashanita
Ashanita 08.03.2017 v 11:06

Mě se teda nejvíc libí serie Bratrstvo černe dyky. To je opravdu serie která se čte sama. Těsne za ni bych dala Vampirskou akademii a spin off zlata lilie. Jako naprostý must je Darren Shan žádná kniha nikdy nebyla tak dobře napsana. Děj je naprosto genialně propletený a zavěr tak nečekaný že lepší serii jsem nikdy nečetla.

alcerka
alcerka 10.03.2017 v 15:43

Docela mrzí, že nikdo nezná Děti Jidášovi... Doporučuji!

Text příspěvku byl upraven 10.03.17 v 15:44

kenedu
barleyfox
barleyfox 03.04.2017 v 21:09

Já určitě doporučuji Ságu Darrena Shana a Interview s upírem (které má ještě asi 10 dalších dílů, do češtiny byl ale přeložený jen 1., 2. a 7. mám dojem...). Drákula samozřejmě také není špatný, ale ne každému to sedne. V Zaklínači vystupuje jediný upír, který je sice skvělá postava, ale moc ho tam není. Jinak mě většina novodobých knih s upírskou tematikou dost zklamala, ale poslední dobou se zaměřuji na starší díla a vypadá to, že se mi podaří najít něco opravdu zajímavého.

Hraboshka
Hraboshka 03.04.2017 v 22:42

Jo, upír v Zaklínači je postava naprosto dokonalá, dost možná moje nejoblíbenější!

Já teď čtu Vampyrismus v kulturních dějinách Evropy, což je sice o "skutečných" upírech, ale jsou tam věci, které si jen tak nějaký autor fantasy nebo hororů nevymyslí... Doporučuji!

klarushka-1
klarushka-1 06.04.2017 v 14:36

Téma "upíři" nemám moc ráda, ale velice mě (coby dítě v pubertě) bavila série knih Poslední upír od Ch. Pikea. Byla součástí edice Stopy hrůzy.



Vložit příspěvek