Knihy schválené jako vhodné pro ženy


JáJejí
JáJejí 28.01.2020 v 09:21

Já nejsem odvážná, já jsem drzá a nesnesitelná, jak včera opět zaznělo v jiném vlákně.

Vidíte, Lenka.Vílka, nazývat věci pravými jmény není vůbec nebezpečné. Je to přirozené nazývat přirození jeho přesným anatomickými termínem.
:-)

#KdoToSmažeTenJeZbabělec

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.01.2020 v 09:33

JáJejí: hádat se nebudu, mě když někdo řekne, že jsem drzá, tak to neberu jako nadávku, ale jako lichotku :O

Bohužel autocenzuru uplatňuji jenom zde, jinde není třeba. Po zkušenostech je to lepší. Děkuji za pochopení :)

Adhara
Adhara 28.01.2020 v 11:22

Lenka.Vílka: A predsa píšete niečo, čo je evidentné. :-) S názorom na škatuľky úplne súhlasím, veď práve o tom bol už môj úplne prvý príspevok v tomto vlákne, aj nasledujúce. Prvý príspevok navyše nesie odkaz na môj článok, kde sa podrobnejšie rozpisujem, prečo sú nálepky kníh „toto pre dospievajúce dievčatá, toto pre predpubertálnych chlapcov, toto pre ženy,“ atď nezmysel.

A prečo teda bojujem proti škatuľkám, keď mňa samú ohľadom literatúry prekvapivo takmer neškatuľkujú (hoci ohľadom iných vecí áno)? Kvôli svojim čitateľom. Ja fakt neviem povedať, akého pohlavia, veku a pod. bude človek, ktorému by sa mohli moje knihy páčiť. Bohužiaľ, často sa odo mňa požaduje, aby som práve toto povedala.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.01.2020 v 11:37

Adhara: to bylo na váš poslední přídavek (ten krátký). Že každý máme jiné zážitky. Což ke dobře, jinak to vede k tomu škatulkování, které obě nemáme rády :)

JáJejí
JáJejí 28.01.2020 v 12:12

pro Adhara: Kdo po vás to zařazení knihy podle žánru/pohlaví/věku požaduje? Nebudou to náhodou knihovníci/knihkupci, protože potřebují vaše knihy přidělit na příslušnou poličku/oddělení?

Většinový máločtenář/nakupovatel dárků se přesně takhle orientuje. Potvrzuji zkušenosti Lenka.Vílka z jiné branže.

Adhara
Adhara 28.01.2020 v 15:35

JáJejí: Vydavatelia, najmä noví, a tiež hlavne reportéri. Otázku „komu je kniha určená?“ mám už vážne v zuboch. :-)


JáJejí
JáJejí 28.01.2020 v 19:40

Aha, tak pro ty žádnou omluvu nemám! :-)

JáJejí
woodward
woodward 05.03.2020 v 12:50

Myslím, že tohle škatulkování je čistě dílem tzv. marketingových expertů. Ti si vymyslej nějakej průzkum, z něj jim vyjdou nějaký výsledky. Což ovšem nemusí být konec. Trochu záleží i na tom, o čem ta kniha je, a hodně záleží na tom, jak se ty výsledky průzkumu dotyčnému expertovi hoděj do krámu, Když mu vyjde, že ideálně by kniha vyhovovala přesně definované skupině čtenářů, která není příliš početná - řekněme ženám sloužícím u námořnictva - tak se zkrátka to námořnictvo vypustí a zůstane román pro ženy. :)



Vložit příspěvek