Knihy, po kterých pátrám - poraďte


Nelly
Nelly 17.05.2018 v 12:51

HankaPll: To budou nějaké knihy pro starší děti od Thomase Breziny - Klub záhad, Klub Tygrů, Čtyři kamarádi v akci apod. Jinak červená kartička je také v knihách o detektivu Klubkovi.

kochichak
kochichak 17.05.2018 v 13:24

PROSÍM, marně hledám knihu, román (asi červená knihovna), kde vystupuje žena, mám dojem že se jmenuje Ravena Willow "nějak", vím že si z ní dělali legraci kvůli jménu, jak byla mladší, na nějakém srazu po delší době dostala černou orchidej. Ona se pak do někoho zamilovala, mám dojem že ona nebo on ji/jeho na procházce (nebo se jeden z nich šel proběhnout) srazil autem. Je to už pár let co jsem knihu někomu půjčila, ale dotyčný nevrátil a já už nevím komu :-(

kochichak
kochichak 17.05.2018 v 13:25

ALIZON - nebude to Čtvrtá překážka? Krásná kniha, miluju ji :-) Gulja Korolovová se jmenovala ta holčička.

Text příspěvku byl upraven 17.05.18 v 13:26

Alizon
Alizon 17.05.2018 v 13:38

kochichak - Ano to bude ono - podle anotace to odpovida! Zapomnela jsem napsat ze hrala ve filmu. Diky a pekny den.

Text příspěvku byl upraven 17.05.18 v 13:44

HankaPll
HankaPll 17.05.2018 v 13:40

Nelly: Děkuji moc to je ono, na autora bych si nikdy nevzpomněla, i když teď mi to něco říká a našla jsem to pod sérií "Případ pro Tebe a Tygří partu". Opravdu moc děkuju:)

Marthas
Marthas 22.05.2018 v 15:10

Nai.ivka: Není zač.-))


Litocha
Litocha 25.05.2018 v 15:14

kochichak
Něco mi to říká, kdysi dávno jsem to asi četla. Raven se podle všeho vyskytuje v knize Síla naděje od Katherine Stone, ale vůbec netuším, zda je to to pravé. (A pak se taky hrdinka jmenuje podobně v jedné z knížek od Meagan McKinney, ale to je historická romance, podle popisu to nebude ono.)

Allee Rose
Allee Rose 27.05.2018 v 22:26

Všechny Vás moc zdravím,
potřebovala bych poradit s knihou a už jsem docela zoufalá :D
tak 10 let možné více zpět, jsem četla knihu nebo povídku, jediné co si z toho ale pamatuji je, že holčička byla nemocná a byla zavřená ve sklepě, protože nesměla na slunce. Měla tam jen malé okénko, kudy šlo dovnitř světlo. Jednoho dne si děti venku hrály s míčem a okénko rozbily. Holčička si vzala ze země blyštivý střep, od kterého se odrážel sluneční svit a v domnění, že je to slunce si ostrý střep přitiskla na hruď.
Prosím, říká to někomu něco? Když jsem knihu četla, určitě nebyla nová, takže může být i docela starší.

marse1
marse1 30.05.2018 v 11:21

Dobrý den, sháním 4 knihy, poradí mě někdo, kde koupit, nebo nemá někdo na prodej?
Jsou to od Sabine Ebertové - Sen porodní báby, pak od George Sandové - Hraběnka z Rudolstatu a od J.M. Auel - Pod kamennou střechou, 1. a 2. díl. Poradí někdo? Předem všem moc děkuju za jakékoliv zprávy.

Edda
Edda 30.05.2018 v 11:45

Marse1:

Sen porodní báby jsem našla zde:

https://www.knihyhb.cz/obchod/product_info.php?products_id=120791&;osCsid=o0lrcsm9o56dir7auj49jo7qt3

marse1
marse1 30.05.2018 v 11:54

Bohužel, ani tam není na skladě. Skusila jsem mrknout na odkaz, už jsem tam taky jednou byla. Bohužel nic. Ale děkuju za ochotu.

syskas
syskas 30.05.2018 v 12:44

marse1: Sen porodní báby je tu, aj skladom: http://kniha.sk/detail_tovaru.php?UG_page_zq=1&;ug_preselval=&ug_preselfl=&ug_secv=&p=&p2=vyhladavanie&ean=9788024237978&isbn=9788024237978
Ja si tam chodím pre knihy osobne, ale vidím, že posielajú aj do ČR. Oni vždy najskôr zavolajú, aby si potvrdili objednávku.

babicka_amalka
babicka_amalka 01.06.2018 v 09:56

marse1: tady taky - a nepíšou, že by nebyla dostupná:
https://www.bux.cz/historicke-romany/sen-porodni-baby-5-dil-1
a zkusila jste antikvariáty? Pod kamennou střechou se tam dá najít (jen jsem zadala do googlu a nakoukla a vyhazuje to pozitivní výsledky včetně dostupnosti...)

Text příspěvku byl upraven 01.06.18 v 09:59

Eumenida
Eumenida 02.06.2018 v 21:24

Paya72 - Paměti lékařovy od Dumase. Historický román s faktickými událostmi, právě z tohoto období. Má asi 10 dílů, takže bude co číst (Jsou pod různými názvy, jako Josef Balsamo, Královnin náhrdelník, všechny si teď nevybavím)

Eumenida
Eumenida 02.06.2018 v 21:32

Vitaly0472 - ohledně dotazu na Vladimíra Neffa, myslím, že hodně dobře píše (nebo psal) Josef Pecinovský. A čtivej je i Jaroslav Velinský, známý pod jménem Kapitán Kid. ((Dobře píšících autorů scifi nebo fantazíček je určitě víc, ale tihle se mi vybavili jako první.)

Eumenida
Eumenida 02.06.2018 v 23:15

Alexander 2404 - možná jde o knihu Mezi rakví a Araratem, tam šlo taky o generační let do vesmíru.

Moška
Moška 04.06.2018 v 09:14

Zdravím, hledám knihu, kterou četl můj muž jako kluk, je to trošku oříšek. Moc si z ní nepamatuje, jen to, že se mu líbila.
Neznám název ani autora, doufám, že někdo ji pozná dle indícií:
* dobrodružná pro kluky, možná anglická, z období koloniálních válek
* vyšla cca v 70. letech
*poněkud archaický jazyk, takže je možné, že je ještě starší
* ilustrace - perokresby vycházely z příběhu a vždy byla pod nimi jedna věta přímo z textu
* je o nejnižším příslušníkovi armád
* jediná zápletka, kterou mám, se týká kapitoly, kdy ten muž sbíral z mrtvých vojáků díly uniforem, aby mu nebyla zima, takže měl kabát ze své uniformy a kalhoty od protivníka. Zrovna kopal někomu hrob, kabát si sundal a tak ho našel důstojník opačné armády a začal po něm řvát, že je dezertér a chtěl ho (asi) zajmout. A muž zvedl lopatu a důstojníka zabil (asi). K tomuto byla připojena podrobná kresba, kdy muž zvedá lopatu nad hlavu a pod obrázkem věta: ... a ťal lopatou po svém trýzniteli...
*Pokud knihu někdo poznáte, jste nejlepší knižní znalec :-) a já bud velmi vděčná za informaci. Ano, uvědomuju si, že těch poznávacích znamení není moc :-)
Moška

kochichak
kochichak 08.06.2018 v 12:39

Litocha - to asi nebude ono, i když ten přebal mi něco říká... Asi si seženu v knihovně a uvidím, zda jsme/jste na to kápla :-) Ale každopádně děkuji moc :-*

Knihomůrka57
Knihomůrka57 09.06.2018 v 21:09

Zdravím, hledám knihu,kterou jsem četla před lety, totální výpadek autora a názvu, byla to asi ženský román, hlavní postava žena samoživitelka má kamarádku Hátu a jejím dětem říká Háťata, jsou tam příběhy obou žen, vzpomene si někdo? děkuji,
nápověda slabá,omlouvám se

Ulriška
Ulriška 09.06.2018 v 21:15

Možná Druhá naděje od Petry Vernerové.

Knihomůrka57
Knihomůrka57 10.06.2018 v 19:04

Děkuji, zkusím.

Brus
Brus 14.06.2018 v 08:05

Zdravim. Kdysi jsem cetla knihu a nepamatuji si jmeno. Poradite?
Polska autorka
Dej: unosci si spletou osobu a unesou zenu z dostihu. Zavrou ji kdesi ve studni. Ona se prohrabe hackem. V deji se mluvi o hvezdici. Je to krimikomedie. Diky moc.

Naias
Naias 14.06.2018 v 08:10

Joanna Chmielewska, Zpráva od nebožtíka.

Nelly
Nelly 14.06.2018 v 10:12

Potřebovala bych knížku, kde jsou chronologicky uvedeny významné dny a státní svátky (nejen v ČR) - vyšlo vůbec něco takového?

reader.007
reader.007 15.06.2018 v 12:10

jo, mnohokrát. Říká se tomu kalendář ;-)



Vložit příspěvek