Knihy, po kterých pátrám - poraďte


Marcela1968
Marcela1968 03.04.2018 v 13:31

S.O.S.! Kdysi jsem četla knížku z prostředí českých hotelů (menší formát, hodně tmavá obálka). Hlavní postava - portýr, který se kvůli svému zaměstnání stane gamblerem, což mu mimo jiné zničí jeho vztah. V knize je vykreslen svět hotelových zaměstnanců, jejich propojení na "vlivné lidi" apod. Pomůžete mi ji, prosím, dohledat? Díky!!!

Horalka15
Horalka15 03.04.2018 v 17:47

Dobrý den, nepamatujete si prosím někdo dětskou knížku, která se odehrávala v Jánských Lázních, léčila se tam (japonská) holčička (nebo kluk?) a podle tradice skládala asi 1000 japonských papírových jeřábů (origami), aby se uzdravila.
Vím si nepamatuji, ale mám pocit, že jednu dobu tím byly lázně proslavené.
Děkuji za vaše odpovědi.

babicka_amalka
kadel1949
kadel1949 04.04.2018 v 14:59

nai.ivka,děkuju za snahu,ale není to ani jedna z nich.Ta,kterou hledám,byla o putování tří kapek vody,kamarádů,nejen v přírodě,ale třeba i v parním stroji,v elektrárně a tak.Přesto ti moc děkuju za snahu.

Marthas
Marthas 04.04.2018 v 15:40

To Tatoollee: A nebyla to série, autorkou by mohla být Michelle Zink a první díl Proroctví sester.
Odkaz tu: https://www.databazeknih.cz/knihy/proroctvi-sester-proroctvi-sester-58184

Text příspěvku byl upraven 09.04.18 v 14:46

PetraaMatouš
PetraaMatouš 05.04.2018 v 12:07

Kdysi jsem v nějaký pozůstalosti vyhrabala knížku kterou bych si znovu ráda přečetla. Byla žíhaná s černým hřbetem. Odehrává se před válkou jihu proti severu. Pojednává o klukovi kterej se připlete pod nohy nějakého pistolníka a ten mu dá klobouk. Najde v něm zmínku o pokladu, kterej začne hledat. Dostane ho to na ztesku kudy utíkali otroci tunelama přes hranice. V podstatě celá cesta za pokladem a poklad sám o sobě je svoboda na konci cesty.
Děkuji předem za ochotu jestli Vás něco napadne.


Marcela1968
Marcela1968 09.04.2018 v 16:26

S.O.S.! Kdysi jsem četla knížku z prostředí českých hotelů (menší formát, hodně tmavá obálka). Hlavní postava - portýr, který se kvůli svému zaměstnání stane gamblerem, což mu mimo jiné zničí jeho vztah. V knize je vykreslen svět hotelových zaměstnanců, jejich propojení na "vlivné lidi" apod. Pomůžete mi ji, prosím, dohledat? Díky!!!

silvep
silvep 09.04.2018 v 17:51

Ahoj všem. Čtu teď knížky od Diany Palmer- série Urostlí texasani. Chtěla bych vědět, jestli je napsaný příběh i postav Cashe Griera a Micah Steele. Byla bych ráda za info názvů knih. Díky moc.

Tsin
Tsin 12.04.2018 v 13:36

Dobrý den, potřebovala bych poradit s jednou knihou, kterou už hodně dlouho hledám. Bohužel si nepamatuji název ani autora.

Hlavní postava příběhu byl chlapec, který neslyšel. Jednalo se o fantasy. Chlapec měl nadání na vytváření iluzí, avšak bylo jedno jak moc se snažil udělat reálnou iluzi, když nevydávala žádný zvuk. Potom potkal jednou jednoho draka, který se dokázal změnit na něco menšího. Propůjčoval mu uši, aby mohl slyšet. Myslím, že se dokázal dostat k někomu zkušenýmu do učení. Později se dostal do nějaké školy. Našel si kamarády, avšak po nějaké době se něco stalo a chtěli toho kluka zabít nebo něco mu udělat. Jeho kamarádi se za něj postavili. Příběh zkončil, když se dostal na ostrov se svými kamarády, kde se rozhodli žít.

Je to psaný ve formě deníku, jestli si dobře pamatuji. Je tam i část, kde příběh vypráví (píše) někdo jiný.
Četla jsem tu knihu asi před 4 roky, proto si toho moc nevybavují, ale myslím že název měl něco společného s pavučinou nebo iluzí, avšak vážně nevím jak se ta kniha jmenovala. Zkoušela jsem ji najít, ale nepodařilo se.

Text příspěvku byl upraven 12.04.18 v 14:00

Naias
Naias 12.04.2018 v 13:49

Tsin, myslím, že to je toto: https://www.databazeknih.cz/knihy/kroniky-druheho-kruhu-tkac-iluzi-60144

Text příspěvku byl upraven 12.04.18 v 13:49

Tsin
Tsin 12.04.2018 v 14:21

Naias Děkuji moc. Je to opravdu ona. Nečekala jsem, že se ozve někdo tak rychle a navíc to bude opravdu ono. Ještě jednou děkuji moc.

alenatu
alenatu 16.04.2018 v 08:14

Ahoj, prosím o radu, před 3 lety jsem četla 2dílnou knihu od české autorky, kterou napsala ve spolupráci se svým partnerem - jedná se o jejich autobiografii. Ona vypráví, jak jí nejdříve jeden vážný vztah skončil, když přítel zemřel, po letech si začala se svým stávajícím partnerem, který byl však v té době ženatý a měl malé dítě. Vypravěčka také otěhotní, nejdříve tuší, že zůstane s dítětem sama, protože on nedokáže svou rodinu opustit. Nakonec jejich poměr praskne a to je dá dohromady. Ona popisuje nejen to jak se cítila během utajovaného poměru, ale i co následovalo po odhalení.... Poradíte prosím někdo?

jirka6868
jirka6868 17.04.2018 v 13:05

Nemá někdo nebo nevíte kde sehnat knihu vlka z wall streetu z roku 2008 od nakladatelství Olympia ? Všude je už nedostupná.. Díky

Horalka15
Horalka15 17.04.2018 v 20:49

babicka_amalka Děkuji, připomněla jste mi ji, podívám se . Akorát mi pořád hlavou vrtají ty Jánské Lázně - to bylo spojené s léčbou obrny a možná jsem se spletla s těmi jeřáby - tam je správně Sadako.

hanka.hradkova
hanka.hradkova 18.04.2018 v 19:26

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda by se dala sehnat kniha Hačiko - příběh psa.

Koka
Koka 18.04.2018 v 19:35

Na webu jsou pouze informace o filmu, o možnosti koupit si DVD s tímto příběhem, případně o možnosti koupit si knihu - německou verzi :
https://www.megaknihy.cz/romany-pribehy/5452627-hachiko.html?utm_
nebo anglickou:
https://www.martinus.cz/?uItem=182525&;gclid= ...

Text příspěvku byl upraven 18.04.18 v 19:38

encyklopedie
encyklopedie 18.04.2018 v 20:44

tady je s českým dabingem
https://ulozto.cz/!0cfDJBv4KW83/haciko-pribeh-psa-richard-gere-joan-allen-cary-hiroyuki-tagawa-2009-cz-dab-xvid-avi

hanka.hradkova
hanka.hradkova 19.04.2018 v 14:07

Film znám, viděla jsem, ale nikde jsem nenašla knihu. Nejlépe, kdyby byla v češtině.

Marti1212
Marti1212 20.04.2018 v 20:21

Prosím o pomoc!
Dobrý den,
před dlouhou dobou /cca 12 let/ jsem četla knihu, kterou bych si ráda přečetla znovu. Byla to kniha pro dívky. Jednalo se o dívku, která žila pouze se svým otcem. Její máma byla zabita, když dívka byla ještě malá a ta dívka byla svědkem té vraždy. S otcem byli v programu na ochranu svědků. Děj se odehrávál v době, kdy už slečna studovala na střední, nebo vysoké škole. Kvůli škole se dostala do města, kde žili dřív, než byly v pragramu na ochranu a celá vražda se začíná objasňovat.
Víc k tomu moc nevím, nevíte náhodou, o jakou se jedná knihu? :)

nai.ivka
nai.ivka 21.04.2018 v 22:30

hanka.hradkova možná je jen v angličtině

KarolínaKájink
KarolínaKájink 23.04.2018 v 16:08

Ahojky,
potřebovala bych najít knihu která by rozbrečela i mého kamaráda. On totiž tvrdí že taková kniha neexistuje a já mu chci dokázat opak. Moc prosím o pomoct!!!! Chci mu smazat ten samolibý úsměv ze rtů. Tak prosím pomoc!!!

Marylaa
Marylaa 23.04.2018 v 16:33

Otázka je, jestli se k tomu potom přizná, pokud by ho ta kniha rozbrečela.

Koka
Koka 23.04.2018 v 20:24

KK - při stanovení každé terapie se nejdřív musí určit diagnóza, a to v tomto případě nejde bez poznání: věku / stupně dosaženého či navštěvovaného vzdělání / okruhu zájmů / koníčků ....
Vím, vypadá to nediskrétně, ale abych vám mohla poradit, potřebuji něco vědět o cílovém čtenáři. Jsou kluci, kterými Remarque a jeho zmařené mladé osudy nepohnou, ale Bílý Bim - černé ucho, nebo Válečný kůň je spolehlivě "odrovná":
https://www.databazeknih.cz/knihy/bily-bim-56589
https://www.databazeknih.cz/knihy/valecny-kun-96619

Tyna622
Tyna622 25.04.2018 v 16:51

Ahoj, hledám jednu knihu, kterou jsem četla před lety a bohužel si již nepamatuji ani název ani autora :( Našla jsem ji tenkrát u našich v knihovně a ráda bych se k ní vrátila, bohužel ani mamka si nepamatuje, jak se jmenovala. Vím, že měla zelenou obálku a vydaná byla, odhaduji, okolo roku 1970-80 (jen odhad). Hlavními hrdinkami byly kamarádky, jež se dostaly do nápravného ranče, kde se o ně staraly vychovatelky, které praktikovaly poměrně nehumánní tresty. Dívky musely na ranči pracovat a za každé porušení pravidel hrozil trest - škorpion do boty, psychické mučení - uzavření v místnosti, přivázání k nějaké posteli a nasazení sluchátek s nahrávkou, kde byly slyšet krysy. Časem si ta dívka začala myslet, že ty krysy jsou opravdu kolem ní a začínají ji požírat. Poslední co vím, tak že se dívky snažily uniknout, ale umístění ranče - poušť - jim to moc neusnadňovalo... Pokud někoho napadá o jakou knihu by se mohlo jednat, budu vděčná za rady. :)

Gudleverk
Gudleverk 28.04.2018 v 12:27

Dobrý den,
na začátku 90.let jsem četl knížku, na 99% od českého autora, byly to povídky. V jedné z nich se pokouší muž zjistit, proč mu pod oknem v noci běží pes ve stejnou dobu. V další je muž, jehož žena se má vrátit z porodnice, a jemu se seznam věcí, které musí zařídit, nezkracuje, nýbrž naopak. Tedy aspoň doufám, že jsem to nepopletl a že to bylo obojí z jedné knížky...
Víc si toho nepamatuju. Nepřipomíná to někomu něco? Díky předem!



Vložit příspěvek