Knihy, po kterých pátrám - poraďte


kh123
kh123 27.01.2018 v 22:01

Co Klub Tygrů od Thomase Breziny...?

ovce_na_balkone
ovce_na_balkone 28.01.2018 v 22:14

Hledám název oblíbené knížky mého dědy, ze které nám četl. Byla hodně stará, ilustrovaná. Nevím zdát byla pro dospělé nebo pro deti, ale hlavní roli byl kůň. Myslím ze název te knihy bylo jméno toho koně. Myslím ze to není nijak významná kniha ale rada bych si ji znovu přečetla z nostalgie, tak pokud by někdo měl napadá, sem s nim.

reader.007
defith
defith 29.01.2018 v 18:17

Zdravím!
Četl jsem to tak před 20 lety. Kniha měla více dílů, ale v knihovně mělí tenkrát jen druhý díl. I tak jsem si to půjčil a přečetl a pak na ní zapomněl. Teď bych ji rád dohledal. Googlil jsem jak zběsilý, ale nic.

Bylo to partě kluků, co se dostali nějak na ostrov (snad to byl ostrov). Vzpomínám, že to bylo i dost drsný. Bojovali tam proti nějaké jiné skupině dospělých, kteří se s nimi nemazlili a dost se tam i umíralo. Vzpomínám si na pasáž, kde kluci bojovali s pomocí signální pistole.

Předpokládám, že to byl brak, ale dost živě si pamatuju, že mě tehdy chytlo. Tak kdyby si někdo vzpomněl, bylo by to super...

micha-ella
micha-ella 29.01.2018 v 22:22

Nemyslíte román Pán much? To ovšem nejde o brak.

Text příspěvku byl upraven 29.01.18 v 22:23

defith
defith 29.01.2018 v 22:49

Pán much to není. Jak jsem psal, bylo to vícedílné...


Jakahol
Eumenida
Eumenida 30.01.2018 v 21:33

iuca:
To mi připomíná román Pevnost, ale neodehrávalo se to v Bukurešti, ale v nějaké zapadlé pevnůstce v horách. Jinak ostatní souhlasí, tajemná bytost, zachraňující dívku proti Němcům, a taky proti megaupírovi.

Nikolaoss
Nikolaoss 31.01.2018 v 19:15

Prosím o nakopnutí paměti :) hrozně ráda bych si přečetla knihu, kterou jsem četla kdysi v dětství, ale neznám už ani název a už vůbec ne autora.
Pravděpodobně to byl nějaký dívčí román. Knížka je o holce ze současnosti, které se zdávají sny, že je egyptskou princeznou a má se stát ženou faraona, který se jmenuje Nefra. To je bohužel všechno, co si pamatuju :D chabá nápověda, že? Ale třeba někdo četl to stejné. Mám ještě takové mlhavé tušení, že toho jejího prince chce v minulosti někdo zavraždit a ještě s tím vším nějak souvisí kocour, který za tou holkou v současnosti chodí.
Jestli na tohle někdo přijde, tak je génius :)

encyklopedie
encyklopedie 31.01.2018 v 19:47

Nikolaoss - já bych řekl, že Nefra byla faraonka, která se ve 2. tisíciletí př. n. l. zasloužila o sjednocení Egypta....
aspoň v historickém románu

Text příspěvku byl upraven 31.01.18 v 19:52

Nikolaoss
Nikolaoss 31.01.2018 v 20:00

Tohle nebyl historický román :) a Nefra byl opravdu chlap. Ale děkuji.

gabriella94
gabriella94 01.02.2018 v 01:06

Ahoj Nikolaoss kniha, kterou hledáš je asi https://www.databazeknih.cz/knihy/mumie-28390

Nikolaoss
Nikolaoss 01.02.2018 v 05:52

Joooooo! Paráda, díky moc! Ani jsem nedoufala, že ji někdo bude znát :)

dexterman
dexterman 03.02.2018 v 12:46

Chci se zeptat zda nekdo neprodavate constantine syn clověka nikde ho nemůžu sehnat Diky

ciaram
ciaram 03.02.2018 v 13:18

Kdysi jsem cetla knizku o Africe od ceske spisovatelky. Prolinaji se tam tri pribehy, kdy jedna z hrdinek prijede na konzulat, zamiluje se do Africana a zarizuje prevoz zemrele Cesky zpet domu. Ta zemrela zena si tam prijela splnit sen - videt pakone a pak umrit. Vubec si nemuzu vybavit nazev knihy ani spisovatelku.

encyklopedie
encyklopedie 03.02.2018 v 13:56

.....připomíná mi to knihu Zuzany Beranové - Všechny vůně Afriky
......ale netuším jestli je to správně

ciaram
ciaram 03.02.2018 v 20:26

Super - to je ono - děkuju :)

Cemanka
Cemanka 06.02.2018 v 12:59

Dobrý den,
snažím se vzpomenout na jména dvou knih. Obě jsem získala ještě jako dítě po revoluci, když se v knihovnách houfně nakupovala západní literatura a likvidovala ta východní. Rozdávali tehdy nechtěné knihy i zadarmo.

První kniha byla pravděpodobně od polského autora/autorky a odehrávala se tedy snad v Polsku. Řekla bych, že to bylo něco jako dívčí román. Myslím, že se to odehrávalo v létě. Bohužel jediné, co si opravdu pamatuji je, že jedna z hlavních hrdinek, mladá dívka, se jmenovala Jolka.

Druhá kniha měla, tuším, světle modrý přebal na němž byl bílý (bílošedivý?) pes/vlk a možná i děvče (hlavní hrdinka). Kniha byla o tom psu/vlkovi a děvčátku, to bylo možná sirotek, odehrávalo se to také v nějaké východoevropské zemi, na sněhu, v hlubokých lesích.

Opravdu jsou to jen mlhavé vzpomínky, ale třeba to bude někomu povědomé. Děkuji :-)

pajaroh
pajaroh 06.02.2018 v 14:06

"Cemanka"
druhá kniha by mohla být https://www.databazeknih.cz/knihy/prezit-s-vlky-28994
a ta první mi trochu připomíná https://www.databazeknih.cz/knihy/devce-kluk-aneb-zmatek-nad-zmatek-50469. Ale Jolku si tam nevybavuji, leda jako vedlejší postavu.

reader.007
reader.007 06.02.2018 v 14:16

cemanka: pokud jde o starší knihy, obálky se psy jsou tyhle
https://www.databazeknih.cz/knihy/moje-velka-pritelkyne-23035
https://www.databazeknih.cz/knihy/divoch-127529

no a celá edice je vlastně dívčí literatura evropských autorů
https://www.databazeknih.cz/edice/lidove-nakladatelstvi-divkam-7474/strana-1
když neuspěješ tam, zkusila bych projet všechny obálky knih Lidového nakladatelství (seřadit od nejstarších). Vizuální paměť je někdy užitečnější než znalost data vydání ;-)

Text příspěvku byl upraven 06.02.18 v 15:03

Cemanka
Cemanka 06.02.2018 v 14:18

Díky, jak jsem to sem napsala, tak mě napadlo projet všechny dívčí romány tady na databázi a první kniha je možná Násobilka snů a ta druhá je 100% Divoch :-)

Sarka13
Sarka13 08.02.2018 v 14:09

dobrý den, prosím o pomoc...pro přítele sháním dárek...
hledám knihy nevím jestli jich vyšlo víc..vím o dvou myslím že vyšla edice...
- téma bylo něco jako sci-fi, ufo, záhady myslím že spíš naučná
měly černou obálku (takovou měkkou pěnovou možná koženou ) s vlisovaným symbolem..
formát větší než A4 a vyšla možná v roce 2005 ,2006
bohužel k tomu nevím nic víc ale třeba náhoda pomůže.
moc děkuji

Schullerka
Schullerka 08.02.2018 v 19:43

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Sarka13
Sarka13 14.02.2018 v 10:28

Dobrý den ne to není ona. Ale děkuji. . Prý to mohlo být i o Egyptě. .. moc dekuji

encyklopedie


Vložit příspěvek